Celkem výsledků pro výraz "placenta": 37
Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem. Aktuálně jsem ve 31 tt, před 14 dny jsem byla hospitalizovaná kvůli krvácení, dg. placenta praevia marginalis s krvácením, ve zprávě mám uvedeno "placenta na přední stěně 7 cm pod pliku až k vnitřní brance". Branku mi nepřekrývá. Zakrvácela jsem jednorázově, na jednu vložku. V nemocnici jsem asi 2 dny dostávala 3x denně injekce Dicynone a magnesium. Asi po 4 dnech jsem opět jednorázově zakrvácela, opět Dicynone. Po té jsem zakrvácela jednorázově ještě jednou, a to po vaginálním ultrazvuku. Jinak se krvácení už neobjevilo, děloha mi netonisuje, hrdlo mám uzavřené a čípek v pořádku. Včera jsem byla propuštěna domů s nařízením přísného klidového režimu a užíváním 3x denně 2 tablety magnesia. Dnes na WC ze mě odešla jakoby krevní sraženina, jednalo se o starou tmavou krev. Chci zeptat na Váš názor na propuštění z nemocnice. Je nutná hospitalizace až do porodu, nebo postačí klidový režim doma (chodím pouze na WC) a užívání magnesia?Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den, pokud placenta nepřekrývá vnitřní branku, ale pouze k ní dosahuje, není dlouhodobá hospitalizace před porodem nutná. V situaci, kdy placenta překrývá vnitřní branku je obecně doporučována hospizalizace od 33.-34. týdne a porod plánovat po ukončeném 37.týdnu. Pokud se jedná o marginální previi, pak nejsou doporučení tak přísná. Záleží ale také na průběhu těhotenství (zda došlo v pruběhu gravidity ke krvácení či nikoliv) a také záleží na zvyklostech daného pracoviště. Není to tak jednoduché, vše se musí posuzovat individuálně. Také zálež na tom, jak blízko vnitřní branky se cíp placenty nachází...Takže nelze jednoznačně odpovědět.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám prosím dotaz, mám placentu praevia marginalis na zadní straně, jsem v 23. týdnu a placenta se stále pomalu posunuje. Zajímalo by mě, jak musí být placenta daleko od VS, aby byl bezpečný normální porod? Děkuji mnohokrát za odpověď. MP
Dobrý den, jako bezpečné pro vaginální se považuje vzdálenost cípu placenty od vnitřní branky 1cm a více. Pokud jste ve 23. týdnu, pak se placenta ještě může vysunout směrem nahoru poměrně hodně. Záleží pak také na tom, zda je cíp placenty tenký či navalitý (alespoň tak to posuzujeme komplexně na našem pracovišti my). Každopádně by měl váš stav na konci těhotenství posoudit ultrazvukový specialista gynekolog-porodník.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Mám na Vás dotaz. Včera jsem byla na vyšetření u lékaře, jsem 23 tt, předtím jsem neměla žádné komplikace, včera mi řekl doktor, že miminko vše ok, akorát že mám placentu trochu dole a že se snad do porodu vytáhne. Když jsšm se zeptala na to, zda se mám nějak omezovat, řekl mi, že se nepřetěžovat, jinak mi nic neřekl. Tady na internetu čtu, že některým maminkám při níže položené placentě zakázali i sex. Tak se chci zeptat, zda se tedy musím omezovat i v sexu ? A zda něco závažnějšího hrozí. Nemůžu od včera myslet na nic jiného, bohužel jsem od doktora moc nepochopila, o co se jedná. Děkuji předem za odpověď. Kozáková
Dobrý den, jedná se o to, že placenta je lokalizovaná blízko tzv. vnitřní branky, což je přechod mezi děložní dutinou a hrdlem děložním. Může být v různém kontaktu s ní, případně až branku překrývat, což se posuzuje dle ultrazvuku. Placenta velmi často v první polovině těhotenství může zasahovat k vnitřní brance, s růstem dělohy se ve většině případů oddaluje od tohoto místa - tím pádem je vše v pořádku. Během těhotenství se bude u lékaře kontrolovat její umístění, aby se popřípadě řešilo, jakým způsobem bude probíhat vedení porodu. V případě že by placenta byla v blízkém kontaktu s brankou/překrývala jí, přistoupilo by se k císařskému řezu kvůli riziku krvácení během porodu. Pokud by se během těhotenství krvácení objevilo, neváhejte se obrátit na svého gynekologa. Určitě souhlasím s klidovým režimem, obecně se doporučuje i sexuální zdrženlivost, obzvláště pokud by se objevilo špinění či drobné krvácení.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, vážená paní doktorko,na utz ve 20. tt mi byla zjištěna nízko položená placenta, je na zadní stěně a sahá až k vnitřní brance. Lékař to nijak moc nekomentoval, ovšem já mám strach. Je pravděpodobné, že se placenta vytáhne nahoru? Může se stát, že se ještě více posune přes vnitřní branku?A poslední dotaz, jsou nutná nějaká omezení v pohybu nebo při sexu? Snažím se hodně odpočívat a polehávat, s lékařem se uvidím až v poradně před polovinou ledna a nerada bych něco zanedbala.Předem mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud placenta dosahuje jen k vnitřní brance - nepřesahuje ji, pak je velmi pravděpodobné, že se vytáhne nahoru. Děloha v těhotensví roste, roztahuje se, a tudíž není možné, aby se placenta posunula ještě níže přes vnitřní branku, pokud ji nepřesahuje ani nyní. Pokud nemáte jinak žádné potíže, myslím, že ani polehávání není příliš nutné v tomto případě.
Pro akci je nutné přihlášení
Placenta stále svým dolním okrajem zasahuje k vnitřní brance kanálu děložního hrdla. Dobrý den, to mám napsáno ve zprávě, chci se zeptat, jestli mám dělat nějaké opatření nebo omezení kvůli té placentě, jinak jsem 16+4 TT. Děkuji.
