Celkem výsledků pro výraz "priprava na porod": 100
Dobrý den, jsem ve 34+2tt a budu rodit v Motole. Už od začátku mám těhotenskou cukrovku a nakonec to dopadlo tak, že si jednou denně pícham inzulin 22j. I přes to mám ráno hodnoty okolo 6,7 nalačno. Podle ultrazvuku mám lehce zvětšený plod, chtěla bych se tedy zeptat, zda mam šanci rodit přirozeně,nebo puůdu na vyvolávačku třeba i o 2 týdny dřive před termínem? Děkuji, Eva
Dobrý den, podle nových doporučených postupů, pokud máte jen těhotenskou cukrovku na inzulinu, pak byste rozhodne neměla přenášet, ale porod je možný normálně v termínu, nemusí se porod vyvolávat zbytečně dopředu. Samozřejmě ale záleží na váhovém odhadu. Pokud plod vykazuje známky makrosomie (je podezření, je je vetší vlivem špatně kompenzované cukrovky), pak vám samozřejmě mohou doporučit vyvolání dříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, první porod byl císařským řezem z důvodu omotané pupeční šňůry kolem krku, a bylo mi řečeno, že před termínem porodu je možné se v nemocnici domluvit, pokud matka chce i druhý porod císařským řezem. Zda v nemocnici s tímto vyhoví. Děkuji.
Dobrý den, císařský řez v ananéze není automaticky důvod k dalšímu císařskému řezu. Pokud byste měla v anamnéze již 2 císařské řezy, pak je to jiná situace (2 jizvy již značí velké riziko prasknutí jizvy). Dle doporučených postupů tedy není důvod ukončení těhotenství císařským řezem po jednom císařském řezu. Je to operace jako každá jiná, která s sebou nese svá rizika a vaginální porod má jak pro vás, tak pro dítě jedině pozitivní vliv. Lze také očekávat jizvy v dutině břišní po první operaci a tak obtížnější operaci nynější, na což je také třeba myslet.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 36, jsem ve 14.tt (dosud 2x porod s absolutně bezproblémovým těhotenstvím, 2x zamlklé těhotenství v úplném počátku, v obou případech silná viróza v 3.-4.tt, zdravá a zamlklá těhotenství byla na střídačku porod-zamlklé-porod-zamlklé). Nyní mi je nabízena amniocentéza, čistě z důvodu věku. Výsledky screeningu ve 13.tt jsou prý "krásné" (konkrétněji nevím), ultazvuk také, výsledky vyšetření karyotypu mě i manžela ještě nedorazily.Měla bych tendenci rozhodnout se tak, že když ani ultrazvuk ani biochemický screening nic špatného nenaznačuje, moc se mi nechce amniocentézu podstupovat. Informace o rizicích, procentech úspěšnosti a procentech falešné pozitivity se ale shánějí obtížně. Prosím, odkážete mě na nějaký dobrý zdroj nebo mi povíte, jaká opravdu jsou možná rizika (potrat, poranění, ale prý i zpomalený vývoj, dýchací potíže...), procenta úspěšnosti ale i falešné pozitivity...a prosím o Váš osobní názor, zda byste na mém místě na amniocentézu šla?Velmi děkuji!S pozdravem, VH
Dobrý den, dělat amniocentézu pouze z věkové indikace je v dnešní době zcela zbytečné. Pokud první screening vyšel negativní (ultazvuk i biochemický screening z krve), což dle vašeho popisu tak bylo, pak bych určiě jen z věkové indikace amniocentézu nepodstupovala. Má svá rizika - odtok plodové vody, potrat. Cca 1%. Je o tedy na vás, někdo chce mít 100% jistotu a na amniocentézu jde, ale jelikož kombinovaný screening má 97% záchyt vrozených vad, pak za mě je to zbytečné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, četla jsem ve Vašich odpovědích, že vaginální porod při placentě blízko vnitřní branky je bezpečný od 1 cm výše. Ve 31. týdnu těhotenství jsem měla placentu 1,1-1,2 cm od vnitřní branky na přední stěně. Specializovaný UTZ na placentu zatím nikdo nedělal, relevantní je to až ve 36. týdnu. Ve dvou porodnicích mi sdělili, že pokud se placenta nevytáhne, je nutný císař. V jedné porodnici stanovila MUDr. hranici 2 cm od vnitřní branky pro možný vaginální porod. Mohla byste mi, prosím, poradit, ve které porodnici k tomu přistupují jako Vaše pracoviště, kde by mi dali šanci na normální porod, pokud by podrobnější UTZ placenty byl v pořádku? Brno je pro mě bohužel daleko, jsme ze Středočeského kraje. Ze sekce jsem nešťastná a již týden se kvůli tomu trápím. Velice děkuji za Vaši laskavou odpověď.
Dobrý den, velice vám děkuji za důvěru. Ráda bych vám poradila, ale bohužel nemám informace o tom, jaké pracoviště k tomuto problému přistupuje tak, jako naše. Přeji hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Jsem ve 27. tt - druhé těhotenství. První porod zkončil kleštěmi a dcerka se narodila s oboustranou luxací kyčlí. Moje gynekoložka se domnívá, že k luxacím mohlo dojít právě při porodu-ani ortopedi ani porodník ani ošetřující gynekoložka mi to ovšem ničím nedokázali potvrdit, že to tak je. Pánev nemám nikterak extrémně úzkou, malá měla 3,5 kg a porod se spustil spontánně v 40. tt, vše probíhalo dobře, ale když začly klesat ozvy, snažili se porod uspíšit oxitocinem a šlo se rychle rodit, abych pravdu řekla, neměla jsem asi pocit na tlačení ale tlačit mi nařídili, nakonec poslední zatlačení bylo s kleštěmi. S malou jsme si procházeli rok náročnou léčbou. Gynekoložka mě proto stále přesvědčuje, zda bych nechtěla radši císařský řez, ale já si nejsem jistá, jestli to nebyla pouze souhra náhod, která by se opakovat nemusela. Proto bych chtěla znát názor někoho dalšího. Moc děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, myslím, že situaci vnímáte naprosto správně. Luxace kyčlí je záležitost, která určitě nesouvisí s kleštovým porodem. Kleštěmi se pomůže porodu hlavičky, ale po porodu hlavičky je mechanismus již zcela stejný, jako u spontánního porodu. Určitě není tedy proto na místě indikovat císařský řez. S velkou pravděpodobností porodíte vaginálně zcela bez komplikací.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,ráda bych se zeptala na Váš názor. Před několika lety jsem utrpěla frakturu stydké kosti, nyní jsem ve 35.tt. Máte s tímto zraněním a porodem nějaké zkušenosti? Byla byste pro přirozený porod nebo byste se přikláněla k sekci? Ke konci těhotenství jsem začala trpět i na bolesti stydké kosti. Děkuji za váš názor.
Dobrý den, určitě bych doporučovala vaginální porod. Císařský řez má tolik nevýhod pro vás i pro dítě, že určitě není dobré se k němu přiklánět. Vaginálně rodí i ženy po zlomeninách pánve např. při autonehodě a nemají žádný problém. Při porodu se vazivo rozvolnuje a tím i stydká kost a jakákoliv dřívější zlomenina v této oblasti porod negativně neovlivní.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, aktualne jsem ve 27 tt. Pred 14 dny jsem byla hospitalizovana v nemocnici pro bolest podbrisku. Dostala jsem kapacky horciku. Prosla jsem vysetrenim krve, moci, kultivace z pochvy. Vse bylo v poradku. Cipek pri propustei 42 mm. Miminko je pry hodne dole a naleha. Proto jsem dostala pokyny pouze lezet. Dalsi kontrola u dr.byla pred tydnem. Cipek pry dlouhy a tuhy, ale miminko naleha a pani doktorka rikala neco o tuhych klenbach. Moc tomu nerozumim, ale mam pry jen lezet. Chci se zeptat, je opravdu velke riziko predcasneho porodu? Vadi hodne ze je mimko takto dole? Moc dekuji za odpoved
Dobrý den, neviděla jsem váš ultrazvuk, ani vás nevyšetřovala, asi pokud je čípek uzavřený a délky 42 mm, pak se o žádný hrozící předčasný porod nejedná a dle mého názoru ani není nutné, abyste ležela. Pokud jste měla v bolesti v podbřišku, pak zřejmě není na místě výrazná fyzická aktivita, ale běžný režim ničemu nevadí. Mnohé studie navíc ukázaly, že ležení a klidový režim nemá na předčasný porod vliv. Navíc u vás se opravdu nejedná o hrozící předčasný porod. O něm mluvíme, pokud je čípek 25 mm a méně a pokud se zkracuje v čase.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na váš názor. Včera jsem byla v poradně 29+1tt. Paní doktorka mi měřila čípek 30 mm. Čípek vzadu a uzavřený. Jinak ale paní doktorka cítila naléhat miminko. Dostala jsem Utrogestan 1-0-2. Je pravda, že ji zavádění cítím v pochvě horní stranu tvrdou. Byl mi doporučen klidový režim. Myslíte, že naléhání miminka může způsobit předčasný porod? Je nutné ležet? Moc Vám děkuji za pomoc.
