banner

Celkem výsledků pro výraz "tehotenstvi treti trimestr": 100

Dobrý den, prosím o radu. Mám dvou letou dceru. S jejím tatínkem spolu rok nežijeme. Ten rok byl plný marných návratů a pokusů o vztah a smír. Poslední byl před dvěma měsíci. Partner má podle soudu právo na 2 víkendy v měsíci. V minulosti vždy, když potřeboval dceru vidět, nedělala jsem problémy. Dokonce i když potřeboval odjet na 5 dní do Holandska za jeho matkou. Včera mi partner přes chat oznámil, že má přítelkyni. Vzhledem k tomu, že před dvěma měsíci mne ujišťoval o jeho lásce ke mně, troufám si myslet, že tedy pouze dva měsíce a že chce jet s ní a s malou o jeho víkendu na výlet.Ohledně přítelkyně nemám problém, je to jeho věc. Co se seznámení s dcerkou týká, navrhla jsem mu, ať vyčká minimálně půl roku a až si bude jistý, že vztah má budoucnost a je natolik kvalitní, ráda se s paní sejdu, abych ji poznala a dále nebudu mít problém s tím, aby se stýkala s naší dcerou. Seznamovat je hned mi přijde jako nesmysl a myslím, že by se měl být v těchto věcech více opatrný. S paní se přeci může vídat kdykoli jindy. Protože za poslední 4 roky je to už třetí přítelkyně, kterou dětem (těm dvěma starším) představil. Prosím o radu, jde mi o malou jsem zoufalá a nevím, co mám dělat.

Dobrý den, pokuste se s partnerem na styku s dítětem a s jeho přítelkyní dohodnout. Osobní jednání bude vhodnější, nebo spíše nutné, než forma emailu, nepřistupujte na komunikaci přes chat, ale trvejte na schůzce, ovšem bez přítomnosti dětí. Vámi navrhovaná dohoda mi připadá velmi rozumná, jistá opatrnost v seznamování dětí s novým partnerem je na místě. Je však potřeba, aby váš návrh jako rozumný a přijatelný, přijal také váš bývalý partner. Pokud se vám nepovede ke shodě dojít, pak můžete využít bezplatných služeb sítě manželských a rodinných poraden, které poskytují i mediační službu partnerům, manželům, kteří jsou v rozchodové či porozchodové situaci. Psát, že vaše vzájemná dohoda je nejvíce v zájmu nejmladší dcerky i vašich starších dětí, vám asi nemusím. Po využití všech možností, pak lze ještě požádat soud o úpravu styku dítěte s otcem, bylo by však škoda, aby dcera o kontakty s otcem přišla.

avatar
Mgr. Michaela Matoušková dětský psycholog
Štítky: #dítě #otec #vývoj

Dobrý den,chci se zeptat na Váš názor ohledně císařského řezu z důvodu inkontinence moči. Mám za sebou dva spontánní porody, oba bez komplikací. Po druhém porodu mi ale zůstaly problémy s udržením moči. Jsem 2 roky po druhém porodu a mám s tím stále problémy. Nyní jsem neplanovaně otěhotněla, miminko si necháme. Už teď mám ale strach, jak to se mnou bude, až porodím. Nyní mám klasické těhotenské nevolnosti, takže často zvracím a musím dodat, že se při každém zvracení doslova pomočím. :-( Při kašli, při kychnuti, při zasmátí..je to dost nepříjemné. Snažím se posilovat pánevní dno, ale výsledky zatím žádné. A teď k dotazu. Na poslední kontrole jsem sdělila problém své lékařce a zeptala se, zda by v mém případě, nebyl možný císařsky řez, neboť se bojím, jak to se mnou bude po 3. porodu. Lékařka mi ohledně inkontinence nic nerekla, jen chladně odpověděla, že třetí už půjde jako po másle. Docela mě to mrzí. Myslíte, že bych v tomto případě mohla mít nárok na císařský řez? Nebo jaký na to máte názor Vy?Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v první řadě je potřeba, abyste absolvovala urogynekologické vyšetření, zda se vůbec o inkontinenci jedná, popřípadě jakého je typu a stupně. Na základě toho lze pak zvažovat, jakym způsobem budete rodit. Nevím, zda je praxe taková všude, ale měla by být, protože porodník musí důvod císařského řezu stanovit a na základě něčeho operaci schválit. Není to tak jednoduché, císařský řez musí být oprávněný, protože se jedná o poměrně rozsáhlou břišní operaci, která má také svá velká rizika a pokud by se Vám v průběhu císařského řezu něco závažného stalo, porodník musí argumentovat, proč se tento způsob porodu zvolil. Obecně se císařské řezy občas z důvodu inkontinence dělají, ale ve velmi vzácných případech a stav musí posoudit urogynekolog. Je pravdou, že 3. porod je většinou rychlý a nekomplikovaný a císařský řez pro Vás bude jistě daleko větší zátěží.

Dobrý den paní doktorko, čekám své třetí dítko. Momentálně jsem v 17tt, kdy od 15tt cítím silně pohyby miminka. Ve 10tt jsem byla 4 dny hospitalizovaná pro odlučující se lůžko, ale vše dopadlo dobře. Na prvotrimestrálním screningu mi bylo řečeno, že je v děloze vstřebávající se hematom a že placenta je ventrálně. Všechny výsledky mám v pořádku. Akorát mě znepokojuje, že miminko - plod je pouze na levé straně (na levé straně cítím pohyby, šimrání, na levé straně jde vidět, kde miminko je, když si lehnu). Prostě je pouze jen a jen na levé straně. S tím také přišly malé komplikace v podobě varixinalu u levého stydkého pysku a křečovými žílami pouze na levé noze, kterou za sebou už občas tahám. Můj dotaz tedy směřuje k otázce, jestli je všechno v pořádku, když je plod pouze na jedné straně? Nebo bych měla apelovat na podrobné vyšetření u svého lékaře, zda není v děloze nějaká překážka, nebo abnormalita, která by mohla ohrožovat miminko? Moc Vám děkuji za odpověď s pozdravem Markéta M.

Dobrý den, to co popisujete je tzv. sinistroverze dělohy, což zjednodušeně znamená, že děloha je nakloněna více na jednu stranu, ve Vašem případě na levou. Nejdná se tedy o to, že by byl plod vlevo, ale celá děloha je více vlevo. To, co je vidět přes břicho je děloha a ne plod. Není ani prakticky možné, abyste plod v 17. týdnu viděla přes břišní stěnu.To, co vidíte, je vždy děloha. Ta je uložená více vlevo, ale plod v ní se celý den pohybuje různými směry. Vše je tedy zcela v pořádku a není třeba nic vyšetřovat.