Dobrý den, takto brzy (v 17. týdnu) nemá vůbec smysl polohu placenty řešit. Děloha v tomto týdnu ještě není příliš zvětšená a v následujících týdnech bude růst a placenta se bude vytahovat nahoru. Pokud do této chvíle bylo vše v pořádku, pak není třeba žádných opatření.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, četla jsem ve Vašich odpovědích, že vaginální porod při placentě blízko vnitřní branky je bezpečný od 1 cm výše. Ve 31. týdnu těhotenství jsem měla placentu 1,1-1,2 cm od vnitřní branky na přední stěně. Specializovaný UTZ na placentu zatím nikdo nedělal, relevantní je to až ve 36. týdnu. Ve dvou porodnicích mi sdělili, že pokud se placenta nevytáhne, je nutný císař. V jedné porodnici stanovila MUDr. hranici 2 cm od vnitřní branky pro možný vaginální porod. Mohla byste mi, prosím, poradit, ve které porodnici k tomu přistupují jako Vaše pracoviště, kde by mi dali šanci na normální porod, pokud by podrobnější UTZ placenty byl v pořádku? Brno je pro mě bohužel daleko, jsme ze Středočeského kraje. Ze sekce jsem nešťastná a již týden se kvůli tomu trápím. Velice děkuji za Vaši laskavou odpověď.
Dobrý den, velice vám děkuji za důvěru. Ráda bych vám poradila, ale bohužel nemám informace o tom, jaké pracoviště k tomuto problému přistupuje tak, jako naše. Přeji hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den minulý týden v úterý jsem měla po pohlavním styku silné krvácení byla jsem hospitalizovana na 3 dny. Jsem v 13 tt těhotenství zjistily mi nizkopolozenou placentu. Mám nákazany klidový režim a žádný pohlavní styk to je jasné to zcela chápu. Miminko je prý v pořádku a pokud lehce spinim doma nemusím se bát jen při opětovném silnějším krvácení se mám dostavit do nemocnice. Placenta by se měla prý vytáhnout jak miminko roste chci se zeptat nebyli mi schopni odpovědět hrozí mi že o miminko přijdu nebo je malé riziko? vše mám v pořádku jinak, a doma trochu spinim jak jdu čůrat nebo při stolici nevadí to? Napsali mi 2 prášky večer utrogestanu k čemu slouží neřekli mi skoro nic. Jen že čípek a malý je v pořádku a hematom nemám děkuji za odpověď
Dobrý den, mluvit o nízko položené placentě ve 13. týdnu je pro vás zbytečný stres. Děloha je zatím v tomto týdnu minimálně zvětšená a vzhledem k tomu, že plocha placenty zaujímá velkou část děložní stěny, ve spoustě případů je nízko položená. Pokud není placenta uložená centrálně přes porodní cesty, pak by neměla miminko ohrožovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám doma syna skoro čtyři roky narozeného sekcí kvůli poloze KP, nyní čekáme opět miminko, jsem na konci 20 TT a pohyby cítím jen velmi slabé. Je možné, že je to tlumené placentou uloženou vpředu nebo i tím, že mám po císaři stále trochu necitlivé břicho? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
v tomto týdnu těhotenství je normální, že pohyby cítíte velmi jemně, uložení placenty v tom může mít vliv více než Vámi popisovaná změna citlivosti břišní stěny po SC.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v červenci 2015 jsem porodila první dceru. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, porod také proběhl hladce, ale problém začal, když se nechtěla odloučit placenta. Po nějaké době ji musel pan doktor násilím vytrhnout, začala jsem hodně krvácet a na narkózu prý nebyl čas, takže celou kyretáž mi dělali při vědomí. Horší bolest jsem nezažila. Musela jsem dostat transfúzi a plasmu. Nyní jsem znovu těhotná, termín porodu se blíží a začínám mít obavy. Chtěla jsem se jen zeptat, zda si myslíte, že by se stejná situace mohla opakovat? Můj gynekolog mé obavy nebere příliš vážně. Před tím jsem neprodělala žádný gynekologický zákrok ani potrat. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, váš lékař má pravdu. To, že se u jedné pacientky opakuje problém s adherující placentou i v druhém těhotenství, pokud mezitím neprodělala zákrok na děloze, je velmi malá pravděpodobnost. Většinou je to u zdravých pacientek totiž věc náhody. Takže nemějte zbytečné obavy.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,z ultrazvuku v 21+0 mám ve zprávě:Placenta na přední stěně k plice vesikouterinní, marginální úpon pupečníku při dolním polu placenty, t.č. vcestný pupečník.Bylo mi řečeno jen, že se to bude hlídat a že možná nebudu rodit přirozenou cestou.Můžete mi prosím tyto pojmy vysvětlit a co to způsobuje? A zda mám kvůli tomu nějaká omezení?Děkuji!
Dobrý den, co jsou z toho zásadní informace, je marginální úpon pupečníku, což znamená, že se pupečník upíná k placentě v místě jejího okraje (nejčastěji se upíná uprostřed placenty), dále, že tento nález se nachází při dolním pólu placenty = blíže porodních cest. Pokud by to takto přetrvávalo až do porodu, může hrozit natržení tohoto úponu pupečníku během otevírání porodních cest za porodu a s tím spojená různě velká krevní ztráta u plodu. Proto se v těchto případech doporučuje porod primárně císařským řezem. Na místě je spíše určitá míra fyzického šetření, ale to neznamená, že nemůžete vykonávat žádnou aktivitu, jen opatrněji. Avšak stav ve 21. týdnu se může s postupem těhotenství ještě hodně změnit, takže toto nemusí být definitivní situace a budete proto také pravidelně sledována. To, jak se vývoj pupečníku vyvíjí, nelze ničím ovlivnit, je to dané při vzniku těhotenství. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem ve 36tt a chtěla bych začít používat Aniball, abych se připravila na porod. Mám ale nízkonasedající placentu na zadní stěně vzdálenou 2 cm od branky, což prý přirozenému porodu nebrání, je to ale problém pro cvičení s Aniballem? Jinak jsem kvůli nízké placentě za celé těhotenství žádné problémy ani krvácení neměla. Předem děkuji za odpověď.
Dobý den, jako lékaři nemáme s Aniballem příliš zkušeností - používá se na trhu v ČR ještě velmi krátkou dobu, abychom mohly mít vypovídající data. Jen dle zkušeností od našcih pacientek - cvičení s Aniballem může způsobit krvácení u pacientek s poruchou placentace a příliš bych jej nedoporučovala.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mohu se zeptat, čekám třetí miminko a nyní jsem 17+1, zatím vše probíhalo v pořádku, dnes mi gynekolog oznámil, že mám placentu na zadní straně dělohy a že mi začíná přerůstat přes děložní vchod. Jediné, co mi sdělil, že se mám vyhýbat pohlavnímu styku a že se dál uvidí. Jak jsem z toho byla překvapená, vůbec jsem se nezeptala. Ráda bych proto věděla, zda mohu něco udělat, pro příznivý vývoj (více odpočinku, poloha v leže, ....). A jak se připadně postupuje, když vchod zaroste úplně, zda jsou nějaká rizika pro miminko? Děkuji.
