banner

Celkem výsledků pro výraz "tehotenstvi druhy trimestr": 100

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. S priateľkou sme mali pohl styk 14.10.2017 počas jej plodných dní. S ochranou a ejakulaciou mimo. Menštruáciu dostala o 2 dní skôr, bola slabšia a trvala 5 dní. Ďalšiu dostala o 5 dní skôr, tiež trvala 5 dní. Ale teraz jej mešká 3 deň. Pred 2 týždňami bola chorá a mala antibiotika. Je nejaká možnosť ze by mohla byt tehotná ak pred stykom sme sa trocha maznali, ale pohl styk bez ochrany nebol… Testy si robila jeden ráno a druhy večer jedenásť dní po styku a ďalší 24 dní po styku, tiež jeden ráno a druhy večer, to už bolo po menštruácii a vyšli negatívne. Pred 5 rokmi bola tehotná, tiež menstruovala, ale zistila to až pri silných bolestiach v podbrušku. Teraz nemá žiadne priznaky, iba pred menštruačné. Počul som že sú prípady kedy žena bola tehotná a menstruovala.. Tak by na zaujímal názor odborníka, ďakujem

Dobrý den, pokud jsou testy opakovaně negativní, pak je těhotenství téměr vyloučeno. Menstruace zpoždění až o týden oproti 28-dennímu cyklu, je stále ještě považována za normu. Není možné, aby žena v těhotenství standartně menstruovala, pouze může při těhotenství nepravidelně krvácet z různých důvodů a toto krvácení často ženy za menstruaci mohou zaměnit.

Dobrý den, paní doktorko. Před dvěma týdny mi bylo zjištěno těhotenství. Je plánované, s manželem miminko moc chceme. Při první prohlídce ultrazvukem mi pan doktor řekl, že vidí jeden plod a pod ním krevní sraženinu, plod měl 4,3mm. Dnes jsem měla ráno podezření na začínající mykozu, proto jsem šla na druhou prohlídku o dva dny dříve. To, co mi pan doktor řekl, mi hodně leží v hlavě. Za prvé se mu nezdá vývoj plodu, že je moc malý. Za druhé teď neví, zda to druhé je opravdu krevní sraženina, nebo to může být druhý plod. Když jsem se zeptala, co to znamená, že se plod nevyvíjí dle jeho představ, bylo mi řečeno, že buď jsem otěhotněla později, než on předpokládal, nebo že se chystá začínající potrat. To mě šokovalo, protože takovou zprávu nechce slyšet žádná nastávající maminka. Také mě napadlo, že by plod mohl být menší, protože by to druhé opravdu mohl být druhý plod a rostou tak pomaleji. Každopádně pak doktor prý zatím nic nepozná, mám přijít zase za týden a uvidíme, zda bude chytřejší. Tudíž já teď nevím vůbec nic, jsem akorát vystrašená. Mám jen ležet. Ještě dodám, že mě občas pobolívá podbřišek a záda v oblasti ploténky, ale to je prý normální. Můžete mi, prosím, říci, kdy by mohlo být na ultrazvuku poznat víc? Pro mě je teď týden šíleně dlouhá doba a jsem dost vystrašená. Děkuji za odpověď, Lucie

Dobrý den, sice jste nenapsala údaj o vaší poslední menstruaci a cca kolikátému týdnu dle vašeho lékaře plod odpovídal před 2 týdny, nicméně pokud byl plod na Uz před 2 týdny, pak musel být stáří alespoň 4-5 týdnů. V 6. týdnu by měl být na UZ vidět spolehlivě plod i se srdeční akcí, což by ve vašem případě tak mělo být (6-7 týden). Pokud se tedy plod nevyvíjí, respektivě není patrná srdeční akce, pak se bohužel může jednat o zamlklé těhotenství. Co se týče vaší domněnky, že pokud by se jednalo o plody dva, pak by rostly pomaleji, pak i u dvojčetné gravidity by se minimálně do 12. týdne měly vyvíjet plody stejně, jako u jednočetné gravidity. Nicméně vyčkejte UZ za týden, to už by mělo být vše na 100% jasné.

