Celkem výsledků pro výraz "placenta": 37
Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem. Aktuálně jsem ve 31 tt, před 14 dny jsem byla hospitalizovaná kvůli krvácení, dg. placenta praevia marginalis s krvácením, ve zprávě mám uvedeno "placenta na přední stěně 7 cm pod pliku až k vnitřní brance". Branku mi nepřekrývá. Zakrvácela jsem jednorázově, na jednu vložku. V nemocnici jsem asi 2 dny dostávala 3x denně injekce Dicynone a magnesium. Asi po 4 dnech jsem opět jednorázově zakrvácela, opět Dicynone. Po té jsem zakrvácela jednorázově ještě jednou, a to po vaginálním ultrazvuku. Jinak se krvácení už neobjevilo, děloha mi netonisuje, hrdlo mám uzavřené a čípek v pořádku. Včera jsem byla propuštěna domů s nařízením přísného klidového režimu a užíváním 3x denně 2 tablety magnesia. Dnes na WC ze mě odešla jakoby krevní sraženina, jednalo se o starou tmavou krev. Chci zeptat na Váš názor na propuštění z nemocnice. Je nutná hospitalizace až do porodu, nebo postačí klidový režim doma (chodím pouze na WC) a užívání magnesia?Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den, pokud placenta nepřekrývá vnitřní branku, ale pouze k ní dosahuje, není dlouhodobá hospitalizace před porodem nutná. V situaci, kdy placenta překrývá vnitřní branku je obecně doporučována hospizalizace od 33.-34. týdne a porod plánovat po ukončeném 37.týdnu. Pokud se jedná o marginální previi, pak nejsou doporučení tak přísná. Záleží ale také na průběhu těhotenství (zda došlo v pruběhu gravidity ke krvácení či nikoliv) a také záleží na zvyklostech daného pracoviště. Není to tak jednoduché, vše se musí posuzovat individuálně. Také zálež na tom, jak blízko vnitřní branky se cíp placenty nachází...Takže nelze jednoznačně odpovědět.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám prosím dotaz, mám placentu praevia marginalis na zadní straně, jsem v 23. týdnu a placenta se stále pomalu posunuje. Zajímalo by mě, jak musí být placenta daleko od VS, aby byl bezpečný normální porod? Děkuji mnohokrát za odpověď. MP
Dobrý den, jako bezpečné pro vaginální se považuje vzdálenost cípu placenty od vnitřní branky 1cm a více. Pokud jste ve 23. týdnu, pak se placenta ještě může vysunout směrem nahoru poměrně hodně. Záleží pak také na tom, zda je cíp placenty tenký či navalitý (alespoň tak to posuzujeme komplexně na našem pracovišti my). Každopádně by měl váš stav na konci těhotenství posoudit ultrazvukový specialista gynekolog-porodník.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Mám na Vás dotaz. Včera jsem byla na vyšetření u lékaře, jsem 23 tt, předtím jsem neměla žádné komplikace, včera mi řekl doktor, že miminko vše ok, akorát že mám placentu trochu dole a že se snad do porodu vytáhne. Když jsšm se zeptala na to, zda se mám nějak omezovat, řekl mi, že se nepřetěžovat, jinak mi nic neřekl. Tady na internetu čtu, že některým maminkám při níže položené placentě zakázali i sex. Tak se chci zeptat, zda se tedy musím omezovat i v sexu ? A zda něco závažnějšího hrozí. Nemůžu od včera myslet na nic jiného, bohužel jsem od doktora moc nepochopila, o co se jedná. Děkuji předem za odpověď. Kozáková
Dobrý den, jedná se o to, že placenta je lokalizovaná blízko tzv. vnitřní branky, což je přechod mezi děložní dutinou a hrdlem děložním. Může být v různém kontaktu s ní, případně až branku překrývat, což se posuzuje dle ultrazvuku. Placenta velmi často v první polovině těhotenství může zasahovat k vnitřní brance, s růstem dělohy se ve většině případů oddaluje od tohoto místa - tím pádem je vše v pořádku. Během těhotenství se bude u lékaře kontrolovat její umístění, aby se popřípadě řešilo, jakým způsobem bude probíhat vedení porodu. V případě že by placenta byla v blízkém kontaktu s brankou/překrývala jí, přistoupilo by se k císařskému řezu kvůli riziku krvácení během porodu. Pokud by se během těhotenství krvácení objevilo, neváhejte se obrátit na svého gynekologa. Určitě souhlasím s klidovým režimem, obecně se doporučuje i sexuální zdrženlivost, obzvláště pokud by se objevilo špinění či drobné krvácení.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, vážená paní doktorko,na utz ve 20. tt mi byla zjištěna nízko položená placenta, je na zadní stěně a sahá až k vnitřní brance. Lékař to nijak moc nekomentoval, ovšem já mám strach. Je pravděpodobné, že se placenta vytáhne nahoru? Může se stát, že se ještě více posune přes vnitřní branku?A poslední dotaz, jsou nutná nějaká omezení v pohybu nebo při sexu? Snažím se hodně odpočívat a polehávat, s lékařem se uvidím až v poradně před polovinou ledna a nerada bych něco zanedbala.Předem mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud placenta dosahuje jen k vnitřní brance - nepřesahuje ji, pak je velmi pravděpodobné, že se vytáhne nahoru. Děloha v těhotensví roste, roztahuje se, a tudíž není možné, aby se placenta posunula ještě níže přes vnitřní branku, pokud ji nepřesahuje ani nyní. Pokud nemáte jinak žádné potíže, myslím, že ani polehávání není příliš nutné v tomto případě.
Pro akci je nutné přihlášení
Placenta stále svým dolním okrajem zasahuje k vnitřní brance kanálu děložního hrdla. Dobrý den, to mám napsáno ve zprávě, chci se zeptat, jestli mám dělat nějaké opatření nebo omezení kvůli té placentě, jinak jsem 16+4 TT. Děkuji.
Dobrý den, takto brzy (v 17. týdnu) nemá vůbec smysl polohu placenty řešit. Děloha v tomto týdnu ještě není příliš zvětšená a v následujících týdnech bude růst a placenta se bude vytahovat nahoru. Pokud do této chvíle bylo vše v pořádku, pak není třeba žádných opatření.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, četla jsem ve Vašich odpovědích, že vaginální porod při placentě blízko vnitřní branky je bezpečný od 1 cm výše. Ve 31. týdnu těhotenství jsem měla placentu 1,1-1,2 cm od vnitřní branky na přední stěně. Specializovaný UTZ na placentu zatím nikdo nedělal, relevantní je to až ve 36. týdnu. Ve dvou porodnicích mi sdělili, že pokud se placenta nevytáhne, je nutný císař. V jedné porodnici stanovila MUDr. hranici 2 cm od vnitřní branky pro možný vaginální porod. Mohla byste mi, prosím, poradit, ve které porodnici k tomu přistupují jako Vaše pracoviště, kde by mi dali šanci na normální porod, pokud by podrobnější UTZ placenty byl v pořádku? Brno je pro mě bohužel daleko, jsme ze Středočeského kraje. Ze sekce jsem nešťastná a již týden se kvůli tomu trápím. Velice děkuji za Vaši laskavou odpověď.
Dobrý den, velice vám děkuji za důvěru. Ráda bych vám poradila, ale bohužel nemám informace o tom, jaké pracoviště k tomuto problému přistupuje tak, jako naše. Přeji hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den minulý týden v úterý jsem měla po pohlavním styku silné krvácení byla jsem hospitalizovana na 3 dny. Jsem v 13 tt těhotenství zjistily mi nizkopolozenou placentu. Mám nákazany klidový režim a žádný pohlavní styk to je jasné to zcela chápu. Miminko je prý v pořádku a pokud lehce spinim doma nemusím se bát jen při opětovném silnějším krvácení se mám dostavit do nemocnice. Placenta by se měla prý vytáhnout jak miminko roste chci se zeptat nebyli mi schopni odpovědět hrozí mi že o miminko přijdu nebo je malé riziko? vše mám v pořádku jinak, a doma trochu spinim jak jdu čůrat nebo při stolici nevadí to? Napsali mi 2 prášky večer utrogestanu k čemu slouží neřekli mi skoro nic. Jen že čípek a malý je v pořádku a hematom nemám děkuji za odpověď
Dobrý den, mluvit o nízko položené placentě ve 13. týdnu je pro vás zbytečný stres. Děloha je zatím v tomto týdnu minimálně zvětšená a vzhledem k tomu, že plocha placenty zaujímá velkou část děložní stěny, ve spoustě případů je nízko položená. Pokud není placenta uložená centrálně přes porodní cesty, pak by neměla miminko ohrožovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám doma syna skoro čtyři roky narozeného sekcí kvůli poloze KP, nyní čekáme opět miminko, jsem na konci 20 TT a pohyby cítím jen velmi slabé. Je možné, že je to tlumené placentou uloženou vpředu nebo i tím, že mám po císaři stále trochu necitlivé břicho? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
v tomto týdnu těhotenství je normální, že pohyby cítíte velmi jemně, uložení placenty v tom může mít vliv více než Vámi popisovaná změna citlivosti břišní stěny po SC.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v červenci 2015 jsem porodila první dceru. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, porod také proběhl hladce, ale problém začal, když se nechtěla odloučit placenta. Po nějaké době ji musel pan doktor násilím vytrhnout, začala jsem hodně krvácet a na narkózu prý nebyl čas, takže celou kyretáž mi dělali při vědomí. Horší bolest jsem nezažila. Musela jsem dostat transfúzi a plasmu. Nyní jsem znovu těhotná, termín porodu se blíží a začínám mít obavy. Chtěla jsem se jen zeptat, zda si myslíte, že by se stejná situace mohla opakovat? Můj gynekolog mé obavy nebere příliš vážně. Před tím jsem neprodělala žádný gynekologický zákrok ani potrat. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, váš lékař má pravdu. To, že se u jedné pacientky opakuje problém s adherující placentou i v druhém těhotenství, pokud mezitím neprodělala zákrok na děloze, je velmi malá pravděpodobnost. Většinou je to u zdravých pacientek totiž věc náhody. Takže nemějte zbytečné obavy.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,z ultrazvuku v 21+0 mám ve zprávě:Placenta na přední stěně k plice vesikouterinní, marginální úpon pupečníku při dolním polu placenty, t.č. vcestný pupečník.Bylo mi řečeno jen, že se to bude hlídat a že možná nebudu rodit přirozenou cestou.Můžete mi prosím tyto pojmy vysvětlit a co to způsobuje? A zda mám kvůli tomu nějaká omezení?Děkuji!
Dobrý den, co jsou z toho zásadní informace, je marginální úpon pupečníku, což znamená, že se pupečník upíná k placentě v místě jejího okraje (nejčastěji se upíná uprostřed placenty), dále, že tento nález se nachází při dolním pólu placenty = blíže porodních cest. Pokud by to takto přetrvávalo až do porodu, může hrozit natržení tohoto úponu pupečníku během otevírání porodních cest za porodu a s tím spojená různě velká krevní ztráta u plodu. Proto se v těchto případech doporučuje porod primárně císařským řezem. Na místě je spíše určitá míra fyzického šetření, ale to neznamená, že nemůžete vykonávat žádnou aktivitu, jen opatrněji. Avšak stav ve 21. týdnu se může s postupem těhotenství ještě hodně změnit, takže toto nemusí být definitivní situace a budete proto také pravidelně sledována. To, jak se vývoj pupečníku vyvíjí, nelze ničím ovlivnit, je to dané při vzniku těhotenství. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem ve 36tt a chtěla bych začít používat Aniball, abych se připravila na porod. Mám ale nízkonasedající placentu na zadní stěně vzdálenou 2 cm od branky, což prý přirozenému porodu nebrání, je to ale problém pro cvičení s Aniballem? Jinak jsem kvůli nízké placentě za celé těhotenství žádné problémy ani krvácení neměla. Předem děkuji za odpověď.
Dobý den, jako lékaři nemáme s Aniballem příliš zkušeností - používá se na trhu v ČR ještě velmi krátkou dobu, abychom mohly mít vypovídající data. Jen dle zkušeností od našcih pacientek - cvičení s Aniballem může způsobit krvácení u pacientek s poruchou placentace a příliš bych jej nedoporučovala.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mohu se zeptat, čekám třetí miminko a nyní jsem 17+1, zatím vše probíhalo v pořádku, dnes mi gynekolog oznámil, že mám placentu na zadní straně dělohy a že mi začíná přerůstat přes děložní vchod. Jediné, co mi sdělil, že se mám vyhýbat pohlavnímu styku a že se dál uvidí. Jak jsem z toho byla překvapená, vůbec jsem se nezeptala. Ráda bych proto věděla, zda mohu něco udělat, pro příznivý vývoj (více odpočinku, poloha v leže, ....). A jak se připadně postupuje, když vchod zaroste úplně, zda jsou nějaká rizika pro miminko? Děkuji.
Dobrý den, buďte v klidu. V 17. týdnu je ještě brzo na diagnostiku tzv. vcestné placenty. Spousta žen má v druhém trimestru placentu přes vnitřní branku děložního hrdla, protože placenta zaujímá podstatnou část děložní stěny. Ale jak děloha roste, placenta se naopak postupem času vytahuje nahoru. Takže určitě Vám nyní nemohla začít placenta růst k děložnímu hrdlu. měla jste ji tak nízko určitě od začátku, jen teď si toho pan doktor na ultrazvuku všiml. Každopádně máte ještě spoustu týdnů na to, aby se cíp placenty vytáhl. To, zda placenta přesahuje vnitřní branku či je s ní těsně v kontaktu se řeší až v cca 34. týdnu těhotenství a na základě toho se určuje způsob porodu. Ale na to je ještě spousta času. Každopádně umístění placenty vy sama nijak ovlivnit nemůžete. Pokud nemáte žádné potíže ve smyslu krvácení, ani s klidovým režimem není třeba to přehánět.
