Celkem výsledků pro výraz "pleny recenze": 28
Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu, má nejmladší dcera má 3 roky a je stále o plenách. Zkoušela jsem již několikrát ji odebrat pleny, ale stále se počůrává a bez plen nechce jít spát. Zkoušela jsem ji i na noc nedávat tolik pít, ale bez pití prostě spát nejde. Dala jsem ji už jen malinko na dno láhve, vysvětlila ji, že už na noc nesmí tolik pít, ale když už ji nějak přesvědčím aspoň na tu trošku pití, tak se zadaří, že pak usne, ještě se před spaním vyčůrá na nočník a ráno vždy vstane a má plínu durch mokrou a i postel je celá mokrá, už nevím, jak s ní dál, když už nepije, je vyčůraná, tak nechápu, kde se to v ní bere, že je vždycky pročůraná. Můžete mi poradit nějakou radu, jak na ní? Přes den je to v pořádku, dojde si kdykoliv sama i si řekne, ale jak jdeme ven nebo jde spát, tak prostě odmítá jít bez pleny. Děkuji moc za jakoukoliv radu. Kvůli tomu v podstatě ani nemuže jít do školky, takže s ní musím být doma, protože ji ve školce nechtějí.
Doporučila bych nefrologické vyšetření.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, vzhledem k tomu, že se setkávám se zcela odlišnými názory, ráda bych se zeptala na názor odborníka. Kožní lékař není v nabídce, tak jsem zvolila lékaře dětského. V říjnu budeme mít miminko a zatím jsem předvědčená o tom, že nechci používat jednorázové plenky (vyjma výletů a cest). Velmi se ale liší názory na to, že bylo vždy zažité pleny vyvářet a žehlit, přičemž dnes se stále více dočítám o praní na 60 stupňů a nežehlení. Je mi jasné, že záleží i na materiálu plínek (bambusovým se prý snižuje žehlením savost atp.). Nicméně jsem se dočetla i názory, že nebezpeční mikroby se ničí již při 57 stupních a že žehlení plenku steriluje pouze dokud nevychladne, takže pokud ji pak složím a dám do skříňky, postrádá žehlení “dezinfekční” význam. Rozhodně chci miminku dopřát to nejlepší, ale také jsem zastánce názoru “v pohodě máma, v pohodě dítě”, takže proč dělat zbytečné věci na úkor času s miminkem či odpočinku. Ale než spekulovat, ocenila bych radu lékaře a odborníka. Ať už vezmu, že bychom používali plenky klasické bavlněné a možná i bambusové.Mockrát děkuji za Vaši odpověď a Váš čas. Laďka S.
Dobrý den. Nemám zkušenost s bambusovými plenkami, bavlněné plenky doporučuji žehlit do 3 měsíců, nejen z důvodů lepší desinfekce, ale i zjemnění povrchu pleny.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím o radu. Mám syna, kterému budou v dubnu tři roky a nedaří se nám ho naučit chodit na záchod (na stolici). Přestože už od dvou let chodí celkem spolehlivě na WC na malou, buď si řekne nebo jde i úplně sám. Pleny má pouze na noc. Denně si někam zaleze a tam se pokaká. Většinou se mi podaří ho přistihnout, ale když na něj začnu v klidu mluvit, že půjdeme na záchod, tak to zarazí a třeba i dva dny pak nejde. Připadá mi, že má nějaký blok a už si nevím rady jak s ním mluvit a jednat,abych problém neprohloubila. Většina blízkých mi říkají, že do třech let má na to nárok, ale ja jsem přesvědčena, že ví, co po něm chceme. Mockrát děkuji za odpověď. Přeji pěkný zbytek dne.
Dobrý den, doporučovala bych vám poradit se s dětským klinickým psychologem, jak postupovat, abyste ohledně vyměšování nevytvořili psychický blok. Určitě by pomohlo na syna ohledně stolice netlačit, nemluvit na něj, pokud již stolici vykonává do pleny. Mohlo by to vést ke vzniku psychických obtíží. Váš syn si zřejmě uvědomuje, že je potřeba stolici vykonávat na záchod nebo do nočníku, ale nemusí ji být schopen ještě tak dokonale ovládat, aby se to podařilo, nebo nechce měnit osvědčený způsob, kdy se mu vykonat potřebu daří. Můžete zkusit vysledovat jeho chování předtím, než si někam zaleze a stolici vykonává a vysadit jej na nočník. Pokud se ale nezadaří a syn bude potřebu potlačovat, pak ještě není připraven a nevytvářejte proto na něj nátlak. Dítě obvykle začne samo něco vykonávat, až když je připravené. Řekněte synovi, že až bude chtít, že má připravený nočník, kdyby chtěl vyzkoušet a nechte ho, ať se rozhodne sám. Třeba to, že přestanete naléhat, pomůže. Můžete se také poradit s ošetřujícím dětským lékařem. Postupujte hlavně citlivě, blok ohledně vyměšování se obtížně odbourává. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení