Celkem výsledků pro výraz "nemoc": 68
Dobrý denOd září jsem brala antikoncepci lindytte (21 pilulek) A v prosinci jsem přešla na antikoncepci daylette (24 pilulek) .Sex jsem měla naposledy 6.11 partner byl na začátku ve mě bez kondomu. Vážně jenom par přirazu. Pak si dal kondom Má mi skončila tesne před stykem a brala jsem 2 dny druhé platoNa konci listopadu byla ms normální a rádsi jsme si v prosinci před MS dělala test a byl negativní Dale jsem 18.12 seděla na partnerovo přirození ale nebyl ve mě a pak mě dělal prstyMohla bych se zeptat jestli při jedné z této metod bych mohla být těhotná z preejakulat?Kdyz jsem brala do toho prosince antinu lindytte tak jsem ji brala pravidelně až na pátkyTo jsem měla o hodinku spozdeniA teď jak beru to daylette od prosince tak se mi stane že půl až jednu hodinu maximálně dvě vezmu prasek dyl Jednou se mi stalo že jsme si vzala až po 3 hodinách. Nikdy to nepresahlo 12 hJde o to že mi teď MS přišla den před tím než jsem měla brát druhé plato nove antikoncepce A byla velice slabá ze by mi jedna vložka vydržela přes vážně takový krvácení úplně slabounky. Pak jeden den to bylo hodně a druhý den taky trochu víc. MS mi skončila teď v úterý. Při menstruaci jsem si dělala ráno 4 testy všechny negativníJe tedy šance na otěhotnění a ma MS vliv na výsledek testu?A teď mám takový hnědý výtokMyslíte si že ta MS může být novou antikoncepci a tím že je tam víc pilulek.? V únoru půjdu na gyndu ale kdybych byla těhotná z listopadu tak bych už nemohla jit v únoru na potrat. Jinak mi doktorka řekla že mám volnou tekutinu v děloze. Ale že to může být prasklý vajíčko takhle mi to řekli v prosinci na ultrazvuku a nebo taky ne že moc neví co to je ze se může jednat o to prasknutí. Už dvakrát to u mě viděla Půjdu teď i na vyšetření kvůli krvácení z konečniku ale asi nemoc s tím nemá co dělat
Dobrý den,
moc nevím, na co přesně Vám odpovědět... Nicméně obecně - pokud jste si dělala těhotenský test při probíhající menstruaci, tak je to trochu nesmyslné počínání... kdybyste byla těhotná, nemáte menstruaci. Snažte se užívat antikoncepci pravidelně, omezte situace, kdy dojde k časovému posunu v užívání tabletek. Pokud Vám normálně pravidelně přichází menstruace, nevidím takto důvod se obávat, že byste byla těhotná. A pokud krvácíte z konečníku, doporučuji navštívit vašeho obvodního lékaře či chirurgickou ambulanci k došetření příčiny.
Hezký den

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dcera měla před třemi měsíci očkované Bexsero - reakce v noci teplota 40,2. Poté místo vpichu 3 týdny tvrdé a objevila se ji uzlina v třísle hned po očkování, má ji dodnes. Byly jsme s uzlinou na ultrazvuku a uzavřeno jako reakce na očkování. Je na té samé noze, kde byl vpich. V pondělí má jít na druhou dávku Bexsera, ale já se bojím, zda bude zase velká horečka a aby ji nevyskočila uzlina i na druhé noze. Taky chci ještě upozornit, že po každém očkování asi z důvodu oslabené imunity vždy pak byla na to za pár dní nemocná, nevím zda to může mít souvislost. Jednou to byla šestá nemoc,poté herpetická gingivostomatitida. Chtěla bych se zeptat,zda byste doporučila naočkovat druhou dávku Bexsera? Nebo mám ještě počkat? Do kdy lze naočkovat druhou dávku, aby to mělo účinnost? A nebo ji Bexsero už nedat vůbec? Děkuji moc za Vaši odpověď.
Dobrý den, nejzazší termín 2. dávky Bexsero je za 4 měsíce po 1. dávce. Očkováni Bexsero má popsané podobné reakce, jako prevence se doporučuje podání Paralenu před očkováním a po očkování. Doporučuji podat 2. dávku, i když vedlejším reakcím nelze zabránit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, stále pobírám rodičovský příspěvek a na začátku června, kdy syn dovrší věk 3 let, začnu pracovat na HPP částečná úvazek. Mám si příspěvek dovybrat? Pokud syn bude nemocný, nebo budu muset na rizikové těhotenství, bude mi vyplacena nemocenská z tohoto částečného úvazku? A pokud jsem předtím pracovala u téhož zaměstnavatele, měla bych s druhým dítětem nárok na PPM z plné výše původního platu (i pokud bych musela na rizikové těhotenství)?Moc děkuji za odpověď!!S pozdravem Vlavl
Dobrý den,
souběh rodičovského příspěvku a nemocenského je možný. Na ošetřovné na syna byste také měla nárok, ale už ne například otec dítěte, pokud Vy čerpáte rodičovský příspěvek (výjimkou je např. situace, kdy Vy se pro nemoc nemůžete o nemocného syna starat).
Z Vašeho dotazu mi není úplně jasné, jestli pracovní poměr trvá po celou dobu a nyní jen upravujete úvazek, nebo pracovní poměr dříve skončil a nyní uzavíráte nový u stejného zaměstnavatele. Pokud trvá stále stejné zaměstnání a nastoupila byste na další PPM do 4 let věku dítěte, budete mít PPM vypočítanou z vyměřovacího základu pro předchozí PPM, pokud je vyšší než aktuální vyměřovací základ (bez ohledu na případnou pracovní neschopnost). U nemocenského, i pokud trvá stejný pracovní poměr, se vychází z aktuálního vyměřovacího základu, který se zjišťuje z předchozích 12 měsíců před měsícem nástupu na PN. Pokud by v tomto období nebyl započitatelný příjem v daném zaměstnání nebo alespoň 30 kalendářních dní, kterými se dá dělit vyměřovací základ, vycházelo by se z prvního předchozího kalendářního roku, ze kterého lze denní vyměřovací základ vypočítat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda i v tomto našem případě, nám bude IVF proplaceno od pojišťovny. Oba dva jsme s partnerem plodní, ale z mé strany je závažná genetická nemoc, kterou by zdědilo dítě. Bylo mi doporučeno podstoupit umělé oplodnění, kde by tento gen odstranili. A tak mě zajímá, jestli i v takovém případě, je umělé oplodnění normálně proplaceno pojišťovnou, i když jsme oba dva plodní. Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
pojišťovna hradí příspěvek na IVF cyklus a hormonální stimulaci až do celkového počtu 4 cyklů s limitem do 40. narozenin ženy.
Pokud se jedná o preimplantační genetické testování embryí pro dědičné onemocnění, které slouží k výběru embrya, které danou mutaci v příslušném genu nepodědilo, tak na specializovaných pracovišti, které jsou k tomuto akreditovány, rovněž pojišťovna tuto péči hradí. Je však rozdíl v úhradě z jednotlivých pojišťoven.
Pokud byste měla zájem o konkrétní rozbor celé situace, napište mi, u jaké pojišťovny jste s partnerem pojištěni, kolik je Vám let a o jaké dědičné onemocnění se jedná.
Rádi Vám budeme jako specializované pracoviště pro tyto metody nápomocni.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak mám postupovat u dcery nyní 21 měsíců, která je od jara velmi často nemocná a nyní má již měsíc zvýšenou teplotu. Na začátku května měla covid, který se projevoval pouze dlohotrvající rýmou bez teploty. Na konci června byla očkovaná vakcínou mmr, po 9 dnech měla 2 dny horečky, ty odezněly, ale po dalších asi 10 dnech měla virozu, kdy měla 1 den vysoké horečky, pak tři dny teploty. Potom byla asi 14 dní v pořádku a znovu viroza s vysokými horeckami, trvala cca 5 dní, potom se osypala, zřejmě 6.nemoc(u lékařky jsme byli 2. den. nemoci, potom už ne). Poté znovu asi za 14 dní teploty, kolem 38, trvaly 4 dny, pak byla 2 dny bez teploty, ale byla hodně unavená. Když únava přetrvávala, za další 2 dny jsem ji změřila a zjistila, že má celodenní 37-37,5, vyjma ráno a v poledne ihned po probuzení, to je chvíli bez teploty. Tento stav trvá doteď bez přerušení již od začátku září, nejdříve k tomu byla i dost unavená, to se docela zlepšilo. Lékařka udělala v polovině září krevní odběry- krevní obraz, jaterní testy, eb virus, borelie- všechno v pořádku. Výtěr z krku a moč v pořádku. Co mě znepokojuje, je, že od 18 měsíční kontroly na konci června přestala přibírat na váze, má stále 12kg(předtím přibírala velmi dobře).Chuť k jídlu má normální. Nyní má opět virozu od sestry, kdy jeden den měla téměř 39 horečku, poté opět přešla ke svým teplotám 37-37,5, přičemž má trochu rýmu a kašel z rýmy, je unavenější. Tu virozu s rýmou a kašlem má poslední týden, všechny předchozí virozy(kromě covidu) a teploty byly bez nachlazení. Zuby jí v současné době žádné nelezou. Byli jsme také na orl, kde se na nic nepřišlo. Poradíte mi prosím, jaká další vyšetření si mám u dcery vyžádat, na jakého odborníka se obrátit? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den. Ještě bych doporučila vyšetření moči a sono břicha k vyloučení dilatace dutého systému ledvin, pokud bude vše negativní, potom interní vyšetření.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám nového přítele, asi 4 měsíce spolu máme pohlavní styk. Vždy bylo vše v pořádku. Až teď o víkendu jsem měli pohlavní styk a v pondělí jsem zjistila, že mám menší oděrku na vnitřní straně kousek od vchodu do pochvy. Chtěla bych se zeptat zda se jedná pouze o odřeninu nebo je nějaká pohlavní nemoc, která se dřív nemusela projevit? Na oděrku jsem přišla náhodně při utírání kdy zabolela. Jinak o tom nevím. Na preventivní prohlídku ke svému gynekologovi jdu až v srpnu. Děkuji za odpověď

