banner

Celkem výsledků pro výraz "tehotenstvi tyden po tydnu": 100

Dobrý den, prosím, mohla byste mi prozradit v kolikátém týdnu asi budu? Bohužel nemám menstruaci, jen občas, naposledy před 2 rokama. 8.6. jsem byla u svého gynekologa pro bolesti v podbřišku, kde ultrazvuk zjistil vysokou sliznici (u mě se to stává). 17 mm, v sobotu jsem si dělala test a vyšel slabě pozitivní. Další dny sílil. 15.6. jsem byla znova na ultrazvuku a nic nebylo vidět, jen sliznice 22 mm. Krevní testy dělané v pátek pozitivní - vysoká hladina hCG, ale bohužel nevím kolik. Děkuji.

Dobrý den, jelikož neznáte hladinu hCG z krve, těžko něco soudit. Pokud je nad 1000 IU, již by měla být gravidita vidět v děloze - alespoň náznak. Pokud je v děloze pouze vysoká sliznice a hladina je vysoká, pak se nedá ani vyloučit mimoděložní těhotenství. Každopádně vysoká sliznice je přítomna v cca 3. týdnu gravidity. Ve stáří 4 týdnů by již měl být v děloze náznak gestačního váčku.

Dobrý den, tíží mě situace, kdy jsem si před 3 týdny dělala 2tt. Oba ihned krásně pozitivní. Těhu příznaky vše Ok. Doktorka mě objednala na 1. UTZ v 8tt. Což by bylo teď další týden. Včera jsem začala špinit, tak jsem ihned jela k doktorce a tam bylo překvapení v podobě, že děloha byla prázdná? Nebyl tam váček nic. Prostě bez těhotenství. Na vaječníkách také nic. Poslala mně do nemocnice, aby vyloučili mimoděložní těhotenství. Tam mi vzali krev - hcg vyšší hodnota - těhotenství potvrzené. Hleděli na to 3 lékařky. Při zatlačení na UTZ byla v děloze vidět dutinka, ale prý nevykazuje těhotenství. To samé malá dutinka na právem vaječníku. Také bez vykazování těhotenství. Ze špinění se přes noc stala klasická m/s krev ale v menším množství. Nic nebolí. Nerozumím tomu. V pátek zítra znova krev a znova vyšetření případně laparoskopie.

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jsem neviděla UZ obraz, pak se nemohu vyjádřit k diagnóze. Pokud je v děloze velký prázdný gestační váček bez plodu, pak se může jednat o tzv. anembryomolu (to je jedna varianta, nebo v případě malého pseudogestačního váčku v děloze (který má ale většinou jen několik milimetrů), se může jednat o mimoděložní těhotenství. Druhá hodnota hCG, která bude odebrána v pátek napoví, zda se jedná o potrat těhotenství v děloze (popř. anembryomolu) či mimoděložní těhotenství.

Dobrý den,obracím se na Vás opět pro radu. Jak jsem psala ve svém prvním dotazu na který jste mi odpovídala asi před 3-4 dny, jsem na začátku těhotenství, gynekolog mi zatím nezdělil týden, takže z toho usuzuji, že to je opravdu hodně hodně brzy. K mému prvnímu dotazu. Mám problém s vylučováním, stolice, chodím +- pravidelně, nebo ob den, ale jde to dost z tuha, musím dost často tlačit a bojím se, abych tím neublížila miminku, říká se, že začátky těhu jsou nejcitlivější pro vývoj miminka. Je nějaká pravděpodobnost, že bych tímto mohla ublížit a mohlo to mít vliv na vývoj plodu?Dále bych se chtěla zeptat, jak to je s rizikovým chováním před zjištěním těhotenství. K oplodnění došlo v průběhu března 2020, samozřejmě jsem o tom neměla ani tušení a ani jsem nad touto možností moc nepřemýšlela, než jsem to zjistila ( nedostavila se menses a pozitivní těhu test ) nechovala jsem se zrovna příkladně, byla jsem s partou kamarádů celý březen pryč a neobešlo se to bez alkoholu, cigaret a dala jsem si i pár prásků marihuany, tahala jsem i těžké věci atd. zkrátka, jako že nic. Samozřejmě hned ode dne zjištění ( včetně ) jsem přestala pít, kouřit a chovám se v klidu, odpočívám, jím vítamíny pro těhotné a dělám vše pro to, aby to bylo v pořádku. Nicméně, je nějaká pravděpodobnost, že bych svým chováním mohla ublížit miminku?A poslední dotaz.. Je nějaká rada, pravidlo, jak se chovat a co dělat, abych odnosila zdravé dítě? Já i partner jsme zdraví, jak po stránce imunity, tak po stránce psychické, ani já ani partner nebereme žádné léky. A pak, existují nějaké nadstandartní testy, které zjistí v průběhu těhotenství případné komplikace, rozštěp páteřě, down syndrom a jiné postižení, psychické, fizické atd. Dá se tomu nějak předejít, nebo co dělat, v průběhu těhu aby mimi bylo v pořádku?Moc Vám děkuji za odpověď, moc mi to pomůžeBára

Dobrý den, pravidelná stolice během těhotenství je vždy tou lepší variantou, než zácpa - ta však bývá v těhotenství častá. Můžete vyzkoušet kompoty, mléčné produkty, případně se dá zakoupit v lékárně Magnosolv - dávkování 1-0-1 (rozpustný hořčík, který pomáhá pravidelné stolici). První týdny v těhotenství fungují na principu - vše nebo nic. Buď se těhotenství uchytí a pokračuje, nebo ne. Uvidíte na příštích kontrolách u Vašeho gynekologa. Pro optimální průběh těhotenství je vhodný zdravý životní styl, pestrá strava, vyvarovat se škodlivých a návykových látek, psychická pohoda, ale ve spoustě ohledech hraje roli samotná příroda. V prvním trimestru se provádí 1. screeningové vyšetření (ultrazvuk + vyšetření z krve) na nejčastější chromozomální vady - mezi které patří také Downova choroba, dále se dělá 2. ultrazvukový screening ve druhém trimestru, biochemický screening defektů neurální trubice - o všem Vás bude gynekolog předem informovat. Hezký den.