Pro akci je nutné přihlášení
Vážená paní doktorko, prosím Vás o reakci na můj dotaz. V srpnu jsem absolvovala své 3. IVF a byla zavedena 2 embrya. Obě se uchytila a čekáme tedy dvojčátka. Ve 14. týdnu po vysazení utrogestanu jsem krvácela, lékař provedl utz, vše bylo v pořádku, dostala jsem nějakou injekci a nařízený klid. Na prvotrimestrálním screeningu bylo také vše v pořádku. Špinit (tmavěhnědou krví) jsem však nepřestávala, když to bylo již po několikáté, jeli jsme na gynekologickou ambulanci, tam mi pan primář řekl, že jeden z plodů má placentu velmi nízko (10 mm od okraje) a mám velmi drobný čípek. Prý se bude špinění opakovat a mám mít klid na lůžku. V podstatě jen ležím, beru znovu utrogestan, ale za 5 dní nepřichází žádné zlepšení. Přes den bývá klid a v noci silně špiním. Bylo mi řečeno, že do nemocnice mám přijet pouze, když prokrvácím vložku co 30 minut. Na kontrolu ke svému gynekologovi jdu až za dva týdny a jsem značně nervózní, zda jsou miminka v pořádku. Jinak nemám žádné bolesti. Myslíte, že opravdu nemusím vyhledávat lékaře? Četla jsem také, že placenta se ve většině případů posune výše, je tato možnost i u dvojčat? Velmi děkuji za odpověď a omlouvám se za rozsáhlý dotaz.
Dobrý den, nevím, v kterém týdnu nyní jste, ale předpokládám, že za 14. týdnem. V druhém trimestru je naprosto nesměrodatné, jak nízko se placenta (placenty) nachází. Pokud placenta nepřekrývá centrálně vnitřní branku, ale končí cípem 10mm od vnitřní branky, pak se s největší pravděpodobností růstem dělohy vytáhne nahoru ještě o několik centimetrů. Špinění může mít v první polovině těhotenství různý původ. Na vině může být nízko uložená placenta, ale i krvácení z drobných cév v děložním čípku, atd. Každopádně časem by měly tyto potíže ustat. Terapií první volby jsou v tomto případě opravdu jen gestageny a klidový režim (i když i toto opatření se v posledních letech hodně diskutuje). Pokud tedy nekrvácíte silně jasnou krví, pak nemusíte navštěvovat lékaře dříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz ohledně hematomu ve 27tt. Před 3 týdny mi zjistit lékař, že mám v děloze hematom cca 1 cm a zároveň placentu blízko vnitřní branky, poté co jsem lehce zakrvácela. Doporučil mi týden bez pohlavního styku a brát 3x denně Ascorutin. Od té doby jsem nekrvácela. Dnes na kontrole ověřil, že placenta se trochu vytáhla nahoru, ale hematom už má 2 cm a uvnitř dělohy krvácí. Pak doktor mi nařídil další 3 týdny bez styku a dobrat Ascorutin, ale já nyní nevím, jak je to pro miminko nebezpečné a co dále dodržovat, aby vše probíhalo co nejlépe. Děkuji za odpověď, Erbenová
Dobrý den, hematom v placentě v tomto týdnu těhotenství není příliš častý, takže je spíše pravděpodobné, že jste krvácela proto, že placenta je blízko vnitřní branky. Často může být nějaký stín v placentě na ultrazvuku za hematom zaměněn. Každopádně nic jiného než klidový režim a hemostyptika - např. Ascorutin nelze doporučit. Postup je tedy správný. Pokud placenta nepřekrývá vnitřní branku a je pouze nízko, pak je velká pravděpodobnost, že se ještě vytáhne do termínu porodu nahoru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň,mohli by ste mi prosím Vás "preložiť" moje posledné ultrazvukové vyšetrenie? Dr. mi len povedala, že placenta čiastočne presahuje bránku a že viac uvidíme pri najbližšej návšteve ktorú mám až 20.2. Nič viac, netuším či to pre mňa znamená...Placentacia PS DS časťou presahuje bránku, v hornom a dolnom pole plac. voľnejšie utero placent.spojenie.Grav.h 13+2 podla CRLTP 5.7Známa mi povedala, že by som sa mala viac šetriť prípadne ísť na PN, ale dr. mi nič také neporadila. Ďakujem za Váš čas a radu.
Dobrý den, řešit polohu placenty v 14. týdnu těhotenství je zcela zbytečné. V tomto stádiu těhotenství není ještě děloha příliš zvětšená a placenta zaujímá velkou část plochy. Teprve, jak děloha roste, se placenta vytahuje nahoru a tak většina žen, u nichž v prvním trimestru přesahuje branku, má za pár týdnů již placentu mimo vnitřní branku. PN je v tomto případě naprosto zbytečná, stejně jako klidový režim - pokud nejsou žádné další potíže.
Pro akci je nutné přihlášení