Celkem výsledků pro výraz "miminko 6 12 mesicu": 100
Dobrý večer, hormonální antikoncepci beru 4 a půl roku. S přítelem máme za 2 měsíce svatbu a po svatbě bychom chtěli miminko. Přítelova babička pochází z dvojčat. Proto moje otázka zní, zda si mám dát pauzu po užívání antikoncepce před tím, než začneme plánovat miminko, anebo hned po vysazení antikoncepce můžeme na miminku pracovat? Možná vás moje otázka zaskočila, ale nechci dvojčata. Děkuji velmi pěkně za odpověď a přeji pěkný zbytek večera.
Dobrý den, nevím, kam vaše otázka směřuje, příliš jí nerozumím. Jestli si myslíte, že na dvojčetné těhotenství má vliv, zda si uděláte či neuděláte pauzu po vysazení antikoncepce? S tím to logicky vůbec nesouvisí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,máme doma 9 měsíční holčičku, kterou plně kojím, samozřejmě už jíme i příkrmy. Rodičovský příspěvek jsem si určila pouze na 2 roky, jeikož se s manželem letos chceme pokusit o další miminko, aby děti nebyly moc od sebe. Jde mi o to, jestli musím přestat kojit, aby se nám to podařilo? Od porodu jsem ještě menstruaci nedostala a nevím, zda je možné v tomto případě otěhotnět. Malou kojím přes den tak 2x - 4x, ale přijde mi, že si tím spíš už jen zahání žízeň a v noci kojím dle potřeby, taky 2x, někdy 4x, záleží na období, jestli se mi v noci budí častěji (jestli je nemocná, bolí zoubky atd.), každopádně se v noci budila na kojení vždycky. Rozhodně nechci kvůli snaze o další miminko přestat kojit malou, vím, že je to pro ni to nejlepší, co jí můžu dát, a i já ji moc ráda kojím. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, kojení versus menstruace a ovulace je velice individuální. Jsou ženy, které i při kojení menstruují a ovulují už po skončení šestinedělí, ale některým ženám naopak ovulace a menstruace nastupuje až v době, kdy úplně přestanou s kojením. Takže pokoušet se můžete, ale pokud nemáte při takové frekvenci kojení menstruaci, je zde malá malá pravděpodobnost otěhotnění.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám na Vás dotaz nebo spíše radu. Mám týdenní miminko a chtěla bych se poradit, když se miminko probudí, mám prvně přebalit a pak nakojit nebo naopak? Co doporučujete? Trpíme na koliky a je to dost náročné. V noci, když se chudáček svíjí v bolestech, tak nevím, co mu lépe pomůže, jak mu mám ulevit? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, týdenní miminko potřebuje jednu noční dávku mléka, takže když se probudí, nejprve ho přebalte a pak nakojte. Jestliže ho trápí koliky a situace se nelepší po masírování bříška, jemném cvičení a polohování, zkuste použít kapky Espumisan, případně se poraďte s ošetřujícím pediatrem o použití probiotik.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,dnes jsem byla na preventivní poradně v 34tt. Lékař mi zjistil, že je miminko o dva týdny menší, než by mělo být a poslal mě na kontrolní vyšetření do nemocnice. Tam mi udělali další ultrazvuk a zjistili, že dle tabulek má malá menší hlavičku. Jakmile zaznělo něco o možném postižení, nepamatuji si vůbec nic, co mi lékařka řekla... Mohla byste mi prosím říct svůj názor? Hodnoty jsou:BPD 79,2mmHC 279,0mmAC 291,4mmFL 61,9mmHC/AC 0,96BPD/FL 1,28Váhový odhad je 1974 g.Začala jsem nad tím moc uvažovat a bojím se případného postižení.Děkuji za Váš názor.
Dobrý den, na zprávě byste měla mít i informace o tom, kolikátému týdnu jednotlivé změřené části odpovídají. Z paměti nyní nevím, jaká velikost přesně odpovídá kterému týdnu. UZ toto vždy automaticky přepočítá na týdny a dny těhotenství. Obecně menší rozměr o 2 týdny vůbec nic neznamená. Pokud jste měla všechny screeningy vrozených vad negativní, pak bych se postižení neobávala. Spíše to může být dusledek neadekvátní funkce placenty a pak se musí miminko často sledovat. Ale musela bych UZ sama vidět..
