Celkem výsledků pro výraz "paleni zahy": 74
Dobrý den, všude je množství informací co se týče nároku na PPM, pokud ženě vznikne nárok na PPM ještě před dovršením 4 let věku předchozího dítěte, avšak nikde není zmiňován nárok na PPM, případně jeho výše v opačně situaci. Zajímaly by mě tyto 2 modelově situace: 1. Zena zaměstnana na dobu neurčitou, nárok na PPM měla a otěhotněla cca 3m před dovršením 4 let věku dítěte (stále doma na neplacené dovolené). Po dovršení 4 let dítěte se měla navrátit do práce, avšak těhotenství je vysoce rizikové, tj přejde rovnou na PN. Vzniká nárok na PPM a případně v jaké výši? 2. Stejné výchozí podmínky, žena po dovršení 4 let dítěte nastoupí do práce, avšak záhy (cca za 2.mesice) otěhotní a přejde rovnou na PN. Mockrát děkuji za odpověď. Že půjdu okamžitě na PN vím bezpochyby, Protože Moje první těhotenstvi bylo vysoce rizikové i s mnohými pobyty v nemocnici. Další už budu velice hlídaná. Ještě jednou díky
Dobrý den,
nárok na PPM budete mít v obou případech, i v době neplaceného volna (NV) trvá Vaše účast na nemocenském pojištění a splňujete tedy podmínky nároku. V první modelové situaci se zjistí vyměřovací základ pro výpočet výše PPM z prvního předchozího kalendářního roku, ve kterém jste měla započitatelný příjem ze zaměstnání a bylo v něm alespoň 30 kalendářních dní, kterými se dá vyměřovací základ dělit. Může to být například rok, ve kterém jste čerpala dovolenou mezi předchozí mateřskou a rodičovskou dovolenou nebo kalendářní rok před předchozí mateřskou dovolenou. Ve druhé modelové situaci se bude vyměřovací základ zjišťovat z 12 měsíců předcházejících měsíci nástupu na PPM, přičemž doba NV a PN se z výpočtu vyloučí, zůstane tedy doba výkonu práce. Pokud byste pracovala kratší dobu a nezůstalo by alespoň 30 kalendářních dní, kterými by se dal dělit vyměřovací základ, postupovalo by se stejně jako v první modelové situaci.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, 11.5., jsem byla na kyretáži, z důvodu polypu na čípku, byla zvolena tato metoda kvůli předchozím gynekologickým problémům. Při výkonu mi byla perforována děloha, zůstala jsem v nemocnici na pozorování pouze přes noc, z důvodu zda budu krvácet. Naštěstí jsem nekrvácela a bylo mi řečeno, že děloha se zabíjí sama konzervativně. Po 14-ti dnech od zákroku nastala menstruace, dle HAK, vše ok. Nadále mne při větší námaze pobolívá v podbřišku, ale není to hrozné. Po třech týdnech jsem byla na kontrole u své gynekoložky, jen se mbe zeptala, zda vím, co se mi stalo pri zákroku a s tím, že se musím šetřit, mě poslala domů. Kontrola stačí preventivní za rok. Rádabych se zeptala, v jakém režimu mám dále pokračovat, dotaz se týká sportu, sexu, koupání v bazénu... Mám se chovat jako v 6ti nedělí? Nebo mohu vyrazit ven? Děkuji za odpověď a hezký den
Dobrý den, obecně po absolvování tohoto výkonu (kyretáž) se doporučuje cca měsíc se nekoupat, jen sprchovat a bez pohlavního styku. Pokud dojde k perforaci a není potřeba tuto situaci operativně řešit, neměla byste být v nějakém větším riziku (ta by nastala v naprosté většině případů záhy nebo časně po vzniku perforace). Navíc jste byla v nemocnici na pozorování a vše proběhlo bez dalších komplikací, což je podstatné. Je vhodné dodržovat výše uvedená opatření a po uplynutí cca 4 týdnů můžete fungovat již normálně dle Vašich zvyklostí. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co by mi pomohlo proti pálení a svědění pochvy i při močení a hnisavému výtoku? Bolí mě i trochu v podbřišku a sotva mohu chodit jak mě to mezi nohami hodně bolí, den ode dne to mám horší a horší. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, zajděte do lékárny a nechte si poradit lékárnící. Existuje spousta volně prodejných mastí a zaváděcích globulí na vaginální záněty.
Pro akci je nutné přihlášení