Celkem výsledků pro výraz "tehotenstvi tyden po tydnu": 100
Dobrý den, paní doktorko. Jsem v 6. týdnu těhotenství a mám za sebou první ultrazvuk. Vše vypadá dobře. Momentálně žiji v zahraničí a paní doktorka mi předepsala Duphaston 10 mg, jednu tabletu na noc. Říkala, že mé AMH je 1.03 a proto se i Duphaston bere a prý to podporuje i těhotenství a vývoj dítěte. Já jsem se chtěla poradit, zda jste o tom slyšela a zda byste to doporučila. Já právě přesvědčená nejsem, že bych to brát měla. Předepsala mi i progesterone Naturogest, zavézt na noc a na dva týdny. Z důvodu, že je můj plod 6 týdnu starý a podle výpočtu mé poslední menstruace by měl být 6 týdnů a 5 dnů. Prý taky podporuje těhotenství hlavně v prvním trimestru. Máte s tím zkušenosti? Já jsem o tom četla na internetu a moc z toho chytrá nejsem. A hned nechci brát vše, co doktor napíše. Protože tady ze zkušenosti se dává hned více něž je vlastně nutné. Moc Vám děkuji za pomoc.
Dobrý den, obecně preparáty s obsahem gestagenů (což je i Duphaston) podporují funci žlutého tělíska, které do 12. týdně hlídá těhotenství. Léky samozřejmě nejsou všemocné, ale podpora je dobrá. Nemá smysl je užívát po dokončeném 12. týdnu, protože poté již přejímá funkci žlutého tělíska placenta, která produkuje dostatek gestagenů.Co se týče souvislosti AMH a Duphastonu - a tím to vůbec nemá co dělat. Nevím, jak to funguje v zahraničí, nicméně AMH se odebírá v rámci zjištění ovariální rezervy (klesá většinou s věkem a jeho hodnota zajímá lékaře většinou u žen, které nemohou otěhotnět). Pokud již žena otěhotní, nemá AMH na nic žádný vliv, tudíž nemá smysl brát na základě jeho hodnoty gestageny. Obecně - Duphaston klidně berte, rozhodně to ničemu neuškodí, ale max to 12. týdne, pak již nemá význam.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, můj syn Kubík má 7 týdnů a je pořád hodně žlutý. Naše pediatrička paní Juřenčáková z Uherského Hradiště mu brala v 6 týdnech krev z hlavy a jaterní testy jsou v pořádku. Na kontrolu se žloutenkou chodím každý týden. Zváží ho, zjistí, že Kubík hezky přibírá a pravidelně čůrá a kaká, stolička má barvu míchaných vajíček. Usoudí, že žloutenka neustupuje a pozvou si mě za týden na další kontrolu a pořád dokola. Takže chodím každý týden na kontrolu, abych se dozvěděla, že žloutenka neustupuje a že ho mám dávat k oknu. Kuba hezky papá, jen ho kojím. Trpí na bolest bříška a dávám mu: BioGaia s vit. D, BabyCalm a vařím mu kmínovo-fenyklový čaj. Měří 57 cm a váží 5,15, má 7 týdnů. Vygooglovala jsem si, že příčinou přetrvávající žloutenky může být: 1) poporodní poranění – Kuba měl a stále má hematom na čele – ale hojí se to hezky. 2) rozdílné Rh faktory – Já jsem Rh mínus (A-) Kubík je po taťkovi Rh plus (A+) Na diskuzi na netu jsem zjišťovala, co mám dělat, abych té žloutence zabránila. Kdyby to bylo na mě, neřešila bych to, protože si myslím, že to časem zmizí, ale doktoři to chtějí pořád intenzivně řešit a kontrolovat. Dle diskuse by se mělo mateřské mléko pasterizovat a dávat kojenci. Naše paní doktorka Juřenčáková mi říkala, že na vysoké škole je učili, že v případě přetrvávající žloutenky by měla matka jeden den odsávat a pasterizovat svoje mléko a lahvičkou podávat kojenci. Mám ale strach, že pak nebude chtít moje prso. Dnes jsem byla na kontrolu na kyčle a při té příležitosti jsem si nechala Kubu překontrolovat v nemocnici v UH. Hodnota bilirubin byla dnes 200, což je prý nadlimitní, ale ne tak špatná, aby musel na fototerapii. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste se s tímto problémem už někdy setkal a co si myslíte o odsávání a pasterizaci mateřského mléka. Co když pak nebude chtít moje prso? Mateřské mléko je přece to nejlepší, co může matka svému dítěti dát. Kuba trpí na bolesti bříška, často pláče a musím ho chudáčka trubičkovat, jinak bychom to nepřežili. Bavila jsem se s kámoškami a některé jejich děti také měli neustupující žloutenku a doktoři to vůbec neřešili a žloutenka po 3. měsíci samovolně ustoupila. Budu moc ráda za jakoukoli radu, nebo doporučení. Předem děkuji za odpověď. Jana Tydlačková

Dobrý den,
přikláním se k postupu paní doktorky, je dobré, že hladiny bilirubinu sleduje, ale doporučila bych vydržet, dítě dobře prospívá přibírá na váze. Žloutenka ustoupí, až se vstřebá otlak na hlavičce. Bolesti bříška jsou často do 3 měsíců, Biogaia pomáhá.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat. Podle poslední mestruace jsem v 7. týdnu těhotenství. Poslední 2 dny mě nepříjemně a někdy dost bolestivě píchá na levé straně v podbříšku. Mám se něčeho obávat, nebo je to zcela normální? Ke své doktorce mám jít na kontrolu až za týden, teď tam bohužel 2 týdny není, tak se docela strachuji, jestli je vše v pořádku. Napadlo mě, jestli to náhodou není mimoděložní těhotenství, ale třeba se zbytečně strachuji. Mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, vždy, pokud není na ultrazvuku diagnostikováno těhotenství v děloze, se nedá vyloučit mimoděložní těhotenství. Píchání v podbřišku je ale na druhé straně jev velmi častý i u normálního těhotenství. Pokud by se bolest zhoršovala, raději navštivte gynekologa dříve .
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den obracím se na Vás s prosbou. Dne 16.6. jsem měla menstruaci a poté nechráněný styk s mužem. Dne 14.7. jsem měla menstruovat opět, ale nekonalo se tak (cyklus mám velmi pravidelný),od té doby mne bolí prsa a po práci polehávám. 16.7. prišlo něco podobného jako MS ale bylo to pouze den a pak jen spineni. 20.7. odpoledne se mi začala točit hlava a zacitila jsem kovovou chuť, ale jen na chvilku. Dne 21.7. jsem si raději udělala těhotenský test (asi 5) a všechny pozitivní, opakuji tak každé ráno a vždy vyjde pozitivní ihned. 23.7.jsem byla u lékaře a řekl mi, ze na ultrazvuku nic nevidí a odebral mi krev ze mám přijít za týden, a večer mne přestaly tolik bolet prsa, jen prave zespodu. Muže se jednat o normální těhotenství? Děkuji
Dobrý den, pokud jste jindy než 16.6.2018 pohlavní styk neměla, pak by již určitě muselo být vidět těhotenství v děloze, pokud se vyvíjí normálně. Pokud tomu tak není, pak se muže jednat o mimoděložní těhotenství či neprosperující těhotenství. Výsledek hCG z krve a kontrola za týden vše ukáže. Pokud byste měla bolesti břicha, pak určitě zajděte na gynekologii dříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, k dnešnímu dni jsem ve 33+0 týdnu těhotenství a zároveň nám dnes paní doktorka na ultrazvuku naměřila tyto hodnoty:BPD: 85,44HC: 302,43AC: 280,82FL: 60,66EFW: 1941Paní doktorka tvrdí, že chlapeček je kratší, zřejmě kvůli delší stehenní kosti FL: 60,66 (odpovídá 31+4). Jsou podle Vás tyto parametry v normě, nebo se mám obávat? Může se tento parametr do konce těhotenství změnit? Doteď jsem mali délku stehenní kosti vždy delší než byl daný týden těhotenství. Děkuji.
Dobrý den, hodnoty jsou zcela v normě.Stehenní kost vychází menší cca o týden podle toho, co jste napsala a to je přirozená odchylka. Už miminka v děloze mají různí proporce a většinou je toto dáno geneticky. Někdo má po porodu konstitučně větší hlavu, někdo má zase kratší nohy než někdo jiný. Jedná se o přirozené odchylky ve stavbě těla. Navíc velmi záleží na tom, kdo ultrazvuk dělá a jak zrovna daný parametr změří. Kdyby stejný parametr měřil ten den někdo jiný, možná by byl výsledek jiný. Ani na ultrazvuku nelze nic změřit přesně a pokud končetina není kratší o několik týdnů, pak se ničeho neobávejte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně možného těhotenství... Je to zvláštní situace, sama tomu nerozumím, proto bych ráda znala více názorů a fakta. Mám již dvě děti, nejmladší 3 roky, s manželem se chráníme pouze prezervativem a nezaznamenali jsme žádnou "nehodu". Menstruuji pravidelně stejné intenzity i délky, ale poslední víc jak dva týdny pociťuji pohyby, první týden jsem si říkala střeva, takové bublinky, druhý týden už byly silnější a přesvědčivější, stále jsem si říkala, že je to blbost, poslední cca dva měsíce mi je častěji nevolno, v noci, víc než za poslední 2 roky, tak jsem si udělala těhu test - negativní 3x, už jsem se z toho cítila jak blázen, tak jsem zašla za svým gynekologem pro "rozseknutí", podle vyšetření a utz přes pochvu údajně těhotná nejsem, zmínil mi pseudotěhotenství, no, jelikož se o dítě nesnažíme, ani nemám myšlenky na další dítě, zkrátka ještě třetí neplánujeme, tak si myslím, že to není můj případ. A nejen proto, četla jsem si pár článku o falešném těhotenství a jiné příznaky nemám a ty pohyby si přece nemůžu vsugerovat, objevují se nejvíce ve chvílích, kdy jsem zaneprázdněna něčím jiným a nemyslím na to, já nevím ????Zajímalo by mě tedy, co to může být, zda je možné těhotenství, že by to pan doktor neviděl? Jaký je rozdíl mezi utz přes pochvu a po břiše? Kam bych si měla zajít? Včera a dnes jsem měla tak intenzivní pohyby, že se mi "zatřepalo" břicho a bylo to viditelné! Proto Vám píšu zde, jelikož mi není příjemné o tom mluvit, chodit po doktorech, když je to vlastně skoro nemožná situace a mají mě všichni za blázna... Napadlo mě i mimoděložní těhotenství? Děkuji moc za Váš čas, reakci a rady. S pozdravem D.
Dobrý den, to, že by lékař neviděl v děloze těhotenství takového stáří, kdy i cítíte pohyby, je v podstatě nemožné. Existují raritní případy mimoděložního těotenství, kdy je plod např. v dutině břišní, ale to byste zase měla pozitivní těhotenský test (hCG se vylučuje do krve i při mimoděložním těhotenství). Takže si myslím, že i toto je velice nepravděpodobné. Je možné ještě udělat UZ abdominální sondou, ale to už bych viděla jako poslední možnost a spíše jen pro váš klid. Pokud i tam se vše vyloučí, pak se o těhotenství určitě nejedná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, s přítelem se pokoušíme půl roku o miminko. Menstruaci jsem měla vždy skoro na hodinu přesnou. Poslední však měla přijít 1.2 a nic. Od té doby mě začala bolet prsa. Týden po vynechání jsem si dělala test, který byl negativní. Včera, 12.2. jsme dorazili po dlouhé cestě na hory a mě začalo večer bolet v podbřišku a měla jsem takový hnědý výtok. Dnes celé dopoledne zase nic, ale odpoledne se to opakovalo v docela větším množství (ne jen špinění). Můžu být těhotná? Bohužel se teď týden k doktorovi nedostanu, tak nevím, co si o tom můžu myslet. Děkuji
Dobrý den, pokud máte již skoro 14 dní zpoždění, test by měl být v případě těhotenství určitě pozitivní. Pokud jste si tedy test dělala minulý týden, ještě tento týden raději zopakujte. Pokud bude negativní, menstruace může být zpožděná z nejrůznějších důvodů - cysta na vaječníku, stres, nemoc, hormonální dysbalance. Pokud nebudete mít ale jiné potíže, klidně vyčkejte, až se menstruce dostaví.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám dotaz ohledně možného těhotenství.Poslední pohlavní styk jsme měli 17.11. Menstruaci jsem nikdy neměla pravidelnou,většinou byla po 6 týdnech od té předchozí.Přibližně 2 týdny po pohlavním styku jsem měla drobné špinění, které trvalo zhruba týden až 10 dní,bylo různě barevné a slabé. Momentálně jsem bez špinění,ale cca. už týden cítím divný tlak v levé části břicha a občas mi pobolívá v pravém podbřišku. Je možné, že se u mě jedná o příznak těhotenství? Nebo se jen chystá opožděná menstruace? Po provedení těhotenského testu doma se těhotenství neprokázalo. Děkuji za odpovědi a rady.

