banner

Celkem výsledků pro výraz "spermiogram": 25

Clostilbegyt
avatar anna.h 19. 08. 2020

Dobrý den, jsem aktuálně třetí týden po laparoskopické operaci odstranění srůstů (nyní by mělo vše být v pořádku prostupné, spermiogram manžela také v pořádku). Dnes jsem byla na pooperačním vyšetření u své paní gynekoložky. Překvapivě mne paní doktorka ani neprohlédla, pouze se zeptala, zda mi vypadly stehy. Říkala, že pro otěhotnění je teď cca 6 následujících měsíců největší šance a bez nějaké kontroly nebo ultrazvuku mi nasadila Clostilbegyt na půl roku, dávkování 5.-10. DC/1 tabletu. Podle domácích ovulačních testů mám dlouhodobě ale ovulaci pravidelně kolem 17.-18. DC (cyklus 28 dní) - u doktorky nikdy nijak neměřeno, zda probíhá. Dle informací z příbalového letáku se tento lék používá primárně u anovulačních cyklů, proto bych si chtěla ověřit, zda je opravdu nutné tento lék užívat. Posledních 6 měsíců jsem brala Duphaston na zkrácení trvání menstruace a nechtěla bych do sebe zbytečně prát další hormony. Děkuji za konzultaci, s pozdravem AH

Dobrý den, neznám veškerou Vaší gynekologickou anamnézu, nemohu se proto objektivně vyjádřit. Pokud jsou Vaše cykly ovulační a menstruace je pravidelná, Clostilbegyt není v tomto případě nutný. Hezký den.

Dobrý den, v posledním roce jsem už podruhé potratila. Vždy se jedná o zamlklý potrat v 8 tt +. Poprvé bez krvácení a zjištěno na prohlídce, následná revize. Podruhé jsem trošku zakrvácela a zjištěno na ultrazvuku, že není srdeční akce, také 8 tt. U obou těhotenství byla již na předchozích kontrolách srdeční akce zjištěna. První potrat velikost plůdku 1cm, u druhého 2 cm. Mám PCOS a proto je těžší otěhotnět. Byli jsme na genetice a tam je vše u obou OK. Co je ještě možné vyšetřit, aby se tohle neopakovalo? Vždy beru Utrogestan hned od začátku těhotenství.Děkuji

Dobrý den, příčin opakovaných potratů může být celá řada. Mezi ně patří vývojové vady reprodukčních orgánů, trombofilní stavy, endokrinologické příčiny, genetika či např. imunologické faktory (autoimunitní onemocnění), ... Mezi nejčastější trombofilní stavy patří Leidenská mutace, která předurčuje k takzvanému hyperkoagulačnímu stavu, což může vést k opakovaným abortům. Obvykle se řeší antikoagulační terapií - např. Clexane, tato léčba při opakovaných abortech je však diskutabilní. Další může být antifosfolipidový syndrom, u kterého se též opakují epizody abortů kvůli trombotizacím z důvodu přítomnosti antikardiolipinových protilátek, léčba obvykle bývá opět heparinizace a užívání kyseliny acetylsalicylové. Při podezření na tento stav se dělá ELISA metoda k průkazu protilátek. Další možností jsou nízké hladiny progesteronu corpus luteum - z tohoto důvodu preventivně užíváte utrogestan. Poměrně časté jsou u žen i endokrinní poruchy, kam řadíme onemocnění štítné žlázy, respektive její snížená funkce. Možnou příčinou bývají genetické problémy, které však máte již vyloučeny. Obvykle se podstupuje v těchto případech genetické vyšetření, vyšetření trombofilních mutací, spermiogram partnera, podrobné SONO reprodukčních orgánů ženy a endokrinologické vyšetření. Budu držet palce, ať se vše vyřeší co nejdříve a vede to pro vás ke zdárnému konci. Přeji hezký den

Dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje i nějaké vyšetření/test plodnosti pro ženy, které zatím ještě užívají hormonální antikoncepci? S partnerem se zatím o miminku bavíme do budoucna, třeba za 2-3 roky, ale zajímalo by mě, jak na tom jako pár jsme s plodností. Oběma je nám cca 31 let (víme, že už bychom v tomto věku moc čekat neměli, ale aktuálně stavíme dům a chceme mít vše hotové, než začneme řešit téma dítě). Já beru HA od 18 let, zatím jsem ji vysazovat nechtěla, neboť mi její braní přináší jisté benefity, např. slabší, kratší a přesnou menstruaci, omezení problémů s akné atd., proto ji beru tak dlouho. Také bych se chtěla zeptat, kde se případně testy pro muže i ženu mohou podstoupit – u klasického Dr. nebo v nějakých specializovaných centrech? U mužů jsem se dočetla, že provádí tzv. "spermiogram". Děkuji, Nikol.

Dobrý den,

často se berou hladiny AMH, avšak pokud užíváte antikoncepci, tak výsledek může být uměle zkreslen. Více poradenství naleznete spíše v centrech asistované reprodukce.

Dobrý den, chci se zeptat vždy mám pravidelnou menstruaci co 27/28 dní, dne 7.5.2025 jsem měla dostat menstruaci a nepřišla a moje otázka zní? Dne 9.4.2025 poslední začátek menstruace, 21.4. pozitivní ovulační test, sex před i po tomto datu defakto denně. 29.4. roční prohlídka u gynekologa - vše bez problémů i cytologie vyšla v pořádku, můj gynekolog mě poslal na kliniku jelikož se přes rok snažíme o miminko (spermiogram, krevní test atd máme vše ok) čekáme na urologii a ještě na hormonální profil, genetiku já osobně už mám z minulosti za sebou a tam je vše ok) na klinice jsem byli 12.5 na druhé konzultaci jaké by byly možnosti a podobně - to jsem byla již 5 den zpoždění menstruace, dr při kontrole na klinice zjistil že mám vpravo folikulární cystu. Než jsem tohle věděla dělala jsem si tři těhotenské testy ráno ve dnech 7.5.(den MS) 9.5 a poté 12.5. vše negativní, dr mi vzal i krev na HCG ta byla taky negativní, dle tohoto výsledku dr usoudil že si nechám píchnout injekci agolutinu dne 16.5. (vyvolání menstruace) ale při tom mi zdr. sestřička řekla že kdybych náhodou měla ovulaci později z levého vaječníku tak bych mohla být případně těhotná pár dní a že injekce by miminku neubíižila. Je možné že bych těhotná být mohla? Kdy případně jít znovu na krev nebo jak dlouho čekat než by měla dojít menstruace, nyní zpoždění 12 den. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je nepravděpodobné že skoro 2 týdny po zpoždění by byl těhotenský test negativní, nicméně opakovat se doporučuje s odstupem 48hod.