Celkem výsledků pro výraz "priprava na porod": 100
Dobrý den,prosím o radu, jaký je postup při přechodu z mateřské na rodičovskou dovolenou.Na mateřskou s 1. dítětem jsem nastoupila 1.3.2017. Porod byl 11.4.2017 a pracovní smlouva u zaměstnavatele mi skončila 30.4.2017. Mateřská dle potvrzení OSSZ mi bude trvat do 12.9.2017. Při konzultaci s ÚP ohledně Žádosti o rodičovský příspěvek mi bylo řečeno, ať si o příspěvek požádám až od 1.10.2017. Je tento postup správný, anebo je třeba žádat již od 13.9.? Je třeba nástup na rodičovskou dovolenou někde hlásit (např. zdravotní pojišťovna, OSSZ...), když už nyní nejsem zaměstnaná? Anebo stačí pouze podat Žádost o rodičovský příspěvek na ÚP? Děkuji Jana H.
Dobrý den, měla byste nastoupit na RP hned po skončení PPM, aby vám nevznikla mezera v placení povinného pojištění (protože už nejste zaměstnaná a zaměstnavatel za vás tedy nebude nahlašovat délku rodičovské, což byste si musela v případě opožděného nástupu ohlašovat sama).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, :) mám novorozeně, holčičku, které je dneska 7 dnů. Kojím v pořádku, v porodnici jsem se musela každé 3 hodiny probouzet, abych jí nakojila. V noci spala v postýlce, všechno v pořádku. :)) Když mě nedávno poslali domů, tak jsem zkusila kojit v leže, včera a dneska přes noc vleže a ve dne v sedě klasika. Včera i dnes jsem usnula u nočního kojení, ale ne do slova. Včera jsem to zkusila poprvé kojit vleže, malá se přisála, kdy potřebovala a já jsem mohla v klidu ležet. Dneska přes noc to bylo jiný, když jsem jí naposled kojila vsedě 0:00 h a potom ve 3 ráno, malá mi usnula u prsu jako vždy, dala jsem jí do postýlky a ona se vzbudila a začala brečet, tak jsem jí vzala do náruče a přestala, když jsem jí uspala a dala jsem jí znovu do postýlky, tak opět začala brečet. Šla jsem si s ní lehnout do postele, sála mlíčko, potom usnula, prso jsem zandala a dala jsem jí do postýlky, ale ona se probudila a začala brečet, tak jsem to několikrát zkoušela, ale ona nevydržela v postýlce, tak jsem s ní dneska přes noc spala v posteli a ona spokojeně usnula vedle mě. Když jsem jí teď šla odnést do postýlky, usnula a spinká. Přes noc mi tohle udělala a bojím se, že si na to zvykla z toho jednoho dnu, co jsem zkusila kojit vleže, jak jsem to zkoušela a teď to chce pořád ;O. Poraďte mi prosím, chci, aby jsem jí nakojila přes noc v sedě, potom aby spala v postýlce. Děkuju za odpověď předem.
Dobrý den, z Vašeho dotazu není zřejmé, kolik dítě váží a zda porod a další období probíhalo bez komplikací. Jde totiž o to, že i novorozenci je třeba nastavit určitý denní i noční režim. Jestliže během dne kojíte zhruba po 3 hodinách, tak v noci by mělo stačit jen jedno kojení, za předpokladu, že máte dostatek mléka. Pokud se dítě budí častěji, není to vždy hladem, ale vyžaduje prostě utišení maminky. Kojenec by měl spát ve vlastní postýlce a k utišení mnohdy stačí pohlazení, tiché promlouvání, případně lze podat pár lžiček kojenecké vody nebo dětského neslazeného čaje (zvláště v tomto horkém letním období). Jestliže ale podlehnete, může se Vám stát, že budete mít dítě v posteli trvale. Vše o těchto problémech najdete v kapitolách o režimu kojence a kojení, navíc Vás čekají častější kontroly v poradně u ošetřujícího pediatra, který Vás jistě poučí o vhodném postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Jsem 35tt a už tak týden má malý několik hodin denně škytku. Ve většině případů je to když si lehnu. Chytá ho to tak cca od 22-01 a od 06 někdy až do oběda. Nemusí to být úplně v kuse, ale když konečně přestane a já si lehnu třeba na druhý bok, tak zase začne. Je to prostě pravidelné ťukání v podbříšku cca co 2s. Vím, že je to asi prkotina, ale já už z toho šílím, přijde mi to děsně otravné a nemohu s toho nikdy usnout. Nevíte co s tím? Nebo musím počkat až na porod. Mockrát děkuji.
