Celkem výsledků pro výraz "potrat": 100
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v roce 2010 jsem porodila syna bez komplikací v těhotenství, v listopadu 2015 jsem opět otěhotněla, ale v lednu 2016 samovolný potrat v 13.tt (ženského pohlaví). :( V říjnu 2016 jsem opět otěhotněla a nyní jsem 2. týden opět po samovolném potratu v 15.tt (ženské pohlaví). Můj dotaz tedy zní, jestli byste mi nemohla říci, v čem by mohl být problém, neboť mi bylo řečeno, že u mě problém není a plod byl též v pořádku. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den, samozřejmě to může být náhoda. Nepíšete, zda se u plodu po potratu dělalo genetické vyšetření nebo zda pohlaví bylo určeno jen dle ultazvuku. Každopádně nějaká vada vázaná na pohlaví tam být může. Pokud jste již měla 2 potraty, určitě byste měla i vy absolvovat genetické a hematologické vyšetření. Pokud ani jedno z vyšetření nic neprokáže, může se opravdu jednat pouze o náhodu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měla bych dotaz, byla jsem v 8.tt a minulou středu jsem musela jet do nemocnice s tím, že jsem začala krvácet. Doktoři mi řekli, že se jedná o potrat. V pátek jsem byla propuštěna a v ponděli jsem jela do nemocnice znova na kontrolu, dělali mi ultrazvuk a říkali, že revize není třeba, že mi tam zůstalo 6 mm gestáčního váčku a že to odejde ještě samo, dostala jsem injekci na stažení dělohy. A dnes jsem jela ke svému obvodnímu gynekologovi, ale ultrazvuk už mi nedělal, pouze mě uschopnil a to bylo vše. Nemůže ve mně ještě něco zůstat, abych pak neměla problémy. Předem děkuji za odpověď! Charlotta.
Dobrý den, pokud v nemocnici dle ultrazvuku bylo jen rozšíření na 6 mm, pak by injekce na stažení dělohy, která způsobuje i vypuzení zbytků z dělohy, měla stačit. Pokud nemáte potíže se vsmyslu silného krvácení či bolestí břicha, vše by mělo být v pořádku.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v 9. týdnu jsem byla na ultrazvuku a doktor viděl jen gestační váček, teď jsem v 10. týdnu a příštít týden mám jít na kontrolu. Když to bude beze změny, lékař řekl, že to ukončíme. Užívám Duphaston a Ascorutin, oba 3x1 denně. V 7. týdnu nebylo na ultrazvuku vidět nic jen gestační váček. Je tedy pravděpodobné, že oplodněné vajíčko se uchytilo a dále se nevyvíjelo? Od začátku těhotenství mě provázelo špinění. Chci se zeptat, zda jedinou možností na ukončení je podstoupit zákrok. Zda není lepší počkat, až se tělo vyčístí samo, je to přece jen přirozenější. Před těhotenstvím jsem měla vždy ovulaci doprovázenou pícháním vajíčka. Včera jsem cítila takové píchání, je možné, že to byla ovulace? A jestli ano, tak do 2 týdnů by měla přijít menstruace a tělo by si s tím poradilo samo. Prosím Vás o názor, zda je opravdu nutná kyretáž, nebo zda by spontánní krvácení mohlo ohrozit můj život, nebo jaké rizika jsou s tím spojená? Na zákrok jít nechci, velmi se obávám možného poškození dělohy a jiných komplikací. Toto bylo moje první těhotenství. Děkuji.
