Celkem výsledků pro výraz "onemocneni": 100
Dobrý den paní doktorko,bohužel mi při prvo trimestrální krevním screeningu zjistili akutní toxoplasmózu (KFR 1: 1024, IgG 3,63, IgM 3,17, IgA 2,22, avidita IgG0,57) - infekci jsem dostala asi v obdobi otěhotnění. Riziko fetální nákazy je podle infektologa zhruba 3%. Chtěla bych se zeptat, zda je takováto zdravotna komplikace důvod na preruseni tehotenstvi v 18tt? Doporučili byste preruseni nebo raději léčbu? Je důvod mat obavy o zdraví plodu?Dakujem předem za odpoved.
Dobrý den,
v případě rizika toxoplazmózy v graviditě je pro její potvrzení důležitá dynamika (nárůst) titru (hodnoty) protilátek, dále výsledek avidity, která, pokud je vysoká, hovoří o tom, že infekce proběhla dříve (cca 4 měs. zpět), pokud je nízká, může jít o akutní onemocnění. Hodnota 57 % většinou spadá do vysokých hodnot (dle laboratoře). Pokud je tedy podezření na akutně probíhající onemocnění, měla by být zahájena léčba antibiotiky (většinou primárně Rovamycin), eventuální postižení plodu lze pak hodnotit z ultrazvukového nálezu a zejména možným odběrem plodové vody, v níž lze přítomnost Toxoplasmy detekovat. Pokud byste měla zájem o osobní konzultaci, je možná. Naše pracoviště je v Brně. V případě zájmu uveďte tel. kontakt na sebe, ozveme se. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v posledním roce jsem už podruhé potratila. Vždy se jedná o zamlklý potrat v 8 tt +. Poprvé bez krvácení a zjištěno na prohlídce, následná revize. Podruhé jsem trošku zakrvácela a zjištěno na ultrazvuku, že není srdeční akce, také 8 tt. U obou těhotenství byla již na předchozích kontrolách srdeční akce zjištěna. První potrat velikost plůdku 1cm, u druhého 2 cm. Mám PCOS a proto je těžší otěhotnět. Byli jsme na genetice a tam je vše u obou OK. Co je ještě možné vyšetřit, aby se tohle neopakovalo? Vždy beru Utrogestan hned od začátku těhotenství.Děkuji

Dobrý den, příčin opakovaných potratů může být celá řada. Mezi ně patří vývojové vady reprodukčních orgánů, trombofilní stavy, endokrinologické příčiny, genetika či např. imunologické faktory (autoimunitní onemocnění), ... Mezi nejčastější trombofilní stavy patří Leidenská mutace, která předurčuje k takzvanému hyperkoagulačnímu stavu, což může vést k opakovaným abortům. Obvykle se řeší antikoagulační terapií - např. Clexane, tato léčba při opakovaných abortech je však diskutabilní. Další může být antifosfolipidový syndrom, u kterého se též opakují epizody abortů kvůli trombotizacím z důvodu přítomnosti antikardiolipinových protilátek, léčba obvykle bývá opět heparinizace a užívání kyseliny acetylsalicylové. Při podezření na tento stav se dělá ELISA metoda k průkazu protilátek. Další možností jsou nízké hladiny progesteronu corpus luteum - z tohoto důvodu preventivně užíváte utrogestan. Poměrně časté jsou u žen i endokrinní poruchy, kam řadíme onemocnění štítné žlázy, respektive její snížená funkce. Možnou příčinou bývají genetické problémy, které však máte již vyloučeny. Obvykle se podstupuje v těchto případech genetické vyšetření, vyšetření trombofilních mutací, spermiogram partnera, podrobné SONO reprodukčních orgánů ženy a endokrinologické vyšetření. Budu držet palce, ať se vše vyřeší co nejdříve a vede to pro vás ke zdárnému konci. Přeji hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda i v tomto našem případě, nám bude IVF proplaceno od pojišťovny. Oba dva jsme s partnerem plodní, ale z mé strany je závažná genetická nemoc, kterou by zdědilo dítě. Bylo mi doporučeno podstoupit umělé oplodnění, kde by tento gen odstranili. A tak mě zajímá, jestli i v takovém případě, je umělé oplodnění normálně proplaceno pojišťovnou, i když jsme oba dva plodní. Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
pojišťovna hradí příspěvek na IVF cyklus a hormonální stimulaci až do celkového počtu 4 cyklů s limitem do 40. narozenin ženy.
Pokud se jedná o preimplantační genetické testování embryí pro dědičné onemocnění, které slouží k výběru embrya, které danou mutaci v příslušném genu nepodědilo, tak na specializovaných pracovišti, které jsou k tomuto akreditovány, rovněž pojišťovna tuto péči hradí. Je však rozdíl v úhradě z jednotlivých pojišťoven.
Pokud byste měla zájem o konkrétní rozbor celé situace, napište mi, u jaké pojišťovny jste s partnerem pojištěni, kolik je Vám let a o jaké dědičné onemocnění se jedná.
Rádi Vám budeme jako specializované pracoviště pro tyto metody nápomocni.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, Dcera (3 roky) byla na začátku února nemocná (respirační onemocnění-rýma, kašel, bolest v krku, teplota). Dostala Ventolin na průdušky a Tusin na kašel. Na kontrole měla průdušky čisté, ale kašel a teplota zůstala. CRP měla nízké, ale výtěry z krku měla pozitivního streptokoka. Dostala Ospen. Nyní už je 3 týdny po dobrání, ale má stále zvýšenou teplotu a dusivý kašel, který má hlavně v noci nebo když leží. Dr nás nutí na vyndání mandlí, že problémy způsobují mandle, i když na ORL tvrdil lékař opak. Nemohla by mít černý kašel? Mám ještě ročního syna, který byl nemocný stejně jako dcera a kašel a teplota mu také zůstala. I proto si myslím, že dceři operace problémy nevyřeší. Mohla bych poprosit o informace o jaké vyšetření si mám když tak říct? Děkuji
Dobrý den,
o černý kašel se pravděpodobně nejedná, ale pozůstatkem virových onemocnění bývá často kašel, pokud je CRP nízké a není poslechový nález, nemusíte se obávat. Další vyšetření je třeba plánovat dle klinického stavu dítěte, to bohužel nemohu posoudit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dceři (6 měsíců) se vrací opakovaně zánět průdušek. Již to má po třetí od narození. Onemocnění mi nosí starší dcera ze školky. Má teploty a je zahleněná. S lékařem neustále spolupracujeme, ale už jsem zoufala. Prosím poraďte.
Doporučila bych vyšetření starší dcery - výtěry, ORL eventuelně alergologie imunologie, proč infekty nosí. U kojence také výtěry a ORL vyšetření.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám menší problém, dělala jsem si testy nejmíň 4 do měsíce a negativní, na ultrazvuku taky nic nebylo, ale mám hnědý výtok. Z čeho by to mohlo mít? Menstruaci bych měla teď dostat, děkuji za odpověď.
Dobrý den, zřejmě se jedná o špinění mezi menstruačními cykly. Toto špinění může mít spoustu příčin - zánět, hormonální dysbalance, cysta na vaječníku, onemocnění děložního čípku. Proto bude nejlepší, když navštívíte svého gynekologa, aby Vás vyšetřil a příčinu určil.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, v 38.tt mě byli z krve zjištěny zvýšené D-Dimery na hodnota 2,34 (norma 0-0,5) a fibrinogen 4,3 (norma 1,8-3,5). Hematoložka mi doporučila krevní testy po porodu, zda nebude nutné píchat mi fraxiparin. Jsou to podle Vás vysoké, rep. hraniční hodnoty? Hrozí mi nějaký trombofilní stav? Děkuji.
Dobrý den, v těhotenství jsou zvýšené hodnoty D-Dimerů i fibrinogenu zcela normální. Pokud nemáte žádně potíže, rizikové faktory a nemáte zjištěné žádné hematologické onemocnění, pak je aplikace nízkomolekulárního heparinu po porodu zcela zbytečná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pracuji jako učitelka v mateřské škole. Nyní jsem v 18. týdnu těhotenství. U dětí v MŠ se nám objevila nemoc ruka noha pusa. Chci se zeptat, zda je miminko v ohrožení, je-li potřeba zůstat doma a nepřijít s dětmi do styku. Jak je to s pátou a šestou nemocí a kontaktem s dětmi s těmito nemocemi, když jsem těhotná? Děkuji Vám za odpověď. Jana
Pokud jste onemocnění prodělala, nemusíte mít obavy. Doporučila bych konzultaci s vaším gynekologem.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem momentálně v 18tt, už včera v noci u mě proběhla šílená zimnice, dnes jsem byla v práci a jen co jsem přišla domů, zimnice se vrátila. Bolí mě záda v bederní části, bolest střílí do nohou a rukou. Občas mě píchne v podbřišku nebo na pravé straně břicha. Prodělávám pouze chřipku nebo to může být něco vážnějšího? Jsem prozatím bez teploty. Děkuji za odpověď
Dobrý den, s těhotenstvím by vaše potíže neměly souviset. Pravděpodobně se jedná o nějaké virové onemocnění typu chřipky.
Pro akci je nutné přihlášení