Dobrý den, pohlavně přenonou chorobu Vám na základě fotografie v rámci internetového poradenství rozhodně vyloučit nemohu, nicméně pokud jste zamýšlela na syfilis, tak ten mi z toho co píšete příjde nepravděpodobný. Samozřejmě, může se jedna o zcela prosotu odřeninu po pohlavním styku. Nicméně v případě nějakých dalších obtíží - zvětšené mízní uzliny v okolí, teploty apod., je vhodná kontrola u Vašeho gynekologa.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,dcera má asi poslední 3 týdny najednou strach z mimoškolních akci,vystupovat s hrou na klavír,výlety,ale i jen sedět v publiku a fandit spolužákům atd. U všeho chce mámu. Do této doby byla úplně v pohodě, samozřejmě nějaká tréma nebo strach občas byl,ale teď hystericky pláče, drží se mě a nechce sama nikam jít. Jako důvod udává strach z cizích lidi/dětí. Má ještě 5 letého bratra a ročního s těma má krásný vztah. Dětem se snažím maximálně věnovat, je milovaná.
Dobrý den,
na váš dotaz nelze dát jednoduchou ani jednoznačnou odpověď. Současné potíže dcery mohou být způsobeny mnoha faktory. Pravděpodobným spouštěčem jejího chování, které se projevuje jako separační úzkost, mohla být nějaká zátěžová situace, kterou dcera zažila. Tato situace mohla, nebo ani nemusela souviset s veřejným vystupováním nebo s mimoškolní akcí, jen se její úzkost takto projevuje. Můžete se zkusit zamyslet, jestli se něco nezměnilo v rodinném prostředí, co by dcera mohla vnímat nějak citlivě. Sourozenec třeba potřeboval pro nemoc více vaší pozornosti, naučil se nějakou novou dovednost, pro kterou byl obdivován, byl u vás někdo na návštěvě, dcerka u někoho byla, napětí v rodině apod. Takových situací mohla být celá řada. Mohlo se také stát, že se dcera ve skupině více lidí ztratila, nebo si to na chvíli myslela a rozhodilo ji to, nebo na ni někdo cizí neočekávaně promluvil, nebo jen může být z nějakého důvodu přetížená a na mimoškolní akce už nemá dostatek kapacity. Podle jejího věku předpokládám, že je v první třídě. První třída sama o sobě je velice pro dítě náročná a zátěžová, a to nemluvím jen o výuce, ale také sociálně. Na konci školního roku už bývají děti hodně unavené, a to i když do školy chodí rády a škola je baví.
Poskytněte dceři i nadále bezpečné a láskyplné prostředí, hodně si s ní povídejte, její obavy nebagatelizujte, poskytněte jí podporu. Je možné, že vám časem sama poví, co se přihodilo. Do výpovědi ji ale nenuťte, nevyslýchejte ji, jen jí dejte příležitost se vám svěřit spontánně. Do hromadných akcí ji nenuťte a počkejte, až sama projeví zájem. Pro jistotu a z důvodu dcerou uváděného strachu z cizích lidí bych vám doporučila obtíže zkonzultovat u dětského klinického psychologa, nebo v poradenském zařízení.
S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 21 let, vážím 75 kg a měřím 165 cm. Léčím se s vysokým TK. Mám dotaz ohledně menstruace. Poslední mes.byla od 26.6.- 1.7. Nebyla ani nějak silná, spíš normální. Nicméně jsem to už v červenci vůbec nedostala, ani žádné příznaky, že by MS měla přijít. Jsem z toho na nervy, těhotná být nemůžu, jelikož sex s muži nemám (mám přítelkyni). Chci se zeptat - je to normální? Teď to čekám každým dnem, ale pořád nic, bolí mě každý den hlava, někdy mě pobolívá v podbřišku ale žádné špinění, žádný výtok, vůbec nic. Je potřeba zajít na gyndu? Mockrát děkuji za Váš čas a odpověď.
Dobrý den, mírná fluktuace v cyklu je normální, za opožděnou menstruaci může například i stres, fyzický i psychický, nemoc, změny stravovacích návyků apod. Pokud se Vám menstruace do 2 týdnů neobjeví, tak to řešte již se svým gynekologem.

Pro akci je nutné přihlášení