banner

Celkem výsledků pro výraz "plodova voda": 42

Dobrý den , mám dotaz ,z určitých důvodů jsme se s partnerem domluvili na způsobu ukončení těhotenství potratovou pilulkou myfegine 600mg a to v řádném termínu 6 týdnů,do 48 hodin podána druhá tableta na vyvolání kontrakcí , všechny příznaky klasické,došlo k vyloučení pravděpodobně jen hlenové zátky,ale hlavní , proč píšu ,je že gynekolog i primář oddělení vyvalili oči na kontrolním ultrazvuku,kde plod má svých 3,2mm hýbe se,má obě ruce,nohy,srdce v pořádku ,na toto nejsou studie a vzhledem k tomu ,že byl podán myfegine 600mg ,jehož hlavní látkou je steroid,který by měl bránit progesteronu k vývoji plodu,lajcky řečeno , nejsou studie na neuspěch této tablety v tomto stavu,kdy se zdá,že plod je zcela v pořádku ,jeden lékaž sdělí tak to je super,další váhá s účinky tablety na nervovou soustavu plodu,za což prý nedá ruku do ohně,že nebude mít dítě v případě dokončeného porodu např.autismus,aspergerův syndrom atd,což se nyní není možné dozvědět,možné vývojové vady uvádí příbalový leták,ale zde se zdá vše v pořádku,ale legálně lze ukončit těhotenství ve 12 týdnu,ve 20týdnu lze zjistit vývojové vady,ale už néé vady neurologického typu a může se zdát,že se po narození toto ukáže,nemáte s touto problematikou zkušenosti,případ podobný nebot oslovený gynekolog a primář atd se s tímto za svou praxi nesetkali a kdyby šlo vaše doporučení,odhad což vím,že je spekulativní,ale další názor odborníka je v tomto dle lékařů raritním případu,pro mě a partnera velmi důležitý , velice děkuji veselá , plodová voda čistá,vše v normálu,vše podáno jak mělo a dodrženo jak mělo...ještě jednou děkuji

Dobrý den,

pokud jste podstoupila farmakologické ukončení těhotenství, které se nezdařilo, tak bych v těhotenství dále nepokračovala a podstoupila ukončení instrumentální cestou. Riziko poškození plodu po podání těchto přípravků je vysoké.

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Aktuálně jsem 37+0tt a cca 14 dní trpím zmnoženým vag. výtokem. To bych řekla, že je s blížícím porodem normální, nicméně mě trápí, že výtok je především vodnatý, někdy s bílým zabarvením uprostřed a někdy zcela bez něho. Proto je pro mě těžké odlišit, zda se jedná skutečně o výtok nebo o plodovou vodu. 26.12. Jsem kvůli tomu byla na pohotovosti, protože se mi na kalhotkách udělalo několik mokrých kol se zabarvením dožluta. Únik plodové vody vyloučili. Dnes jsem byla na kontrole u své lékařky a ta říkala, že plodové vody je tam sice norma, ale na spodní hranici – AFI 6,7. Což nevím, jestli není na tento týden těhotenství málo. Řekla mi, abych při dalším podezření na odtok se nechala raději vždy zkontrolovat v porodnici. Mě ale trápí to, že tento vodnatý výtok mám téměř každý den a neumím si představit, že bych jezdila denně otravovat do porodnice. Poradíte mi prosím, co s tím? Přijde mi, že se mi to nejvíce stává po toaletě, když se utřu a natáhnu kalhotky. Ačkoliv mám pocit, že jsem se utřela důkladně, mnohdy cítím vlhko. Někdy se to děje ale jen tak. Myslíte, že by mi mohla opravdu plodová voda postupně unikat? A kdy bych měla jet s podezřením do nemocnice? Vždy je to kolečko o průměru třeba 3–4 cm, tak já nevím, jestli se dá říct, že to množství by muselo být větší. Omlouvám se za dlouhý dotaz, opravdu mě to stresuje, protože bych nerada něco zanedbala, ale zároveň nechci neustále obtěžovat v nemocnici, protože to by bylo opravdu denně. Termín porodu mám 23.1.2025. Moc děkuji za rady a přeji pěkný den.

Dobrý den, 

takto v rámci poradny Vám určitě nejsem schopna říct, zda se jedná o plodovou vodu či nikoliv. Od toho je klinické vyšetření - např. pomocí Temeschvaryho roztoku, event. Actim prom test.