Dobrý den, ve čtvrtek večer jsem si udělala těhotenský test, ten vyšel pozitivně, avšak na druhý den jsem začala menstruovat a udělala tedy i druhý test při menstruaci, ten už vyšel negativně. Jsem z toho zmatená. Děkuji.

Dobrý den, zkuste tedy ještě za pár dní zopakovat. Pokud bude negativní, pak se jednalo o falešnou pozitivitu nebo biochemické těhotenství (stav, kdy těhotenství zanikne tak brzy, že hCG je pozitivní jen krátkou dobu a za pár dní se přestane vyvíjet).

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, asi 8 týždňov dozadu som mala pohlavný styk s priateľom. Ja som akurát mala tretí deň menštruáciu a navyše už vyše rok beriem tú istú HAK vreya. Najprv sme použili aj kondom no druhý krát sme šli bez neho. Predtým s kondomom nedošlo k ejakulácii, druhý krát bez kondomu áno, ale neurobil sa do mňa. Ďalšia menštruácia mi prišla normálne ako mala a teraz mi prišla síce tiež načas, no je to len také skôr špinenie, čo nie je u mňa zvykom, vždy mám skôr silnejšiu menštruáciu. Navyše ma tento mesiac trochu pobolieva v pravom boku. Rada by som vedela či je možné, že som počas toho styku otehotnela aj napriek pravidelnému braniu hak a prebiehajúcej menštruácii alebo by som mala hľadať príčinu inde? Navyše som bola dva týždne dozadu na gynekologickej preventívnej prehliadke, je možné že by počas prehliadky doktorka zistila že som v tom alebo sa cielene robia ešte iné vyšetrenia? Za odpoveď Vám vopred veľmi ďakujem

Dobrý den, otěhotnění za okolností, jaké jste popsala, není pravděpodobné. Pokud byste chtěla mít jistotu, můžete si udělat těhotenský test, který by v případě těhotenství, byl určitě pozitivní. Gynekoložka by těhotenství staré 6 týdnů také na UZ již poznala.

Těhotenství?
avatar Jin 16. 09. 2017

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně možného těhotenství... Je to zvláštní situace, sama tomu nerozumím, proto bych ráda znala více názorů a fakta. Mám již dvě děti, nejmladší 3 roky, s manželem se chráníme pouze prezervativem a nezaznamenali jsme žádnou "nehodu". Menstruuji pravidelně stejné intenzity i délky, ale poslední víc jak dva týdny pociťuji pohyby, první týden jsem si říkala střeva, takové bublinky, druhý týden už byly silnější a přesvědčivější, stále jsem si říkala, že je to blbost, poslední cca dva měsíce mi je častěji nevolno, v noci, víc než za poslední 2 roky, tak jsem si udělala těhu test - negativní 3x, už jsem se z toho cítila jak blázen, tak jsem zašla za svým gynekologem pro "rozseknutí", podle vyšetření a utz přes pochvu údajně těhotná nejsem, zmínil mi pseudotěhotenství, no, jelikož se o dítě nesnažíme, ani nemám myšlenky na další dítě, zkrátka ještě třetí neplánujeme, tak si myslím, že to není můj případ. A nejen proto, četla jsem si pár článku o falešném těhotenství a jiné příznaky nemám a ty pohyby si přece nemůžu vsugerovat, objevují se nejvíce ve chvílích, kdy jsem zaneprázdněna něčím jiným a nemyslím na to, já nevím ????Zajímalo by mě tedy, co to může být, zda je možné těhotenství, že by to pan doktor neviděl? Jaký je rozdíl mezi utz přes pochvu a po břiše? Kam bych si měla zajít? Včera a dnes jsem měla tak intenzivní pohyby, že se mi "zatřepalo" břicho a bylo to viditelné! Proto Vám píšu zde, jelikož mi není příjemné o tom mluvit, chodit po doktorech, když je to vlastně skoro nemožná situace a mají mě všichni za blázna... Napadlo mě i mimoděložní těhotenství? Děkuji moc za Váš čas, reakci a rady. S pozdravem D.

