Celkem výsledků pro výraz "priprava na porod": 100
Dobrý den, jsem ve 34+2tt a budu rodit v Motole. Už od začátku mám těhotenskou cukrovku a nakonec to dopadlo tak, že si jednou denně pícham inzulin 22j. I přes to mám ráno hodnoty okolo 6,7 nalačno. Podle ultrazvuku mám lehce zvětšený plod, chtěla bych se tedy zeptat, zda mam šanci rodit přirozeně,nebo puůdu na vyvolávačku třeba i o 2 týdny dřive před termínem? Děkuji, Eva
Dobrý den, podle nových doporučených postupů, pokud máte jen těhotenskou cukrovku na inzulinu, pak byste rozhodne neměla přenášet, ale porod je možný normálně v termínu, nemusí se porod vyvolávat zbytečně dopředu. Samozřejmě ale záleží na váhovém odhadu. Pokud plod vykazuje známky makrosomie (je podezření, je je vetší vlivem špatně kompenzované cukrovky), pak vám samozřejmě mohou doporučit vyvolání dříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, první porod byl císařským řezem z důvodu omotané pupeční šňůry kolem krku, a bylo mi řečeno, že před termínem porodu je možné se v nemocnici domluvit, pokud matka chce i druhý porod císařským řezem. Zda v nemocnici s tímto vyhoví. Děkuji.
Dobrý den, císařský řez v ananéze není automaticky důvod k dalšímu císařskému řezu. Pokud byste měla v anamnéze již 2 císařské řezy, pak je to jiná situace (2 jizvy již značí velké riziko prasknutí jizvy). Dle doporučených postupů tedy není důvod ukončení těhotenství císařským řezem po jednom císařském řezu. Je to operace jako každá jiná, která s sebou nese svá rizika a vaginální porod má jak pro vás, tak pro dítě jedině pozitivní vliv. Lze také očekávat jizvy v dutině břišní po první operaci a tak obtížnější operaci nynější, na což je také třeba myslet.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 36, jsem ve 14.tt (dosud 2x porod s absolutně bezproblémovým těhotenstvím, 2x zamlklé těhotenství v úplném počátku, v obou případech silná viróza v 3.-4.tt, zdravá a zamlklá těhotenství byla na střídačku porod-zamlklé-porod-zamlklé). Nyní mi je nabízena amniocentéza, čistě z důvodu věku. Výsledky screeningu ve 13.tt jsou prý "krásné" (konkrétněji nevím), ultazvuk také, výsledky vyšetření karyotypu mě i manžela ještě nedorazily.Měla bych tendenci rozhodnout se tak, že když ani ultrazvuk ani biochemický screening nic špatného nenaznačuje, moc se mi nechce amniocentézu podstupovat. Informace o rizicích, procentech úspěšnosti a procentech falešné pozitivity se ale shánějí obtížně. Prosím, odkážete mě na nějaký dobrý zdroj nebo mi povíte, jaká opravdu jsou možná rizika (potrat, poranění, ale prý i zpomalený vývoj, dýchací potíže...), procenta úspěšnosti ale i falešné pozitivity...a prosím o Váš osobní názor, zda byste na mém místě na amniocentézu šla?Velmi děkuji!S pozdravem, VH
Dobrý den, dělat amniocentézu pouze z věkové indikace je v dnešní době zcela zbytečné. Pokud první screening vyšel negativní (ultazvuk i biochemický screening z krve), což dle vašeho popisu tak bylo, pak bych určiě jen z věkové indikace amniocentézu nepodstupovala. Má svá rizika - odtok plodové vody, potrat. Cca 1%. Je o tedy na vás, někdo chce mít 100% jistotu a na amniocentézu jde, ale jelikož kombinovaný screening má 97% záchyt vrozených vad, pak za mě je to zbytečné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, četla jsem ve Vašich odpovědích, že vaginální porod při placentě blízko vnitřní branky je bezpečný od 1 cm výše. Ve 31. týdnu těhotenství jsem měla placentu 1,1-1,2 cm od vnitřní branky na přední stěně. Specializovaný UTZ na placentu zatím nikdo nedělal, relevantní je to až ve 36. týdnu. Ve dvou porodnicích mi sdělili, že pokud se placenta nevytáhne, je nutný císař. V jedné porodnici stanovila MUDr. hranici 2 cm od vnitřní branky pro možný vaginální porod. Mohla byste mi, prosím, poradit, ve které porodnici k tomu přistupují jako Vaše pracoviště, kde by mi dali šanci na normální porod, pokud by podrobnější UTZ placenty byl v pořádku? Brno je pro mě bohužel daleko, jsme ze Středočeského kraje. Ze sekce jsem nešťastná a již týden se kvůli tomu trápím. Velice děkuji za Vaši laskavou odpověď.
