Celkem výsledků pro výraz "plod": 100
Dobrý den, aktuálně jsem v 17.tt. Obecně jsem spíše drobné postavy, a tak rozměry mé pánve naměřené lékařem dosahují hodnot 18, 24, 28, 30. Neboť se tyto hodnoty poměrně značně liší od těch, které jsou považovány za "ideální". Chtěla bych se zeptat na Váš názor, zda je dle Vašich zkušeností u mne nějaká šance na porod s nějakým přirozenějším průběhem? Předem děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, pokud není vaše výška extrémní, tzn. neměříte např. 152cm atd., pak se nestresujte pánevními rozměry. Dnes se na jejich hodnoty příliš nehledí. Pokud se zdá plod v době termínu porodu velký, pak se měří vnitřní pánevní rozměr na UZ a také biparietální rozměr hlavičky, ale obecně platí, že plod do porodních cest vstoupí nebo nevstoupí a záleží na mnoha okolnostech. takže na přirozený porod je ve vašem případě určitě velká šance.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již asi rok a půl se s mužem snažíme o druhé dítě. 1. dcera se podařila hned. Nyní nejdříve rok nic, pak jsem začala brát Fertipronu, poté 2 krát těhu, ale raný spontální potrat hned asi 10 dní po očekávané menstruaci. Minulý měsíc jsem měla nejspíše prasklou cystu (23 dní zpoždění, údajně trocha vody v děloze). Manžel již byl na spermiogramu, vše v pořádku. Můj věk 32, manžel 29 let, dcera 3 roky. Mohla byste mi prosím poradit, jak dál postupovat? Případně sdělit Váš názor, zda je již čas jít na speciální kliniku nebo mohu ještě čekat a zkusit jedno spontánní otěhotnění? Stále věřím, že to může jít samo, avšak nechci věc podcenit. Co byste mi tedy doporučovala? Druhá věc je očkování dcery MMR. Jen k tomu jednoduchý dotaz, máme se s mužem přestat snažit o miminko po určitou dobu po očkování (vzhledem k tomu, že je to živá vakcína), nerada bych, aby případně ohrozila plod. Děkuji! Šárka
Dobrý den,
pokud se snažení nedaří po dobu jednoho roku a navíc ještě jste již 2x otěhotněla a těhotenství nepokračovalo, pak musí existovat problém způsobující potrat, a proto je vhodné vyhledat odbornou pomoc.
Očkování dcery byť živou vakcínou nemůže nijak ovlivnit zdravotní stav dalších osob v domácnosti, u očkovaného může dojít k velmi slabým a mitigovaným projevům nemoci v krátkodobém rozsahu, ale k infekci jako takové rozhodně nedojde, vakcína neobsahuje kompletní infekční agens, které by mohlo onemocnění způsobit, živá vakcína neznamená, že je tam přítomen celý funkční virus, tedy určitě by plod ohrožen nebyl, toho se nemusíte obávat.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, včera jsem absolutně nečekaně zjistila že jsem v 8+4 tt. Byla jsem na klasické preventivní prohlídce. Těhotenství je úplně neplanovane ne však nechtěné. Nevím ale vůbec co mám dělat a už skoro 24 hodin přemýšlím o interupci, protože si myslím, že dítě nemůže určitě v pořádku. Bude znít strašně, ale od konce loňského roku jsme si procházeli dost těžkým obdobím a ač se za to stydím, tak prakticky denně jsem konzumovala alkohol až do teď. Někdy ne málo, hodně vína, ale i alkohol tvrdý. Nechci se nijak obhajovat, vím je to šílené, ale ta situace tady byla a teď nevím co s tím. Když jsem si teď přečetla, co všechno to způsobuje, tak nevěřím tomu, že by se nám mohlo narodit zdravé dítě. Myslíte prosím, že je na místě uvažovat o inerupci?
Dobrý den, každodenní požívání alkoholu samozřejmě může mít na vývoj plodu vliv, ovšem nelze říci, že je jasné, že bude plod poškozený. Určitě bych vyčkala na výsledek prvotrimestrálního screeningu ve 12. týdnu těhotenství, kdy se bude plod podrobně prohlížet na ultrazvuku a patologie by se zjistily. Pokud již alkohol nepožíváte a dál v těhotenství ani nebudete, pak fatální alkoholický syndrom určitě nehrozí. Interupci z důvodu požívání alhokolu bych tedy určitě zbytečně nepodstupovala. Vše bude závislé na UZ ve 12. týdnu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám strašný strach a potřebovala bych Vaší řadu. Jsem ve 26. týdnu těhotenství a před pár dny jsem byla se svým pejskem u veterináře a vstoupila jsem do jedné malé místnosti, kde zrovna dělali rentgen jinému psovi, já to však nevěděla. Stála jsem kousek od něj bokem k němu. Neměla jsem na sobě žádné ochranné pomůcky, vzhledem k tomu, že jsem šla se svým pejskem pouze na ultrazvuk. Nemohlo to nějak ohrozit moje miminko? Mám hrozný strach. Předem moc děkuji za odpověď. Soňa



Dobrý den, jednorázová expozice RTG záření ve 26. týdnu těhotenství určitě plod nijak nepoškodila. Je to příliš mladá dávka, navíc plod má v tomto týdnu již vývoj ukončen.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám takovou smutnou prosbu. První den poslední menstruace byl 15.4.2019. Ovulace byla přibližně 29.5 - 7.5, přesně to bohužel nevím. 13.5 jsem byla na gastroskopii, kde mě zároveň při zákroku párkrát rentgenovali břicho, jsem po odstranění žaludku, takže počítám, že spíš vrchní část hrudníku, kde je operovany spoj střeva a jícnu. V té době to byl zhruba týden až 2 po ovulaci. V této době byl těhotenský test negativní. 23.5 jsem byla na pichnuti agolutinu na vyvolání menstruace, na ultrazvuku nic nebylo, jen zvětšená sliznice a test byl negativní. Tentýž den večer jsem byla na dalším rentgenu celého břicha, kde byly udělaný 2 snímky bez zástěny na těle, nebyla jsem tedy chráněna. Týden na to 29.5 jsem to stále nedostala a měla pozitivní těhotenský test. Včera 30.5 mi to pan doktor potvrdil, je to úplně maličké, zatím jen takové kolečko, bez srdíčka. Má otázka zní, jestli je velká pravděpodobnost toho, že bude plod poškozený následkem rentgenu. Můj pan doktor říkal, že by to takhle v začátku bylo spíše buď všechno a nebo nic. A že si nemyslí, že by jeden rentgen poškodil plod, ovšem bych ráda slyšela i další názor, zda není potřeba zvážit interupci. Jsem objednaná na konzultaci na genetiku, sestřička mi ovšem rovnou řekla, že mi toho p. Doktorka stejně moc neřekne. Děkuji moc za Vaši odpověď. Nerada bych, abych zjistila ve 20. Týdnu, že je to postižené kvůli rentgenu. Hezký den, Zwolska
Dobrý den, souhlasím s názorem vašeho gynekologa. Lékař na genetice vám také řekne svuj názor, ale spíše vám vysvetlí, jaké poškození plodu při RTG záření hrozí a s jakou pravděpodobností. O tom, zda budete pokračovat v graviditě, je jen na vás. Ale jak už říkal váš lékař, v začátku gravidity by RTG spíše způsobil potrat či zástavu vývoje plodu než jeho poškození.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je vhodné očkovat proti tetanu a černému kašli v těhotenství a na event.. rizika pro plod. Je nutné očkovat plošně všechny těhotné nebo jen např. ohrožené skupiny? Jde mi nyní spíše o očkování proti tetanu, které bylo naposled v roce 2009, proto je vhodné přeočkování, ráda bych s tím ale počkala až po porodu..Děkuji za názor.
Dobrý den, pokud není očkování nutné, jedná se v případě tetanu o přeočkování, pak bych asi počkala po porodu. Co se týče očkování proti černému kašli, v některých zemích se provádí očkování těhotných žen plošně, snižuje riziko nákazy černým kašlem u plodu, který je pro novorozence velmi ohrožující v době, kdy ještě nejsou sami očkováni hexavakcínou. Riziko očkování neživou vakcínou pro plod je velmi nízké.
Pro akci je nutné přihlášení