banner

Celkem výsledků pro výraz "porodni asistentka": 49

Dobrý den, mám dotaz. Na mého poněkud staršího pana gynekologa nejsou žádné chvály ba naopak a tak se chci zepat na Váš názor. Jsem 28tt, mám nepříjemné tlaky na konečník, bolesti kříže a tvrdnutí břicha. Je to velice nepříjemné. Z poslední návštěvy mam CS 4 a délku hrdla (čípku) 3,5 cm. Beru magnesium. Mám klidový režim, ale i přesto bříško tvrdne. Jaký na to máte názor vy? Je alespoň možné, že díky vyššímu CS budu mít rychlejší porod? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud váš lékař popsal na ultrazvuku délku čípku 35 mm a předpokládám, že je zavřený, pak je velmi nepravděpodobné, aby to odpovídalo CS 4. Jinak obecně při takovém nálezu na čípku je vidět, že břicho, i když tvrdne, tak toto nemá na porodní cesty žádný negativní vliv. Nález je v normě. To, jaké máte nyní CS ani nekoresponduje s tím, jak rychlý bude porod.

Dobrý den, měl bych na vás dotaz. Plánujeme s přítelkyní mimčo, ale s tím vznikají otázky. PPM i Rodičovský příspěvěk budu pobírat já, jakožto otec. Stejně tak rodičovskou dovolenou (z osobních a pracovních důvodů). Když si zažádám o PPM (od 7. týdne po narození tuším), tak jak moje žena bude mít nárok na pracovní volno, kdy bude v porodnici? Tuším správně, že PPM a mateřská dovolená je odlišná věc? Že ona bude čerpat mateřskou dovolenou, ale PPM bude "chodit" mě? S tím, že já nebudu pracovat (pouze jako OSVČ, či brigádně), bude mít ona nárok na nějaký příjem v době porodní péče (Protože v období do pobírání PPM nebudeme mít příjem)? A také, kdy smí otec nastoupit na rodičovskou dovolenou a kdy si může zažádat o rodičovský příspěvěk? Smí se pobírat PPM i rodičovský příspěvěk současně? Omlouvám se za četnost dotazů, ale v případě otec na rodičovské není moc informací na dohledání.Děkuji za odpovědi a hezký den,Martin Madej.

Dobrý den, mateřská a PPM je v zásadě totéž. Matka čerpá mateřskou minimálně 6 týdnů před a 6 týdnů po porodu. Proto ji otec může nastoupit až od 7. týdne po porodu. Vy můžete mateřskou čerpat pouze na základě toho, že se matka nároku na ni písemně vzdá, tudíž to nelze mít tak, že ona je doma a peníze chodí vám. Jakmile tedy začnete čerpat mateřskou vy, musí si matka platit povinné pojištění nebo se vrátit do zaměstnání (z vašeho dotazu mi tyto věci nebyly jasné). Jakmile dočerpáte PPM, můžete si požádat o rodičovský příspěvek. Pobírat současně PPM a RP nelze.

Pokud byste chtěl další informace, potřebuji vědět, zda jste vy a matka zaměstnanci (+jak dlouho) a kdy se chcete do zaměstnání případně vrátit.

Dobrý den, mám dotaz ohledně přibývají na vaze 3.měsíčního chlapečka. Plně kojím. Porodní váha byla 3180g v porodnici klesla na 2900g. V měsíci vážil 3400 g, ve dvou 4200 g a teď 4800 g. Chodili jsme kvůli nízkému příbytku na váze každých 14 dní k dětské lékařce, teď nás pozvala až za měsíc.Plně kojím, nepřikrmuji. Kojím aspoň 7x denně většinou víckrát. Malý pije hezky u prsu, často i usne, prsa ještě nemám prázdná, když dokojím (malý dopije a poté když ho znovu přiložím, už nechce pít), plen má pročůraných aspoň 6-7 denně, kaká taky dost, barvu a konzistenci má míchaných vajíček. V noci mi spí i 6 hodin v kuse. Přes den moc spát nechce. Usne mi u prsa, ale když ho chci položit do postýlky, vzbudí se. Přes den je aktivní, hraje si na hrací dece s hračkami na hrazdě. Vyvojově je spíše napřed, už dlouho se točí na boky a teď už se začal i přetáčet na bříško. Zdá se mi, že mu nic nechybí, přesto nevím, co s tou nižší váhou. Co byste mi poradila?Moc děkuji Petra H.

Váhový přírůstek do 3 měsíců věku dítěte má být 150 - 200 g týdně, po 3. měsíci jsopu váhové přírůstky menší, dítě je aktivnější. Pokud vývojově nestrádá, není problém. Nemusíte se obávat.