Dobrý den, to, že by lékař neviděl v děloze těhotenství takového stáří, kdy i cítíte pohyby, je v podstatě nemožné. Existují raritní případy mimoděložního těotenství, kdy je plod např. v dutině břišní, ale to byste zase měla pozitivní těhotenský test (hCG se vylučuje do krve i při mimoděložním těhotenství). Takže si myslím, že i toto je velice nepravděpodobné. Je možné ještě udělat UZ abdominální sondou, ale to už bych viděla jako poslední možnost a spíše jen pro váš klid. Pokud i tam se vše vyloučí, pak se o těhotenství určitě nejedná.

Dobrý den, měla bych dotaz, dělala jsem si testy, jeden byl pozitivní, ale druhý negativní, můžu být těhotná? Nebo je jen špatný test ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, také záleží na odstupu, v jakém jste si testy dělala. Pokud to byl odstup několika dní, jednalo se možná o biochemickou graviditu. Doporučuji udělat ještě 1 test a ten rozhodne. Pokud bude negativní, pak je těhotenství nepravděpodobné.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký porod byste mi doporučila? Léčím se s epilepsií a mám těhotenskou cukrovku. Čekám druhé miminko, u toho prvního byl porod klešťový a mám strach, aby druhý porod nedopadl jako první.

To, že první porod byl ukončen pomocí kleští, vůbec neznamená, že tak bude muset být ukončen i tento váš druhý porod.

Strategii vedení porodu probíhá až ke konci těhotenství na ambulancích porodních sálů. Tam vám bude vše vysvětleno. Určitě lékaře bude zajímat váš gestační diabetes, jak jej máte kompenzovaný, jak je velké miminko, a též nález neurologa ohledně vaší epilepsie, jak si ji léčíte.  

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. V čase ovulácie sme mali s partnerkou pohlavný styk, bol použitý kondóm s ejakulacia mimo. Je možné že by mohla byt tehotná ak : menštruáciu dostala o dva dni skôr, trvala 5 dní a bola slabšia. Asi 3 dní po nej mala pichanie v žalúdku, nevoľnosť, napínanie. 7 dní po skončení cítila chuť krvi v ustach, únavu. Hovorí sa ze takáto chuť sa pripisuje kovovej. Prve dva testy si robila 11dni po styku jeden ráno, druhý večer, boli negatívne. Ďalšie dva si robila 24 dní po styku, už po menštruácii, tiež jeden ráno a druhy večer,tiez boli negatívne. Môže byť tehotná? Mohla byť ta menštruácia špinenie pri uhniezdovani a trvalo to 5 dní? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den, pokud jsou testy 24  dní po styku negativní, pak je těhotenství téměř vyloučené.

Dobrý den, paní doktorko, mám takový dotaz. Je mi 29 přítel 43. Já mám z předešlého vztahů dceru a přítel take z předešlého 3 děti 19,21,22 let. Můj dotaz se týká. Já bych chtěla moc miminko, aby, jsme měli ve vztahu něco společného, delší dobu už nad tím přemýšlím, ale přítel odmítá že už nechce, ikdyz dříve tvrdil že ano, prý že nechce z finančního hlediska, ikdyz podniká a máme se dobře... Ale k dotazu, v rodině máme anamnézu rakoviny, maminka ve svých 46 letech umřela na rakovinu vaječníků, její maminka rakovina prsou. Otec v 64 letech rakovina jater Gynekolog mi doporučil vyšetření genetiky, byl zjištěn vadný gen Brca a závěr 85% šance dědičnosti. Bohužel z mého genu nešlo zjistit přesně zda prsa či vaječníky. Ale je tam napadený jeden gen druhý je v pořádku. Nicméně bych se chtěla zeptat v jakém věku by jste doporučila operaci, na vyoperovani vaječníků, nebo prsou-mlecnych žláz. Gynekolog mi radí jen vaječníky. A já tápu i jaký věk je pro mě hraniční. Chtěla jsem dítě co nejdříve abych mohla jít také co nejdříve na operaci. Jenže teď se mi to díky partnerovi tak moc zkomplikovalo že já vlastně nevím co teď. Jak se rozhodnout. A druhý dotaz pokud bych postoupila k vyoperovani vaječníků zda je šance na odebrání vajíček a třeba někdy v budoucnu je použit na IFV, umělé oplodnění. Nevím zda je nutné odebrat při tomto zákroku vejcovody a dělohu. Vůbec netuším jak to probíhá. Mohla by jste mi ve zkratce poradit? S přítelem jsme spolu o tom mluvili několikrát, ale prostě že ne nechce, a třeba raději se mnou kvůli tomu ani nespí. Už jsem zoufalá....