Dobrý den, samotné naléhání plodu předčasný porod nezpůsobí. Čípek délky 30 mm a zavřený, je zcela normální nález. Je pravdou, že spousta žen má délku čípku i nad 40 mm, nicméně hranice svědčící pro hrozící předčasný porod je 25 mm. Než délka čípku je důležitejší dynamika s jakou se mění nález a zda vůbec a zda máte nějaké potíže. Pokud bude tedy s odstupem délka čípku stejná, pak není přísný klidový režim nutný.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, včera jsem byla v porodnici v Podolí na ultrazvuku kvuli tehotenske cukrovce. Pan doktor měřil miminko opravdu podrobně a vyšlo mu, ze v 36+0 je váhový odhad 2270 g, což odpovídá percentilu 8. Byla jsem na ultrazvuku naposledy ve 33+0 a tam vážilo miminko 1950 g, což odpovídalo tabulkám. I u předchozích screeningů vždy velikostně odpovídalo. Na další ultrazvuk jdu proto za týden plus na první monotory. Pan doktor měřil průtoky, ty byly v pořádku, mám i normální množství vody plodové. Ptala jsem se, čím to může být způsobené, a říkal, že příčin může být hodně, např.preeklampsie, ale bílkoviny v moči nemám a tlak mám naopak nízký a nemám otoky. Dost mě to vyděsilo, kdyby miminko i nadále nepřibíralo, myslíte, že by museli vyvolat předčasný porod? A nemůže být nízká váha plodu způsobená tou dietou při cukrovce? Cukrovku mám kompenzovanou, pouze na dietě. Celkově jsem přibrala cca 7,5 kg, z toho poslední 3 měsíce (od zjištění cukrovky) mám váhu pořád stejnou. Děkuji za odpověď. Lenka
Dobrý den, dieta při cukrovce určitě nižší váhu plodu způsobit nemůže. Menší váha může být dána nedostatečnou funkcí placenty a pokud by miminko i nadále nepřibíralo, postup je takový, že se většinou vyvolává porod mezi 37. - 38. ukončeným týdnem, protože miminko už je v podstatě dozrálé. Pokud je důvodem jeho nižší váhy nedostatečná funkce placenty, je lepší již jeho porod než udržovat těhotenství do termínu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám syna (5 měsíců). Měla jsem náročný porod ( přenášela jsem a proto vyvolavany porod, v konečně fázi bradykardie plodu proto porod VEX, exprese.. ) syn se hodně propinal a proto jsme začali cvičit Vojtovku( opistotonus) poslední dobou ale syn hodně kříží a při tom propina nohy. Přijde mi, ze mu to bráni v otáčení, děla to i během cvičení. Vlastně kdykoli se mu něco nelíbí, nebo se jen nudí, krizi nozicky v kotnikach a propina je ???????????. Nevíte čím by to mohlo být? Případně jak tento zlozvyk vyrusit? Dekuji
Dobrý den, upraví se cvičením dle Vojty, jak půjdete na kontrolu, upozorněte na tento problém.

Pro akci je nutné přihlášení
Při předpokládaném termínu porodu 24.12. nastupuje žena na mateřskou dovolenou 6-8 týdnů před porodem tj. cca 24.10. při její hrubé měsíční mzdě 30 000,-Kč bude pobírat mateřskou v celkové výši za 196 dní 103 880,-. V případě ,že se jedná o studentku dálkového studia, které v červnu ukončí titulem Bc. a je od 1.6. zaměstnaná bude mít na tuto mateřskou nárok? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud ukončí studium úspěšně, je bráno jako "soustavná příprava na zaměstnání" a počítá se do doby placení nemocenského pojištění. Nárok na PPM tedy mít bude.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Dcera 5 let měla opakovaně řídkou stolici až průjem. Nasazena dieta, upravilo se to, ale po zavedení normální stravy se tento problém vrátil. Navštívíli jsme lékářku, doporučena dieta bez tuku, během dvou dnů dostala střevní chřipku (bolesti břicha, průjem, zvracení). Další tři dny trpěla na bolesti břicha (uděláno sono, CRP, výtěr - vše bez nálezu). Doporučeno pokračovat v dietě. Dietu už má asi 14dní a já se ptám:"jakým způsobem zavádět normální stravu" (doteď suchá rýže, těstoviny, vařené maso). S čím začít, abych ji nezpůsobila střevní potíže. Moc děkuji za odpověď.