Dobrý den, buďte v klidu. V 17. týdnu je ještě brzo na diagnostiku tzv. vcestné placenty. Spousta žen má v druhém trimestru placentu přes vnitřní branku děložního hrdla, protože placenta zaujímá podstatnou část děložní stěny. Ale jak děloha roste, placenta se naopak postupem času vytahuje nahoru. Takže určitě Vám nyní nemohla začít placenta růst k děložnímu hrdlu. měla jste ji tak nízko určitě od začátku, jen teď si toho pan doktor na ultrazvuku všiml. Každopádně máte ještě spoustu týdnů na to, aby se cíp placenty vytáhl. To, zda placenta přesahuje vnitřní branku či je s ní těsně v kontaktu se řeší až v cca 34. týdnu těhotenství a na základě toho se určuje způsob porodu. Ale na to je ještě spousta času. Každopádně umístění placenty vy sama nijak ovlivnit nemůžete. Pokud nemáte žádné potíže ve smyslu krvácení, ani s klidovým režimem není třeba to přehánět.
Pro akci je nutné přihlášení
Vážená paní doktorko, prosím Vás o reakci na můj dotaz. V srpnu jsem absolvovala své 3. IVF a byla zavedena 2 embrya. Obě se uchytila a čekáme tedy dvojčátka. Ve 14. týdnu po vysazení utrogestanu jsem krvácela, lékař provedl utz, vše bylo v pořádku, dostala jsem nějakou injekci a nařízený klid. Na prvotrimestrálním screeningu bylo také vše v pořádku. Špinit (tmavěhnědou krví) jsem však nepřestávala, když to bylo již po několikáté, jeli jsme na gynekologickou ambulanci, tam mi pan primář řekl, že jeden z plodů má placentu velmi nízko (10 mm od okraje) a mám velmi drobný čípek. Prý se bude špinění opakovat a mám mít klid na lůžku. V podstatě jen ležím, beru znovu utrogestan, ale za 5 dní nepřichází žádné zlepšení. Přes den bývá klid a v noci silně špiním. Bylo mi řečeno, že do nemocnice mám přijet pouze, když prokrvácím vložku co 30 minut. Na kontrolu ke svému gynekologovi jdu až za dva týdny a jsem značně nervózní, zda jsou miminka v pořádku. Jinak nemám žádné bolesti. Myslíte, že opravdu nemusím vyhledávat lékaře? Četla jsem také, že placenta se ve většině případů posune výše, je tato možnost i u dvojčat? Velmi děkuji za odpověď a omlouvám se za rozsáhlý dotaz.
Dobrý den, nevím, v kterém týdnu nyní jste, ale předpokládám, že za 14. týdnem. V druhém trimestru je naprosto nesměrodatné, jak nízko se placenta (placenty) nachází. Pokud placenta nepřekrývá centrálně vnitřní branku, ale končí cípem 10mm od vnitřní branky, pak se s největší pravděpodobností růstem dělohy vytáhne nahoru ještě o několik centimetrů. Špinění může mít v první polovině těhotenství různý původ. Na vině může být nízko uložená placenta, ale i krvácení z drobných cév v děložním čípku, atd. Každopádně časem by měly tyto potíže ustat. Terapií první volby jsou v tomto případě opravdu jen gestageny a klidový režim (i když i toto opatření se v posledních letech hodně diskutuje). Pokud tedy nekrvácíte silně jasnou krví, pak nemusíte navštěvovat lékaře dříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám dotaz ohledně hematomu ve 27tt. Před 3 týdny mi zjistit lékař, že mám v děloze hematom cca 1 cm a zároveň placentu blízko vnitřní branky, poté co jsem lehce zakrvácela. Doporučil mi týden bez pohlavního styku a brát 3x denně Ascorutin. Od té doby jsem nekrvácela. Dnes na kontrole ověřil, že placenta se trochu vytáhla nahoru, ale hematom už má 2 cm a uvnitř dělohy krvácí. Pak doktor mi nařídil další 3 týdny bez styku a dobrat Ascorutin, ale já nyní nevím, jak je to pro miminko nebezpečné a co dále dodržovat, aby vše probíhalo co nejlépe. Děkuji za odpověď, Erbenová
Dobrý den, hematom v placentě v tomto týdnu těhotenství není příliš častý, takže je spíše pravděpodobné, že jste krvácela proto, že placenta je blízko vnitřní branky. Často může být nějaký stín v placentě na ultrazvuku za hematom zaměněn. Každopádně nic jiného než klidový režim a hemostyptika - např. Ascorutin nelze doporučit. Postup je tedy správný. Pokud placenta nepřekrývá vnitřní branku a je pouze nízko, pak je velká pravděpodobnost, že se ještě vytáhne do termínu porodu nahoru.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý deň,mohli by ste mi prosím Vás "preložiť" moje posledné ultrazvukové vyšetrenie? Dr. mi len povedala, že placenta čiastočne presahuje bránku a že viac uvidíme pri najbližšej návšteve ktorú mám až 20.2. Nič viac, netuším či to pre mňa znamená...Placentacia PS DS časťou presahuje bránku, v hornom a dolnom pole plac. voľnejšie utero placent.spojenie.Grav.h 13+2 podla CRLTP 5.7Známa mi povedala, že by som sa mala viac šetriť prípadne ísť na PN, ale dr. mi nič také neporadila. Ďakujem za Váš čas a radu.
