banner

Celkem výsledků pro výraz "porucha": 18

Dobrý den,Je mi dvacet tři let a přibližně od šestnácti let do devatenácti jsem měla menstruaci v normálu, ještě dodám, že jsem brala hormonální antikoncepci. Po rozchodu s tehdejším přítelem mi menstruace začala vynechávat až odezněla úplně, každopádně jsem si tehdy říkala, že je to nejspíš stresem, nebo tím, že jsem po rozchodu vysadila antikoncepci. Uplynuly asi tři roky a stále se nic nedělo, až se to začalo řešit a došlo se k závěru, že absence menstruace měla psychosomatický původ. Dostala jsem " vyvolávací injekci" a srovnalo se to. Samozřejmě, až třetí menstruace od injekce byla " v normálu" přičemž jsem mezi tím ale začala opět vynechávat. Asi dvě menstruace jsem měla opravdu jednou za měsíc, poté byla třeba pauza měsíc, kdy jsem nemenstruovala atd, nicméně nikdy to nebylo dýl jak tři měsíce a to se myslím stalo jen jednou - dvakrát. Poslední necelý půl rok mám opravdu menstruaci každý měsíc cca 4-7 dní max. Každopádně abych se dostala k problému co mě trápí momentálně - Asi tři měsíce zpátky jsem z ničeho nic začala mít krvácení nepodobné menstruaci. Neměla jsem žádné bolesti, nebylo to v datu kdy jsem menstruaci opravdu měla mít a nedá se ani říct, že bych krvácela hodně, spíše jako " červené obarvení" Původně jsem si myslela, že je zde možnost těhotenství, ale test vyšel negativně. Další měsíc jsem zase menstruovala bez problému. Měsíc poté jsme měli s přítelem pohlavní styk v den co jsem měla menstruovat, takže když pode mnou byla krev, přičetla jsem to tomu s tím, že se mi ale opět menstruace neohlásila např bolestí atd a říkala jsem si, že budu mít asi den, dva zpoždění. Nicméně jsem začala krvácet celý měsíc po sexu. Celkem mě to rozhodilo, protože si vážně nemyslím, že by mohlo dojít k trhlince atd a neměla jsem během sexu bolesti, které by naznačovaly, že něco není v pořádku. Po měsíci to opět ustalo a nyní jsem měla menstruaci čtrnáct dní, což se mi asi nikdy nestalo. Je možné, že mám pořád problémy s hormony a z toho důvodu se potýkám s takovými peripetiemi? :) Jen ještě poznamenám, že se snažím otěhotnět, takže nyní nepoužívám žádnou ochranu a antikoncepci neužívám několik let. A má praktická lékařka má podezření, že mám poruchu štítné žlázy, že je prý na pohmat trochu zvětšená. Moc děkuju za odpověď:)Hezký zbytek dneBett.

Dobrý den, budu se snažit jednoduše odpovědět na vaši obsáhlou otázku. Nepravidelnost menstruace může být způsobena mnoha důvody a jedím z nich může být porucha funkce štítné žlázy. Bylo by tedy dobré štítnici vyšetřit -  ultrazvukem i krevními testy. Pokud by se poruchy funkce vyloučila, pak je na místě pátrat dál. Nejčastějším důvodem nepravidelné menstruace je porucha ovulace či aonovulační cykly, jejiž důvodem opět může být spousta onemocnění - syndrom polycystických ovarií, atd atd. Nejjednoduší cestou je tedy podrobné gynekologické vyšteření vč. hormonálního profilu a ultrazvuku, který poskytne obrázek o tom, zda se tvoří ovulační folikuly či nikoliv.

Dobrý den, byla jsem na gynekologii 23.12. s tím, že poslední menstruace byla 11.12. Má ji už dlouho pravidelně, tak se bojí, jestli nemohu být těhotná. Dělala mi ultrazvuk spodem, řekla, že to bude hormonální porucha a poslala mě na vyvolávačku, kterou jsem odmítla a přijdu pro ni kdyžtak 11.2. (nechci umělé hormony). Asi před týdnem jsem týden hodně slabě špinila, když jsem cvičila, teď už mám zase normální výtok. Břicho mě nebolí, špatně od žaludku mi není. Co mám dělat? Byla bych nerada, kdyby se na těhotenství nepřišlo. Myslíte, že by to na ultrazvuku už gynekoložka viděla 1. den v 7. týdnu? Děkuji (poslední nechráněný pohlavní styk byl 31.12.).

Dobrý den, ano, sedm týdnů starý plod by byl určitě na ultrazvuku vidět. Náznak těhotenství je většinou na ultrazvuku vidět již ve 4. - 5. týdnu.

Dobrý den, náš syn, 3,5 roku, už jí přes rok stále jen předsmažené kuřecí safari a předsmažené kuřecí hranolky, občas rybí prsty a vařené brambory. Bohužel cokoliv jiného odmítá ochutnat. Jí toto jídlo celý den, ráno, dopoledne, odpoledne i večer. Dávám mu ještě trochu jogurtu, ale moc toho nesní. Nepomáhá ani to, že to vidí jíst nás a zatím ani, když to vidí u dětí. Do školky kvůli tomu nechodí. Zkoušela jsem mu celý den nedat nic, jen to, co odmítá, a radši celý den nejedl. Jeho pediatr nám jen řekl, že hubený není. Měří 105 cm a váží 17,4 kg a nemocný nebývá.Pak bych se ještě chtěla zeptat na jeho chování. Ještě nedávno byl hodně fixovaný na určité věci. Chodil na procházky na stejná místa, nechal si obléci jen jedno tričko, pije jen z jedné flašky(je to pití od Waterrr). Teď má ještě takové období (řekla bych, že od loňska), že se bojí, když jede kolem auto po silnici i přes to, že my jsme na chodníku, bojí se kuchyňských robotů, zkrátka všeho hlučného.Na ty procházky už jde i jinam a oblečení už také nosí jakékoliv. I to pitíčko už zkouší jiné, ale vždycky nakonec zůstane u toho, co zná. Nevím, jestli mu jiné příchutě prostě jen nechutnají, ale nevezme si to už jen proto, že to má jiný obal. Někteří moji známí, kterým jsem o malém říkala, tak mi doporučovali navštívit psychologa, že by to mohli být příznaky autismu nebo nějaká jiná porucha. Chtěla bych se Vás tedy zeptat, jestli máme k tomu psychologovi jít nebo jestli jsou některé děti prostě jen takové? Bojíme se, abychom něco nezanedbali. Jinak kolektiv dětí má hrozně rád, ačkoliv do školky nechodí, právě proto, že skoro nic nejí a nechce pít z hrnečku. A celkově to moc psychicky nezvládal. Moc Vám děkuji za Váš čas a odpověď.S pozdravemKopecká Kateřina

Dobrý den, se synkem bych vám určitě doporučila kontaktovat co nejdříve odborníky, může to být dětský klinický psycholog, ale lépe bych vám doporučila kontaktovat dětského psychiatra. Popisované projevy chování vašeho dítěte skutečně vykazují znaky možného rozvoje poruch z okruhu autistického spektra (Dětský autismus, Aspergerův syndrom). Více vám takto po mailu pomoci nemohu a také tuto diagnózu musí stanovit odborník. Doporučila bych vám návštěvu u odborníka neodkládat, v případě potvrzení diagnózy je potřeba s chlapcem začít odborně pracovat a pomoci mu bezproblémově se včlenit do společnosti. Informováni a  poučeni, jak s chlapcem pracovat, by také měli všichni vychovatelé, kteří s ním budou přicházet do kontaktu, aby nedocházelo k neurotizaci dítěte. Řešit situaci až po nástupu dítěte do kolektivního zařízení (od příštího školního roku se mj. zavádí povinný předškolní rok vzdělávání), až narazí na potíže s jídlem, v kolektivu, či jiné, by bylo velmi nezodpovědné především vzhledem k synkovi. Syn si zároveň potřebuje začít zvykat na pobyt v kolektivu ostatních dětí v prostředí mateřské školy, není dobré jej nechávat doma. Pro děti s diagnostikovanými poruchami autistického spektra existují také specializovaná centra a zařízení. kde se jim dostane odborné péče. Odborníci vám také poradí, jak k chlapci přistupovat doma, aby se správně rozvíjel. Zdravím

avatar
Mgr. Michaela Matoušková dětský psycholog
Štítky: #dítě #vývoj