Dobrý den, velice vám děkuji za důvěru. Ráda bych vám poradila, ale bohužel nemám informace o tom, jaké pracoviště k tomuto problému přistupuje tak, jako naše. Přeji hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Jsem ve 27. tt - druhé těhotenství. První porod zkončil kleštěmi a dcerka se narodila s oboustranou luxací kyčlí. Moje gynekoložka se domnívá, že k luxacím mohlo dojít právě při porodu-ani ortopedi ani porodník ani ošetřující gynekoložka mi to ovšem ničím nedokázali potvrdit, že to tak je. Pánev nemám nikterak extrémně úzkou, malá měla 3,5 kg a porod se spustil spontánně v 40. tt, vše probíhalo dobře, ale když začly klesat ozvy, snažili se porod uspíšit oxitocinem a šlo se rychle rodit, abych pravdu řekla, neměla jsem asi pocit na tlačení ale tlačit mi nařídili, nakonec poslední zatlačení bylo s kleštěmi. S malou jsme si procházeli rok náročnou léčbou. Gynekoložka mě proto stále přesvědčuje, zda bych nechtěla radši císařský řez, ale já si nejsem jistá, jestli to nebyla pouze souhra náhod, která by se opakovat nemusela. Proto bych chtěla znát názor někoho dalšího. Moc děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, myslím, že situaci vnímáte naprosto správně. Luxace kyčlí je záležitost, která určitě nesouvisí s kleštovým porodem. Kleštěmi se pomůže porodu hlavičky, ale po porodu hlavičky je mechanismus již zcela stejný, jako u spontánního porodu. Určitě není tedy proto na místě indikovat císařský řez. S velkou pravděpodobností porodíte vaginálně zcela bez komplikací.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,ráda bych se zeptala na Váš názor. Před několika lety jsem utrpěla frakturu stydké kosti, nyní jsem ve 35.tt. Máte s tímto zraněním a porodem nějaké zkušenosti? Byla byste pro přirozený porod nebo byste se přikláněla k sekci? Ke konci těhotenství jsem začala trpět i na bolesti stydké kosti. Děkuji za váš názor.
