Celkem výsledků pro výraz "onemocneni": 100
Dobrý den, vždy při každém pohlavním styku s mým partnerem se mi udělá malá ranka u vchodu pochvy, tak 1 cm dlouhá, vždy na spodní straně. Trvá to už více-měně rok a abych pravdu řekla, začíná mě to pěkně omezovat. Soulože se už spíše bojím, než abych se na ní těšila. Gynekolog mi doporučil používat krém na vaginální suchost, že neví co jiného by to mohlo způsobovat. Ikdyž s vlhkostí nemám nejmenší problém, tak jsem dala na radu pana doktora, ale jak jsem předpokládala, výsledky byly marné. Lubrikační gely taky nepomáhají. Ranky se dělají pořád. Sex omezuji jak se dá, abych se vyhnula bolesti, ale třeba i po 10 dnech pauzy, když se dotknu té spodní sliznice u vchodu pochvy, která má sklony se trhat, tak mně to pálí a štípe. Budu opravdu vděčná, kdybyste mi napsali všechny možně příčiny, co vám přelítnou přes hlavu, abych věděla, na co si udělat testy. Prosím pomozte!!! Jsem opravdu nešťastná. P.S.: K tomu všemu mám také dlouhodobě zvýšenou teplotu. Asi tak půl roku se moje tělesná teplota pohybuje mezi 36,9 a 37,3. Dnes jsem si měřila teplotu v pochvě - 37,6. Myslíte, že to může mít nějakou spojitost s rankami v pochvě? Krevní testy mám všechny v normě. Virusy, bakterie, hormony, jaterní testy atd - vše v normě. Doktorka říkala, že je možné, že zvýšenou teplotu způsobuje antikoncepce, před pár dny jsem ji vysadila, tak uvidíme.
Dobrý den, nevím, že by antikoncepce způsobovala dlouhodobě zvýšenou teplotu. Stavy, které mohou tyto slizniční poruchy způsobovat, je mnoho. Zkuste váš problém zkonzultovat i s odborníkem na kožní onemocnění.
Spíše se bude jednat obecně o problém s hojením a pouze lokalita ranky nebude gynekologa opravňovat tento problém řešit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím dovolte mi se zeptat na jednu nepříjemnost. Byla mi zjištěna Leidenská mutace (když jsem chodila s migrénami a preventivně jsem musela podstoupit x vyšetření, aby potvrdili, že se jedná skutečně pouze o migrénu), takže mi bylo doporučeno začátkem třetího trimestru si píchat fraxiparine. Zatím mám všechny výsledky v pořádku, nicméně samozřejmě chápu, že se takto lékaři preventivně brání proti vzniku možných rizik. Jsem toho názoru, že kdyby mi náhodou tato mutace zjištěna nebyla, nikdo by mě ani nijak nevyšetřoval na možnou trombózu a já bych byla více klidnější a v této jisté nevědomosti bychom v klidu odrodili. Také mě zrovna nepřesvědčil fakt, že lékaři nechávají volbu na mě, nicméně doporučení mi řekli (začátek 3. trimestru), protože co kdyby bylo kdyby... V každé nemocnici se to prý navíc dělá jinak - někdo dává fraxiparin 14 dní před porodem, někdo ve 3. trimestru, někdo ani neví, že sklony k trombóze má a nedostane nic. Nedokáži si představit, že si budu 3 měsíce píchat do těla nějakou látku. Prosím o Váš názor. Děkuji a přeji pěkný den.
Dobrý den, v prvé řadě bych ráda podotkla, že toto je otázka spíše na hematologa, který o aplikaci nízkomolekulárního heparinu rozhoduje (zda a kdy k ní dojde). Alespoň v naší nemocnici to takto platí a myslím, že i obecně by to tak být mělo. Trombofilní stavy jsou hematologické onemocnění a také tedy o léčbě rozhoduje hematolog. Zkušenost je tedy ale taková, že pokud je zjištěna Leidenská mutace a trombózu jste v minulosti neprodělala, pak byste měla preventivně píchat poslední trimestr a event. celé šestinedělí. Argument, že pokud byste nevědela, že mutaci máte, pak byste si nic píchat nemusela, mi přijde trochu zvláštní. Měla byste být ráda, že se na mutaci přišlo, protože riziko trombozy v graviditě je vyšší i pro nerizikové pacientky, natož pro rizikové.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Chtěla jsem nechat dceru naočkovat proti rotavirům, ale naše paní doktorka, respektive sestřička mi říkala, ať si to nejdříve pořádně rozmyslím a prostuduju, že se to moc nedává, tak mě tím zmátla. Jak vy vnímáte toto očkování? Děkuji.
V mé ambulanci očkujeme proti rotavirům často. Očkování chrání proti nebezpečným průjmům hlavně kojence. I pokud jsou děti kojeny, mohou tímto průjmem onemocnět. Kojení je proti tomu plně nechrání. U kojenců dochází k velmi rychlé dehydrataci s nutností infuzní terapie za hospitalizace. Po zavedení očkování i v mé ambulanci počet těchto onemocnění velmi poklesl.
Očkování je šetrné, podává se v kapkové formě, děti to snášejí velmi dobře.
Samozřejmě může dojít k nežádoucím účinkům, jako při každem jiném očkování.
Zatím jsem se nesetkala s velkými extrémy, jen se zhoršením bolestí bříška a řidší stolicí, to ale po několika dnech odeznělo.

Pro akci je nutné přihlášení