Dobrý den, řešit polohu placenty v 14. týdnu těhotenství je zcela zbytečné. V tomto stádiu těhotenství není ještě děloha příliš zvětšená a placenta zaujímá velkou část plochy. Teprve, jak děloha roste, se placenta vytahuje nahoru a tak většina žen, u nichž v prvním trimestru přesahuje branku, má za pár týdnů již placentu mimo vnitřní branku. PN je v tomto případě naprosto zbytečná, stejně jako klidový režim - pokud nejsou žádné další potíže.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,ráda bych Vás porosila o názor a vysvětlení k mému těhotenství a následnému potratu ve 22tt. Tehotenství po IVF- KET (jen s utrogestanem). Od 8tt těhotenství špinění, po-té velké krvácení v 10-12tt - hematomy. Po prvním screeningu nižší PAPP-A 0,34MOM, podstopen test NIPT - negativní. Další UTZ v 16TT - málo plodové vody AFI 50mm - oligohadramnion, stále hematom a velmi vysoké hodnoty AFP - to stále opakovali každý UTZ - podstoupen test na infekční markery - negativní. Další UTZ stále málo plodové vody, plod o týden menší a stále vysoké hodnoty AFP. U své dr. jsem byla kontrolována každý týden, hematom zmizel, ale krvácení se stále vracelo. Byla jsem tedy hospitalizována v nemocnici na perinatologii pro opakované krvácení, zjištěno urychlení v ACM,plod stále o 10 dní menší a masivní nápadná placenta. Podávány léky injekčně na zastavení krvácení a tvrdnutí bříška. Po 14 dnech večer nastaly bolesti, krvácení takové hlenovité a na UTZ již nenašli srdeční akci miminka. Porod/potrat se rozjel, potom následovala revize. Po třech měsících jsem konečně obdržela pitevní zprávu: zkráceně, plod jen 244g na 22tt. Orgány s váraznější autolýzou, plod bez VVV. Placenta o průměru 9 cm, potrhaná, tloušťky 1,8cm, úpon pupečníku 21 cm, v choriu volných plodových blan je zastiženo ložisko granulocytární infiltrace, pupečník bez zánětu. Placenta s četnými intervilózním fibrinovými tromby, v centrální části s vícečetnými infarkty o průměru 1cm - závěr infarkty na placeně a nemělo by se to opakovat... Mám strach z budoucího těhotenství, že by se toto mohlo opakovat a nikdo mi neuměl vysvětlit ty vysoké hodnoty AFP, z čeho to bylo a zda by se to mohlo opakovat. Nyní budu podstupovat vyšetření na hematologii. Na reprodukční imunologii mi dr. Ulčová Gállová doporučila příště užívat Medrol. Děkuji za Vaši odpověď Michaela V.
Dobrý den, v případě krvácení v těhotenství dochází často ke zvýšení hodnoty AFP (jako vedlejší efekt, bez klinického významu, což bylo navíc potvrzeno na pitvě plodu). Možnou příčinou srdeční zástavy u plodu mohly být vzniklé uzávěry cév (tromby, infarkty), čímž došlo k přerušení přítoku Vaší krve k plodu. Tento stav mohl být způsoben např. zvýšenou krevní srážlivostí ve Vašem organismu, danou vrozeným/získaným hematologickým onemocněním (které je provázeno zvýšenou krevní srážlivostí). Těhotenství samo o sobě je stav s fyziologicky vyšší krevní srážlivostí (= přirozený stav nijak neohrožující plod ani těhotnou), ale když se k tomu připočítá nějaký druh srážlivostního onemocnění, krevní srážlivost se mnohonásobně zvýší. Je proto vhodné provést došetření na hematologii, kam se chystáte a v případě potvrzení nějakého hematologického onemocnění s vyšší krevní srážlivostí, se preventivně nasazuje v příštím těhotenství tzv. protisrážlivá léčba (ve formě tablet a/nebo injekcí), aby se předešlo vzniku krevních sraženin v placentě, pupečníku, ... Neznám Vaši celou anamnézu, avšak čekají Vás další zpřesňující vyšetření (je možné např. genetické vyšetření obou partnerů, pokud již neproběhlo), která věřím, že pomohou odhalit více informací.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem v 16tt, zatím vše v pořádku, již proběhl i screening v prvním trimestru a také vše v pořádku. Ve čtvrtek 10.8. jsem byla u svého gynekologa, řekl mi, že těhotenství probíhá dobře, jen, že na ultrazvuku je vidět, že placenta se vytváří spíše dole a budeme to tedy sledovat.Hned druhý den, v pátek 11.8. odpoledne jsem objevila malý krvavý flíček na kalhotkách a poté i na toaletním papíře, byla to čirá krev, ale asi pět kapek, nic mě nebolelo a krvácení se už neopakovalo.Řekla jsem si, že pokud by se to o víkendu opakovalo, tak bych jela na pohotovost, ale nic se neděje.Myslíte, že to může být tou placentou?Je potřeba jezdit k doktorovi i v takových případech?Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den,Marie
Dobrý den, pokud placenta přesahuje v tuto chvíli vnitřní branku, pak špinění (5 kapek bych krvácením nenazvala) může být tímto způsobeno. Stejně tak ale mohla v čípku prasknout nějaká cévka. Pokud se jedná o špinění takové intenzity, myslím, že není nutné jezdit na pohotovost. To by bylo vhodné v případě, pokud byste krvácela intenzitou menstruace. Do 23. týdne, kdy je plod neživotaschopný, není možné ani takovému krvácení nijak aktivně zabránit a situaci řešit. Jen pokud by krvácení ohrožovalo váš život, pak je nutno zasáhnout. To ale naštěstí není váš případ.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,moc Vás prosím o názor. Byla jsem v Gennetu na plánované AMC (první dcera má CAH - jsme s mužem oba zdravými přenašeči - máme genet. potvrzeno) a proto jsme se rozhodli zjistit již nyní, zda druhé dítko bude stejně "postižené". Zatím se těhotenství vyvíjelo normálně a bez obtíží. Trochu znepokojující pro mě byly výsledky biochemie - z 12tt - PAPP-A 0,42MoM a F HCG 0,41 MoM, ale nikdo to se mnou nerozebral, můj gynekolog jen konstatoval, že mě ještě určitě v Gennetu pozvou na screening v 16 tt. To už jsem ale měla naplánovanou AMC a mělo se vše i se screeningem dělat v jeden den. Šok nastal už při ultazvuku před AMC.Zpráva:Placenta: zadní stěna, Oligohydramnion množství plodové vody.V.s. normální nueurokranium, orofaciální oblast obtížně zobrazitelná, orofaciální oblast nehodnotitelná, v.s. mikromandibula. (POZN: Miminko bylo celé zkroucené do divné polohy - hlavu zabořenou někam dolů, proto nebyl vidět obličej.)Páteř bez deformit, uzavřena. Srdce - nezobrazuji symetrickou čtyřdutinovou srdeční projekci.Přední stěna uzavřena, bránice intaktní, žaludek +, močový měchýř +, ledviny+ + , atyp. odstupy aa. renales.V pánevní oblasti více zprava od MM protáhlá zóna šíře max. 7 mm, v délce 20 mm s hyperechogenní lemem, neprav. hyperechogen. obsahem, dilat rectum??Končetiny normální.Placenta ZSOligohydramnion.. Pupečník 2 cevy - chybí L pupečníková tepna.HR: 175 bpmBDH: 33,60 mmHC: 121,70 mmAC: 108,00 mmHL: 20,70 mmFL: 19,70 mm......Po výkonu byla FHR 145t/min.................Paní doktorka, která ultrazvuk dělala, mi toho moc nechtěla říct, že není kardiolog a že jen popisuje, co vidí. Nedočkala jsem se žádné prognozy, jen to, že to za cca 3 týdny zopakujeme (ultazvuk) - objednala mě ale až za měsíc a počkáme na výsledky AMC. Vypadala fakt ustaraně a dávala mi najevo, že to je špatné, prý se jí nelíbí srdce, obličej, ledviny a navíc má vedle močového měchýře něco, co tam být nemá. Málo plodové vody a moc se nehýbe. Ke všemu v pupečníku chybí 1 tepna. :(Jsem z toho opravdu hodně špatná a vůbec netuším, co nás teď čeká. Tuším, že s miminkem je to hodně zlé a vím jistě, že postižené dítě na svět přivést nechci. Nezvládla bych to. Už jsme to doma oplakali a připravujeme se na nejhorší. Trochu mě zaráží, že takto špatné výsledky ihned někdo neřeší. Těch abnormalit mi tam přijde velmi mnoho na to, aby se to mohlo ještě samo spravit. Vím, že to je strašné takto uvažovat, ale nechce se mi čekat a trápit (nás s miminkem oba) ještě třeba další měsíc a pak teprve těhotenství ukončovat, když už teď i mě laikovi je jasné, že to nebude nic zanedbatelného.Myslíte si, že je nějaká naděje a proto to nechávají v Gennetu ještě být, nebo to je tak jak tuším a bylo by lepší těhotenství co nejdříve ukončit? :(Moc děkuji za laskavou odpověď.Kateřina
Dobry den, z popisu ultrazvuku lze soudit, ze plod má bohužel vícečetné vývojové vady. Důvod, proč se vše neřeší hned, je zřejmě vhodnost vyčkat na výsledek amniocentézy, kdy poté lékaři vše zkompletují a udělají závěr. Rozhodnout o vyvolání potratu plodu v druhém trimestru z důvodu vrozené vady není nic jednoduchého a podléhá legislativě a proto chtějí mít lékaři, kteří takové rozhodnutí budou eventuelně muset učinit, mít všechny výsledky k dispozici. Také budou jistě dělat s odstupem kontrolní ultrazvuk, zda opravdu všechny popsané odchylky přetrvávají. Hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala,v jakém týdnu těhotenství je hodné vysadit užívání Gynprodylu?Gynprodyl užívám 1-1-2 denně zavedením do pochvy, těhotenství po IVF, užívání Gynpodylu od odběru vajíček bez přestávky. Ve 12+4 jsem byla na screeningu 1.trimestru,kdy mi byla zjištěna NT hodnota 3,2mm, poté jsem podstoupila CVS vyšetření, které vyvrátilo riziko testovaných vrozených vad. Dle IVF centra bylo původně doporučeno užívat Gynpodyl do konce 12tt. Bojím se ale, aby placenta díky podstoupenému CVS vyšetření nebyla nějak poškozena či narušena? Dále bych se ráda zeptala, zda je od začátku 13tt vhodné začít užívat vitamíny např. Femibion 2 či Superfolin 2. Který byste doporučila spíše? Teď aktuálně ještě užívám Femibion 1, je eventuelně možné změnit značku a užívat teď ten Superfolin či je lepší pokračovat v užívání Femibionu? Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, obecně po 12. týdnu gravidity by placenta měla pracovat již dostatečně (i bez ohledu na CVS), takže užívání gestagenu po 12. týdnu těhotenství je zbytečné. Gynprodyl můžete tedy klidně vysadit. Co se týče užívání těhotenských vitamínů a doplňků stravy, jsem zastáncem toho, že pokud má žena normální pestrou stravu, není užívání těchto preparátů nutné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,kamarádka před měsícem v 36tt porodila mrtvou holčičku.Umřela ji v bříšku.Vsechna vyšetření v těhotenství byli v pořádku.V pitevní zprávě má napsáno.Dite umírá mechanismem intrautrinnu asfexie jejiz příčiny se pitvou ani vyšetřením placenty nepodařilo zjistit.Kamaradka kouřila,a teď má těžké deprese.Ze holčičku zabila.V pitevní zprávě má napsané že kouřila.Take placenta vážila jen necelych 300g. Podle mě neumřela na následek kouření,to by pitva prokázala ne?Prosím o zodpovězení otázky.Pri předání pitevní zprávy ,říkala doktorka, že nikdo neví co se stalo, že dítě bylo zdravé. Chtela bych kamarádce pomoct. Prosim o zodpovězení otázky děkuji moc.
Dobrý den, záleží na tom, kolik cigaret vaše kamarádka kouřila. Pokud např. 10 a více, pak to spolu s dalšími faktory mohlo přispět k intrauterinnímu umrtí. Pokud ale byla příležitostným kuřákem, pak toto samo o sobě by pravděpodobně umrtí nezpůsobilo. Jinak obecně příčin nedostatečné funkce placenty, která byla pravděpodobně příčinou (placenta byla menší a nic jiného se nezjistilo), může být celá řada.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v 7+6 tt a dnes na kontrole ultrazvukem mi lékař sdělil, že v placentě se nachází cystička. Jsem z toho vystrašená, čeho se můžu obávat? Dá se něco preventivně udělat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud jste v 8. týdnu těhotenství, pak se ještě vůbec nedá hovořit o placentě. Placenta se začíná vytvářet až v cca 11. - 12. týdnu gravidity. Lékař tedy na ultrazvuku nemohl vidět placentu, natož nějakou cystu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Moc Vás prosím o odpověď, byla jsem na kontrole u svého gynekologa a zanechal mne zprávu, kde bylo psáno placenta bnb . ( Při prvni screeningu mne rekla , ze mam placentu nízko ) . Chci se Vás optat , co ta zkrátka znamená. Moc Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den,
to opravdu nevím, tato zkratka mi známá není. Je možné, že se provádějící lékař pouze v rychlosti upsal a měl na mysli bpn, což znamená 'bez patologického nálezu' = vše v pořádku. Nicméně nejlepší je, abyste se na toto zeptala lékaře, který zprávu psal.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v 5. týdnu těhotenství mi lékař našel 3 cm velkou cystu. Když jsem byla na kontrole 10.1., tedy v 6. týdnu těhotenství měla cysta 9 cm. Mám velké bolesti, přesto mi gynekolog nedal neschopenku. Dělám 12 hod. denní/noční. Může cysta ohrozit zdravý vývoj miminka? Co by se stalo, kdyby praskla? Mohu vůbec neschopenku požadovat? Děkuji za odpovědi.
Dobrý den, cysta miminko nijak neohrožuje. Velmi často se právě jedná o tzv. cystu žlutého tělíska, která také pomáhá udržení těhotenství. Velmi často po 12. týdnu, kdy je již vyvořena placenta, vymizí. Co se týče neschopenky - to je opravdu na rozhodnutí Vašeho gynekologa, zda Vás do neschopnosti uvede.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko. Jsem v 6. týdnu těhotenství a mám za sebou první ultrazvuk. Vše vypadá dobře. Momentálně žiji v zahraničí a paní doktorka mi předepsala Duphaston 10 mg, jednu tabletu na noc. Říkala, že mé AMH je 1.03 a proto se i Duphaston bere a prý to podporuje i těhotenství a vývoj dítěte. Já jsem se chtěla poradit, zda jste o tom slyšela a zda byste to doporučila. Já právě přesvědčená nejsem, že bych to brát měla. Předepsala mi i progesterone Naturogest, zavézt na noc a na dva týdny. Z důvodu, že je můj plod 6 týdnu starý a podle výpočtu mé poslední menstruace by měl být 6 týdnů a 5 dnů. Prý taky podporuje těhotenství hlavně v prvním trimestru. Máte s tím zkušenosti? Já jsem o tom četla na internetu a moc z toho chytrá nejsem. A hned nechci brát vše, co doktor napíše. Protože tady ze zkušenosti se dává hned více něž je vlastně nutné. Moc Vám děkuji za pomoc.
Dobrý den, obecně preparáty s obsahem gestagenů (což je i Duphaston) podporují funci žlutého tělíska, které do 12. týdně hlídá těhotenství. Léky samozřejmě nejsou všemocné, ale podpora je dobrá. Nemá smysl je užívát po dokončeném 12. týdnu, protože poté již přejímá funkci žlutého tělíska placenta, která produkuje dostatek gestagenů.Co se týče souvislosti AMH a Duphastonu - a tím to vůbec nemá co dělat. Nevím, jak to funguje v zahraničí, nicméně AMH se odebírá v rámci zjištění ovariální rezervy (klesá většinou s věkem a jeho hodnota zajímá lékaře většinou u žen, které nemohou otěhotnět). Pokud již žena otěhotní, nemá AMH na nic žádný vliv, tudíž nemá smysl brát na základě jeho hodnoty gestageny. Obecně - Duphaston klidně berte, rozhodně to ničemu neuškodí, ale max to 12. týdne, pak již nemá význam.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, jsem v 7.tt. Dostala jsem Duphostan, což jsem vyrozuměla, že to obecně podporuje těhotenství, takže je to dobré brát. Dostala jsem i Progesterone Naturogest 200 mg, zavádět na noc jednu tabletu. Jsem z toho trochu zmatená, proč mám brát i něco na noc. Je to správné to brát s Duphastonem? Nebo se má brát jen 1 varianta? Paní doktorka mi předepsala Naturogest, protože říkala, že plod je pár dnů mladší než týden, v jakém já prakticky jsem podle výpočtu. Ale nic víc mi k tomu neřekla. Jsem z toho zmatená a chtěla bych se poradit, jestli to mám brát. Další otázku mám ohledně špinění. Je v pořádku, když trochu špiním? Není to krev, spíše takové slabé hnědé. Už se mi to jednou stalo a hned jsem pádila na ultrazvuk, vše bylo v pořádku. A teď se stalo to samé. Četla jsem, že se to stává, ale jsem zmatená, proč a jestli je to opravdu normální.Děkuji.
Dobrý den, pokud užíváte Duphaston, není potřeba již užívat progesteron jinou formou, duphaston je dostačující, nicméně na druhou stranu uškodit to ničemu nemůže. Špinění v 1. trimetsru je vcelku běžná záležitost a je to většinou projev nedostatečné funkce žlutého tělíska - proto je dobrá podpora gestageny. S velikostí plodu nemá užívání gestagenů nic společného. Duphaston užívejte do 12. týdne - pak už nemá význam - placenta vytváří dostatek gestagenu sama.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, čekám své třetí dítko. Momentálně jsem v 17tt, kdy od 15tt cítím silně pohyby miminka. Ve 10tt jsem byla 4 dny hospitalizovaná pro odlučující se lůžko, ale vše dopadlo dobře. Na prvotrimestrálním screningu mi bylo řečeno, že je v děloze vstřebávající se hematom a že placenta je ventrálně. Všechny výsledky mám v pořádku. Akorát mě znepokojuje, že miminko - plod je pouze na levé straně (na levé straně cítím pohyby, šimrání, na levé straně jde vidět, kde miminko je, když si lehnu). Prostě je pouze jen a jen na levé straně. S tím také přišly malé komplikace v podobě varixinalu u levého stydkého pysku a křečovými žílami pouze na levé noze, kterou za sebou už občas tahám. Můj dotaz tedy směřuje k otázce, jestli je všechno v pořádku, když je plod pouze na jedné straně? Nebo bych měla apelovat na podrobné vyšetření u svého lékaře, zda není v děloze nějaká překážka, nebo abnormalita, která by mohla ohrožovat miminko? Moc Vám děkuji za odpověď s pozdravem Markéta M.
Dobrý den, to co popisujete je tzv. sinistroverze dělohy, což zjednodušeně znamená, že děloha je nakloněna více na jednu stranu, ve Vašem případě na levou. Nejdná se tedy o to, že by byl plod vlevo, ale celá děloha je více vlevo. To, co je vidět přes břicho je děloha a ne plod. Není ani prakticky možné, abyste plod v 17. týdnu viděla přes břišní stěnu.To, co vidíte, je vždy děloha. Ta je uložená více vlevo, ale plod v ní se celý den pohybuje různými směry. Vše je tedy zcela v pořádku a není třeba nic vyšetřovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala. Jsem po třetí těhotná, už mám dva syny a nyní čekám třetího. Již asi od 14 tt jsem cítila v sedě drobné pohyby velmi nepravidelně. Teď začínám 19.tt a pohyby takřka necítím. Místo toho, aby se zvětšovaly. Placentu mám na přední stěně. Už jsem byla s tímto 2x na pohotovosti a vždy bylo vše ok. Je možné, že se placenta zvětšila a už to tlumí nebo se zvětšila děloha a je tam víc vody? Už jsem z toho velmi nervózní.Děkuji.
Dobrý den, pokud máte placentu na přední stěně, může pohyby více tlumit - obecně to tak bývá. Nicméně sem tam byste alespoň pohyby cítít měla. V 19. týdnu nebudou samozřejmě příliš intenzivní, někdo ještě v 19. týdnu necítí pohyby vůbec, ale pokud jste již cítila, pak alespoň občas by to mělo být každý den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, prosim o radu ohladom uzivania progesteronu v tehotenstve po uspesnom umelom oplodneni IVF nativny cyklus. Som v 11 tyzdni t. a uzivam progesteron LadeePharma 200 mg kazdych 8 hodin po uspesnom IVF. V 12 tyzdni by som mala progesteron zacat vysadzovat. Chcem sa opytat, ci je vysadenie v 12tyzdni pre mna bez rizika. Ide o to, ze o tehotenstvo sme sa snazili cez centrum asistovanej reprodukcie cca od marca (Březen), odkedy sme absolvovali viackrat inseminacie pri ktorych bol vzdy nasadeny progesteron (v davke 2x200 mg). Po cykle s inseminaciou a progesteronom sme si dali cyklus pauzu a v tomto cykle (bez asist.reprodukcie a progesteronu) som zacala cca v polovici cyklu spinit (ako keby zacinala menstruacia). Toto sa stalo viackrat za sebou (cyklus s progesteronom, potom cyklus bez progesteronu=spinenie) a jeden gynekolog hovoril ze ide o spinenie v dosledku upadku progesteronu a druhy gynekolog zas hovoril ze ide o luteálnu insuficienciu. Vzdy ked som prisla na urgentne vysetrenie v strede cyklu (v cykle bez asist. reprodukcie) kvoli spineniu/hnedemu krvacaniu mi bol urobeny iba ultrazvuk ale hormon z krvi nebol vysetreny. Pred tym ako sme zacali absolvovat asist.reprodukciu som nikdy nemala takyto problem v strede cyklu. Tak teraz sa strasne bojim, ci mozem v tom 12 tyzdni vysadzovat progesteron, aby som nezacala spinit/krvacat a neprisla o babatko. Babatko sa nam podarilo po 2 rokoch snazenia, tak sa naozaj bojim. Dakujem velmi pekne za radu.
Dobrý den, jakékoliv gestageny se doporučuje užívat jen v rámci prvního trimestru jako podpora gravidity. V té době ještě vytvářející se placenta nemusí 100% fungovat, ale po ukončení prvního trimetsru již produkuje dostatek gestagenů sama. Hormony tedy můžete v klidu vysadit. Jejich užívání nyní již rozhodně neovlivní osud těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den,Som 9tyzdnov a 6dni tehotna a dneska rano som mala velmi lahky hnedkasty vytok. Zhodou okolnosti som mala dohodnute aj stretnutie s mojou gyndackou. Spytala som sa jej na to, ona ma vysetrila zdola (zrkadielkom) a nezistila ziaden problem. 3 tyzdne dozadu som bola na sono kde nebol ziaden problem a videli sme aj srdce bit. Teraz poobede ten vytok trochu zosilnel ale stale je len taky ze si ho vsimnem len pri utierani sa na zachode a nie pomimo. Do akej miery je to normalne a kedy by som sa mala zacat bat/ist k doktorovi? Dalsie sono mame naplanovane az v polke januara. Dakujem.
Dobrý den, v prvním trimestru je špinění celkem běžné. Bývá to často vlivem hormonální dysbalance než začne dobře fungovat placenta. Špinění samozřejmě může být i projevem zamlklého těhotenství či počínajícího potratu, ale v tom případě se později spustí krvácení intenzitou menstruace. Pokud se tedy jedná jen o minimální špinění, pak není návštěva lékaře nutná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, momentalne koncim 12 tt od 6 tt krvacam. Zistili mi uterus septum neviem aka dlha je prepažka. A hematom v 6 tt som bola hospitalizovana po tyzdni ma prepustili domov uz som nekrvacala ...za dva dni som zacala znovu krvacat a odvtedy spinim s obcasnym krvacanim...vcera som zacala silno krvacat ale malinke sa stale drzi ..davaju mi ascorutin, dicynon, a duphaston a ked silno krvacam pichnu mi kanavit ...chcem sa spytat z coho mozem tak dlho krvacat? aku mam sancu ze malinke bude v poriadku? A vlastne aka je pricina toho ze stale krvacam? Je to ten hematom alebo to je druha strana maternice? Jeden doktor hematom vidi a druhy zas nie ...Ďakujem za odpoved
Dobrý den, pokud je v děloze hematom, krvácení či špinění může přetrvávat dlouhou dobu. Spousta žen špiní i z nedostatku gestagenů, což by ale po 12. týdnu, kdy placenta začíná fungovat spolehlivě, mělo pomaličku přecházet. Septum v děloze by nemělo krvácení nijak ovlivňovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den jsem těhotná v 11+0. Špinila jsem a doktorka, že se to stává. Po asi cca 14 dnech zas to jsem musela jet na pohotovost, protože doktorka měla dovolenou a opět špinění. Nasadily mi ultrogestan a acsorutin. Dneska ráno jsem se zbudila šla na WC a po utření tam byla krev ale tmavší žádné křeče ani kusy sliznice. A potom zase nic může se to po ultragestonu stát dobírám první plato. Nechci plašit a zas letět do nemocnice. Už před těhotenstvím jsem měla problém z cevkama, že praskaly. Je to moje první dítě po půlročním snažení. A strach v 1 trimestru a nafurt bude, děkuji za odpověď

Dobrý den, špinění do 12. týdne těhotenství je častý jev. Je to dáno většinou nedostatečnou funkcí žlutého tělíska a po 12. týdnu, kdy je již plně vyvinuta placenta, která jeho funkci přebírá, se vše většinou upravuje. Utrogestan má význam užívat právě do 12. týdne gravidity, tj. ve vašem případě ještě týden. Nic jiného, než užívání gestagenu se v této věci nedá udělat. Pokud tedy není krvácení intenzitou menstruace, pak určitě vyčkejte, vše by se mělo časem upravit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám těhotenskou cukrovku (léčenou Glucophage 500mg-0-1000mg) a mám termín porodu dle UTZ 06.09.2018. Dnes ranní lačná gly 6,5. 3.9. jsem na UTZ měla hraniční množství plodové vody s odhadovanou váhou plodu 3350g. Na vlastní žádost mi byl proveden Hamiltonův hmat. Z posledního vyšetření: FX3, pphl, CS4, TK 120/80,otoky 0,Váha 105Kg, na začátku těh 98kg. Výsledky UTZ: pphl II, AS +prav. 140/min, oligohydramniom, placenta na ZS grade 2-typ 0. PI UA 0,99 PI MCA 1,40 CPR 1,577. Biometrie: hlav obtížně - PBD 94=39+0, HC 331=37+1, AC 343=38+4, FL 73=37+0, EFW 3350g04.09. mi začali poslíčci trvalo to 6 hodin. nejčastěji chodili po 8 minutách. Pak jako když utne. Odpoledne mi odešla hlenová zátka. Od té doby se nic neděje. Na další kontrolu jdu až 10.09.2018. Co si myslíte o přenášení s těh.cukrovkou popřípadě o vyvolávaném porodu a riziku pro miminko? Zatím to nikdo v porodnici neřeší, moje obvodní gyn. mi říkala, že bych přenášet neměla. Jaká je pravděpodobnost, že se porod rozeběhne sám? Děkuji za Váš názor. Kateřina
Dobrý den paní Kateřino,
Vaše informace jsou vyčerpávající – jen to shrnu: termín porodu dnes, dítě 3350g, gestační diabetes na Glucopage, glykemie v normě, méně plodové vody, ale to je v této fázi gravidity fyziologické.
