Celkem výsledků pro výraz "tehotenstvi tyden po tydnu": 100
Dobrý den,v příštím týdnu nastupuji z důvodu nadměrného pracovního vytížení na pracovní neschopnost. Jsem aktuálně ve 28tt, tudíž mi během pár týdnů vznikne nárok na přestup z neschopenky na oficiální mateřskou. Momentálně jsme v situaci, kdy se musíme pečlivě rozhodovat nad každým krokem s ohledem na finance, tudíž mi jde upřímně o to, zda je obecně výhodnější zůstat na PN déle až do termínu šest týdnů před porodem, nebo na neschopence setrvat naopak co nejkratší dobu a v osmém týdnu před porodem nastoupit na mateřskou.Lze to takto určit? Nebo opravdu záleží člověk od člověka podle toho, jaké má příjmy? V posledním roce se mi příjem postupně zvedal, nevím tedy, jakým způsobem přesně se příspěvky počítají....Budu ráda za jakoukoliv radu a předem děkuji.M.
Dobrý den, můžete si termín nástupu na mateřskou zvolit v rozmezí 8-6 týdnů před TP, budete tak moci čerpat déle nemocenskou, takže finančně vám to vyjde lépe.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se Vás ještě na něco zeptat ohledně nástupu na mateřskou. Jsem momentálně na neschopence, někde jsem četla, že je lepší jít z nemocenské na mateřskou 6 týdnu před porodem, že to nějak vyjde líp. Někde jsem i četla, že to tak je dokonce dané, že ženy z nemocenské na mateřskou chodí 6 týdnu před porodem. Můj nástup na mateřskou ať už by to bylo 8 nebo 6 týdnu připadá na sobotu, to není žádný problém? Moc děkuji za informaci.
Dobrý den,
nástup si můžete zvolit kterýkoliv den v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu. Pokud zvolíte nástup 6 týdnů před porodem, můžete čerpat nemocenské o 2 týdny déle než v případě nástupu 8 týdnů před porodem. Nástup si můžete zvolit v sobotu, není to problém.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dle informací dostupných na internetu by měl být možný pozdější nástup na MD (např. až 4 týdny před TP, dokonce snad klidně i déle pokud to zdravotní stav dovolí). Můj gynekolog o tom ale neslyšel, a co prý ví, tak musím ze zákona nastoupit nejdéle těch 6 týdnů před TP. Že se mi zkrátí doba pobírání PPM chápu, ale jde mi o to, jakým způsobem a kdo tedy vyplní na formuláři den nástupu na MD, který mi má vydat lékař (jestli termín vyplním já nebo lékař). Nebo se to řeší úplně jinak, např. dohodou se zaměstnavatelem? Tuto informaci sem nikde nenašla a po reakci pana doktora jsem z toho trochu zmatená :) Předem děkuji za odpověď a Váš čas. Přeji hezký den.
Dobrý den,
lékař do žádosti o peněžitou pomoc v mateřství (PPM) vyplní očekávaný den porodu. Datum nástupu na PPM si v žádosti určíte sama. Pokud neurčíte datum v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, bude za začátek podpůrčí doby považován počátek šestého týdne před očekávaným dnem porodu. Pokud po tomto datu budete dále vykonávat práci, ze které dávka náleží, bude běžet podpůrčí doba (28 týdnů u jednoho dítěte), ale dávka za dobu výkonu práce nebude vyplacena. Co se týče mateřské dovolené (volna v zaměstnání), tak pokud vyčerpáte před porodem méně něž 6 týdnů MD z důvodu delšího výkonu práce než do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, bude Vám MD od porodu náležet jen v rozsahu 22 týdnů. Pokud byste byla před mateřskou v pracovní neschopnosti, lékař je povinen ukončit pracovní neschopnost nejpozději 6 týdnů před očekávaným dnem porodu, jestliže máte nárok na PPM.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko Zahrádková,chtěla bych se prosím zeptat. Byla jsem na ultrazvuku v 9. týdnu těhotenství (dle dr), můj odhad 8+5. Miminko je správně uloženo, bije mu srdíčko. Ale paní doktorce se nezdály nějaké dutiny v hlavičce (byly skoro přes celou hlavičku), myslíte si, že už teď jde poznat, že je něco v nepořádku. O jedno miminko jsem v únoru přišla v 5. týdnu. Bohužel ultrazvukový snímek nemám. Na další vyšetření jdeme za týden. Moc děkuji za váš názor.