Dobrý den, obecně toto je otázka i na genetika a popř. onkogynekologa, který by měl doporučit, v jakém věku vaječníky a prsa odstranit. Většinou je odpovědí co nejdříve, pokud má žena splněnou reprodukční funkci. Pokud tedy ještě uvažujete o těhotenství, pak by bylo ideální, co nejdříve, protože riziko vzniku malignity je opravdu vysoké a s věkem narůstá. Vajíčka odebrat samozřejmě před operací možné je. Později se jedná o odstranění vaječníku a nejlépe i vejcovodů, děloha vám zůstane. Takže podstoupit IVF v budoucnu by možné bylo. Kontaktujte určitě gynekologa a genetika, se kterým je nejlépe tuto záležitost probrat.

Bradavice
avatar Katka0123 29. 01. 2020

Dobrý deň.Som tehotná v 23. týždni. V okolí intímnych partií sa mi urobili zvláštne vyrážky, ktoré som nikdy predtým nemala. Myslím si, že by mohlo ísť o genitálne bradavice, ktoré sa vraj v tehotenstve robia. Vyrážky ma nebolia, nepália. Ani neviem že ich mám. Moja gynekologička na poradni povedala, že to nie je ono. Viete mi prosím poradiť, či sú to ony alebo nie? Ak nie, tak o čo by sa prosím mohlo jednať? Chcem sa ešte opýtať či sa tento typ bradavíc môže pomocou rúk rozšíriť na iné časti tela, napr. brucho, tvár,...Ďakujem

Dobrý den, dle fotografie (která ale samozřejmě nemůže nahradit vyšetření) se spíše o bradavice nejedná a v takovém případě se může jednat o různé druhy vyrážky či reakci na holení, mýdlo, pradlo atd... V těhotenství jsou kožní reakce vystupňované. Nicméne tyto druhy kožného exantému nebývají přenosné a samy většinou odezní. 

Dobrý den, s partnerem jsme se začali snažit o miminko. Jeden pokus byl po ovulaci a druhý přesně na ovulaci. Poté se mi už nedostavila menstruace, ale nebrala jsem to tak vážně, protože se mi občas (1-2x do roka) stalo, že se nedostavila ale test byl vždy negativní a další měsíce přicházela pravidelně. Ale jednoho dne mě začalo bolet strašně břicho, že jsem nebyla schopná jít ani do práce, bolest poté odezněla, za dva nebo tři dny bolest přišla znova, ale už ne tak silná. Nedalo mi to a udělala si těhotenský test, vyšel slabě pozitivní a druhý den ráno naprosto čitelně pozitivní. Bolesti jsou stále ale tak slabé, že stačí si dát něco k jídlu a nějakou dobu o tom ani nevím. Tak nevím, mám se něčeho obávat, nebo jen plaším z pozitivního testu. K doktorce budu volat až příští měsíc, až se mi nedostaví další menstruace a udělám si ještě jeden test. Stále tomu s partnerem nemůžeme uvěřit, že by se to povedlo vlastně po jednom "pořádném" pokusu, proto ještě počkám a uvidím příští měsíc. Děkuji za případné odpovědi.

Dobrý den, pokud Vám vyšel pozitivní těhotenský test, nečekejte na příští měsíc a kontaktujte Vašeho gynekologa již nyní, aby naplánoval kontrolu. Bolesti břicha mohou být různého původu i příčiny, na začátku těhotenství může být citlivost v podbřišku. Avšak prudká, silná bolest se může vyskytovat např. při prasknutí cysty vaječníku, někdy jsou silnější bolesti i v průběhu ovulace apod. Hezký den

Dobrý den, už druhý měsíc užívám antikoncepci jeanine, ale teď jsem dostala zánět močových cest a paní doktorka mi předepsala cotrimoxazol al forte. Chtěla bych se zeptat, jesli to má vliv na mou antikoncepci a snižuje její účinnost? Děkuju za odpověď.

Dobrý den, některé druhy antibiotik mohou ovlivňovat účinek antikoncepce, proto se po dobu užívání raději chraňte ještě jiným způsobem.

Dotaz k situaci Andulky ve školce: http://www.babyonline.cz/akcni-svet-deti/skolkacek-online/andulka-od-veru-beru/6-castV online projektu sledujeme školkové děti. U Andulky se objevil problém. Do školky začala chodit z vesela a těšila se. Aklimatizační začleňování probíhalo taky v pořádku. První problém se objevil druhý týden školky, kdy Andulka nechtěla sníst oběd a poté s ní údajně byl problém i při odpočinku. Po této zkušenosti Andulka chodila nějaký čas domů po obědě. Při hře n a školku a spontánním vyprávění je znát, že se učitelky ve školce hodně rozčilují a vzniká podezření, že občas děti i plácnou. Pak Andulka onemocněla a týden ve školce nebyla. Po návratu do školky maminka Andulky situaci s paní učitelkou řešila – ta ovšem popřela, že by dětem ubližovala a ani dětem neříká, že něco dělají špatně. Po rozhovoru s paní učitelkou to chvíli vypadalo, že se situace zlepší. Paní učitelka se Andulce víc věnovala a Andulka chodila ze školky spokojená. Zvládla i spaní po obědě. Jednou jí paní učitelka dovolila místo spánku sedět u stolu a prohlížet si knížku. Během následujících 14 dnů bylo všechno v pořádku, až na jednu stížnost – při procházce Andulka neposlouchala a utíkala do silnice a ten den se prý ani ve školce nezapojila. Situace se zdramatizovala po třídních schůzkách. Maminka Andulky v dobré víře navrhovala některé změny v organizaci času, ale nesetkala se s pochopením a nakonec se vše obrátilo proti ní a hlavně proti Andulce, kterou učitelky označily za nepřizpůsobivou, nespolupracující a problémovou. Paní ředitelka pak následně navrhla vyloučení ze školky na jeden měsíc, které ale rodiče Andulky odmítli a vrátili se tedy k tomu, že Andulku berou domů po obědě. Maminka Andulky cítí, že paní učitelka má k Andulce odstup a že celá situace má neblahý vliv i na Andulku – začala dělat scénky kvůli maličkostem a celkově je ustrašenější.

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.  Je dobře, že Vás jako rodiče nenechává lhostejným zvládání vzdělávacího procesu dítěte. Toto prvotní zvládání může být počátkem utváření vztahu k celkovému institutu školství a k autoritám učitele. Proto je důležité, aby dítě zažilo zejména příjemné okamžiky a přijetí učitelů. Adaptace na nové prostředí a nová pravidla je někdy zdlouhavá. Je však potřeba ji podpořit, jak ze strany rodiče, tak ze strany učitele. Každá MŠ má jasně daný a veřejně dostupný (často na internetových stránkách MŠ) školní řád a vzdělávací program, které by měli obě zaujaté strany respektovat. Ze zkušenosti vím, že většina MŠ již v dnešní době ve školním řádu, např. v části určené k odpočinku, počítá i s dětmi s menší potřebou spánku a jinými návyky. Ve školním řádu tento bod bývá zahrnut a je tedy právem rodiče dovolávat se tohoto požadavku.  Záleží však, jak je to uvedeno ve Vaší školce. Pokud jeden den je paní učitelka schopna reagovat na potřeby dítěte (číst si s ním knihu místo spánku) a druhý den nikoliv, je tu vždy problém. Každá nejednotnost v dítěti vyvolává zmatek a nejistotu. Proto je třeba sjednotit přístup k těmto základním bodům denního režimu. Jinak Anička nemá šanci zvnitřnit si pravidla, když jsou pokaždé jiná. Ve svém dotazu zmiňujete vzniklé podezření na plácání dětí. Podezření z fyzického trestání dětí je velice ošemetná záležitost. S takovým obviněním je třeba být opatrný. V případě opodstatněného podezření, bych však neváhala projednat situaci s vedením, když už pokus jednat s konkrétní paní učitelkou byl učiněn. Pokud by nebylo vedení vstřícné k řešení situace, tak je samozřejmě možné dát impuls vyšším orgánům k přešetření. Důležité je zvážit takové postupy vzhledem k možným důsledkům - vliv na další spolupráci se školkou a vliv na Aniččino další setrvání ve školce. Pokud máte pocit, že osobní domluvy s pedagogy o naplňování školního řádu a jednotném přístupu již nepřinesou nějaký posun, je zde na místě návštěva psychologa, kde může být situace probrána komplexněji, může být posouzeno Aniččino prožívání dané situace a mohou být společně hledány další cesty k řešení. Nabízela by se možnost změny školky, což v dnešní době často není nic snadného. Nevíme, zda vůbec taková možnost ve Vašem místě bydliště je. Školní řád však má většina školek podobný a záleží vždy na osobnosti pedagoga, jak zvládá reflektovat potřeby dítěte a přistupovat k nim. Je zde možnost i soukromého školství. Je však třeba znát přístup jednotlivých školek a moci zhodnotit prospěšnost určitých postupů pro další, navazující vzdělávání.  To je však velmi složité a zhodnocení není někdy ani zcela možné. Je těžké odpovědět na dotaz, když chybí znalost celé situace a není možno se doptat na další aspekty, proto bych osobní návštěvu odborníků zvážila.

Dobry den. Mám dotaz. Před měsícem mi byl odebrán vejcovod a jeden vajecnik. Byl tam velký zánět. Při pondělní kontrole mi zjistili, že zánět se i začíná rozlezat i na druhý, takže hrozí, že mi chtějí seberat i ten. Při tomto zjištění, neměli mi hned alespoň nasadit antibiotika? A jde hlavně léčit i jinak, než aby mě ho hned vzali. S přítelem chceme ještě miminko. Půjdou ještě odebrat vajíčka, abych mohla mít děti. Nějak se v tom nevyznám a hlavně jsem z toho úplně hotová. Děkuji za všechny rady.

Dobrý den, vzhledem  k tomu, že neznám okolnosti vašeho případu (např. na základě čeho lékaři zjistili, že se zánět šíří i na druhý vejcovod). Pokud již máte jeden vejcovod i vaječník odebraný, pak by samozřejmě na místě byla snaha o konzervativní léčbu. Pokud by bylo nutné odebrat vejcovod, pak nemá smysl odebírat vajíčka (ty se tvoří ve vaječníku a je možné je odebrat v rámci umělého oplodnění kdykoliv v budoucnu). Pokud by bylo nutné odebrat ihned i vaječník, pak by byla zřejmě situace tak akutní, že není čas na stimulaci a odebírání vajíček. Tento proces trvá i několik týdnů.

Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu. Mám 9 měsíčního syna a byli jsme na očkování na menigoka B.Tu noc měl syn horečky 39, druhý den měl kolem 37,8, další den už byl dobrý a vypadal dobře. Čtvrtý den měl v noci horečky 38,5, má trošku rýmu a občas pokašlává, šli jsme hned druhý den ráno k paní doktorce, udělali mu testy CRP a na moč a vše dopadlo dobře. Paní doktorka si myslí, že mu rostou zoubky, protože nemáme ještě ani jeden, ale tu noc měl 39,5 a přes den má kolem 38 ... V noci dáváme nurofen a přes den paralelní čípky, odpoledne víc spinká a je v obličeji bílý a má skleněné oči. Mám to brát, že to patří k zoubkům nebo má ještě k tomu reakci na to očkovani? Moc děkuji za odpověď

Toto už není reakce na očkování. Může se jednat o růst zubů, nebo o virózu. CRP je negativní, není třeba nasazovat antibiotika, jen teploty mohou trvat 2 - 3 dny, nebo i déle až týden, pokud budou trvat déle, zajděte na kontrolu.