Celkem výsledků pro výraz "mimodelozni tehotenstvi": 100
Dobrý den, minulý týden ve středu jsem byla na ultrazvuku, těhotenství mělo být 7+5, velikostně dle plodu (12,5mm) bylo ale 7+3. Dnes proběhla další kontrola, kdy těhotenství mělo být 8+5, ale dle velikosti (14,5mm) mi bylo řečeno, že je max. 8+2 ( po devíti dnech od předchozí kontroly) . Jsem na rizikovém těhotenství, před necelými třemi týdny jsem mírně krvácela. Už jsem po jednom potratu. Jde mi o to, že mám strach, že se plůdek špatně vyvíjí a málo roste. Srdíčko bylo krásně vidět a je 100%, podle doktorky je tak těhotenství prosperující. Nicměné mi stále vrtá hlavou, proč je plůdek tak malý a proč se mi při každé kontrole ,,zkracuje,, doba těhotenství. Mnohokrát děkuji za odpověď, Lucie
Dobrý den, pokud plod odpovídá o pár dní menší, než by měl být, pak se jedná nejspíše o chybu měření. Každý milimetr může dataci posunout. Vzhledem k tomu, že je plod velmi malý a ultrazvukové vybavení ambulancí je omezené, je to celkem častý jev. Důležité je, že srdeční akce plodu je přítomá a plod roste. Na přesnou dataci gravidity si počkejte až na UZ ve 12. týdnu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,prodělala jsem dva porody sekcí, před 6 a 3 lety. Hojení bylo v pořádku. Nyní uvažuji o dalším dítěti, ale ve zprávě od lékaře po druhém porodu jsem měla uvedeno, že další těhotenství nedoporučuje vzhledem k ztenčenému dolnímu segmentu dělohy. Chtěla bych si nechat UTZ zkontrolovat jizvu, ale nevím, zda to stačí k posouzení, zda by další těhotenství bylo přece jen možné. Jak vysoké je riziko, že nastane problém (např. ruptura), jestli se to takto dá říci?Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den, čím větší počet císařských řezů, tím více může být dolní segment ztenčený. Obecně každá další operace přináší další rizika. Na ultrazvuku může být patrná předchozí jizva a velmi často její rozestup, který ve většině případů není klinicky významný a nebrání dalšímu těhotenství. Ruptura dělohy je vzácná, velmi závažná komplikace těhotenství resp. porodu. Setkáváme se s ní s frekvencí do 1 % u žen s anamnézou jizvy na děloze (po předchozím císařském řezu…). Po císařských řezech může nastat i jiná komplikovaná situace, a to, že se zárodek uhnízdí v místě jizvy. Může dojít k prorůstání placenty hlouběji do různých vrstev dělohy a s tím spojené problematické odlučování lůžka při porodu, riziko většího krvácení a v krajním případě až ztráta dělohy. Jedná se zpravidla o výjimečné stavy, je však vhodné být o nich informován. Před plánem dalšího těhotenství neváhejte konzultovat Vašeho gynekologa, který zná Vaši přesnou anamnézu. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem těhotná, jsem v 5 týdnu a 6. Den podle gynekologa, podle mě je to poslední den 6 tydne. Posledni m mi začala 5.5, Dítě by mělo mít 2-3 mm, ale já tam nemám žádný. Prý se chystá gestračni váček, a mám to tam zahlý dozadu. Jak je to možný? Navíc bych potřebovala dát dítě pryč ideálně práškem, dítě nebylo plánovaný a já mám jiný starosti s rodinou a jsem na to sama, o prababičku se nikdo nechce starat :( prášek teď nejde použít, protože není dítě, ale na prášek mám čas ještě maximálně týden. Nebo je nějaká výjimka že je dítě o dost mladší než gestracni věk? A jak je možný že se napíše že v gestracnim věku xx týdnu má xx cm, když to bude asi podle konkrétního věku dítěte, který vzniklo během ovulace která trvá týden? Podle mě jsem asi otehotnela v posledních dnech ovulace, tak je o týden mladší. Ale je nějaká šance že půjde použít prášek? Navíc doktor říkal něco o mimodeloznim těhotenství, ale pak mi to nechtěl zopakovat, ale prý je jinak vše v pořádku se mnou. Tak nevím.