Dobrý den,
určitě je vhodné vyčkat další kontroly, může se jen jednat o vývojovou fázi centrální nervové soustavy.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám takovou smutnou prosbu. První den poslední menstruace byl 15.4.2019. Ovulace byla přibližně 29.5 - 7.5, přesně to bohužel nevím. 13.5 jsem byla na gastroskopii, kde mě zároveň při zákroku párkrát rentgenovali břicho, jsem po odstranění žaludku, takže počítám, že spíš vrchní část hrudníku, kde je operovany spoj střeva a jícnu. V té době to byl zhruba týden až 2 po ovulaci. V této době byl těhotenský test negativní. 23.5 jsem byla na pichnuti agolutinu na vyvolání menstruace, na ultrazvuku nic nebylo, jen zvětšená sliznice a test byl negativní. Tentýž den večer jsem byla na dalším rentgenu celého břicha, kde byly udělaný 2 snímky bez zástěny na těle, nebyla jsem tedy chráněna. Týden na to 29.5 jsem to stále nedostala a měla pozitivní těhotenský test. Včera 30.5 mi to pan doktor potvrdil, je to úplně maličké, zatím jen takové kolečko, bez srdíčka. Má otázka zní, jestli je velká pravděpodobnost toho, že bude plod poškozený následkem rentgenu. Můj pan doktor říkal, že by to takhle v začátku bylo spíše buď všechno a nebo nic. A že si nemyslí, že by jeden rentgen poškodil plod, ovšem bych ráda slyšela i další názor, zda není potřeba zvážit interupci. Jsem objednaná na konzultaci na genetiku, sestřička mi ovšem rovnou řekla, že mi toho p. Doktorka stejně moc neřekne. Děkuji moc za Vaši odpověď. Nerada bych, abych zjistila ve 20. Týdnu, že je to postižené kvůli rentgenu. Hezký den, Zwolska
Dobrý den, souhlasím s názorem vašeho gynekologa. Lékař na genetice vám také řekne svuj názor, ale spíše vám vysvetlí, jaké poškození plodu při RTG záření hrozí a s jakou pravděpodobností. O tom, zda budete pokračovat v graviditě, je jen na vás. Ale jak už říkal váš lékař, v začátku gravidity by RTG spíše způsobil potrat či zástavu vývoje plodu než jeho poškození.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den chtěla bych se prosím zeptat ohledně antikoncepce . Včera tj.24.6 mi byla provedena miniinterupce v 6tt vše bez komplikaci . Můj gynekolog mi ale při sepsání o interupci sdělil ze se mám za týden od zákroku dostavit na kontrolu a taky ze mám týden po zákroku začít užívat antikoncepci . Jedna se mi tedy o to zdali mohu užívat antikoncepci již týden po interupci a zdali budu po šestinedeli plně chráněna dekuji
Dobrý den, ano, můžete začít antikoncepci užívat, nicméně 7 dní po začátku užívání je třeba se chránit ještě jinou metodou. Po interupci se nedá následujících 6 týdnů brát jako klasické šestinedělí a na účinek antikoncepce nemá toto období vliv.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, minulý týden jsem byla u lékaře na kontrole plodu, který v daném týdnu (7+3tt) byl 12,5mm ale nebyla zřetelná srdeční akce. Pozval si mne za týden, abychom si to případně potvrdili. Jsem po IVF, vše probíhalo v pořádku jen mne teď vyděsilo, že není vidět srdeční akce. Často jsem se dočetla, že může být zřetelná až kolem 8-9tt. Je možné, že bylo brzy a nebo při této velikosti by již srdeční akce měla být zřetelná? Předem děkuji za vaši odpověď.
Dobrý den, v období 7+3 by měla být akce srdeční plodu teoreticky již bezpečně vidět. Mělo by se tak stát nejpozději do 45. dne od poslední menstruace, či adekvátně při přepočtu po embryotransferu. Jedná se o probíhající 8. týden, kdy při velikosti plodu 12,5 mm ASP již by měla být rozhodně vidět, avšak musíme vzít v potaz i kvalitu UZ přístroje, zkušenosti vyšetřujícího, prozvučnost pacientky, případně další okolnosti. Situace se vždy vyřeší pak většinou nejpozději na další kontrole.
Každopádně přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší léčbě.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem teprve v raném stádiu těhotenství (4. týden) a na gynekologii jsem objednaná až za týden. V druhé polovině minulého roku jsem prodělala chirurgickou operaci dělohy (myom). Jedná se o mé první těhotenství a lékařka mě už tehdy upozorňovala, že v případě gravidity budu brána jako riziková. Zajímal by mě názor jiného lékaře, zda je nutné jít na rizikové těhotenství hned od začátku, nebo v případě že bude plod v pořádku a zdravý ještě pár měsíců chodit do práce? Vzhledem k mému povolání si nejsem jistá, jestli práce sama o sobě není riziková (jsem zubní technik).Předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, v případě operace myomu na děloze záleží, kde se myom přesně nacházel a tudíž jakým způsobem byl odstraněn. Pokud je myom na povrchu dělohy a tím pádem při jeho odstranění nedojde k narušení děložní stěny, pak z tohoto pohledu není těhotenství nutno považovat rizikové, narozdíl od situace, kdy myom je uložen vevnitř a k tomu, aby byl vyoperován, je nutné stěnu děložní "rozříznout" (a pak samozřejmě opětovně zašít). V tomto případě by měl být porod veden císařským řezem. Ale toto nejsou důvody, abyste musela být nyní v pracovní neschopnosti. Uvidíte, jak budete práci zvládat, tělo si samo řekne, bude záležet zejména i na samotném průběhu Vašeho těhotenství. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ziju v Anglii a jsem v 9. týdnu těhotenství. Můj problém je,že už 4. týden zvracim cca 10x denně. Cokoliv sním tak hned vyzvracím. Stejně je to i s vodou. Neudržím nic v sobě. Kafe, čaj,ovoce nemůžu ani citit. Jsem unavená a přesto se snažím chodit do práce- Po 6 hodinách jsem tak vyřízena že jen lehnu do postele a spím. Doktorka tady mi řekla, že je to v pořádku a předepsala mi Cyclizine. Pomohl v prvním týdnu,ale pak se nevolnosti vrátily ještě horší než před tím. Teď mám Prochloperazin -zatím jsem ho nezačala brát,ale mám strach že tyto prášky ovlivní vývoj dítěte. Jsem vážně zoufalá a hodně panikarim.
Dobrý den, uporné zvracení se někdy může v těhotenství vyskytovat,ale do 12. týdne těhotenství většinou mizí. Léky, které se na těhotenskou hyperemezu předepisují, ani samotné zvracení plod nehrožují. Pokud žernsa zvrací tak, že není schopna opravdu nic pozřít a zvrací i tekutiny a ubývá na váze, pak je na místě hospitalizace.
Pro akci je nutné přihlášení