banner

Celkem výsledků pro výraz "po porodu": 100

Porod
avatar vlastikc 28. 10. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda postup, který byl zvolen u mého porodu byl správný. Byla jsem hospitalizována pro odtok plodové vody v 39. týdnu v 11 hodin dopoledne. Bolesti jsem téměř žádné neměla a byl zvolen vyčkávací postup. Na noc mi však byly podány tišící léky a teprve druhý den dopoledne se mi snažili porod vyvolat, poté nastaly naprosto nesnesitelné bolesti, které zase byly hned tlumeny a protože už jsem byla vyčerpaná neměla jsem sílu ani mluvit natož rodit. Ve 13.52 jsem podstoupila císařský řez. Nyní jsou synovi 4 měsíce a byl mu diagnostikován hypertonický syndrom následkem hypoxie. Je tento postup standardní? Děkuji.

Vážená paní, bez bližších informací stran průběhu porodu, tj. podrobné lékařské zprávy se nemůže žádný lékař k situaci vyjadřovat. Navíc by toto hodnocení spadalo do kompetence soudního znalce v oboru gynekologie. Ale samozřejmě po prostudování veškeré dokumentace. Určitě není posouzení příčinné souvislosti porodu s diagnózou syna v možnostech online poradny. Děkuji za pochopení a přeji příjemný den, Jana Martincová

avatar
MUDr. Jana Martincová zakladatelka Babyonline

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně létání s novorozenci. S partnerkou (která je v 5. měsíci) momentálně žijeme v Kanadě, ale je možné, že zhruba měsíc a půl po porodu se budeme muset stěhovat zpět do Česka. Mohl byste mi pane docente poskytnou Váš odborný názor na to, jaká jsou rizika pro dítě, které v té době ještě nebude očkované? Děkuji, Dr. Rýček

Vážený pane doktore, cesta tak malého dítěte letadlem skutečně není moc vhodná – ať už se jedná o změny tlaků na palubě letadla, vyšší míru radiace anebo – a to zejména – riziko infekčních nákaz, především těch přenášených vzdušnou cestou, kterých jsou desítky. Tento druh infekčních nemocí se přenáší bezkontaktně na vzdálenost několika metrů a v každém letadle se nachází poměrně dost jejich nosičů, někteří dokonce bezpříznakoví, přesto však infekční. Z tohoto hlediska považuji cestu partnerky ve třetím trimestru za vhodnější variantu, stejně jako let alespoň po prvních dávkách doporučených vakcín pro kojence. Měsíc a půl po porodu je z lékařského hlediska skutečně moc brzy. Chápu však, že nemusí být ve Vašich možnostech zařídit to jinak pokud chcete být u porodu a Vaše povinnosti Vám dřívější let do Evropy nedovolí. V takovém případě zůstává jen držet pěsti, aby vše dobře dopadlo. 

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jaké je správné datum předpokládaného porodu, když datum poslední menstruace je 1.7.2016 a vychází mi to na 7.4.2017 na všech různých internetových kalkulačkách, i když jsem si to počítala sama. Můj lékař mi však dle toho vypočítal termín 13.4.2017, což nesedí. Děkuji moc za radu, krásný den Hesková.

Dobrý den, pokud byl první den poslední menstruace 1.7.2016, pak opravdu dle toho termín porodu vychází na 7.4.2017. Tento termín ovšem nebývá přesný (počítá se s ovulací přesně 14. den cyklu) a tak nejpřesnější je termín vypočítaný dle velikosti plodu ve 12. týdnu dle ultrazvuku (CRL). Tak možná tento termín 13.4.2017 má Váš lékař na mysli.

Dobrý den, jsem ve 33. týdnu těhotenství a trápí mne výtok. Dříve (asi 2 roky zpětně) mě často trápily vaginální mykózy, na které vždy zabral Jenamazol nebo Canesten. Nyní se nejedná o stejné příznaky, je to spíš nepříjemný pocit ve vstupu a okolí pochvy. Napětí, křehkost a při hygieně pálení jako by se voda dostala do otevřené ranky. Žádné rozpraskání není viditelné. Uvnitř je pro mě nezvyklý výtok/hmota, jedná se o cuckovitou nikoli hrudkovitou konzistenci. Při promnutí mezi prsty se vše rozmázne. I barva je nezvyklá, nažloutlá s nádechem dozelena. Bez zápachu. Uvnitř necítím ani pálení ani svědění, jen té hmoty je tam nezvykle mnoho. Při obkroužení pochvy zevnitř vytáhnu na několikrát hromádku o velikosti asi vlašského ořechu. Napadlo mě, že je to přehnanou hygienou, tak jsem se po tři dny umývala jen jemně zevně, ale vše vyteklo a uvnitř zůstaly jen nahromaděné cucky. Trvá to asi tři týdny. Lékař mi předepsal boraxové globule na 10 dní a mast fungicidin – beze změny, následoval volně prodejný Lactofeel na jeho doporučení, celých pět dní aplikace to neuvěřitelně pálilo. Teď mi doporučil mýdlo Lactacyd – bez zjevné změny. Doposud jsem měla intimní mýdlo od Nivei. Po celou dobu používám na zevní a vstupní část mast fungicidin. Poté, co mě lékař ujistil, že se nejedná o zdravotní problém, zkusili jsme s partnerem styk, ale pro mě to bylo dost nepříjemné. I při velké vlhkosti jsem měla pocit pnutí a „trhání“ kůže. U něj žádné podráždění pokožky není. (Dříve se u něj mykózy projevily bezprostředně). Z jídelníčku jsem postupně od začátku těhotenství vyřadila sladkosti všeho druhu, plesnivé sýry, uzeninu, bílé pečivo, … Více jím živé jogurty, zakysané mléčné výrobky, tvaroh, ovoce, zeleninu, luštěniny, vařené, pečené a v páře dělané maso,… a celkově jsem zvýšila příjem tekutin. Spodní prádlo volím pouze bavlněné a pokud jsem doma, tak pod dlouhou sukní nenosím žádné a stále větrám. Ráda bych brzy začala používat Aniball na přípravu k porodu, ale nejsem si jistá, zda je to vhodné i s použitím lubrikačního gelu. Se svým lékařem jsem spokojená a nemám pocit, že by něco zanedbával, ale v tomto problému se nám nedaří najít uspokojivé řešení pro oba. Z jeho strany je vše OK, z mé nikoli. Děkuji za Vaši reakci.

Dobrý den, nejlepší by bylo nabrat kultivaci a dle výsledku přeléčit, pokud se nějaká bakterie vykultivuje. Nevím, zda Vám lékař kultivaci dělal. Různé typy výtoků bývají v těhotenství běžné a po porodu samy přejdou - je to dáno hormonálními změnami. Takže pokud ani po přeléčení event. bakteriální infekce se stav nezmění, pak nezbyde než počkat, co bude po porodu. Používání aniballu není při výtoku problém.

Dobrý den,tímto dotazem bych se chtěla zeptat, jak to vlastně je, na internetu je mnoho článků, různých kalkulaček, ale nikde jsem nedopátrala toho, co bych se opravdu chtěla dozvědět.Čekám s přítelem naše první miminko, termín porodu mám 12.7.2017, pracuji na hlavní pracovní poměr od 1.4.2014 (stále se mi smlouva po roce měnila, prodlužovala, teď jí mám opět do 30.9.2017) na mateřskou bych měla nastoupit někdy koncem května. A k mému dotazu, ráda bych se dozvěděla, jaké mě čeká zařizování (po úřadech, žádosti apod. trvalé bydliště máme stále každý u svých rodičů, ale s přítelem bydlíme v pronájmu). Ráda bych měla jasno v tom, jak to bude s vyplácením, jinak řečeno, jaké částky mi budou postupně chodit, nevím jak se v tom vyznat, po nástupu na mateřskou mi bude platit 28 týdnu zaměstnavatel a po porodu si zažádám o ten rodičovský příspěvek (vlastně ta částka 220.000 Kč), jak se rozhodnu jak to budu chtít rozpočítat, a který mi začne chodit po těch 28 týdnech? Nevím si rady na co mám nárok, o co se kdy a kde žádá, proto se obracím na Vás, Předem děkuji za odpověďS pozdravem Adéla B.

Dobrý den, z toho, co píšete, máte přehled dobrý. Od nástupu na mateřskou po dobu 28 týdnů budete čerpat PPM. Žádost vám dá gynekolog v určeným datem nástupu a vy ji předáte zaměstnavateli. To je až do porodu vše, jen pokud budete chtít, aby se dítě jmenovalo příjmením po otci, musíte předem věc nahlásit na matrice.

Např. měsíc před skončením PPM si zajdete požádat o Rodič. příspěvek - žádost musíte podat na ÚP - sociální odbor, pod který patříte trvalým bydlištěm. Pokud budete žádat o Přídavky na dítě a Porodné, obojí vyřídíte na stejném úřadě (pokud bude mít dítě trvalé bydliště jako vy - pokud by mělo jiné, musíte o přídavky žádat podle jeho bydliště).

Dobrý den, paní doktorko, mám velmi důležitý dotaz. Potřebuji zjistit, kdy přesně jsem otěhotněla. Nyní jsem ve 25tt+4 , termín porodu mám vypočítaný na 30.6.2017. Podle ultrazvuku na 29.6.2017. Datum prvního dne poslední menstruace byl 23.9.2016. Má otázka zní, zda je možné, abych otěhotněla 9.9.2016? Mám stálého přítele, se kterým mám pravidelný styk, ale tento den se stal omyl s jiným mužem, ktery tedy ani neejakuloval, ale furt na to musím myslet. Podle výpočtu k otěhotnění došlo někdy začátkem října. Doufám, že to tak je. Můžete mě v tom utvrdit? Moc díky za odpověď.

Dobrý den, pokud jste měla poslední menstruaci 23.9.2016, termín porodu dle toho souhlasí a termín porodu dle UZ se liší jen o den, pak je nemožné, abyste otěhotněla 9.9.2016.

Dobrý den, paní magistro,31.8. mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Termín porodu mi vychází na polovinu listopadu. Zjistila jsem, že na mateřskou dovolenou se nastupuje 6 - 8 týdnů před termínem porodu. Mohu na na ni nastoupit i dříve - ihned po skončení pracovního poměru, nebo těsně před uplynutím jeho doby? Předem děkuji za zodpovězení dotazu.

Dobrý den, na mateřskou můžete nastoupit nejdříve 8 týdnů před prvním termínem porodu, dříve bohužel ne. Ve vašem případě je jediné nepříjemné, že se po skončení pracovního poměru budete muset na "pár" dní evidovat jako nezaměstnaná na ÚP. Případně by to vyřešila nemocenská, kdyby těhotenství bylo rizikové, protože byste na ní zůstala až do data nástupu na mateřskou a pak přešla rovnou na PPM. O nárok na PPM mít obavy nemusíte, jako těhotná máte nárok na 180 dní ochranné lhůty.

 

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat ještě o radu ohledně mateřské. Sama jsem si o tom něco našla, ale raději se chci zeptat Vás, protože se v tom vyznáte mnohem lépe. :-)Jsem nyní cca začátek 6. měsíce těhotenství. Termín porodu mám 19.9.2017.Koncem října 2015 - květen 2016 jsem byla zaměstnaná na HPP v 1. firmě (cca necelých 8 měsíců HPP). Od 1.6 do 31.12.2016 jsem pak byla OSVČ - platila jsem si sice velmi nízké pojištění, ale něco málo ano (asi 154 Kč měsíčně) - 7 měsíců OSVČV lednu 2017 jsem byla v evidenci nezaměstnaných a ihned poté jsem od 1.2.2017 nastoupila na HPP do jiné firmy, kde mám smlouvu do 31.7.2017 (6 měsíců HPP).Termín porodu mám 19.9, takže ukončení práce mi vychází v termínu 6-8 týdnů před termínem porodu.Není mi ovšem jasné, z čeho se mi mateřská počítá? A jak dlouho, kterou z uvedených dávek mohu využít?Dále jsem se chtěla zeptat, kde vlastně žádám? Jelikož na internetu jsem našla, že žádám u zaměstnavatele, ale když už v srpnu nebudu zaměstnaná, mám to vyřídit ještě v průběhu trvajícího zaměstnání na konci července u posledního zaměstnavatele nebo přímo na OSSZ? Navíc bude určitě třeba vyřídit i podklady z předchozího zaměstnání a také nevím, co přesně bude třeba za podklady? A ještě jedna otázka, je možné počítat výši mateřské pouze z HPP, i když mezitím jsem byla OSVČ? Pojištění, které jsem si platila sama bylo samozřejmě mnohem nižší ... a nemá vliv ten 1 měsíc, kdy jsem byla v registru nezaměstnaných?Děkuji mnohokrát za Vaši pomoc,Jana

Dobrý den, PPM budete čerpat celkem 28 týdnů a pak si požádáte o Rodičovský příspěvek. Mateřská se vám bude počítat z příjmů z posledního zaměstnání (z kterého vám nárok na PPM vznikne), které jsou k dispozici - u vás tedy z těch 6 měsíců trvání PP. Žádost, resp. formulář o nástupu na PPM, který dostanete od gynekologa odevzdáte zaměstnavateli (i když už bývalému), který vyplní údaje potřebné pro výpočet PPM a předá Správě sociálního zabezpečení, která PPM vyplácí.

Dobrý den,ráda bych se zeptala, zda o PPM mohu žádat i později než před porodem? Například až po porodu? Platím si nemocenské pojištění od září a termín porodu mám na konci června. A na konci června by to taky mělo být 270 dní účasti na pojištění. A nebo pokud bych nastoupila pouze na pracovní neschopnost, mohu při ní pobírat rodičovský příspěvek? A pokud bych chtěla žádat přes příjem otce, musí si zažádat on? Nebo já na úřadě mého trvalého bydliště? A jak je to pak se zálohami? Musím je stále platit tak, jak je mám spočítané od dubna?Děkuji,Andrea

Dobrý den, pokud na mateřskou nastoupíte později než 6 týdnů před TP, PPM se vám o daný čas zkrátí. Nemocenské v souvislosti s porodem čerpat můžete, ale nikoli současně s rodičovským příspěvkem - ten můžete čerpat až po jejím skončení (6 týdnů před a 6 týdnů po porodu). Pokud chcete upravovat výši RP podle příjmů otce, stačí při podání žádosti nebo kdykoli potom doložit výši vyměřovacíh základu otce - o RP žádáte normálně vy na sebe na úřadu práce/sociální odbor, pod který patříte svým trvalým bydlištěm. Jakmile nastoupíte rodičovskou dovolenou, povinné pojištění za vás platí stát.