 

Dobrý den. Je mi 49 let. V říjnu 2024 jsem absolvovala umělé oplodnění darovaným embryem. 21.12 2024 na 1 screeningu mi lékař řekl hodnotu preeklampsie 1:11 a předal mě na obvodní gynekologii. 27.1 2025 na kontrole prý bylo vše v pořádku. Ptala jsem se, jestli mohu do práce (jsem prodavačka v hračkárně na 5 hodin denně). Řekli, že mohu. Nezvedala jsem nic těžkého ani v práci ani doma a hodně odpočívala. Na další kontrole 10.2 mi lékařka řekla, že mám zkrácené děložní hrdlo a objednala mě na 14.2 do rizikové poradny. Neřekla kolik naměřila ani co to znamená. Bylo to mé první těhotenství. V noci z 12 na 13. 2 mi odtekla plodová voda a těhotenství mi bylo uměle ukončeno. V propouštěcí zprávě je napsáno, že v to pondělí 10.2 mi doktorka zjistila: inkompetence děložního hrdla a funkční cervikometrie 7.5 mm. A nechala mě jít do práce. Byl její postup správný? Neměla mě poslat třeba hned do nemocnice? Děkuji. P.s. pokud bude potřeba mohu Vám tu propouštěcí zprávu poslat.

Dobrý den,

Vaše ztráta mě mrzí, nicméně nejsem v pozici posudkového lékaře, nepřísluší mi posuzovat správnost jednání jiného lékaře. Při inkompetenci děložního hrdla je běžným postupem hospitalizace, často i s aktivním managementem k oddálení porodu, nicméně nemohu takto hodnotit, zda bylo či nebylo ve Vašem případě postupováno obvyklým způsobem.

Dobrý den, jsem nyní v 14tt , zavádím si Progesteron Besines 0-0-1 a začaly mě pálit stydké pysky a mám častější nucení na močení. Na gynekologii neshledali zánět močových cest ani vaginální infekci z ph moči a rychlého testu na zánět přímo v ordinaci. Cca před 7 lety jsem podstoupila IVF, od začátku těhotenství jsem krvácela (hematom na placentě), v 16tt mi odtekla plodová voda, zjistilo se, že jsem měla akutní zánět plodových obalů. Chtěla jsem se vás zeptat, zda zánět může v těle přetrvávat a problém se může opakovat nebo opakování problémů je náhoda? Jestli zánět mohlo způsobit krvácení z hematomu? Popřípadě lze předejít těmto komplikacím? Velice děkuji za odpověď.🌷Přeji krásný den, Eva Čejková

Dobrý den,

"zánět" či infekce co měla vliv na těhotenství před 7 lety již toto těhotenství nikterak ohrozit nemůže.

Od ledna mám 3 cm cystu na pravém vaječníku, která se nemění, je stále stejná, při poslední návštěvě mi k tomu byla zjištěna voda za dělohou. Může to spolu nějak souviset, případně řeší se to nějak? Od ledna, kdy mi byla objevena cysta, mám taky dost zpožděnou menstruaci, každý měsíc kolem 10-20 dní zpoždění, v posledních dvou měsících jsem také přibrala 10 kg, aniž bych nějak změnila režim nebo stravování, často mám pocit nafouklého plného břicha i při malých porcích jídla, občas křeče v břiše nebo bolest v podbřišku, ve 30 letech se mi znovu rozjelo akné... Nevím, jestli to má všechno nějakou souvislost, ale v podstatě vše to začalo až po objevení cysty. Můj dr. to zatím nijak neřeší, ale ráda bych i další názor. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, výpotek za dělohou může souviset s tvorbou cyst. Mohla se v mezičase vytvořit jiná cysta, která praskla, obsah se objevil za dělohou a poté vstřebal. Co se týče vaší permanentní cysty, pokud by byla klinicky němá - tzn. neměla byste bolesti břicha, pak bych určitě jen sledovala. Pokud vám ale působí potíže, pak by bylo dobré domluvit se s vaším lékařem, aby vám napsal doporučení k laparoskopii.

Dobry den,Rada by jsem chodila s miminkem do bazenu v teplicich, ktere mame dost blizko. Je to termalni voda a zajima me, zda-li je jednou na tyden problem pro miminko, pry je malo radioaktivni. Posilam hodnoty a pekne vas prosim o odpoved, co by se mohlo stat, kdyby jsem jednou na tyden s mimčem plavala v teto vode a popripade jak dlouho by jsem mohla byt s nim ve vode. Dekuji.Hezky den,DenisaCalcium (Ca) – 53 mg/lPotassium (K) – 1,8 mg/lMagnesium (Mg) – 26 mg/lSodium (Na) – 3,7 mg/lStrontium (Sr) – 92 ng/lIron (Fe) – 0,01 mg/lAluminum (Al) – 20 ug/lCadmium (Cd) – 0,2 ng/lNickel (Ni) – 4,4 ug/lCobalt (Co) – 1 ng/lMolybdenum (Mo) – 6,5 ng/lCopper (Cu) – 2,6 ng/lIodine ( J) – 0,05 mg/lSilicone (Si) – 14,8 mg/lBoron (B) – 80 ng/lSelenium (Se) – 3 ng/lChromium (Cr) – 0,5 ng/lSulphur (S) – 0,01 mg/lBicarbonate – 258 mg/lCO2 – 13,3 mg/l

Dobrý den, nemám zkušenosti s plaváním v radioaktivní vodě s miminky. Poraďte se přímo v lázních, zda je voda pro miminka vhodná.