Dobrý den, se škytáním plodu rozhodně vy sama nic udělat nemůžete. Jedná se o zcela fyziologický jev, takže nemusíte mít žádné obavy.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,prosím o radu, jaký je postup při přechodu z mateřské na rodičovskou dovolenou, když mám trvalý pobyt na Slovensku, v ČR pouze přechodný, partner je Čech.Na PPM jsem nastoupila 1.4.2017. Porod byl v ČR dne 16.5.2017 a pracovní smlouva u zaměstnavatele v ČR je od roku 2010 na dobu neurčitou. Zaměstnaná v ČR jsem s krátkou několikadenní přestávkou od roku 2001. Na Slovensku jsem pracovala v naposledy v roce 2000. PPM mi dle mých výpočtů bude končit 15.9.2017. A teď k mému dotazu ohledně RP, můžu žádost na příslušném ÚP podat já, že by byl posuzovaný aktuální a ne trvalý pobyt, nebo partner? Nebo mám podat žádost o RP na Slovensku? Budu k žádosti potřebovat něco nad rámec toho, co jsem se dočetla na stránkách ÚP?A jak je to v mém případě se zdravotním pojištěním? To je hrazené zaměstnavatelem pouze po dobu PPM. Dále na pojištění v ČR nebudu mít nárok? Mám tu všechny odborné lékaře.Děkuji za zodpovězení otázek, s pozdravem V.
Dobrý den, k podání žádosti o RP by vám měl stačit doklad o přechodném pobytu a prohlášení, že tady skutečně trvale pobýváte. Nejlepší bude, když zajdete na příslušný ÚP a domluvíte se přímo tam, co vše budete potřebovat. Případně může RP čerpat otec.
Co se týče pojištění (povinné je zdravotní a sociální), je obvykle placeno dál státem, jakmile pečujete o dítě. Mělo by tedy stačit nahlásit zaměstnavateli rodičovskou dovolenou (pak ji ale nemůže čerpat otec). Protože jste ale v podstatě cizinka, nevím zcela jistě, jestli to není jinak. Obraťte se na účetní zaměstnavatele nebo na OSSZ a zdrav. pojišťovnu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Nyní jsem ve 28. tt a ještě na žádném UZ, na kterém jsem během těhotenství byla, nebylo miminko otočené hlavou dolů (ani podle pohybů mimo kontroly tomu tak nenasvědčuje). Nejčastěji je KP a na UZ ve 20. tt bylo napříč. Je možné, že se ještě otočí? Do kterého týdne to tak bývá? A pokud se neotočí, kdy se rozhodne o císařském řezu? A plánuje se cca na 38. tt.? Moc děkuji
Dobrý den, na otočení má miminko stále mnoho času - ve 28. týdnu není poloha stabilní. Plod ji mění i několikrát během dne. Určitě se může otočit do 36. týdne. Pokud i potom je poloha koncem pánevním, pak pravděpodobnost spontánního otočení je již malá (větší váhový odhad, méně plodové vody..). V naší porodnici je praxe taková, že pokud se do konce 36. - 37. týdne miminko neotočí, nabízíme pacientkám obrat plodu zevními hmaty (pokud uvážíme pacientku za vhodnou). Má uspěšnost cca 70%. Pokud se nepodaří miminko otočit, pak se zvažuje spontánní porod či císařský řez dle situace (váha plodu, přesná poloha, připravenost porodních cest atd.). Pokud se císařsý řez zdá být nejlepší variantou, pak se provádí cca týden před termínem porodu, dříve ne.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám dotaz ohledně rodičovského příspěvku. Byla jsem v zahraničí, tam proběhl porod, přijela jsem, když měl syn půl roku. Než jsem vyřídila dokumenty, úřad mi určil dobu vyplacení příspěvku po dobu 4 let. První splátka byla ve výši 7.600, další částky 3800. V listopadu bude mít syn 4 roky. To znamená, že je konec rodičovského příspěvku. Jelikož jsem nevyčerpala částku 220 000, na jakou mají všichni nárok, potřebuji radu, jak mám postupovat a jestli mám teda nárok na zbytek částky do těch 220000? Od úřadu jsem žádnou informaci nedostala. Bylo mi prozatím vyplaceno 148000. Děkuji za zpětnou vazbu.
Dobrý den, podle výše vyplácených částek soudím, že jste měla nárok pouze na 4letou variantu. Protože jste ji začala čerpat později, na zpětnou výplatu nemáte nárok a RP budete skutečně dostávat jen do 4 let dítěte a nevyčerpaná částka zůstává státu.
Pro akci je nutné přihlášení