Dobrý den, píchání v podřišku bych ovulaci nepřikládala. Pokud jste těhotná (i když se jedná o zamlklý potrat), pak by ovulace probíhat neměla. V podbřišku vás píchá spíše z důvodu neprosperujícího těhotenství, se kterým se tělo vyrovnává. Pokud vyloženě nechcete na revizi, pak je možné počkat, ale nedá se říci, jak dlouho to vše bude trvat, navíc může nastat silné krvácení a pak je nutný zákrok provést ihned. I silné krvácení není většinou život ohrožující, ale je duůodem k revizi. I pokud dojde k samovolnému vypuzení plodu z dělohy, často již vlivem zánetlivých změn nedojde k vypuzení kompletnímu a stejně je nutno revizi podstoupit. Proto se doporučuje raději aktivně revizi provést. Pokud ale chcete vyčkat, je to možné, pak dojde k potratu kompletně a revizi se vyhnete. Je to tedy na vašem rozhodnutí s vědomím všech rizik.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobré rano. Byla jsem 14.3. na odběrech krve u obvodního lékaře, jen jestli je vše v poradku.15.3.mi volala sestra, jestli je možné, že jsem těhotná, řekla jsem teda, že ano. Hned 16.3. jsem tam zašla a lékař mi říká, že jsem tak 14 dní těhotná, že hcg je 100. Tak že začátek těhotenství. Na gynekologii jsem ještě nebyla, ale šíleně mě bolí prsa a poslední menstruaci jsem měla 17.2., takže teoretický vše nasvědčuje, že těhotná jsem. Teď tak 3. týden. Ale píšu, protože jsem teď byla na toaletě a když jsem se utřela, tak mi přišlo že špiním. Barva je středně hnedá a vypadalo to jako malé chloupky. Ještě párkrát jsem se utřela no a pak tam byl jakoby kousek tmavého hlenu? Nebo sražené krve, nevím, jak to přesně popsat, ale vzala jsem to do ruky a bylo to takové, já nevím takový jakoby uzlíček a mělo to asi 0.5cm. Je možné, že jsem potratila? Bolesti břicha nemám, jen mě bolí trochu zada v místech, jak jsou ledviny, kousek nad ledvinama. Předem moc děkuju.
Dobrý den, co se týče špinění či slabého krvácení v začátku těhotenství, nebývá to nic neobvyklého. Nicméně potrat samozřejmě značit může. Nebylo by ale rozumné něco hodnotiti před kontrolou u gynekologa. Hodnota hCG 100 je poměrně nízká na 3. týden těhotenství, ale je možné, že jste otěhotněla později. Vše se uvidí na gynekologii, kde pravděpodobně provedou UZ a event. jiná vyšetření, pokud bude potřeba.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, 22.4.jsem prodělala chirurgický potrat.. Krvácela jsem ještě 'občas '.. třeba dva dny, pak nic a pak znovu.. 2.5.. jsem taky ještě dva dny krvácela.. 13.5. jsem měla sex a hned do 3 hodin použila Escapelle ... 19. - 23. 5. jdem dostala menses, normální, bolení v podbřišku atd.. Bojím se, abych nebyla znovu těhotná, i po použití tabletky a menstruace :( ..Děkuji ...
Dobrý den, příliš nevím, jak směřuje váš dotaz, respektive na co chcete naši odpověď. Pokud jste 3 hodiny po styku užila Escapelle, pak byste otěhotnět neměla. Raději si udělejte za 14 dní po styku těhotenský test, pokud chcete mít jistotu. Jinak samozřejmě doporučuji zvolit spolehlivý a pro vás vhodný typ antikoncepce, než absolvovat potrat a užívat postkoitální antikoncepci.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, už 3x jsem měla samovolný potrat. Otěhotním lehce, ale nechce se to udržet. Gynekolog mi doporučil Inofolic nebo Nosifol, i když vlastně neví důvod potratů. Může být u mě nějaký jiný důvod? Abych to nebrala zbytečně a nakonec se to zase neudrží. Bude mi už 33 let a nechci to moc protahovat. Měli by mi udělat nějaké vyšetření, aby zjistili příčinu? Děkuji
Dobrý den, pokud za sebou máte již 3 samovolné potraty bez uspěšného těhotenství, pak je došetření určitě na místě. V první řadě bych doporučila vyšetřit genetiku a hematologii. V řadě případů je důvodem potratu hematologické onemocnění - vrozená trombofilie, která způsobuje nedostatečný průtok v děloze a plod se přestane vyvíjet. Pokud se potvrdí, pak aplikace nízkomolekulárního heparinu prvních 12 týdnu často problém s potrácením vyřeší. Někdy může být problém i v imunitě, takže často doporučujeme ženám i imunologické vyšetření, pokud je genetika i hematologie v pořádku. Preparáty typu Inofolic a Neof. nemají ve vašem případě dle mého názoru vůbec význam. Podporují totiž hlavně ovulaci, s kterou, vzhledem k tomu, že lehce otěhotněníte, žádný problém není....
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v posledním roce jsem už podruhé potratila. Vždy se jedná o zamlklý potrat v 8 tt +. Poprvé bez krvácení a zjištěno na prohlídce, následná revize. Podruhé jsem trošku zakrvácela a zjištěno na ultrazvuku, že není srdeční akce, také 8 tt. U obou těhotenství byla již na předchozích kontrolách srdeční akce zjištěna. První potrat velikost plůdku 1cm, u druhého 2 cm. Mám PCOS a proto je těžší otěhotnět. Byli jsme na genetice a tam je vše u obou OK. Co je ještě možné vyšetřit, aby se tohle neopakovalo? Vždy beru Utrogestan hned od začátku těhotenství.Děkuji

Dobrý den, příčin opakovaných potratů může být celá řada. Mezi ně patří vývojové vady reprodukčních orgánů, trombofilní stavy, endokrinologické příčiny, genetika či např. imunologické faktory (autoimunitní onemocnění), ... Mezi nejčastější trombofilní stavy patří Leidenská mutace, která předurčuje k takzvanému hyperkoagulačnímu stavu, což může vést k opakovaným abortům. Obvykle se řeší antikoagulační terapií - např. Clexane, tato léčba při opakovaných abortech je však diskutabilní. Další může být antifosfolipidový syndrom, u kterého se též opakují epizody abortů kvůli trombotizacím z důvodu přítomnosti antikardiolipinových protilátek, léčba obvykle bývá opět heparinizace a užívání kyseliny acetylsalicylové. Při podezření na tento stav se dělá ELISA metoda k průkazu protilátek. Další možností jsou nízké hladiny progesteronu corpus luteum - z tohoto důvodu preventivně užíváte utrogestan. Poměrně časté jsou u žen i endokrinní poruchy, kam řadíme onemocnění štítné žlázy, respektive její snížená funkce. Možnou příčinou bývají genetické problémy, které však máte již vyloučeny. Obvykle se podstupuje v těchto případech genetické vyšetření, vyšetření trombofilních mutací, spermiogram partnera, podrobné SONO reprodukčních orgánů ženy a endokrinologické vyšetření. Budu držet palce, ať se vše vyřeší co nejdříve a vede to pro vás ke zdárnému konci. Přeji hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,před 3 měsíci jsem prodělala potrat dvojčat v 16. tt - jednomu praskla plodová voda, infekce se nepotvrdila. Nyní se mi ozvali z genetické laboratoře ohledně schůzky (má proběhnout za měsíc), do telefonu mi nic říct nechtěli. Vůbec jsem netušila, že plody budou zkoumat geneticky. Jednalo se o první těhotenství. Nyní jsem trochu v rozpacích, co můžu očekávat, co se děje, mám se obávat. Jsme objednáni až za měsíc a po tom co se před třemi měsíci dělo a následovali 2 revize dělohy, jsem z celé situace nervózní. Poslední týdny jsem se ohledně celé situace zklidnila a svým způsobem tuto kapitolu života uzavřela, ale nečekaný telefonát z genetiky mne velice zaskočil a rozrušil. Prosím o informaci, zda je tento postup běžný, či se dá předpokládat nějaká komplikace do budoucna.Děkuji
Dobrý den, bohužel bez veškerých informací okolo se nemohu adekvátně vyjádřit, budu se vám alespoň snažit osvětlit následující postup. Ale věřte, že není momentálně důvod k panice. Je dobře, že se věc pro vás došetří, budete vědět, zda příčina netkvěla v tomto problému a budete tak moci tuto kapitolu definitivně uzavřít. Některé genetické příčiny mohou vznikat zcela samovolně - špatně se poskládá genetická informace u dvou zdravých lidí bez genetické zátěže, anebo se může stát, že je pár nositelem informace, která může způsobit potrat či postižení plodu. Pokud by se tato skutečnost prokázala, hledá se náhradní řešení cestou asistované reprodukce - před implantací zárodku dochází ke genetickému diagnostikování, zda jsou zdravé a mohou se do dělohy zavést. Jistě Vám vše vysvětlí a budete alespoň vědět, na čem jste. Držím Vám palce, věřím, že bude vše v pořádku. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, otěhotněla jsem, ale za par týdnu se zjistil zamlkle těhotenství, den před nástupem do nemocnice, kde jsem dostala tabletky na ukončení těhotenství se mi spustil samovolný potrat, kdy ze mě odešla kus tkáně. Po tabletkách opět krvácení a odchod tkáně. Za dva týdny jsem měla kontrolu, kde mi lékař řekl, že zbytek odejde s menstruaci, na zprávě mám napsané 8mm sliznici. Teď jsem 3 týdny po potratu a má otázka zní, je nějaké riziko, když teď otěhotním znovu? Nebo můžeme mít s partnerem pohlavní styk, děkuji za odpověď.
Dobrý den,
předchozí potrat pro další těhotenství riziko nepředstavuje, můžete mít pohlavní styk jakkoliv.

Pro akci je nutné přihlášení