Celkem výsledků pro výraz "oplodneni": 88
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Poslední MS proběhla 10.8.2018, těhotenský test pozitivní 31.9. Na gynekologické prohlídce 25.10 mi paní doktorka odhadl stáří plodů 7+5tt. A termín porodu 8.6.2019.A však 6.9 jsem postrehla hnědé jednodenní špinění, v té době jsem vůbec netušila co to známena ale zpětně jsem předpokládala že se jednalo o nidaci, když jsem pak hledala informace ohledně nidace tak se píše že k ní dochází cca 7 dní po ovulaci, tudíž jsem začala počítat a i dle stáří plodů vychází že k početí (ovulaci) muselo dojít 1.9.2018. Když ale použiji kaukulacka na výpočet data oplodnění tak mi to ukazeje že k početí došlo 14.9. Těhotenství bohužel skočilo v 10tt ZT. Revize proběhla 16.11 a následná menstruace se dostavila 14.12, doktor v nemocnici doporučil že po první MS se můžeme zase začít snažit, 31.12 jsem opět zpozorovala jednodenní hnědé špinění a tak mi to dalo naději že se zase zadarilo, TT ale negativní a mentsruce by měla dorazit každým dnem. A teď k mé otázce? Myslíte že mohlo k oplodnění dojít opravdu toho 1.9. 2018 a ne 14.9 jak vypočítala kaukulačka, protože dle menstruace se řídit nemohu. Pokud ano pořád bych měla naději že špinění které proběhlo 31.12.2018 mohla být nidace. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud lékařka stanovila 25.10.2018 stáří plodu na 7+5, pak otěhotnění vychází opravdu kolem 1.9.2018.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měli jsme s přítelem sex druhý den cyklu (tedy druhý den mé menstruace). Nepoužili jsme antikoncepci a on má strach, že mohu být těhotná. Mně se to zdá nemožné, protože cyklus mívám obvykle celkem dlouhý (klidně 31 nebo 32 dní), a že bych dostala ovulaci hned po menstruaci mi tím pádem připadá nepravděpodobné. Může vůbec taková situace nastat? Nebo je zkrátka z biologického hlediska vůbec možné, aby došlo k oplodnění u ženy s dlouhým cyklem v druhý den cyklu? Případně pokud ano, po jaké době by se mohly objevit první těhotenské příznaky a jaký by byl vhodný čas k provedení těhotenského testu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, je to sice velmi nepravděpodobné, ale zase nemožné to taky úplně není. Některé ženy mají svůj cyklus nastaven tak, že se menstruace překrývá se začátkem ovulace – tudíž mohou být tzv. „plodné“ i při menstruaci. Navíc spermie přežívají až 3 dny. Bývá to věc zejména ke konci menstruace a ne na jejím počátku. Zahrát roli může i nepravidelný cyklus.
Jak jsem již tady v poradně psala, těhotenské testy zachycují hladinu těhotenského hormonu až od určité hladiny (obvykle min. cca 2 týdny od oplodnění). Čím později, tím více hladina nastoupá a tím pravděpodobněji test případné těhotenství prokáže. Test si udělejte z ranní moči, která je nejvíce koncentrovaná. Pokud později budete chtít jistotu, zajděte ke svému gynekologovi, který může odebrat hCG z krve, popřípadě Vám udělat ultrazvukové vyšetření, které má ale smysl až za 5-6 týdnů.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,19.8. Jsem se od svého pána doktora dozvěděla nemilou zprávu, mimoděložní těhotenství (7 tt), ihned mě odeslal do nemocnice a 20.8. proběhla laparoskopie, kdy mě vzali část pravého vejcovodu, kde byl plod. Vše proběhlo v pořádku a za měsíc mám kontrolu. Dr mi řekl, že tak za 2 měsíce to můžeme zkusit znova. Můj manžel už je ale proti, má strach, aby se to neopakovalo a aby se něco nestalo mně. Je mi 28, manželovi 38 a máme 2letého syna. První těhotenství naprosto v pořádku, porod také. Žádné problémy jsem nikdy neměla.Prý se to občas stane. Mě nejvíce zajímá, když mám vaječník bez vejcovodu, jak se uvolňuje vajíčko, aby mohlo dojít k oplodnění. Jasně mám ještě levý v pořádku, ale prý je možnost i z toho pravého vaječníku. Menstruaci bych měla mít normálně každý měsíc? Zatím jsem asi neměla, jen lehké špinění po operaci. A je šance, že následné těhotenství bude v pořádku?Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud váš pan doktor vám z jakéhokoliv důvodu ''nezakázal'' již otěhotnět, nevidím důvod, proč se tomu bránit. Samozřejmě vždy je možnost, že by se situace mohla zopakovat, ale pokud není objektivní důvod, proč si to myslet - např. kvůli vrozené vývojové vadě reprodukčních orgánů, recidivujícím infekcím v pánevní oblasti, opakovaným operacím, endometrióze apod. Není důvod se obávat, druhý vaječník a vejcovod máte nedotčený, tudíž vajíčko vejcovodem může bez problémů putovat do dělohy. Vaječníky máte funkční oboustranně, není tak narušena jejich činnost, menstruační cyklus zůstává funkční, stejně jako produkce hormonů. Díky zachovalým vaječníkům je i v případě neúspěchu spontánního početí možnost in vitro fertilizace s odběrem vajíček a následného transferu po jejich oplodnění. Uvolněné vajíčko na operované straně se po ovulaci vstřebá jako je tomu i u jiných součástí našeho těla. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měla bych na Vás zvláštní dotaz. S přítelem čekáme miminko, nyní jsem 15+4tt. Chtěla bych se zeptat, podle aplikace mi vychází datum oplodnění kolem 8. Prosince. Termín porodu mám 31. Srpna 2022 a poslední menstruaci jsem měla 27.listopadu 2021. S menstruaci mám po vysazeni HA problémy, a chodila jsem každý měsíc na vyvolání. Chtěla jsem se zeptat jestli je stoprocentní že jsem otěhotněla v prosinci, nebo je nějaká možnost že jsem otěhotněla už 22. Listopadu ? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
pokud jste 27.11. měla menstruaci, tak se mi možnost početí 22.11. jeví nepravděpodobná a přikláněla bych se k oplodnění v prosinci.