Dobrý den, určitě bych doporučovala vaginální porod. Císařský řez má tolik nevýhod pro vás i pro dítě, že určitě není dobré se k němu přiklánět. Vaginálně rodí i ženy po zlomeninách pánve např. při autonehodě a nemají žádný problém. Při porodu se vazivo rozvolnuje a tím i stydká kost a jakákoliv dřívější zlomenina v této oblasti porod negativně neovlivní.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, aktualne jsem ve 27 tt. Pred 14 dny jsem byla hospitalizovana v nemocnici pro bolest podbrisku. Dostala jsem kapacky horciku. Prosla jsem vysetrenim krve, moci, kultivace z pochvy. Vse bylo v poradku. Cipek pri propustei 42 mm. Miminko je pry hodne dole a naleha. Proto jsem dostala pokyny pouze lezet. Dalsi kontrola u dr.byla pred tydnem. Cipek pry dlouhy a tuhy, ale miminko naleha a pani doktorka rikala neco o tuhych klenbach. Moc tomu nerozumim, ale mam pry jen lezet. Chci se zeptat, je opravdu velke riziko predcasneho porodu? Vadi hodne ze je mimko takto dole? Moc dekuji za odpoved
Dobrý den, neviděla jsem váš ultrazvuk, ani vás nevyšetřovala, asi pokud je čípek uzavřený a délky 42 mm, pak se o žádný hrozící předčasný porod nejedná a dle mého názoru ani není nutné, abyste ležela. Pokud jste měla v bolesti v podbřišku, pak zřejmě není na místě výrazná fyzická aktivita, ale běžný režim ničemu nevadí. Mnohé studie navíc ukázaly, že ležení a klidový režim nemá na předčasný porod vliv. Navíc u vás se opravdu nejedná o hrozící předčasný porod. O něm mluvíme, pokud je čípek 25 mm a méně a pokud se zkracuje v čase.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na váš názor. Včera jsem byla v poradně 29+1tt. Paní doktorka mi měřila čípek 30 mm. Čípek vzadu a uzavřený. Jinak ale paní doktorka cítila naléhat miminko. Dostala jsem Utrogestan 1-0-2. Je pravda, že ji zavádění cítím v pochvě horní stranu tvrdou. Byl mi doporučen klidový režim. Myslíte, že naléhání miminka může způsobit předčasný porod? Je nutné ležet? Moc Vám děkuji za pomoc.
Dobrý den, samotné naléhání plodu předčasný porod nezpůsobí. Čípek délky 30 mm a zavřený, je zcela normální nález. Je pravdou, že spousta žen má délku čípku i nad 40 mm, nicméně hranice svědčící pro hrozící předčasný porod je 25 mm. Než délka čípku je důležitejší dynamika s jakou se mění nález a zda vůbec a zda máte nějaké potíže. Pokud bude tedy s odstupem délka čípku stejná, pak není přísný klidový režim nutný.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, včera jsem byla v porodnici v Podolí na ultrazvuku kvuli tehotenske cukrovce. Pan doktor měřil miminko opravdu podrobně a vyšlo mu, ze v 36+0 je váhový odhad 2270 g, což odpovídá percentilu 8. Byla jsem na ultrazvuku naposledy ve 33+0 a tam vážilo miminko 1950 g, což odpovídalo tabulkám. I u předchozích screeningů vždy velikostně odpovídalo. Na další ultrazvuk jdu proto za týden plus na první monotory. Pan doktor měřil průtoky, ty byly v pořádku, mám i normální množství vody plodové. Ptala jsem se, čím to může být způsobené, a říkal, že příčin může být hodně, např.preeklampsie, ale bílkoviny v moči nemám a tlak mám naopak nízký a nemám otoky. Dost mě to vyděsilo, kdyby miminko i nadále nepřibíralo, myslíte, že by museli vyvolat předčasný porod? A nemůže být nízká váha plodu způsobená tou dietou při cukrovce? Cukrovku mám kompenzovanou, pouze na dietě. Celkově jsem přibrala cca 7,5 kg, z toho poslední 3 měsíce (od zjištění cukrovky) mám váhu pořád stejnou. Děkuji za odpověď. Lenka
Dobrý den, dieta při cukrovce určitě nižší váhu plodu způsobit nemůže. Menší váha může být dána nedostatečnou funkcí placenty a pokud by miminko i nadále nepřibíralo, postup je takový, že se většinou vyvolává porod mezi 37. - 38. ukončeným týdnem, protože miminko už je v podstatě dozrálé. Pokud je důvodem jeho nižší váhy nedostatečná funkce placenty, je lepší již jeho porod než udržovat těhotenství do termínu.
Pro akci je nutné přihlášení