Celkem výsledků pro výraz "preruseni tehotenstvi": 100
Dobrý den paní doktorko,ráda bych Vás porosila o názor a vysvětlení k mému těhotenství a následnému potratu ve 22tt. Tehotenství po IVF- KET (jen s utrogestanem). Od 8tt těhotenství špinění, po-té velké krvácení v 10-12tt - hematomy. Po prvním screeningu nižší PAPP-A 0,34MOM, podstopen test NIPT - negativní. Další UTZ v 16TT - málo plodové vody AFI 50mm - oligohadramnion, stále hematom a velmi vysoké hodnoty AFP - to stále opakovali každý UTZ - podstoupen test na infekční markery - negativní. Další UTZ stále málo plodové vody, plod o týden menší a stále vysoké hodnoty AFP. U své dr. jsem byla kontrolována každý týden, hematom zmizel, ale krvácení se stále vracelo. Byla jsem tedy hospitalizována v nemocnici na perinatologii pro opakované krvácení, zjištěno urychlení v ACM,plod stále o 10 dní menší a masivní nápadná placenta. Podávány léky injekčně na zastavení krvácení a tvrdnutí bříška. Po 14 dnech večer nastaly bolesti, krvácení takové hlenovité a na UTZ již nenašli srdeční akci miminka. Porod/potrat se rozjel, potom následovala revize. Po třech měsících jsem konečně obdržela pitevní zprávu: zkráceně, plod jen 244g na 22tt. Orgány s váraznější autolýzou, plod bez VVV. Placenta o průměru 9 cm, potrhaná, tloušťky 1,8cm, úpon pupečníku 21 cm, v choriu volných plodových blan je zastiženo ložisko granulocytární infiltrace, pupečník bez zánětu. Placenta s četnými intervilózním fibrinovými tromby, v centrální části s vícečetnými infarkty o průměru 1cm - závěr infarkty na placeně a nemělo by se to opakovat... Mám strach z budoucího těhotenství, že by se toto mohlo opakovat a nikdo mi neuměl vysvětlit ty vysoké hodnoty AFP, z čeho to bylo a zda by se to mohlo opakovat. Nyní budu podstupovat vyšetření na hematologii. Na reprodukční imunologii mi dr. Ulčová Gállová doporučila příště užívat Medrol. Děkuji za Vaši odpověď Michaela V.
Dobrý den, v případě krvácení v těhotenství dochází často ke zvýšení hodnoty AFP (jako vedlejší efekt, bez klinického významu, což bylo navíc potvrzeno na pitvě plodu). Možnou příčinou srdeční zástavy u plodu mohly být vzniklé uzávěry cév (tromby, infarkty), čímž došlo k přerušení přítoku Vaší krve k plodu. Tento stav mohl být způsoben např. zvýšenou krevní srážlivostí ve Vašem organismu, danou vrozeným/získaným hematologickým onemocněním (které je provázeno zvýšenou krevní srážlivostí). Těhotenství samo o sobě je stav s fyziologicky vyšší krevní srážlivostí (= přirozený stav nijak neohrožující plod ani těhotnou), ale když se k tomu připočítá nějaký druh srážlivostního onemocnění, krevní srážlivost se mnohonásobně zvýší. Je proto vhodné provést došetření na hematologii, kam se chystáte a v případě potvrzení nějakého hematologického onemocnění s vyšší krevní srážlivostí, se preventivně nasazuje v příštím těhotenství tzv. protisrážlivá léčba (ve formě tablet a/nebo injekcí), aby se předešlo vzniku krevních sraženin v placentě, pupečníku, ... Neznám Vaši celou anamnézu, avšak čekají Vás další zpřesňující vyšetření (je možné např. genetické vyšetření obou partnerů, pokud již neproběhlo), která věřím, že pomohou odhalit více informací.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chci se zeptat, zda mohou vzniknout nějaké komplikace (především s jizvou), v těhotenství po dvou SC (2017 a duben 2019).Tedy jestli není vhodnější těhotenství přerušit?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, obecně se nedoporučuje těhotnět po císařském řezu dříve než za rok od operace, což není dodrženo. je větší riziko prasknutí dělohy během těhotenství či při kontrakční činnosti. S počtem císařských řezů se také zvyšuje riziko abnormálního vrůstání placenty do děložní stěny tzv. placenta acreta, increta či percreta). V případě takové diagnózy je jako život zachraňující výkon hysterektomie (odstranění dělohy) při císařském řezu. Obecně jsou tato rizika nízká, ale jsou. Míru těchto rizik však každý vnímá jinak, rozhodnutí o přerušení těhotenství je tedy na vás.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda by jsem se zeptala... Dne 25.5. Jsem byla na první fázi přerušení těhotenství pilulkou. 27.5. Byla druhá fáze. Následně 12.6. Kontrola kdy už jsem jen opravdu nepatrně krvacela. Nic méně, MUDr mi sdělila, že nejsem vycistena a mám vysokou sliznici a že to vypadá že menstruace přijde každým dnem. Nic méně nepřišla, ani náznak na ni... Je možné mít vysokou sliznici z jiného důvodu než těhotenství nebo menstruace? Také od ukončení krvácení mám celkem hustý bílý výtok bez zápachu. Jsem z toho nervózní. Dekuji
Dobrý den, na základě informace "nejste vyčištěná a máte vysokou sliznici" nelze dostatečně posoudit, zda lékařka měla na mysli, že se těhotenský váček neodloučil a zůstal v děloze, anebo zda těhotenství je pryč, ale děložní sliznice se již dotvořila znovu/zregenerovala a přijde menstruace (ta se může dostavit zhruba za 4-6 týdnů). Je vhodná ultrazvuková kontrola a dle nálezu na ultrazvuku naplánovat další postup. Selhání metody je vzácné (1-3 %), pokud by ovšem k tomu došlo, lze buď farmakologickou metodu zopakovat nebo provést chirurigickou metodu. V případě rozhodnutí pacientky v těhotenství pokračovat je nutné podrobně informovat o možném riziku abnormálního vývoje plodu a je doporučeno podrobné zhodnocení morfologie plodu při ultrazvukovém vyšetření. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení