Celkem výsledků pro výraz "termin porodu": 100
Dobrý den, jsem na konci 1. trimestru, termín porodu mám 20.září. Nyní jsem vedena na Úřadu práce, 1.3. bych měla nastoupit do nového zaměstnání. Jen nevím, když nový zaměstnavatel zjistí, že jsem těhotná a ve zkušební době skončím, zda budu mít nárok na mateřskou. Popřípadě, jak dlouho bych musela v novém zaměstnání vydržet, aby mi vznikl nárok na mateřskou. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) můžete nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, který uvede lékař do žádosti o PPM (nemusí se shodovat s termínem, který máte vypočítán na začátku těhotenství podle poslední menstruace). Abyste na PPM měla nárok, musíte splňovat alespoň 270 dní účasti na nemocenském pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM. Pokud toto splňujete, potřebujete v novém zaměstnání být zaměstnaná (pojištěná) alespoň tak dlouho, abyste se s nástupem na PPM vešla do ochranné lhůty. Ochranná lhůta je tak dlouhá jako zaměstnání (pojištění), které skončilo v době těhotenství, max. 180 dnů. Pokud budu počítat podle termínu porodu stanoveného na 20. září, mohla byste nastoupit na PPM nejdříve 26. července a tento den musí spadat ještě do ochranné lhůty. Potřebovala byste být tedy zaměstnaná alespoň od 1. března do 13. května (včetně). Vycházím z předpokladu, že jste otěhotněla v době bez zaměstnání (pojištění).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, od 29.5. 20 jsem na nemocenské, termín porodu mám 31.8.a v současném zaměstnání jsem od 6.1.20 takže nemám odpracovaný ani půlrok predtim jsem byla na úřadu práce necelých 6 měsíců a před úřadem práce jsem pracovala od 1.6.18-30.6.19. Chci se zeptat mám nárok na mateřskou a jestli ano kolik budu pobírat, když jsem nepracovala cely rok před porodem. Je lepší zustat na nemocenské nebo jít na mateřskou? Děkuji Kempna
Dobrý den,
pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) musíte splnit podmínku alespoň 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM. Do doby pojištění se počítá i doba pracovní neschopnosti při trvání pracovního poměru a počítají se i předchozí doby pojištění v období daných 2 let. Předpokládám tedy, že u obou zaměstnání se jedná o pracovní poměr, tedy byla jste účastna nemocenského pojištění a nyní účast trvá a podmínky pro nárok na PPM tak splňujete. Na PPM je možné nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu. Nejpozději k šestému týdnu před termínem porodu je lékař povinen ukončit pracovní neschopnost, jestliže máte nárok na PPM. Při výpočtu výše PPM nevadí, že jste nepracovala celý rok, výše se vypočte z odpracované doby v současném zaměstnání. Výše denní dávky je 70 % denního vyměřovacího základu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám HPP smlouvu na dobu určitou (do 28.2.2021), termín porodu cca 20.11. Mezi termínem porodu a ukončením pracovního poměru je více než 28 týdnů (délka čerpání PPM). Budu mít stále nárok?Bude se mě týkat klasický scénář - žádost od gynekologa o PPM kterou odevzdám zaměstnavateli, pak nástup na MD, následně před koncem lhůty zažádat na ÚP o rodičovský příspěvek?Děkuji mnohokrát a přeji hezký den :)
Dobrý den,
