banner

Celkem výsledků pro výraz "termin porodu": 100

Dobrý den, jsem ve 33tt a přemýšlím, že bych dítě dala po porodu k adopci, kdy a komu to mám popřípadě nahlásit? Děkuji, Candrova

Žena tuto skutečnost oznámí nejpozději v době, kdy nastupuje do porodnice. Informace se zapíše do dokumentace, aby se zdravotnický personál k ženě choval vhodným způsobem. To znamená, že po porodu se dítě matce nemusí ukazovat, nemusí se sdělovat jeho pohlaví ani zdravotní stav. Po porodu žena leží na gynekologickém oddělení. 

Nejpozději do 6-ti týdnů po porodu žena navštíví sociální pracovnici na příslušném OSPODu - oddělení náhradní rodinné péče, která s ní adopci probere. Toto může učiniti už nyní,  před porodem. Definitivní souhlas s adopcí je možné podepsat až šest týdnů po porodu u příslušného soudu dle místa trvalého bydliště. I když jde dítě k adopci, jeho matka zatím zůstává v rodném listě. 

Dobrý den. Jsem ve 27. tt - druhé těhotenství. První porod zkončil kleštěmi a dcerka se narodila s oboustranou luxací kyčlí. Moje gynekoložka se domnívá, že k luxacím mohlo dojít právě při porodu-ani ortopedi ani porodník ani ošetřující gynekoložka mi to ovšem ničím nedokázali potvrdit, že to tak je. Pánev nemám nikterak extrémně úzkou, malá měla 3,5 kg a porod se spustil spontánně v 40. tt, vše probíhalo dobře, ale když začly klesat ozvy, snažili se porod uspíšit oxitocinem a šlo se rychle rodit, abych pravdu řekla, neměla jsem asi pocit na tlačení ale tlačit mi nařídili, nakonec poslední zatlačení bylo s kleštěmi. S malou jsme si procházeli rok náročnou léčbou. Gynekoložka mě proto stále přesvědčuje, zda bych nechtěla radši císařský řez, ale já si nejsem jistá, jestli to nebyla pouze souhra náhod, která by se opakovat nemusela. Proto bych chtěla znát názor někoho dalšího. Moc děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, myslím, že situaci vnímáte naprosto správně. Luxace kyčlí je záležitost, která určitě nesouvisí s kleštovým porodem. Kleštěmi se pomůže porodu hlavičky, ale po porodu hlavičky je mechanismus již zcela stejný, jako u spontánního porodu. Určitě není tedy proto na místě indikovat císařský řez. S velkou pravděpodobností porodíte vaginálně zcela bez komplikací.

Dobry den, je mi 33 let a jiz nekolik let navstevuji psychiatra a lecim se pro uzkostnou poruchu. Nyni se mi podarilo otehotnet (za pomoci metod asistovane reprodukce) dite si moc preji a bylo planovane, bohuzel me uzkosti se vyrazne zhorsily v souvislosti s porodem. Mam zachvaty uzkosti, pri kterych mam pocit, ze nedycham, predstava normalniho porodu je pro me tak stresujici, ze zvazuji preruseni tehotenstvi (zatim to lze), i kdyz si dite velmi preji. Chtela bych se zeptat, zda tento stav je indikaci k porodu sekci, ktera ve me takto uzkostne stavy nevyvolava. Slysela jsem, ze porodnice i v takovych pripadech casto donuti rodicku k normalnimu porodu, coz je pro me nepredstavitelne. Predem dekuji za odpoved. Jana

Dobrý den, pokud byste chtěla císařský řez z psychiatrické indikace, pak by vám ji musel napsat psychiatr.. Jinak nelze vyhovět. Císařský řez se řadí mezi velké operační výkony, které sebou nesou operační i pooperační rizika a navíc ani pro dítě není tento způsob porodu benefitem.... Proto jej děláme z mateřské indikace jen pokud je opravdu závažný důvod, který je doložený odborníkem -  ve vašem případě psychiatrem.