Dobrý den, těhotenství vyloučit nelze, tato varianta je možná, udělejte si za týden znovu těhotenský test a pokud se menstruace nedostaví, objednejte se ke svému gynekologovi. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, před 2 lety jsem vysadila antikoncepci. Menstruaci jsem měla vždy pravidelně +- 1,2 dny, dřív nebo později. Poslední měsíc mám ale problémy. Poprvé jsem dostala menstruaci o týden dřív, potom jsem měla týden pauzu a po týdnu jsem opět dostala menstruaci, která trvala 6 dní a krvácení bylo silné. Pak týden pauza a teď mám opět stejný problém, dneska jsem dostala zase silnou menstruaci. Chtěla bych se poradit, co to může být a co s tím dělat. Těhotenský test jsem si dělala a vyšel negativní. Děkuji.
Dobrý den, nepravidelná menstruace může mít více důvodu - stres, cysta, hormonální nerovnováha těhotenství. Ale v tomto případě je nejlepší navštívit gynekologa a podstoupit vyšetření.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, potřebovala bych ujastnit/doplnit/potvrdit pár informací k tématu MD, RD, dovolená.Mateřská dovolení - v rámci kalkulace se bere poslední kalendářní rok před nástupem na MD, pracovní neschopnost se nezapočítává, pouze se zahrnují odpracované měsíce (od 4.1.2017 jsem na PN - riz. těhotenství, termín porodu 21.6.2017)Dovolená - (Jak jsem psala výše od 4.1.2017 jsem na PN, v tomto kalendářním roce odpracován pouze 1 pracovní den - 3.1.2017, 2.1.2017 jsem čerpala dovolenou z důvodu nemoci). Na kolik dní dovolené budu mít nárok? Záleží na počtu odpracovaných dní? Počítá se i z MD?Je lepší dovolenou proplatit před nástupem na rodičovskou? Nebo dovolenou tzv. vybrat? Mezi mateřskou a rodičovskou si vzít dovolenou? Jaká je kalkulace dovolené? Z čeho, z jakého období vychází? (předchozího kalendářního čtvrtletí, tzn. pokud tam čerpám MD, bude se počítat z ní?)Rodičovská dovolená - má vliv na to, jestli půjdu na mateřskou 6. nebo 8. týden před MD na výši platu? (dnes mi bylo sděleno na gynekologii, že pokud jsem měla vyšší plat, takže je lepší jít 6. týden na MD než 8. týden. Tomuto ale moc nerozumím. Myslela jsem, že rodičovská dovolená už pak nemá vliv na mé příjmy, že je daná částka, která se rozdělí podle toho, jak dlouho budu chtít být doma s miminkem...)Děkuji za vysvětlení.
Dobrý den, ohledně výpočtu PPM máte pravdu. Na dovolenou vám vznikne nárok až za období čerpání PPM a zaměstnavatel má zákonnou povinnost vám umožnit její čerpání po skončení PPM, před RP - jiné termíny jsou na dohodě. Ohledně výše dovolené vám nic neřeknu, zeptejte se mzdové účetní. PPM se čerpá celkem 28 týdnů, tak záleží na vás, kdy ji nastoupíte (rozdíl může být pouze v délce čerpání vyšší částky). Rodičovská je 220 000,- které si rozdělíte podle toho, jak dlouho chcete RD čerpat a tak, aby měsíční výše RP nebyla vyšší než 70 % platu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,ráda bych Vás porosila o názor a vysvětlení k mému těhotenství a následnému potratu ve 22tt. Tehotenství po IVF- KET (jen s utrogestanem). Od 8tt těhotenství špinění, po-té velké krvácení v 10-12tt - hematomy. Po prvním screeningu nižší PAPP-A 0,34MOM, podstopen test NIPT - negativní. Další UTZ v 16TT - málo plodové vody AFI 50mm - oligohadramnion, stále hematom a velmi vysoké hodnoty AFP - to stále opakovali každý UTZ - podstoupen test na infekční markery - negativní. Další UTZ stále málo plodové vody, plod o týden menší a stále vysoké hodnoty AFP. U své dr. jsem byla kontrolována každý týden, hematom zmizel, ale krvácení se stále vracelo. Byla jsem tedy hospitalizována v nemocnici na perinatologii pro opakované krvácení, zjištěno urychlení v ACM,plod stále o 10 dní menší a masivní nápadná placenta. Podávány léky injekčně na zastavení krvácení a tvrdnutí bříška. Po 14 dnech večer nastaly bolesti, krvácení takové hlenovité a na UTZ již nenašli srdeční akci miminka. Porod/potrat se rozjel, potom následovala revize. Po třech měsících jsem konečně obdržela pitevní zprávu: zkráceně, plod jen 244g na 22tt. Orgány s váraznější autolýzou, plod bez VVV. Placenta o průměru 9 cm, potrhaná, tloušťky 1,8cm, úpon pupečníku 21 cm, v choriu volných plodových blan je zastiženo ložisko granulocytární infiltrace, pupečník bez zánětu. Placenta s četnými intervilózním fibrinovými tromby, v centrální části s vícečetnými infarkty o průměru 1cm - závěr infarkty na placeně a nemělo by se to opakovat... Mám strach z budoucího těhotenství, že by se toto mohlo opakovat a nikdo mi neuměl vysvětlit ty vysoké hodnoty AFP, z čeho to bylo a zda by se to mohlo opakovat. Nyní budu podstupovat vyšetření na hematologii. Na reprodukční imunologii mi dr. Ulčová Gállová doporučila příště užívat Medrol. Děkuji za Vaši odpověď Michaela V.
Dobrý den, v případě krvácení v těhotenství dochází často ke zvýšení hodnoty AFP (jako vedlejší efekt, bez klinického významu, což bylo navíc potvrzeno na pitvě plodu). Možnou příčinou srdeční zástavy u plodu mohly být vzniklé uzávěry cév (tromby, infarkty), čímž došlo k přerušení přítoku Vaší krve k plodu. Tento stav mohl být způsoben např. zvýšenou krevní srážlivostí ve Vašem organismu, danou vrozeným/získaným hematologickým onemocněním (které je provázeno zvýšenou krevní srážlivostí). Těhotenství samo o sobě je stav s fyziologicky vyšší krevní srážlivostí (= přirozený stav nijak neohrožující plod ani těhotnou), ale když se k tomu připočítá nějaký druh srážlivostního onemocnění, krevní srážlivost se mnohonásobně zvýší. Je proto vhodné provést došetření na hematologii, kam se chystáte a v případě potvrzení nějakého hematologického onemocnění s vyšší krevní srážlivostí, se preventivně nasazuje v příštím těhotenství tzv. protisrážlivá léčba (ve formě tablet a/nebo injekcí), aby se předešlo vzniku krevních sraženin v placentě, pupečníku, ... Neznám Vaši celou anamnézu, avšak čekají Vás další zpřesňující vyšetření (je možné např. genetické vyšetření obou partnerů, pokud již neproběhlo), která věřím, že pomohou odhalit více informací.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dne 1.7. jsem zjistila, že jsem neplanovane těhotná. Menzes pravidelné poslední 2.6.. Dne 19.6. jsem se nehorázně opila, druhý den kocovina, Ibalgin, zvracení. Od 22 týden jsme byli na dovolené na jižní Moravě denně víno do nálady. Chtěla bych znát váš názor zda podstoupit interupci? Dítě bych si chtěla nechat, ale mám strach, že jsem ho svým chováním poškodila. Je reálná šance, že v této fázi vývoje jsem přece jen plod neohrozila? Děkuji
Dobrý den, z popisu nelze zjistit, v jakém týdnu těhotenství aktuálně jste. Začátek těhotenství probíhá formou "vše nebo nic", to znamená, že pokud dojde k různým vnějším i vnitřním vlivům, zárodek se buď vyvíjí dále nebo dojde k potratu (z různých příčin). Ukončení těhotenství lze na vlastní žádost do 12.týdne, pokud jsou k tomu genetické důvody, tak do 24. týdne. Míru poškození alkoholem však určit nelze a záleží také na týdnu těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení