banner

Celkem výsledků pro výraz "oplodneni": 88

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Poslední MS proběhla 10.8.2018, těhotenský test pozitivní 31.9. Na gynekologické prohlídce 25.10 mi paní doktorka odhadl stáří plodů 7+5tt. A termín porodu 8.6.2019.A však 6.9 jsem postrehla hnědé jednodenní špinění, v té době jsem vůbec netušila co to známena ale zpětně jsem předpokládala že se jednalo o nidaci, když jsem pak hledala informace ohledně nidace tak se píše že k ní dochází cca 7 dní po ovulaci, tudíž jsem začala počítat a i dle stáří plodů vychází že k početí (ovulaci) muselo dojít 1.9.2018. Když ale použiji kaukulacka na výpočet data oplodnění tak mi to ukazeje že k početí došlo 14.9. Těhotenství bohužel skočilo v 10tt ZT. Revize proběhla 16.11 a následná menstruace se dostavila 14.12, doktor v nemocnici doporučil že po první MS se můžeme zase začít snažit, 31.12 jsem opět zpozorovala jednodenní hnědé špinění a tak mi to dalo naději že se zase zadarilo, TT ale negativní a mentsruce by měla dorazit každým dnem. A teď k mé otázce? Myslíte že mohlo k oplodnění dojít opravdu toho 1.9. 2018 a ne 14.9 jak vypočítala kaukulačka, protože dle menstruace se řídit nemohu. Pokud ano pořád bych měla naději že špinění které proběhlo 31.12.2018 mohla být nidace. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud lékařka stanovila 25.10.2018 stáří plodu na 7+5, pak otěhotnění vychází opravdu kolem 1.9.2018.

Dobrý den, měli jsme s přítelem sex druhý den cyklu (tedy druhý den mé menstruace). Nepoužili jsme antikoncepci a on má strach, že mohu být těhotná. Mně se to zdá nemožné, protože cyklus mívám obvykle celkem dlouhý (klidně 31 nebo 32 dní), a že bych dostala ovulaci hned po menstruaci mi tím pádem připadá nepravděpodobné. Může vůbec taková situace nastat? Nebo je zkrátka z biologického hlediska vůbec možné, aby došlo k oplodnění u ženy s dlouhým cyklem v druhý den cyklu? Případně pokud ano, po jaké době by se mohly objevit první těhotenské příznaky a jaký by byl vhodný čas k provedení těhotenského testu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, je to sice velmi nepravděpodobné, ale zase nemožné to taky úplně není. Některé ženy mají svůj cyklus nastaven tak, že se menstruace překrývá se začátkem ovulace – tudíž mohou být tzv. „plodné“ i při menstruaci. Navíc spermie přežívají až 3 dny. Bývá to věc zejména ke konci menstruace a ne na jejím počátku. Zahrát roli může i nepravidelný cyklus.
Jak jsem již tady v poradně psala, těhotenské testy zachycují hladinu těhotenského hormonu až od určité hladiny (obvykle min. cca 2 týdny od oplodnění). Čím později, tím více hladina nastoupá a tím pravděpodobněji test případné těhotenství prokáže. Test si udělejte z ranní moči, která je nejvíce koncentrovaná. Pokud později budete chtít jistotu, zajděte ke svému gynekologovi, který může odebrat hCG z krve, popřípadě Vám udělat ultrazvukové vyšetření, které má ale smysl až za 5-6 týdnů.

Dobrý den,19.8. Jsem se od svého pána doktora dozvěděla nemilou zprávu, mimoděložní těhotenství (7 tt), ihned mě odeslal do nemocnice a 20.8. proběhla laparoskopie, kdy mě vzali část pravého vejcovodu, kde byl plod. Vše proběhlo v pořádku a za měsíc mám kontrolu. Dr mi řekl, že tak za 2 měsíce to můžeme zkusit znova. Můj manžel už je ale proti, má strach, aby se to neopakovalo a aby se něco nestalo mně. Je mi 28, manželovi 38 a máme 2letého syna. První těhotenství naprosto v pořádku, porod také. Žádné problémy jsem nikdy neměla.Prý se to občas stane. Mě nejvíce zajímá, když mám vaječník bez vejcovodu, jak se uvolňuje vajíčko, aby mohlo dojít k oplodnění. Jasně mám ještě levý v pořádku, ale prý je možnost i z toho pravého vaječníku. Menstruaci bych měla mít normálně každý měsíc? Zatím jsem asi neměla, jen lehké špinění po operaci. A je šance, že následné těhotenství bude v pořádku?Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud váš pan doktor vám z jakéhokoliv důvodu ''nezakázal'' již otěhotnět, nevidím důvod, proč se tomu bránit. Samozřejmě vždy je možnost, že by se situace mohla zopakovat, ale pokud není objektivní důvod, proč si to myslet - např. kvůli vrozené vývojové vadě reprodukčních orgánů, recidivujícím infekcím v pánevní oblasti, opakovaným operacím, endometrióze apod. Není důvod se obávat, druhý vaječník a vejcovod máte nedotčený, tudíž vajíčko vejcovodem může bez problémů putovat do dělohy. Vaječníky máte funkční oboustranně, není tak narušena jejich činnost, menstruační cyklus zůstává funkční, stejně jako produkce hormonů. Díky zachovalým vaječníkům je i v případě neúspěchu spontánního početí možnost in vitro fertilizace s odběrem vajíček a následného transferu po jejich oplodnění. Uvolněné vajíčko na operované straně se po ovulaci vstřebá jako je tomu i u jiných součástí našeho těla. Hezký den