Zda se Váš porod rozběhne sám je velmi pravděpodobné, otázkou je kdy. Máte pravdu, že obecně se u gestačního diabetu nedoporučuje přenášet. Váha plodu ale není vysoká i když UZ odhad může být nepřesný, obecně se počítá s +- 10% váhy plodu a čím je plod větší, tím může být odhad váhy víc nepřesný. Navíc dle UZ zápisu je už hlavička hodně nízko a její měření je také nepřesné. Možná bude spíš větší.
Asi bych se znovu obrátila na svého ošetřujícího gynekologa, který by Vás mohl odeslat do porodnice se zdůrazněním o plánovaní indukce porodu pro výše uvedené.
Zdravím Dr. S. Motlová
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den som v 33tt. Do teraz bolo všetko v poriadku ale posledné 2 týždne ma trápi taká vec. Maličké v brušku sa nejak divne trasie. Trvá to max 2sekundy ako keby sa otriasal psík. Alebo keď vás strasie zo zimy(snáď ma pochopite) Pociťujem to hlavne keď ležím na boku. Bola som na sone a spomínala to svojmu doktorovi a na sone nevidel nic zle. Prietoky boli v poriadku aj placenta aj dieťa. Neviete čo by to mohlo byť? Nie je to stikutka to trvá aj 10minut a pravidelne toto je iné. Už som z toho zúfalá. Neviem čo to môže spôsobovať. Inak sa hýbe dieťatko normálne.magnezium som brala 3x1 ale už sa snažím obmedzovať len podľa potreby niekedy ani 1tbl za den inokedy jednu tak a zvládam to aj bez nemám nejak výrazne tvrdnutie. Ďakujem za pomoc
Dobrý den, pokud jste byla u lékaře, který na ultrazvuku neshledal nic patologického, pak se zřejmě o nic nejedná. Miminko v děloze se chová během dne různě a na vás můžou jeho pohyby působit všelijak. Pokud je ale jinak vše v pořádku, buďte bez obav.
Pro akci je nutné přihlášení
Po dvou císařích je hrazená miniinterrupce, proč? Je riziko mít třetí císařský řez velké? Interrupce mě napadla jen na chvilku, ale miminko bych si ráda nechala, ale nechci ohrozit sebe. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, s počtem císařských řezů se samozřejmě kumulují různá rizika. Může dojít k prasknutí dělohy během těhotenství, těhotenství se vzácně také může uchytit v jizvě po císařském řezu nebo placenta, která už v prvním trimestru vzniká, může vrůst do jizvy po přecházejícím císařském řezu. To jsou nejčastější rizika při otěhotnění po 1 a více císařských řezech. Ani jedno z těchto rizik však není vysoké, takže je jen na samotné ženě, zda jej podstoupí či nikoliv. Tato rizika pro ženu jsou důvodem, proč má žena po 2 a více císařských řezech nárok na interupci hrazenou zdravotní pojišťovnou.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chci se zeptat, zda mohou vzniknout nějaké komplikace (především s jizvou), v těhotenství po dvou SC (2017 a duben 2019).Tedy jestli není vhodnější těhotenství přerušit?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, obecně se nedoporučuje těhotnět po císařském řezu dříve než za rok od operace, což není dodrženo. je větší riziko prasknutí dělohy během těhotenství či při kontrakční činnosti. S počtem císařských řezů se také zvyšuje riziko abnormálního vrůstání placenty do děložní stěny tzv. placenta acreta, increta či percreta). V případě takové diagnózy je jako život zachraňující výkon hysterektomie (odstranění dělohy) při císařském řezu. Obecně jsou tato rizika nízká, ale jsou. Míru těchto rizik však každý vnímá jinak, rozhodnutí o přerušení těhotenství je tedy na vás.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, v 8tt jsem zacala slabe a kratce krvacet, po dvou dnech se krvaceni opakovalo. Vyhledala jsrm lekare a ten mi po vysetreni sdelil ze plod je v poradku a nenasel ani zadny hematom, nicmene ze krvaceni na zacatku tehotenstvi muze byt zpusobeno nizkou hladinou hormonu. Mam dodrzovat klidovy rezim. Muze nizka hladina hormonu ohrozit tehotenstvi nebo vest k potratu? Je sance ze se hladina srovna sama? Uzivani hormonu musim konzultovat s neurologem protoze uzivam antiepileptika. Pri prvnim tehotenstvi jsem tyto problemy nemela. Dekuji za odpoved.
Dobrý den, Váš gynekolog měl pravděpodobně na mysli hormony zvané gestageny, které mohou být u Vás v tuto chvíli snížené. Zhruba do 8.týdne je ve Vašem těle produkují vaječníky, poté tuto funkci začíná přebírat placenta, čili jste zhruba v tomto období, kdy by se hladiny měly postupně dorovnávat. Pokud by však krvácení přetrvávalo, je nutná kontrola u Vašeho gynekologa. V těchto případech je pak možná varianta gestageny doplnit (tablety na polykání/na zavádění do pochvy).
Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení