Celkem výsledků pro výraz "po porodu": 100
Dobrý den, mám pár týdnů do porodu a rádi bychom nakombinovali moji rodičovskou a manželovu mateřskou, ale nejsem si jistá, jak to bude vypadat v praxi a v jakém sledu vše zařídit. Budu vděčná za každou informaci.Takže: Po studiu jsem momentálně na ÚP nemám nárok na PPM a proto mi bude po požádání přidělen rodičovský příspěvek v minimální výši (jestli jsem to dobře pochopila). Manžel ale nárok na PPM má a já můžu po šestinedělí nastoupit do práce, kde mám přislíbené místo. Proto bychom chtěli, aby po šestinedělí (nebo po 7 týdnech od porodu, nevím teď, od kdy přesně může jít otec na mateřskou..?) začal PPM pobírat on. Co by se stalo v rodičovským příspěvkem? Jak to vyřešit na úřadech a kdy, abychom nic nepropásli? Bude po vypršení mateřské dále pobírat rodičovský příspěvek manžel s tím, že si bude moci zvolit jeho výši? A poslední otázka - je to vůbec takto proveditelné?Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, otec může čerpat PPM od začátku 7. týdne po porodu. K datu jeho nástupu na PPM musíte vy ukončit čerpání RP. Po skončení PPM záleží na vás, kdo bude RP čerpat, tam už se to se zaměstnáním nekříží. Výši můžete volit i vy na základě dokladu otce o výši denního vyměřovacího základu, což platí i v případě, že by otec nenastoupil PPM a RP byla celou dobu psaná na vás. A ano, proveditelné to určitě je.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měl jsem 17.5 2017 nechráněný sex s dívkou. Dívka otěhotněla a já nevím zda můžu být otec. Menstruaci měla nepravidelnou. Gynekolog stanovil takto: PM pravděpodobně 20.3 2017 DP 25.12 Dle UT 8.4 DP 13.1. 2018 Gynekolog se rozhodl stanovit termín porodu podle ultrazvuku z 19.7 2017 13+4 dny. Chtěl bych zjistit nějaký odhad oplodňující soulože. Děkuji Vám přeji krásný den.
Dobrý den, Váš dotaz ke poněkud zmatený, ale pokusím se odpovědět. Pokud byla poslední menstruace 20.3.2017 a termín porodu i po UZ z 19.7.2017 a vychází na konec roku, pak by oplodnující soulož měla být někdy kolem 3.4.2017. Pokud jste měl nechráněný styk s dívkou 17.5.2017, pak by termín porodu byl kolem 7.2.2018
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, aktuálně jsem 32+5 tt. Udělal se mi na konečníku genitální opar. V těhotenství již podruhé.. Poměrně v krátké době. Nejedná se o první infekci. Mám na Vás otázku, jestli to může ohrozit miminko? A druhá otázka je, že jsem se ptala gynekologa na předepsání herpesinu tablet preventivně do porodu a on mi řekl, že je to zbytečné, že ne vždy to zabrání.. Ale já bych ho i tak ráda brala.. Tak nevím, jak se bránit? Může mi herpesin napsat i jiný lékař? Pokud zrovna nebudu mít akutní výsev? Velmi Vám děkuji za Váš názor a za pomoc!!
Dobrý den, při recidivujícím genitálním oparu se opravdu doporučuje preventivní užívání Herpesinu od 36. týdne až do porodu a to z důvodu možného náhodného výsevu v době porodu. Pokud by tomu tak bylo, musela byste rodit císařským řezem, což by byla veliká smůla a škoda. Zkuste se tedy domluvit např. s praktickým lékařem, zda by vám Herpesin nepředepsal.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem podruhé těhotná. Nemám nárok na podporu v mateřství. Ale chodím do práce (hpp, zkracený úvazek). 6 týdnů před porodem už budu muset práci ukončit. A nikdo mi není schopen poradit, jak. Jestli si mám nechat vystavit neschopenku a tom v připadě do kdy? Na OSSZ mi tvrdili, ža mám nárok až po dobu 6 týdnů po porodu, nebo se neschopenka musí ukončit dnem porodu a pak přejdu na rodičák. Nebo existuje ještě nějaká možnost? Jde mi o co nejpozdějši nástup na RD a také o to, jaké papíry a kdy mi má doktorka vlastně předepsat. Moc děkuji.
Dobrý den, opravdu byste měla nastoupit nemocenskou v souvislosti s porodem 6 týdnů před TP a být na ní i 6 týdnů po porodu. Takže gynekolog vám napíše nemocenskou. O Rodičovský příspěvek si požádáte až po skončení nemocenské.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych poprosit o vysvětlení, případně radu. V září 2017 jsem dokončila školu, od září do prosince jsem si platila zdravotní pojištění sama, v prosinci jsem nastoupila na ÚP, od 22.3.2018 mám smlouvu na DPČ a 23.7.2018 mám termín porodu. Chci se zeptat, zda mám nárok na mateřskou dovolenou, případně jak je to s rodičovským příspěvkem a kdy ho jít vyřídit, aby se mi nestalo, že v době co budu s miminkem doma, jsem prakticky neměla ani korunu? Případně na co vše mám nárok od státu za příspěvky? Bydlíme s přítelem ve firemním bytě, tak nevím, jak se to bere. Děkuji.
Dobrý den, na mateřskou bohužel nárok nemáte, protože nejste plátcem nemocenského pojištění/nebo jím nyní z DPČ jste jen krátce, které je pro nárok na PPM zásadní (nikoliv zdravotní pojištění). Ohledně dávek si musíte zjistit, zda za vás z DPČ zaměstnavatel platí nějaké nemocenské pojištění (měl by) a z toho vám vznikne nárok na nemocenskou v souvislosti s porodem, kterou můžete čerpat 6 týdnů před a 6 týdnů po porodu. Pak můžete normálně žádat o rodičovský příspěvek. Od porodu můžete také žádat o Porodné a Přídavky na dítě.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem ve 39. týdnu těhotenství, za 10 dní mám termín porodu. Včera večer mi při čištění zubů vypadl kousíček staré amalgámové plomby (jakoby hrana plomby, na pohled i dotek prstem patrné, zub je jinak ale celý zaplombovaný). O amalgámu vím, co se píše souvislosti s těhotenstvím a uvolňováním rtuti, nicméně dokud jsem neřešila žádný problém se zuby, brala jsem tak, že s tím nic neudělám, mám amalgám téměř ve všech zubech. Teď mám ovšem obavy, zda vypadnutím kousíčku amalgámu a tím jakoby "rozbití" té celistvosti plomby se nemůže rtuti uvolňovat více a nemůže to miminku způsobit ještě nějaké problémy (předpokládám a doufám, že vývoj miminka je již dokončen a vývojové vady by tímto nehrozily)? Zub mě nebolí, ani mi ta ostrá hrana plomby, která vznikla, nevadí, jazykem ji necítím, ráda bych tedy vše řešila až po porodu. Myslíte, že to je v pořádku? Moc děkuji!
Dobrý den,
odlomení části staré amalgámové výplně miminku rozhodně neuškodí. Pokud Vás okraje výplně či zubu nedřou do jazyka či tváří, určitě počkejte s řešením až po porodu (ideálně po šestinedělí, pokud se jedná opravdu o malinký kousek a nehrozí rozlomení zubu). Po dobu kojení ovšem nedoporučuji nechat si zhotovit novou výplň z amalgámu. Broušení starého amalgámu a čerstvý amalgám jsou mnohem vyšší zátěží než pravděpodobně všechny letité výplně, které člověk v ústech již má.
Srdečně zdravím a přeji Vám i miminku všechno dobré.
MUDr. I. Červená

Pro akci je nutné přihlášení