Hezký den.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda i v tomto našem případě, nám bude IVF proplaceno od pojišťovny. Oba dva jsme s partnerem plodní, ale z mé strany je závažná genetická nemoc, kterou by zdědilo dítě. Bylo mi doporučeno podstoupit umělé oplodnění, kde by tento gen odstranili. A tak mě zajímá, jestli i v takovém případě, je umělé oplodnění normálně proplaceno pojišťovnou, i když jsme oba dva plodní. Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
pojišťovna hradí příspěvek na IVF cyklus a hormonální stimulaci až do celkového počtu 4 cyklů s limitem do 40. narozenin ženy.
Pokud se jedná o preimplantační genetické testování embryí pro dědičné onemocnění, které slouží k výběru embrya, které danou mutaci v příslušném genu nepodědilo, tak na specializovaných pracovišti, které jsou k tomuto akreditovány, rovněž pojišťovna tuto péči hradí. Je však rozdíl v úhradě z jednotlivých pojišťoven.
Pokud byste měla zájem o konkrétní rozbor celé situace, napište mi, u jaké pojišťovny jste s partnerem pojištěni, kolik je Vám let a o jaké dědičné onemocnění se jedná.
Rádi Vám budeme jako specializované pracoviště pro tyto metody nápomocni.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám pár dotazů. Z několika důvodů nám lékař doporučil přistoupit k oplodnění IVF metodou. Chtěla jsem se zeptat, když se mi podaří otěhotnět přirozeně, poznají lékaři při transferu embrya, že jsem těhotná? Pozná test otcovství, že je dítě mého manžela - myslím tím, jestli rozezná, kdyby bylo například jeho otce? Někde jsem četla, že takto blízký příbuzenský vztah nerozliší. Nemyslete si o mne, že bych byla schopná mít jiný vztah než s manželem, ale bydlíme v jednom domě a tím jak se nám nedaří otěhotnět asi už z toho začínám bláznit. Desinfekce, ocet, mýdlo, vařící voda a už mi to stejně pořádně nestačí k mému klidu. Mám pocit, že z kliky (na kterou třeba předtím sáhl tchán - předpokládám že se po malé potřebě neumyl) přenesu sperma někam na jinou věc a z té pak třeba dál - na kalhotky, na prsty/penis, záchod atd. Mám problém sedět po něm na židli. Možná mě odkážete na kolegu z jiného oboru (psychiatrie), ale jde mi o fakta v rámci tohoto tématu. Zároveň bych se chtěla zeptat, jak dlouho vydrží sperma, zase - všude se dočtu různé informace (v rámci hodin, v rámci dnů...) - takže např. jestli když dám prádlo např. do "karantény" na 4 dny, je to záruka nebo např. když je tchán 24 hodin pryč opět je záruka "čisté" kliky. atd Už mi i hlodala myšlenka, že takto "otěhotním" právě s někým jiným a kdyby embryo, které by lékaři zavedli, umřelo, budu mít zato, že je dítě mého manžela - proto se také ptám, jestli při transferu lékaři poznají, že jsem těhotná. Přijde mi, že nám jako dětem nikdo toto nevysvětlil, někdy jsme se asi styděly se zeptat a také jsme se pak bály třeba sedat na prkénko po otci či bratrovi. Byla bych ráda, kdyby toto někdo nynějším dětem vysvětlil, nějak polopaticky podal, aby nezažívali to samé. Děkuji a omlouvám se za zvláštní dotazy, ale já potřebuji nějakou jistotu a klid ohledně tohoto tématu
Dobrý den,
upřímně ani nevím, jak Vám odpovědět.
Nejprve je nutné si uvědomit, že pokud Vám reproduktolog doporučil IVF, pak Vám jistě vysvětlil, proč mimotělní oplodnění potřebujete a právě protože doporučil IVF, je tedy bohužel výrazně nižší pravděpodobnost spontánního otěhotnění.
Nutno také podotknout, že životem ve společné domácnosti s Vaším tchánem, s ním jen tak neotěhotníte, nedojde-li ke styku. Přenos spermie z prádla nebo kliky zcela stoprocentně ke spontánnímu otěhotnění nepovede i kdybyste se rukou dotkla přímo Vašeho genitálu. Takže prádlo, židle ani jinou výbavu bytu, které se tchán dotkne do karantény dávat nemusíte.
Stran testů otcovství - testy jsou již velmi přesné, přesto v tomto případě by bylo určení velmi problematické.
Přeji hodně štěstí.

Pro akci je nutné přihlášení