Celkem výsledků pro výraz "sport": 6
Dobrý den, před těhotenstvím jsem byla zvyklá poměrně aktivně sportovat, zejména aerobní aktivity. Téměř každý den jsem jezdila na rotopedu či orbitreku cca 75 minut v aerobním pásmu. Internet je plný protichůdných informací. Nyní jsem v 19. týdnu. V prvních 3,5 měsících jsem kvůli nevolnosti nesportovala, ale nyní již zase cvičím bez problémů. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu v bezproblémovém těhotenství pokračovat v těchto aktivitách? Dávám si pozor na tepovou frekvenci (do 140 tepů za minutu). Děkuji mnohokrát Petra.
Dobrý den, obecně platí pravidlo, že Vás sport nijak neomezuje a cítíte se dobře, pak jej klidně provozujte. Jen byste se měla v graviditě vyhnout extrémním sportům a neposilovat příliš břišní svaly. Jednoduše - pokud jste byla zvyklá sportovat hodně před těhotenstvím, pak můžete i nyní.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych Vás porosit o radu. Je mi 15 let a menstruaci mám od 13 let. Někdy jí mám pravidelnou, jindy mi to vynechá i měsíc. V rodině máme hormonální problémy, nemůže to být tedy tím? Každý den dost fyzicky pracuji a je pravda, že jsem často dost unavená a bolí mě celé tělo a pak jsem dost slabá. Dny, kdy to mám dostat, mě hrozně bolí břicho, záda, prostě jako bych to měla mít, ale nešpiním... Nedávno jsem i prodělala boreliozu a brala jsem 3 týdny antibiotika. Hodnoty mám menší, ale to už mám napořád. Ke gynekoložce půjdu, ale až v 16, hrozně se bojím a stydím, už tak se stydím chodit před lidmi v plavkách a co teprve u gynekologa.. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli to nemůže mít spojitost s některými tyto věcmi? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, cyklus může být nepravidelný až 2 roky od první menstruace. Takže pokud nekrvácíte příliš silně či příliš často, nemusíte se tím příliš zneklidňovat. Později jsou tyto potíže nejčastěji způsobeny hormonální nerovnováhou, ale důvodem není výskyt těchto potíží v rodině. Takové problémy nevznikají na dědičném podkladu. Nepravidelnost menstruace může samozřejmě souviset i s velkým fyzickým vypětím - vrcholový sport, namáhavá práce, atd. Takže ve Vašem případě může být kromě věku důvodem i toto.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,měla bych na Vás dvě otázky. V říjnu 2016 jsem prodělala v 7+3 tt zamlklý potrat (příčinu nevím) s následnou kyretáží - po zákroku vše v pořádku. Od nového roku jsme se mohli pokoušet o nové těhotenství, kdy se nám zadařilo a nyní jsem v 8+3 tt. Na gynekologické kontrole vše v pořádku (srdeční činnost, velikost atd.), lékař mi předepsal 2 tablety 2krát denně Utrogestanu, dále užívám dlouhodobě 1 tabletu kyseliny listové denně. Má první otázka zní, zda může dojít k opětovnému zamlklému potratu i přes to, že je již aktivní srdečnní činnost či pouze ke klasickému s krvácením atd.? (nerada bych zažila předchozí situaci) A druhá otazka je, že mi lékař doporučil zcela klid kvůli "malé pánvi", takže žádny sport včetně turistiky, ale bez pohybu mám občasné bolesti břicha vlevo pod žebry, popr. pobolívání vaječníku, ve dnech, kdy zařadím lehkou procházku do 10 km mi příjde, že bolesti jsou slabší či žádné. Opravdu je nutný úplný klid, samozřejmě nechci nic riskovat.Předem Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den, k zamlklému potratu může dojít kdykoliv během stádia těhotenství, kdy se ještě dá mluvit o "potratu", tj.do 23. týdne těhotenství. Definice zamlklého potratu je taková, že jde o situaci, kdy se plod v těhotenství přestane vyvíjet a srdeční akce se zastaví a plod tedy zamlkne. V prvním trimestru je obecně procento potratů cca 25 %, po ukončení 1. trimestru se již riziko významně snižuje. Co se týče aktivit v těhotenství, osobně jsem zastánce toho, že pokud je žena zdravá a nemá žádné potíže, může vykonávat stejné činnosti včetně sportu jako před těhotenstvím. Na eventuální potrat nemá klidový režim žádný vliv, jak již ukázalo i několik světových studií.
Pro akci je nutné přihlášení