Celkem výsledků pro výraz "nemoc": 68
Dobry den, chtela bych se zeptat, pritelova teta, ma syna s autismem, je proto vetsi riziko ze s pritelem budeme mit take dite postižené autismem, je tato nemoc takhle dedicna? Dekuji za odpoved.

Dobrý den, toto onemocnění patří mezi dědičné, dodnes se ale bohužel neví, do jaké míry a jak tato dědičnost přesně funguje. Z dosavadních výsledků výzkumů vyplývá, že onemocnění častěji postihuje mužské pohlaví a také informace, že pokud mají rodiče dítě, které toto onemocnění má, je zhruba 2-5% riziko, že i jejich druhé dítě bude autistické. V tuto chvíli se nedá přesně určit nebo vyčíslit, zda a jaké riziko pro Vás vyplývá, ale dalo by se předpokládat, že nízké. Rozhodně to neznamená, že se Vám automaticky musí narodit dítě s tímto onemocněním a nestojí to za to, abyste se tím zbytečně stresovala. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. V prvním těhotenstvi mi byla aplikována injekce kvůli protilátkám jsem Rh - a partner Rh+ . Po porodu mi ji chtěli dát znovu, ale odmítla jsem protože, mi z injekce nebylo dobre. Ted jsem 3 tydny opět těhotná a bojím se o mininko, aby bylo v pořádku. Na první kontrolu jdu až v půlce července. Nemám jít na kontrolu dříve ? Stačí ta injekce v prvním těhotenství ? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v případě, že je matka Rh- a po porodu se prokáže, že dítě je Rh+, podává se matce po porodu (do 72 hodin) injekce s imunoglobulinem, která zabrání tvorbě protilátek v mateřském organismu (proti Rh+ dítěte) v dalším těhotenství. Je to z toho důvodu, že následky nesouladu Rh faktoru (pokud nebyla podána injekce) se projeví až v tom dalším těhotenství (a to v případě, že další dítě bude opět Rh+). Tvorba mateřských protilátek proti Rh+ dítěte může u něj vyvolat novorozeneckou hemolytickou nemoc (která vede k těžké chudokrevnosti a novorozenecké žloutence, v závažných případech až poškození mozku, vzácně také může dojít k potratu či nitroděložnímu úmrtí plodu). Tyto postupy nejsou pro Vás povinné, můžete cokoliv odmítnout s vlastními riziky, ale vychází z doporučení České gynekologické a porodnické společnosti. Nelze proto říci, že jedna injekce byla plně dostatečná.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již nějakou dobu mě pálí okolí pochvy a především močová trubice. Měla jsem na přeléčení Furolin a Macmiror, dále také nějaké vaginální globule a mastičky, vše bez efektu. Nejvíce mě pálí močová trubice, při močení mě nepálí, ale pálí mě jakoby celý den v klidu. Kultivace z pochvy vyšla dobře, moč na kultivaci také, nyní mi gynekolog dělal ještě stěr z močové trubice na kultivaci. Je možné, že je moč v pořádku, ale že by se ze stěru z trubice mohlo konečně něco najít? Jaké věci lze z takového stěru zjistit? Napadlo mě ještě, že by se mohlo jednat o ureaplasmu, příznaky na mě poměrně sedí, nicméně jsem ještě neměla pohlavní styk. Je možné získat tuto nemoc i bez styku, např. koupáním v bazénu, rybníku...? Mockrát děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Dobrý den, ureaplasma by se prokázala v kultivacích. Nicméně by bylo vhodné zvážit vyšetření u urologa, zda se nejedná například o zúžení močové trubice (může vzniknout po zánětech) anebo o jiné urologické záležitosti. Pokud však je pocit pálení i někde v okolí vchodu do pochvy, je možné vzít i vzorek (biopsii) z toho místa a nechat jej histologicky vyšetřit, zda se nejedná například o onemocnění lichen sclerosus (chronické zánětlivé onemocnění kůže) - provádí gynekolog.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý denOd září jsem brala antikoncepci lindytte (21 pilulek) A v prosinci jsem přešla na antikoncepci daylette (24 pilulek) .Sex jsem měla naposledy 6.11 partner byl na začátku ve mě bez kondomu. Vážně jenom par přirazu. Pak si dal kondom Má mi skončila tesne před stykem a brala jsem 2 dny druhé platoNa konci listopadu byla ms normální a rádsi jsme si v prosinci před MS dělala test a byl negativní Dale jsem 18.12 seděla na partnerovo přirození ale nebyl ve mě a pak mě dělal prstyMohla bych se zeptat jestli při jedné z této metod bych mohla být těhotná z preejakulat?Kdyz jsem brala do toho prosince antinu lindytte tak jsem ji brala pravidelně až na pátkyTo jsem měla o hodinku spozdeniA teď jak beru to daylette od prosince tak se mi stane že půl až jednu hodinu maximálně dvě vezmu prasek dyl Jednou se mi stalo že jsme si vzala až po 3 hodinách. Nikdy to nepresahlo 12 hJde o to že mi teď MS přišla den před tím než jsem měla brát druhé plato nove antikoncepce A byla velice slabá ze by mi jedna vložka vydržela přes vážně takový krvácení úplně slabounky. Pak jeden den to bylo hodně a druhý den taky trochu víc. MS mi skončila teď v úterý. Při menstruaci jsem si dělala ráno 4 testy všechny negativníJe tedy šance na otěhotnění a ma MS vliv na výsledek testu?A teď mám takový hnědý výtokMyslíte si že ta MS může být novou antikoncepci a tím že je tam víc pilulek.? V únoru půjdu na gyndu ale kdybych byla těhotná z listopadu tak bych už nemohla jit v únoru na potrat. Jinak mi doktorka řekla že mám volnou tekutinu v děloze. Ale že to může být prasklý vajíčko takhle mi to řekli v prosinci na ultrazvuku a nebo taky ne že moc neví co to je ze se může jednat o to prasknutí. Už dvakrát to u mě viděla Půjdu teď i na vyšetření kvůli krvácení z konečniku ale asi nemoc s tím nemá co dělat
Dobrý den,
moc nevím, na co přesně Vám odpovědět... Nicméně obecně - pokud jste si dělala těhotenský test při probíhající menstruaci, tak je to trochu nesmyslné počínání... kdybyste byla těhotná, nemáte menstruaci. Snažte se užívat antikoncepci pravidelně, omezte situace, kdy dojde k časovému posunu v užívání tabletek. Pokud Vám normálně pravidelně přichází menstruace, nevidím takto důvod se obávat, že byste byla těhotná. A pokud krvácíte z konečníku, doporučuji navštívit vašeho obvodního lékaře či chirurgickou ambulanci k došetření příčiny.
Hezký den

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dcera měla před třemi měsíci očkované Bexsero - reakce v noci teplota 40,2. Poté místo vpichu 3 týdny tvrdé a objevila se ji uzlina v třísle hned po očkování, má ji dodnes. Byly jsme s uzlinou na ultrazvuku a uzavřeno jako reakce na očkování. Je na té samé noze, kde byl vpich. V pondělí má jít na druhou dávku Bexsera, ale já se bojím, zda bude zase velká horečka a aby ji nevyskočila uzlina i na druhé noze. Taky chci ještě upozornit, že po každém očkování asi z důvodu oslabené imunity vždy pak byla na to za pár dní nemocná, nevím zda to může mít souvislost. Jednou to byla šestá nemoc,poté herpetická gingivostomatitida. Chtěla bych se zeptat,zda byste doporučila naočkovat druhou dávku Bexsera? Nebo mám ještě počkat? Do kdy lze naočkovat druhou dávku, aby to mělo účinnost? A nebo ji Bexsero už nedat vůbec? Děkuji moc za Vaši odpověď.
Dobrý den, nejzazší termín 2. dávky Bexsero je za 4 měsíce po 1. dávce. Očkováni Bexsero má popsané podobné reakce, jako prevence se doporučuje podání Paralenu před očkováním a po očkování. Doporučuji podat 2. dávku, i když vedlejším reakcím nelze zabránit.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, stále pobírám rodičovský příspěvek a na začátku června, kdy syn dovrší věk 3 let, začnu pracovat na HPP částečná úvazek. Mám si příspěvek dovybrat? Pokud syn bude nemocný, nebo budu muset na rizikové těhotenství, bude mi vyplacena nemocenská z tohoto částečného úvazku? A pokud jsem předtím pracovala u téhož zaměstnavatele, měla bych s druhým dítětem nárok na PPM z plné výše původního platu (i pokud bych musela na rizikové těhotenství)?Moc děkuji za odpověď!!S pozdravem Vlavl
Dobrý den,
souběh rodičovského příspěvku a nemocenského je možný. Na ošetřovné na syna byste také měla nárok, ale už ne například otec dítěte, pokud Vy čerpáte rodičovský příspěvek (výjimkou je např. situace, kdy Vy se pro nemoc nemůžete o nemocného syna starat).
Z Vašeho dotazu mi není úplně jasné, jestli pracovní poměr trvá po celou dobu a nyní jen upravujete úvazek, nebo pracovní poměr dříve skončil a nyní uzavíráte nový u stejného zaměstnavatele. Pokud trvá stále stejné zaměstnání a nastoupila byste na další PPM do 4 let věku dítěte, budete mít PPM vypočítanou z vyměřovacího základu pro předchozí PPM, pokud je vyšší než aktuální vyměřovací základ (bez ohledu na případnou pracovní neschopnost). U nemocenského, i pokud trvá stejný pracovní poměr, se vychází z aktuálního vyměřovacího základu, který se zjišťuje z předchozích 12 měsíců před měsícem nástupu na PN. Pokud by v tomto období nebyl započitatelný příjem v daném zaměstnání nebo alespoň 30 kalendářních dní, kterými se dá dělit vyměřovací základ, vycházelo by se z prvního předchozího kalendářního roku, ze kterého lze denní vyměřovací základ vypočítat.
Pro akci je nutné přihlášení