banner

Celkem výsledků pro výraz "tekutiny": 38

Dobrý den, mám skoro 2 měsíčního syna, trápí ho prdiky, a teď kolikrát třeba 3 dny nekaka, vykaka se pomocí rourku. Tu zavádí jen z důvodu že když 3 den nekaka tak začne blinkat. Jsme na umělé stravě používáme nutrilon profutura 1. Jednou jsem zavadela rourku a stolice miminka byla nazacatku tuhá a poté zmekla ale trápí mě že byla světle zelená. Jinak dáváme espumisan kapičky a balonix med

Dobrý den, při umělé stravě se doporučuje ještě přidat další tekutiny - fenyklový čaj, kojeneckou vodu. Pokud se problém neupraví, doporučuje se výměna mléka.

Dobrý deň pani doktorka.Dcérka má takmer 4 roky a má problém s bruškom. Od mala sa sťažuje na bolesť bruška, hlavne keď má ísť na veľkú potrebu. Málo prijíma tekutiny, ale ja sa snažím aby pila dosť, jedlá každý deň jablká, maliny a občas som nútená jej dať aj za kocku bielej čokolády. To jej totiž pomáha. Ale teraz je bolesť brucha väčšia. Nechýba jej vitamín alebo ako jej môžem pomôcť? Pohyb dcérka má tiež. (Ja keď som bola malá, mala som tiež bolesti brucha, ale to bolo spôsobené tým, že brucho mi nevedel spracovať akúkoľvek stravu. Skončila som v nemocnici na infúziach a nakoniec som niečo užívala na podporu tvorby žalúdočnej šťavy.)No bola som mala a asi som to dosť zjednodušene napísala. Ale nejde tu o mňa ale o dcérku, len sa obávam aby to nejako nesúviselo s bruškom a jeho prácou.Existujú nejaké kvapky na podporu a ľahší priebeh pri veľkej potrebe (kakaní).Prosím Vás o radu a vopred ďakujem za Váš čas a odpoveď.

Dobrý den, bolesti břicha je nutno pečlivě vyšetřit, nejsou žádné univerzální kapky, které by pomohly.
Požádejte svého pediatra.

Dobrý den, prosím Vás o odpověď na níže uvedený dotaz.Poslední menstruace proběhla 22.3. (první den poslední menstruace). Termín porodu dle UZ je stanoven na 26.12. Poslední kontrola na gynekologii byla 22. června - dle UZ 13 tt (předtím 10. června - dle UZ 11w4d). Pohlavní styk po poslední menstruaci proběhl 2.4. a 4.4. Je nějaká pravděpodobnost, že by k početí mohlo dojít ještě před menstruací, kdy proběhl pohlavní styk 11.3.? Během pohlavního styku nedošlo k ejakulaci, maximálně uvolnění preejakulační tekutiny.

Dobrý den, pokud počítáme, že máte pravidelný cyklus (28 dní), tak nejvyšší pravděpodobnost početí dle menstruace je 3.-4. 4., pokud počítáme s termínu porodu dle UZ, tak 2.-4. 4, takže tato data sedí.

Dobrý den, prosím o zhodnocení nálezu. Pokud je vše v pořádku. Pan doktor se moc netvářil.Zpráva: porce uzavřená, nekrvácí, děloha měkká, norální velikost krajiny, adnex bez hmat rezistence. Předepsán Gynprodyl a Godasal. Děloha v RVIF norm. velikost, endometroum vysoké, poměrně ostře ohraničená dutinka gs 4 mm, v cd malé množství tekutiny. Dx ov. norm. velikost. SiN ov norm. Věk s obrazem cL jinak krajiny adnex bez UTZ. Je možné, že jde o prosperující těhotenství? Včera jsem byla u gynekologa a ten mě vyšetřoval na těhotenství. Poslední menstruace 10. 6. 2021, takže bych měla být 5+4 a podle ultrazvuku mi řekl, že jsem max. 4.

Dobrý den, bohužel takto ultrazvukové vyšetření na dálku bez dynamického obrazu nelze hodnotit. Mohu pouze odhadovat ze zápisu. Nevidím zde nic, co by bylo patologické. Těhotenství je v samém počátku, brzy půjdete na kontrolu, kde se překontroluje srdeční akce, velikost plodu apod. a budete vědět více. Zatím je patrný pouze gestační váček, což je dutinka, ve které se plod vyvíjí. Držím palce, hezký den

Ještě jednou dobrý den paní doktorko, reaguji na Vaši odpověď. Psala jsem, že mi dítě v poslední době nespí a budí se na kojení každou hodinu a tlačí a vrtí sebou, tak jsem měla pocit,že ho bolí bříško (protože vždycky když kakal vícekrát za den a prděl,byl klidný a spokojený),nicméně dala jsem na Vás a zkusila mu večer hodinu před spaním podat nemléčnou rýžovou kaši s odstříkaným mlékem a pak za hodinu dokojila a pak usnul a pár nocí po sobě se teď zlepšilo a už se budí třeba jen 1x na kojení. Jen si teď nevím rady s postupným přidáním jiných příkrmů,protože zatím ovocný příkrm nedostal,zkouším pouze zeleninu,protože zatím mu moc nechutná,sní jen pár lžiček (max.polovinu té malé skleničky Hami),chce pořád k prsu. Zatím dostává zeleninu asi 10 dní,můžu už tedy přidat to ovoce?Ptám se,protože moje doktorka mi řekla, že ovoce až po 2 týdnech po zelenině až bude jíst plnou dávku,to zatím ale nejde..Tu kaši večer taky sní jen trochu a pak už se vzteká a nic do něj nedostanu. A další věc,nechce kaši zapíjet vodou ani čajem. Neumí moc pít z lahvičky,protože je od mala jenom kojený,takže lahvičku pouze ocucává a moc nesaje,dostanu do něj tak max.10ml vody. Kolik cca. ml má mít na zapití k obědu a po té kaši večer aby neměl žízeň,nebo stačí kojení na zapití?Ještě jednou Vám děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, se zvykáním na zeleninový příkrm ještě vydržte 14 dní, použijte skleničku, kde bude i maso, nebo příkrm uvařte, je třeba, aby si zvykl na další chutě, potom můžete zařadit ovocný příkrm. Pokud nechce čaj, může příkrm zapíjet mateřským mlékem, taktéž kaši. Tekutiny trpělivě nabízejte, pokud je dítě kojeno, má dostatek tekutin z mateřského mléka, ale je vhodné zvykat na další chutě.

Dobrý den,syn 2,5 roku je závislý na lahvičce s dudlíkem, z které pije vodu přes den a jednou za noc. Již nepije mléko cca půl roku, dudlík též vůbec nemá. Ve 2 letech "ho dal" rybičkám a už se po něm nikdy neshaněl(měl ho pouze na usínání). Už od jeho 6 měsíců jsem nabízela placatou savičku, když pil vodu a postupem času stále dokola a vždy odmítal. Cca od 1 roku jsem zkoušela brčko, též bez úspěchu, jen aby ho vzal do pusinky byl boj, teď už s ním dělá do sklenky bubliny, ale nenapije se. To samé pití z hrnečku odmítá. Bojím se, že ho traumatizuji, když jsem mu jeho lahvičku s dudlíkem vzala ze dne na den... Sám ji bez breku vyhodil do koše, ale poté jí vyndal a po 2 denním pláči jsem to vzdala a nechala mu ji. Nechci do něj tekutiny nutit "násilím"...jinak by se ani z niceho jiného nenapil. Prosím o radu, zda tuto "zavislost" na dudlikove flasticce řešit takto radikálně ze dne na den a nebo mu jí ještě ponechat až na to přijde sám. Děkuji

Dobrý den, synkovi lahvičku ponechejte tak dlouho, jak ji bude potřebovat. Není vůbec potřeba způsobovat mu psychické trauma násilným odebráním oblíbené lahvičky. Důležité je, aby se napil a z čeho to není podstatné. Jiné nádoby na pití mu nabízejte, ale nenuťte ho. Uvidíte, že až bude sám připraven, tak přejde od lahvičky s dudlíkem třeba na hrneček. Prostě dudlík na lahvičce neměňte a až bude zcela rozkousaný či zničený, tak můžete synovi zkusit vysvětlit, že potřeba změna . Můžete pití z něčeho jiného učinit atraktivnějším nějakým ochuceným nápojem (občasným zařazením sladkého nápoje se dítěti nic nestane). Mohlo by to syna motivovat třeba k pití slámkou nebo že sosáčku, kterými jsou láhve s dětskými nápoji vybaveny. Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

avatar
Mgr. Michaela Matoušková dětský psycholog