banner

Celkem výsledků pro výraz "priprava na porod": 100

Dobrý den, v červenci 2015 jsem porodila první dceru. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, porod také proběhl hladce, ale problém začal, když se nechtěla odloučit placenta. Po nějaké době ji musel pan doktor násilím vytrhnout, začala jsem hodně krvácet a na narkózu prý nebyl čas, takže celou kyretáž mi dělali při vědomí. Horší bolest jsem nezažila. Musela jsem dostat transfúzi a plasmu. Nyní jsem znovu těhotná, termín porodu se blíží a začínám mít obavy. Chtěla jsem se jen zeptat, zda si myslíte, že by se stejná situace mohla opakovat? Můj gynekolog mé obavy nebere příliš vážně. Před tím jsem neprodělala žádný gynekologický zákrok ani potrat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, váš lékař má pravdu. To, že se u jedné pacientky opakuje problém s adherující placentou i v druhém těhotenství, pokud mezitím neprodělala zákrok na děloze, je velmi malá pravděpodobnost. Většinou je to u zdravých pacientek totiž věc náhody. Takže nemějte zbytečné obavy. 

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem. Aktuálně jsem ve 31 tt, před 14 dny jsem byla hospitalizovaná kvůli krvácení, dg. placenta praevia marginalis s krvácením, ve zprávě mám uvedeno "placenta na přední stěně 7 cm pod pliku až k vnitřní brance". Branku mi nepřekrývá. Zakrvácela jsem jednorázově, na jednu vložku. V nemocnici jsem asi 2 dny dostávala 3x denně injekce Dicynone a magnesium. Asi po 4 dnech jsem opět jednorázově zakrvácela, opět Dicynone. Po té jsem zakrvácela jednorázově ještě jednou, a to po vaginálním ultrazvuku. Jinak se krvácení už neobjevilo, děloha mi netonisuje, hrdlo mám uzavřené a čípek v pořádku. Včera jsem byla propuštěna domů s nařízením přísného klidového režimu a užíváním 3x denně 2 tablety magnesia. Dnes na WC ze mě odešla jakoby krevní sraženina, jednalo se o starou tmavou krev. Chci zeptat na Váš názor na propuštění z nemocnice. Je nutná hospitalizace až do porodu, nebo postačí klidový režim doma (chodím pouze na WC) a užívání magnesia?Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, pokud placenta nepřekrývá vnitřní branku, ale pouze k ní dosahuje, není dlouhodobá hospitalizace před porodem nutná. V situaci, kdy placenta překrývá vnitřní branku je obecně doporučována hospizalizace od 33.-34. týdne a porod plánovat po ukončeném 37.týdnu. Pokud se jedná o marginální previi, pak nejsou doporučení tak přísná. Záleží ale také na průběhu těhotenství (zda došlo v pruběhu gravidity ke krvácení či nikoliv) a také záleží na zvyklostech daného pracoviště. Není to tak jednoduché, vše se musí posuzovat individuálně. Také zálež na tom, jak blízko vnitřní branky se cíp placenty nachází...Takže nelze jednoznačně odpovědět.

Dobrý den, chtěla jsem se poradit, jsem 6 týdnů těhotná, z výtěru mi zjistili streptokoka, paní doktorka mi volala, že z důvodu předchozího předčasného těhotenství by mi raději dala antibiotickou mastičku. U prvního těhotenství jsem měla zánět placenty, byla na odběru plodové vody a rodila jsem 26+5. Většinou se to řeší antibiotiky až před porodem, že? Neměla by se brát i moč? Mně žádnou nebrali. Chtěla bych vědět váš názor, trochu se bojím, aby mi mastička nenarušila mikroflóru. Hlavně jsem četla na internetu, že většinou se to ani nevyléčí. Děkuji moc za radu. S pozdravem Vacíková

Dobrý den, u žen, které nemají v anamnéze předčasný porod z důvodu zánětu dělohy, určitě nemá smysl přeléčovat streptokoka v pochvě - a to v průběhu celého těhotenství. Jedná se totiž většinou o patogena, který se v pochvě některých žen vyskytuje běžně a po přeléčení je za pár dní v kultivaci opět. Ve vašem případě bych vyšetřila ještě kultivačně moč a pokud by byla sterilní, pak bych nepřeléčovala. Preventivě by bylo vhodné užívat lokální dezinfekční globule - Borglycerin atd. k udržení zdravé mikroflory a eliminování infekce.