Postupně v menších dávkách zařazujeme k sacharidové stravě (rýže, těstoviny...), tvaroh, vařené kuřecí maso bez kůže, jogurty a přírodní zakysané mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur bez příchutě a masa krůtí, hovězí zadní, vepřová, kuřecí, telecí. V akutnějším stavu také doporučujeme podávat pokrmy v kašovité formě (míšeniny, hašé, pudinky) - ne tekuté. Z ovoce je vhodné - banán, strouhané jablko, citrusové přírodní šťávy, tepelně zpracované meruňky, švestky - kompoty, pyré. Ze zeleniny je vhodná listová (saláty, špenát), kořenová (mrkev, celer, petržel, pastiňák, černý kořen) - raději tepelně upravenou, příp. nastrouhat. Mléko přidáváme postupně až po několika dnech, na zlepšení či ředění pokrmů. Lépe bývá snášeno mléko zakysané nebo sušené. Velmi důležitá je příprava jídla, doporučujeme šetřící technologickou úpravu, kdy pokrmy připravujeme na sucho např. v teflonovém nebo speciálním nádobí nebo na páře a postupně přidáváme malé množství tuku (5 g - kávová lžička) až do hotových pokrmů. Nepodáváme sladké pokrmy, moučníky, nadýmavou zeleninu (např. kapustu, zelí, papriku, cibuli, česnek), luštěniny, sycené nápoje. Delší dobu nezařazujeme cukr, pokud je to nutné sladíme glukopurem. Sledujeme také obsah cukru v potravinách a nápojích.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem studentka, 23 let a v srpnu končím studium na VŠ. Byla jsem zaměstnána 170 dnů (od srpna 2016-ledna 2017). Pracovni poměr byl na HPP na dobu určitou. Momentálně práci nemám a s přítelem uvažujeme o dítěti. Mám nějaký nárok na mateřskou nebo by bylo vhodné před otěhotněním nastoupit ještě někam do práce - na jak dlouho? Pokud na mateřskou nárok mám jak vypočítám její denní základ?Moc Vám děkuji za radu a vysvětlení.Havlová
Dobrý den, v tuto chvíli nárok na PPM nemáte. Abyste ho měla, musíte být před nástupem na mateřskou někde zaměstnaná. Na délce trvání pracovního poměru nezáleží - důležité je, aby trval v době nástupu na mateřskou, protože pokud ukončíte studium úspěšně, započítává se vám jako "příprava na zaměstnání" do doby platby nemocenského pojištění. PPM vám bude vypočtena z platů, které budou v době nástupu na mateřskou k dispozici.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat. Rok jsem krvacela mimo cyklus vždy 14 DC (ovulaci jsem neměla) byla jsem na čištění abych přestala krvácet což nepomohlo pomohl až gynprodyl díky němu mám cyklus docela pravidelný. Každý měsíc než začnu gynprodyl užívat měřím ovulaci kterou stále nemám. Gynprodyl beru 3 měsíc nahodi mi ovulaci? Je to vůbec možné? Gynekolog mi nic neřekl jen že mám užívat 16-25 dni. Gynprodyl nasadil protože jsem chtěla otěhotnět jenže nemám tu ovulaci.