podmínky nároku na PPM se posuzují ke dni nástupu na PPM. Na PPM se nastupuje v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu. Skončení pracovního poměru v průběhu čerpání PPM nemá na čerpání dávky žádný vliv, výplata PPM pokračuje do uplynutí 28 týdnů podpůrčí doby. Bude se Vás týkat klasický scénář - žádost od gynekologa předáte zaměstnavateli a nejlépe před skončením PPM podáte na ÚP žádost o rodičovský příspěvek, aby Vám výplata dávek navazovala. Nicméně žádost o rodičovský příspěvek je možné podat i 3 měsíce zpětně. Po skončení pracovního poměru je také potřeba zdravotní pojišťovně do 8 dnů oznámit, že dále čerpáte PPM a následně i přechod na rodičovský příspěvek.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, momentálně jsem vedená na ŮP, cca 5 měsíců, nicméně před tím jsem byla zaměstnaná a účastněná na nemocenském pojištěni a ráda bych se informovala, zda-li mám nárok na příspěvek PPM z průměru za posledních 12 měsíců před porodem. Termín porodu by měl být v únoru. Nebo zda-li si mohu zažádat o jakoukoliv jinou peněžitou pomoc před nástupem na Rodičovskou dovolenou. Děkuji mnohokrát za odpověď, Marková
Dobrý den,
pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) je potřeba k datu nástupu na PPM splnit podmínku alespoň 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky. Dále je potřeba, abyste se vešla do ochranné lhůty. Ochranná lhůta je u žen, kterým skončilo zaměstnání v době těhotenství, tak dlouhá, jako dané zaměstnání (pojištění), maximálně však 180 dnů. Nastoupit na PPM je možné v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu. Abyste měla nárok na PPM, musel by den nástupu na PPM vycházet ještě v ochranné lhůtě. Můžete si to tedy spočítat podle termínu porodu. Výše PPM by se vypočítala z posledního zaměstnání. Pokud byste nárok neměla, není žádná jiná speciální dávka pro těhotné. Po narození dítěte byste mohla začít čerpat rodičovský příspěvek. Dále existuje příspěvek na bydlení a dávky pomoci v hmotné nouzi, které však závisí i na příjmech dalších členů domácnosti. Informace o těchto dávkách Vám poskytne úřad práce (call centrum +420 800 779 900).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem, na který nemohu najít pořádnou odpověď.Mám termín porodu 17.10. a na mateřskou nastupuji až k 1.10. Jsem domluvena se zaměstnavatel, že se mohu vrátit do práce hned jak to půjde. Jelikož má práce je VELMI flexibilní, z domova a sama si určuji pracovní dobu a bydlím v domě s rodiči, chtěla bych se vrátit do práce v Prosinci - tedy po šestinedělí. Ráda bych tak dříve ukončila mateřskou a na rodičovskou dovolenou neplánuji nastoupit. Jak je to ale s vyřízením rodičovského příspěvku? Mohu si o něj zažádat i přesto, že na rodičovskou dovolenou nenastoupím? Musím nějak hlásit dřívější ukončení mateřské?Předem moc děkuji za pomoc!
Dobrý den,
pokud budete čerpat peněžitou pomoc v mateřství, je možné vzdát se nároku na výplatu dávky nejdříve po uplynutí 14 týdnů podpůrčí doby a zároveň nejdříve po skončení šestinedělí. I když pracujete déle než do 6 týdnů před očekávaným dnem porodu, začíná se počítat podpůrčí doba 6 týdnů před očekávaným dnem porodu. Vzdát se nároku je možné písemným prohlášením podaným plátci dávky (OSSZ). Pokud se nechcete přímo vzdát nároku na celý zbytek podpůrčí doby, ale chcete začít v zaměstnání opět pracovat, oznamte výkon práce příslušné OSSZ a ta pozastaví výplatu dávky. Pokud v zaměstnání budete čerpat mateřskou dovolenou, nesmí být kratší než 14 týdnů a nemůže v žádném případě skončit dříve než po uplynutí šestinedělí.
Rodičovský příspěvek není vázán na rodičovskou dovolenou, je možné ho čerpat i při výkonu práce.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,termín mám 28.1. a v práci chci jít naposledy 6.12., gynekoložka mi řekla, že je to brzy, ale pokud počítám dobře tak mám nárok na 8-6 týdnů před termínem, tudíž je to možné?Děkuji.
Dobrý den, ano, je to možné. Termín nástupu si určujete sama v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, který lékařka uvede v žádosti o peněžitou pomoc v mateřství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň mam otázku mam 3 termíny porodu podľa PM mi vychádzajú 23. 11. potom mi dali na 16.11. a pri prvom sone na 9. 11 podľa čeho teraz sa mam riadiť?? Sex som mala po menštruácii 23. 2 . Pm 15stehoTo znamena že kedy som mohla približne otehotniet? Je mozne ze plod pri prvom sone je väčšie alebo skôr otehotnenie aj ked sex bol po menstruacii az 23 a termin podla sona je 9 ďakujem
Dobrý den,
je pravděpodobné, že jste otěhotněla dříve a Vámi zmiňovaná menstruace byla spíše nidační krvácení.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně termínu otěhotnění, mám v tom zmatek. Dnes jsem ve 28. tádnu plus 4. Poslední menstruace byla 31.08.2017, oplodňující soulože byli 11.9 a 17.9. Pozitivní test mi vyšel až 1.10, 30.9 byl negativní. Pokud žádám data soulože do internetových kalkulace, nikdy mi to nesedí, pokaždé je tam buď 14.9. nebo 16.9. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jde o to, na kdy máte stanovený termín porodu dle I. Uz screeningu - to by měla být nejpřesnější informace. Zpětně lze dle tohoto termínu stanovat datum oplozující soulože. Všechny internetové kalkulačky počítají pouze s případem, že pacientka má pravidelný menstruační cyklus a ovulaci vždy 14. den což je tak obecně málokdy.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chci se zeptat, jestli mám nárok, když mě zaměstnavatel vyhodil a já šla na nemocenskou jako těhotná v ochranné lhůtě? Můžu od té doby počítat těch 180 dní? Pokud ano, byl by poslední den 5.7. (nevím, jestli se počítá předpokládaný termín porodu od lékaře nebo od genetiky nebo je to jedno), když budeme počítat 17.6. můžu jít na mateřskou 6 týdnů před porodem a budu mít nárok a kolik % to bude? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud budete nastupovat i mateřskou v ochranné lhůtě, máte nárok na PPM ve výši 70% platu. Termín nástupu po nemocenské musí být 8 týdnů před TP a na TP, který bude rozhodný se dohodněte s gynekologem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pokud jsem měla smlouvu na HPP od 1.9. 2017 a 23.8.2018 jsem nastoupila na nemocenskou, která doposud trvá vzhledem k velkým nevolnostem v těhotenství, mám nárok na mateřskou dovolenou? Pokud ano a chtěla bych nastoupit cca v 6.týdnu, stačí aby do formuláře termín nástupu uvedl gynekolog, abych mohla ihned ukončit nemocenskou? Nebo musí nástup schválit zaměstnavatel a až poté se ukončuje nemocenská.Moc děkuji za odpověď
Dobrý den,
jestliže Vaše zaměstnání stále trvá, máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství (i mateřskou dovolenou). Nástup může být v době od počátku osmého týdne do počátku šestého týdne před porodem. O datu nástupu rozhodujete sama a tuto část formuláře vyplňujete Vy. Gynekolog vyplní pouze předpokládaný termín porodu. Sdělte tedy gynekologovi k jakému datu chcete na PPM nastoupit, aby Vám podle toho ukončil pracovní neschopnost. Zaměstnavatel o datu nástupu nerozhoduje.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám velmi pro mě závažný dotaz. 10.6 jsem měla styk s jedním mužem, které do mě neejakuloval, 16.6 styk s druhým mužem který do mě ejakuloval a sperma vůbec nevyteklo. Moje poslední menstruace končila 9.6 tedy hned před stykem a měla jsem ještě trochu hnědý výtok. Jsem teď těhotná a doktor potvrdil dne 5.8 8 týden tehotenstvi, velikost plodu 1,54. Délka mého cyklu byla vždy spíš delší 28 dní a déle, měla jsem pcos, nepravidelnou menstruaci spíš se mi ale opožďovala. Můžete mi poradit jestli je možné že jsem opravdu otěhotněla až 16.6? Děkuji za odpověď, Pavla
Dobrý den, měření plodu v 8. týdnu gravidity bývá na běžném UZ v ambulanci mnohdy nepřesné, proto na základě nej stanovit datum otěhotnění není jednoduché. Počkejte na UZ ve 12. týdnu (I. kombinovaný UZ screening vrozených vad plodu), který se většinou provádí na specializovaném pracovišti. V tu dobu se plod změří a základě měření bude stanoven termín porodu. Lze zpětně stanovit i termín otěhotnění.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň, zaujímal by ma približný dátum oplodnenia. Posledná menštruácia bola 02.11.2024 do 08.11.2024, priemerný menštruačný cyklus mám 31 dni.Podľa PM mám termín 8.8 a som teda v 36+2 (ku dnu 13.7) ale podľa ultrazvuku v (7 g.t, 8 g.t a 20 g.t ) má plod o 3 dni menej teda termín pôrodu mám 11.08.2024 (ku dnu 13.7 35+6), rada by som teda vedela dátum oplodnenia. A taktiež by ma zaujímalo, aká dlhá je priemerná životnosť spermií v tele ženy. Ďakujem.
Dobrý den,
přesný datum oplodnění Vám vypočítat nemohu, nicméně přesnější je datace dle ultrazvukového vyšetření, proto je rozhodující stran určování stáří těhotenství.
Životaschopnost spermií v pochvě je v řádu hodin, ve vejcovodech je tato doba delší, zhruba okolo 48hod.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chci se zeptat na Váš názor ohledně císařského řezu z důvodu inkontinence moči. Mám za sebou dva spontánní porody, oba bez komplikací. Po druhém porodu mi ale zůstaly problémy s udržením moči. Jsem 2 roky po druhém porodu a mám s tím stále problémy. Nyní jsem neplanovaně otěhotněla, miminko si necháme. Už teď mám ale strach, jak to se mnou bude, až porodím. Nyní mám klasické těhotenské nevolnosti, takže často zvracím a musím dodat, že se při každém zvracení doslova pomočím. :-( Při kašli, při kychnuti, při zasmátí..je to dost nepříjemné. Snažím se posilovat pánevní dno, ale výsledky zatím žádné. A teď k dotazu. Na poslední kontrole jsem sdělila problém své lékařce a zeptala se, zda by v mém případě, nebyl možný císařsky řez, neboť se bojím, jak to se mnou bude po 3. porodu. Lékařka mi ohledně inkontinence nic nerekla, jen chladně odpověděla, že třetí už půjde jako po másle. Docela mě to mrzí. Myslíte, že bych v tomto případě mohla mít nárok na císařský řez? Nebo jaký na to máte názor Vy?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v první řadě je potřeba, abyste absolvovala urogynekologické vyšetření, zda se vůbec o inkontinenci jedná, popřípadě jakého je typu a stupně. Na základě toho lze pak zvažovat, jakym způsobem budete rodit. Nevím, zda je praxe taková všude, ale měla by být, protože porodník musí důvod císařského řezu stanovit a na základě něčeho operaci schválit. Není to tak jednoduché, císařský řez musí být oprávněný, protože se jedná o poměrně rozsáhlou břišní operaci, která má také svá velká rizika a pokud by se Vám v průběhu císařského řezu něco závažného stalo, porodník musí argumentovat, proč se tento způsob porodu zvolil. Obecně se císařské řezy občas z důvodu inkontinence dělají, ale ve velmi vzácných případech a stav musí posoudit urogynekolog. Je pravdou, že 3. porod je většinou rychlý a nekomplikovaný a císařský řez pro Vás bude jistě daleko větší zátěží.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat, v září mám porodit a chtěla bych nasadit antikoncepci, je mi 18 let a další miminko už neplánujeme, máme dvě. Myslíte si, že po porodu mohu na svůj věk použít antikoncepci v injekci, popřípadě která by byla nejvhodnější? Děkuji.
Dobrý den, předpokládám, že budete po porodu chtít kojit a v tom případě nelze užívat klasickou antikoncepci. Je možné nasadit antikoncepci gestagenní, tzn. pouze s obsahem gestagenů popř. zavést nitroděložní tělísko, což je také pro ženu po porodu velmi pohodlná varianta. Obojí se řeší po skončení šestinedělí a váš gynekolog vám jistě rád poradí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v těhotenství se mi na vnitřní straně kotníku udělaly křečové žíly, červené metličky, a po porodu se to nijak nezlepšilo. Pociťuji nepříjemný tlak v kotníku a lýtku. Před otěhotněním jsem užívala Ascorutin, ten mi pomáhal, ale nevím, zda-li bych si ho teď mohla vzít, když kojím. V těhotenství jsem krátce užívala Detralex, ale nijak zvlášť mi nezabíral. Mohla byste mi prosím poradit, co mohu užívat na tento problém, aby to nijak neublížilo miminku? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, nevím, jak dlouho jste po porodu, ale někdy vše chvíli trvá, tak buďte trpělivá. Sice jste porodila, ale i hormonální změny, které se odehrávají po porodu a během kojení, mají na tyto věci vliv. Nic jiného, než Detralex a stahovací punčochy vám cévní lékař asi v tuto chvíli, kdy kojíte, stejně nedoporučí. Je to ale pouze můj názor. Tyto potíže ale určitě spadají do kompetence cévního lékaře, nikoliv gynekologa.
Pro akci je nutné přihlášení