Dobrý den, do 7. týdne se dá v České republice ukončit těhotenství pomocí farmakologické interrupce (pomocí tablet, nechirurgická metoda). Pokud o to máte zájem, informujte svého gynekologa, aby mohl na základě ultrazvukového vyšetření rozhodnout, zda toto lze provést, respektive mimo jiné také zpřesnit, zda se těhotenství nachází v děloze (v případě mimoděložního těhotenství nelze farmakologickou interrupci použít, provádí se laparoskopie). Může se také jednat o případ, kdy se v děloze vytvoří gestační váček, ale nevznikne v něm embryo. Ke zpřesnění diagnózy je však zapotřebí kontrolní ultrazvuk, případě doplnění odběrů těhotenského hormonu z krve. Hezký den.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dne 1.7. jsem zjistila, že jsem neplanovane těhotná. Menzes pravidelné poslední 2.6.. Dne 19.6. jsem se nehorázně opila, druhý den kocovina, Ibalgin, zvracení. Od 22 týden jsme byli na dovolené na jižní Moravě denně víno do nálady. Chtěla bych znát váš názor zda podstoupit interupci? Dítě bych si chtěla nechat, ale mám strach, že jsem ho svým chováním poškodila. Je reálná šance, že v této fázi vývoje jsem přece jen plod neohrozila? Děkuji
Dobrý den, z popisu nelze zjistit, v jakém týdnu těhotenství aktuálně jste. Začátek těhotenství probíhá formou "vše nebo nic", to znamená, že pokud dojde k různým vnějším i vnitřním vlivům, zárodek se buď vyvíjí dále nebo dojde k potratu (z různých příčin). Ukončení těhotenství lze na vlastní žádost do 12.týdne, pokud jsou k tomu genetické důvody, tak do 24. týdne. Míru poškození alkoholem však určit nelze a záleží také na týdnu těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení
dobrý den, mam problém, pred týdnem v 5 TT, jsem zjistila že těhotenství již týden neprosperuje a HCg kleslo, trochu jdem spinila, ale nekrvácela, gynekolog mi řekl že po menstruaci mam zavolat, jak dlouho to může trvat neřekl, a ja se v tom šoku ani nezeptala. Tak čekám, jenže včera jsem měla nechraneny sex, a dnes mam typické ovulační příznaky. je sance ze bych mohla otěhotnět a udržet těhotenství? pokud stále je první embryo v děloze. mam ted strach, ovulaci jsem nečekala.. díky za odpověď
Dobrý den, pokud těhotenství je stále v děloze, tak ke klasickému otěhotnění nedojde, ovulaci nemáte. Pokud se těhotenství nevyvíjí správně (na základě vyšetření u Vašeho gynekologa), jeho aktuální průběh bohužel již nelze ovlivnit k lepšímu. Pokud začnete krvácet, vyhledejte gynekologa co nejdříve.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, prosím o radu jak léčit a předejít mykozám v těhotenství.Jsem ve 12.týdnu a od začátku mám výtoky většinou i svědivé.Nedávno jsem měla na doporučení boraxové čípky,teď se zase objevil hlenový výtok. Chtěla jsem se zeptat, jestli je účinné preventivně po dobu těhotenství používat vaginální přípravky na podporu mikroflory a ph? V lékárně jsem si zakoupila zaváděcí tablety Ginimum.Myslíte,že by to mohlo pomoct nebo jen vyhozené peníze? Ještě mám doma klasické Laktobacily v tabletách,pomohlo by užívat i toto nebo je lepší něco na zavádění?Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, vaginální probiotika Gynimun je určitě výborná volba v rámci prevence těchto potíží v těhotenství. Výtoky a zejména kvasinkové záněty se často v těhotenství objevují a nedaří se jich dlouhodobě zbavit, rády se vrací. Je to dáno těhotenskými změnami. Tyto potíže ustupují po porodu. Můžete i kombinovat s laktobacily, avšak Gynimun je z dlouhodobého hlediska určitě vhodný. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, byla jsem u gynekologa kvůli potvrzení těhotenství a kromě klasického těhotenství v děloze také objevil útvar mimo dělohu. Údajně za její hranicí někde u děl. čípku. útvar vypadá přesně jako těhotenství zhruba v 6t, kdy je gestační a žloutkový váček. Nijak to neřeší, ale mám trochu obavy. Přecejen nevím, co to je. Již jednou jsem s ním tento útvar řešila cca před půl rokem, kdy si myslel, že je to mimoděl. těhotenství, ale hcg v krvi negativní a po menstruaci byl útvar pryč. Nyní tam zase je, ale jelikož díky těhotenství menstruace neproběhne, tak nezmizí. Nemám žádné bolesti, krvácení ani nic dalšího. Nemáte prosím nápad nebo nějaké vysvětlení, co by to mohlo být? Nechci nic podcenit a nevím jestli můj gynekolog opravdu ví, co dělá. Na podzim mi dělal stěr a preventivní prohlídku a také vše v pořádku.(Jsem rok a půl po operaci endometriální cysty na vaječníku, kdy mi byl odebrán celý levý vaječník s vejcovodem.)Díky za odpověď.