Dobrý den, díky nasazenému Gynprodylu máte nyní cyklus pravidelný. Gynprodyl obsahuje progesteron, který se v ženském těle uplatňuje ve 2.fázi cyklu, zjednodušeně řečeno jednou z jeho funkcí je příprava děložní sliznice k uhnízdění vajíčka, pokud dojde k jeho oplození. Na vyvolání ovulace nemá vliv. Pokud ovulace samovolně v těle neprobíhá a je snaha otěhotnět, používá se preparát Clostilbegyt, který ovulaci vyvolá - způsobí uvolnění vajíčka z vaječníku, které může být následně oplozeno spermií. Standardně se užívá 3. - 7. den cyklu (dávkování a délka léčby je pod dohledem ošetřujícího gynekologa) a pak zhruba 12.-14.den je vhodné provést buď ultrazvuk, zda se ve vaječníku vyvíjí zralý folikul (ze kterého se uvolní vajíčko) nebo jsou k dispozici volně prodejné ovulační testy. Pokud u Vás ovulace neprobíhá a plánujete těhotenství, neváhejte zkonzultovat situaci s Vaším gynekologem. Výše popsaný postup by měl zajistit pravidelný menstruační cyklus, který je jednou z podmínek pro úspěšné otěhotnění. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám problém s mým 4 letym synem a školkou... Který bohužel již nevím,jak řešit. Už rok chodí do školky,ale loni jsme bohužel chytli snad každou nemoc,takže docházka byla taková,ze 3 týdny školka,14 dnů doma a tak stále dokola,pak prázdniny letní měsíc,pak možná chodil měsíc a zase různé nemoce. Za loňský rok jsme měli 3x antibiotika,stále chřipku,menší nemoce jako rýma a kašel,do toho občas horečky,dokonce sedmou nemoc,střevní chřipku. Ze všeho jsme se dostávali stále 14 dnu. Abych to zkrátila,snad každá nemoc u něj trvala pres týden. A ted k věci. Oba s přítelem pracujeme a zatím jsem rada,ze pres stálou obsenci v práci,my drží místo,pro me v super práci,kde mám jen ranní,volné víkendy. Ale jak říkám,již rok trvají stále dokola nemoce malého a já už jsem z toho dá se říct vyřízená a to same i můj zaměstnavatel. Chápu,ze pokud se dostane do školky určitě nebude jen zdravý. Ze si tím projde každé dítě,ale tohle už je pro me extrém. Dáváme různé vitamíny,doplňky stravy,atd..Hlavní problém všeho je podle me docházka do školky. Malý tam prostě nechce. Nejlepší den ma patek. Protože ví,ze další den se už nejde. Já vstavam do prace ve 4 ráno,a často se stane,ze se vzbudí v noci a pláče,ze pojede radši se mnou do prace,ze nechce do školky,prostě vše možné,jen aby tam nemusel. Na psychiku mou i přítele to nepřidá. Vodí ráno malého do školky on a tohle třeba i 3x v týdnu je vyčerpávající pro nás pro všechny. Večer usiname s tím,ze malý stále dokola opakuje,ze do školky zítra nechce,mami prosím,já už tam chodit nebudu a tak bych mohla pokračovat do nekonečna.Bavila jsem se o tom a učitelkou... Říkala,ze je to na něm hrozně vidět,ze se mu tam nelíbí,že se ptá,kdy přijdu,když je patek všem říká,ze už zítra nejde. A ze je možné,ze i ty nemoce si takzvaně hýčká,vyvolává si je,protože ví,ze pak bude se mnou doma. Ze ma oblíbené dva kamarády se kterými si hraje nejvíc,ostatní odmítá,ale jakmile si ten s jeho dvou kamarádů jde hrát s někým jiným,bere to jako zradu a stáhne se do sebe. On je prostě z te školky šíleně vystresovany a ma šílenou radost,když je nemocný,i když to znamená,ze budeme zavřeny doma a někdy i v horečkách. Je vůbec možné,aby byl nemocný da se říci schválně,nebo aby u něj nemoc probihala déle než je obvykle,jen proto,aby nemusel do školky?Mluvili jsme o tom s nim,i s učitelkou,nikdo mu tam neublizuje,naopak se snaží ho zapojovat. Když pro něj přijdu,říká,ze to bylo dobrý,jak si hráli,byli venku,ale ze už další den zase nechce jít. Už si nevíme rady,a ohledně i tech nemoci,bych to chtela nějak změnit,a proto i zadam o vaší radu a uvítám cokoliv. Moc děkuji za odpověď,at už je jakákoliv. Je nam ho šílené líto,ale ustoupit nechceme a rádi bychom,aby chodil do školky aspoň zčásti tak,aby si nemyslel,ze je to snad za trest. Kolikrát pláče a i se mu zvedá žaludek,asi proto,aby druhy den nemusel jít. Jak říkám,jsme v koncích. Moc děkuji i za vypsání se ???? L.
Dobrý den, pokud dítě špatně snáší pobyt v kolektivním zařízení, je třeba pátrat po příčině – někdy necitelný přístup některého zaměstnance nebo jiné šikanující dítě, nedostatečná příprava dítěte apod. Samozřejmě se pak objevují časté infekty, nevím, zda po každém infektu také dodržujete určitou dobu rekonvalescence. V každém případě si promluvte s pí ředitelkou zařízení, pak s ošetřující lékařkou (ev.vyšetření psychologem, ev.vyšetření imunitního systému). Zdravím Ludvíkovská
Pro akci je nutné přihlášení