Dobrý den, z Vašeho popisu nejsem schopna nález zhodnotit, je potřeba vidět nález. V oblasti čípku se mohou vyskytovat např. Nabothovy cysty. Jedná se o benigní retenční cystu děložního hrdla, která vzniká uzavřením vývodu hlenové žlázy.
Nabothovy cysty nemají klinické projevy (nebolí, nekrvácí atd.), u většiny žen nezpůsobují žádné potíže a přijde se na ně většinou náhodně při gynekologickém vyšetření.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, ráda bych se zeptala na dotaz ohledně cestování při těhotenství, jsem nyní začátek 9. týdne, za 2 týdny máme jet na firemní dovču na týden na jachtu do Chorvatska. Chci se zeptat, zda je to vhodné? Je mi 24, první těhotenství, ivf kvůli endometrióze, první ET vyšel, srdíčko bije, nemám nevolnosti, jen únava, od začátku ani kapka krve, cítím se moc dobře, mám nasazený od doktora utrogestan 3*den, nikdy jsem těhotná předtím nebyla, nadváhu nemám.Jednalo by se o 7 dní dovolenou na jachtě, každý den zastavuje v přístavu. Moc jsem se na odpočinek těšila, ale doktorka mě odrazuje, prý kvůli houpání lodi. Tak nevím. Nechci děťátku ublížit. Upřímně mě ani nenapadlo, že týden volna ve stínu na moři by mohlo uškodit. Je pravda, že na jachtě jsem nikdy nebyla, ale celkově nemám problém s nevolnostmi ani normálně ani teď, když jsem těhotná. Tam pojedeme autem a v půli cesty zastávka a přespání u jezera.Myslíte,že je to vhodné nebo radši nejezdit - proč?Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, chápu, že se cítíte naprosto v pořádku a stejně tak momentálně probíhá i Vaše těhotenství a to je moc dobře. Nicméně je pravdou, že první trimestr je při každém těhotenství rizikovým obdobím, kdy je zvýšená pravděpodobnost potratu. Obecně se doporučuje vynechat cestování v prvních týdnech a obzvlášť pokud je to letadlo či loď, jelikož nikdy člověk neví, co změny tlaku, houpání, nevolnost, horko apod. s námi udělají. Sama píšete, že jste po IVF, takže bych popřemýšlela, zda paní doktorku neposlechnout. Samozřejmě nikdo Vám nemůže nic zakazovat, pouze doporučit a výsledné rozhodnutí je čistě na Vás.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na cestování do zahraničí v době těhotenství. Máme jet na dovolenou do Chorvatska, pro jistotu autem místo letadla. V době dovolené budu ve 14., 15. týdnu těhotenství. Ptám se proto, že první těhotenství dopadlo předčasným porodem. Žádné komplikace jsem neměla, i přesto jsem porodila ve 34 tt. Holčička je naštěstí zcela v pořádku. Tak zvažujeme zda cestu podniknout. Ptám se raději více gynekologů, pro jistotu. Děkuji za Váš čas.
Dobrý den, pokud na Vaší gynekologické prohlídce bylo vše v pořádku a nemáte nikterak rizikové těhotenství, navíc budete po prvním trimestru, tak si myslím, že není důvod se znepokojovat. Samozřejmě se chovat přiměřeně k vašemu stavu, ale jinak si odpočiňte a užijte si dovolenou, psychika je také důležitá :-) Hezký den a případnou dovolenou
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, poslední menstruace mi začala 1.8.2021 a skončila 4.8.2021. Dělala jsem si při ní ovu testy a vyšly pozitivní, tudíž jsem měla poslední den ms nechráněný sex. V sobotu 9.8. jsem si dělala těhotenský test a vyšel pozitivní. Koupila jsem si digitální clearblue a vyšlo tam těhotenství 1-2 týdny. V neděli 10.8. jsem byla na hcg a vyšla mi hodnota 45,72. Včera tzn. 17.8.2021 jsem si dělala znovu clearblue test digi a vyšlo mi těhotenství 2-3 týdny. Nicméně jsem včera začala lehce hnědě špinit. Může se jednat o začínající potrat? je špinění v těhotenství v pořádku? Na ultrazvuku byla vidět jen zvýšená sliznice, ,je prý ještě brzy. Děkuji
Dobrý den, v ranném těhotenství může dojít ke špinění z důvodu nidace a nemusí to nutně znamenat potrat. Nicméně je pravdou, že během prvního trimestru a obzvláště na jeho počátku k potratům dochází, často to žena ani nezaznamená, protože pouze může lehce špinit či se potrat překrývá s menstruačním obdobím. Určitě jste objednána na ultrazvukové vyšetření s odstupem, na kterém se uvidí, zda je přítomen gestační váček (v něm se plůdek vyvíjí), nebo zda je děložka prázdná a došlo tedy pravděpodobně k potratu. Pokud byste krvácela více či měla bolesti, dostavte se na kontrolu dříve. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,moje žena je v 9. týdnu těhotenství, gynekoložka ji předepsala ascorutin, protože "špiní" a má diagnózu -placentu praevi.Chci se zeptat, jaké je riziko užívání tohoto přípravku v těhotenství? Vím, že tady má určující slovo gynekoložka, která zná diagnózu pacientky, a že se jedná o vitamín C s rutinem. Ale v příbalovém letáku je jasně napsáno, že se nemá užívat v těhotenství. Četl jsem názory, že je to naprosto v pořádku, přesto se ale na to raději zeptám.Děkuji za odpověďMarek Mazur

Dobrý den,
užívání Ascorutinu při tomto druhu potíží na začátku těhotenství je zcela běžná praxe.
Hezký den.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, omlouvám se, ale chtěla bych se zeptat, jestli je možné, aby zázvor ve velmi časném těhotenství způsobil autismus. Pila jsem v práci čaj (5 dní v týdnu) s cca 660mg zázvoru, byl hodně štiplavý, teď čtu o zázvoru samé hrozné věci a syn se narodil s autismem. Prý je zázvor přírodní antidepresivum (ovlivňuje serotonin) a antidepresiva zvyšují riziko autismu. Navíc existuje nějaká teorie spojující autismus se zvýšeným testosteronem a zázvor zvyšuje testosteron. Já už nevím, je to možné nebo mám spíše věřit, že to je dáno geneticky a ne zázvorem...? Přijde mi, že je zázvor jako nějaká droga (návykový), navíc se sušením prý koncentrují "účinné látky". V Indii ho prý jí ve velkém, ale nevím, třeba to pálivé jídlo víc zapíjí nebo už na to mají jinou genetickou výbavu... Už z toho trochu blázním, ale jinak si autismus syna neumím vysvětlit. Ještě teda čekáme na výsledky genetiky, ale prý většinou nic nenajdou. Můj email je jaaautismus@seznam.cz mockrát děkuji.
Dobrý den.
Nemoci autistického spektra mohou mít genetickou příčinu, dalším faktorem přispívajícím ke vzniku těchto onemocnění je vyšší věk rodičů, mateřské komplikace během těhotenství (zánětlivá onemocnění, infekce, hypertenze), vyšší hladiny luteinizačního hormonu a testosteronu a užívání některých látek během těhotenství.
Pokud jde o genetické příčiny, byly dosud zjištěny kandidátní geny SYNGAP1, SMAD6, PACS1, SHANK3, KMT2A, KCNQ2, ACTB, POGZ, MBP, PCDHA1, PCDH15, PDPR, jejichž mutace může být příčinou autismu, svoji roli mohou hrát i mutace v dalších genech, případně kombinace mutací.
Zánětlivá onemocnění infekčního i neinfekčního původu mohou ovlivnit vývoj nervové soustavy embrya nebo plodu prostřednictvím vysoké hladiny cytokinů, které procházejí placentou.
Vyšší hladiny luteinizačního hormonu a testosteronu jsou přítomny u žen se syndromem polycystických ovarií, u jejichž potomků se vyskytují ve zvýšené míře poruchy autistického spektra.
Z farmakologických příčin se uvádí vliv valproové kyseliny a některých antidepresiv (selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu) na vznik poruch autistického spektra.
Pokud jde o možnou úlohu konzumace zázvoru (Zingiberofficinale), lze vyloučit účinek prostřednictvím zvýšené hladiny testosteronu, který byl prokázán pouze u samců některých experimentálních zvířat, u člověka takto nepůsobí. Antidepresivní účinek zázvoru je založen na obsaženém dehydrozingeronu, který působí prostřednictvím inhibice monoaminooxidázy, tedy jiným mechanismem než antidepresiva uváděná jako možná příčina vzniku poruch autistického spektra.
Možnývliv konzumace zázvoru však nelze na současném stavu znalostí zcela vyloučit, protože tato droga obsahuje kolem 300 látek ze skupiny terpenů, alkaloidů a dalších chemických skupin a značná část z nich je v závislosti na dávce toxická. Z toho důvodu je používání zázvoru v těhotenství v některých státech zakázáno, případně je omezena maximální denní dávka.
Pro akci je nutné přihlášení