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím o Vás a Vaši zkušenost. Menstruace byla 1.6. a 14.6. jsem měla asi 10 vteřinový nechráněný styk (manžel se neudělal). 2.7. jsem dostala menstruaci a od 12.7. jsme se snažili o miminko. Nyní jsem těhotná 10+5 podle utrazvuku. Jde mi o to, jestli doktor pozná rozdíl 4 týdnů? Kdybychc byla těhotná od června bylo by to špatně, jelikož jsem v práci rentgenovala a byla mezi chemickými látkami. Doktor říká, že rozdíl 4 týdnů v brzkém těhotenství je poznat 100%, ale každý plod roste jinak, ne? Strašně se těšíme na miminko, ale toho strachu se nemůžu zbavit, i když mi doktor vysvětlit, že by miminko bylo už mnohem větší. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, je to přesně tak, jak říká váš lékař. V prvním trimestru je UZ tak přesný, že rozdíl i týdne je na UZ patrný.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, s přítelem bychom chtěli v brzké době miminko, naše první, ale má to háček - já mám od narození vitiligo, má ho moje matka, její matka, atd, prý se to dědí ob jedno dítě (liché v pořadí), a skutečně, já jsem prvorozená a mám vitiligo, můj bratr (druhorozený) nemá, má sestra (třetí v pořadí) má. Taktéž to měla i má matka, je prvorozená - vitiligo má, ale druhorozená teta už nemá. Já bych chtěla, aby mé první dítě vitiligo nemělo, ale samozřejmě nechci chodit na potrat každé liché těhotenství. Doba je zlá a s přítelem nechceme, aby naše miminko bylo terčem různých posměšků. Chci se tedy zeptat, zda existuje nějaká možnost, nějaká klinika, kde by z mého vajíčka vyjmuli tuto genetickou informaci o vitiligu? A pak by mi dali ,,zdravé,, vajíčko, oplodněné přítelovým spermatem do mého těla jako umělé oplodnění? V tv jsme viděli pořad, kde matka měla genetickou chorobu, kde byla na vozíku a měla zakrnělé ruce a nepohyblivé nohy, její muž byl zdravý a právě někde na klinice jim udělali něco na tento způsob, zda jsme to správně pochopili, že z jejích vajíček vyjmuli ty ,,špatné,, genetické informace a mají zdravé miminko. Předem mockrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, dodnes se přesně neví, co vitiligo způsobuje. Pouze v malém procentu se jedná o genetické onemocnění, nicméně nalézt a vyšetřit v embryu gen, na kterém je tato informace uložena a tyto embrya pak vyselektovat, je dle mého názoru v dnešní době nemožné. To, o čem mluvíte (preimplantační genetické vyšetření embryí) se provádí, ale provádí se bud u žen, které trpí onemocněním, které má jasný genetický základ nebo u žen, které opakovaně potrácí a nedá se vyloučit, že důvodem je geneticky vadné embryo. Těmto ženám se poté preimplantační diagnostika nabízí, nicméně na embryu se vyšetřuje základní spektrum genetických chorob, do kterých se vitiligo určitě neřadí.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, máme doma v bytě malého pejska, který s námi spí v posteli. V květnu tohoto roku se nám má narodit první miminko. Chtěla bych se zeptat, jestli je z hlediska počínajícího rozvoje imunity novorozence vhodné, aby pes v posteli dále spal, když tam budu pokládat i miminko? Neplánuji, že by s námi miminko v posteli spalo, ale bezpochyby v posteli pobývat bude. Pes je udržován v čistotě, po každé procházce jej umýváme, je očkovaný, odčervený, ale pořád je to pes. Zajímá mě jen, jestli to může tak čerstvému miminku zdravotně nějak ublížit, či nikoliv (vzhledem k tomu, že v porodnici si všichni před každou manipulací s novorozencem desinfikují ruce, si nejsem jistá tím psem).Moc děkuji za odpověď, Petra.
Doporučila bych omezit spaní pejska v posteli.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Máme 8 týdenního syna a přítelkyně má od začátku nedostatek mléka, respektive na začátku to bylo na hraně dostatku, později už nestačilo. Vyzkoušeli jsme na rady laktační poradkyně všechno možné od odsávání po kojení, přes čaje s jestřabinou, masáže prsou, homeopatika H5 (nebo jak se to přesně jmenuje) až po úpravy stravy apod. Striktně jsme vážili a bral si okolo 50g s obou prsou (každé po 25g). Někdy třeba 70g, jindy jen 20g a víc prostě nešlo a denní dávku cca 550ml jsme nebyli schopni dosáhnout. Pak se produkce, na základě rad laktační poradkyně (skvělá paní) MÍRNĚ zvýšila, ale bez dokrmu se už prostě neobejdeme - u kontroly v 5. týdnu nebyl naprosto žádný přírůstek a miminko jelo "na rezervu", 14dní nemělo vůbec stolici a byl co hodinu vzhůru s křikem. Nejprve jsme trochu dokrmovali po každém kojení a nyní jsme změnili strategii. Dáváme mu 2-3x denně (podle toho co navážíme po kojení) plnou dávku umělé (cca 140ml) a jinak kojíme. Malý je spokojený, přibírá a pravidelně kaká. Prso zatím neodmítá, jednak proto, že kojíme s kloboučkem (bez něj ani za zlaté prase, od začátku), takže silikon jak silikon a druhak proto, že máme spec. láhev od medely, která by měla zajistit udržení sacího reflexu. Po kojení ještě moje doodsává (cca 20 - 30min po) co zbylo a to mu dáme před dalším dokrmem)O co mi ale jde... Je mi jasné, že dřív nebo později začne prso odmítat (i když už 3 týdny jedeme oboje a nemá problém) a tak mě napadlo, zda by mohla fungovat strategie, kdy přítelkyně bude fungovat jen na el. odsávačce a toto mléko mu budeme dávat společně s dokrmem (buď míchat dohromady, nebo nejprve mateřské, pak umělku - imho asi lepší varianta...?). Co jsem četl, tak produkce by neměla mizet tím, že miminko nahradí odsávačka a jakým způsobem to do sebe malý dostane je snad taky jedno...Takže zda máme v rukávu strategii, která by mohla fungovat i dejme tomu do 1 roku dítěte, nebo je to dle Vás utopie. Ideální to samozřejmě není, ale i když do sebe dostane 3-4dl mateřského denně, tak mu to bude ku prospěchu, pokud by to takto šlo...Díky moc za odpověď a omlouvám se za rozsah...
Hned na začátku musím vaši přítelkyni pochválit, kojí, odsává, váží dítě, dokrmuje - klobouk dolů, moc času na nic dalšího asi nezbývá. A dělat toto rok, jak píšete ....
Přečetla jsem si váš dotaz a zareaguji až na závěr, kdy píšete "o co vám tedy vlastně jde".
Aby to bylo srozumitelné, uvedu vždy vaši větu a okomentuji.
Píšete "Je mi jasné, že dřív nebo později začne prso odmítat (i když už 3 týdny jedeme oboje a nemá problém) - pokud budete nadále kojit s kloboučky, tak budete mít zřejmě pravdu, statistiky ukazují, že kojení tímto způsobem netrvá dlouho. Ale vůbec to tak být nemusí, kdybyste postupně začali zkoušet klobouček odbourávat, postupně, alespoň se o to pokoušet..
Je fain, že máte svoji laktační poradkyni, měli byste zapracovat na technikách na zvýšení produkce mléka v prsu a postupné mírné snižování množství podávaného dokrmu. Též není dobré každé kojení dítě vážit.
Elektrické odsávačky - velice záleží na odsávačce, na tom, aby byla suchá membrána, správný nástavec a tah. Podle toho se odvíjí to, kolik mléka se z prsu odsaje. Někdy nic moc.Může tam být nebezpečí otoku dvorce a poranění bradavky. Někdy je mnohem šetrnější a lepší odstříkat dávku rukou. Samozřejmě záleží na zručnosti a na množství, které potřebujeme. Velká otázka je už ta, proč odstříkávat, když dítě je přece schopné si dávku z prsu vypít samo. Nejedná se o 2 kg novorozence.
"Produkce by neměla mizet tím, že miminko nahradí odsávačka a jakým způsobem to do sebe malý dostane je snad taky jedno"..- s tímto rozhodně nemohu souhlasit. O odsávačce jsem již psala. A kojení je víc než přijímání mléka, je to kontaktu s matkou, o uklidňování, usínání. Není to jen o jídle.
Také se omlouvám za rozsah - ale vidím 2 řešení. Buď ještě ve spolupráci s laktační poradkyní zapracujete na zvýšení tvorby mléka v prsu, postupně budete zkoušet odstraňovat klobouček, nebudete vážit, nebudete odstříkávat, snížíte postupně množství podávaných dokrmů, kdy se zároveň zvýší produkce mléka. Je to o velké trpělivosti, dobrém laktačním poradci, který vaší paní prakticky pomůže a na tom, jak moc je pro vás kojení důležité a chcete jej zachovat.
Nebo budete dělat to co nyní děláte, záleží na vaší paní, jak dlouho to, co jste popisoval vydrží . Ale pokud by dítě dostávalo vedle zvyšujícího se množství umělého mléka ještě trochu odstříkaného mateřského, bude to pro něj určitě jen dobře.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko. Potřeboval bych poradit, máme 2 měsíční miminko už od narození plakal u kojení, pil strašně málo, chtěl papat, ale vždy u toho začal plakat, kroutit se, ublinkával, přešli jsme na UM nutrilon, ale náš boj stále pokračuje.Na váze přibívá. Miminko stále pláče u jídla, ale i po.Na radu p. doktorky jsme začali dávat nutrilon AR. Spí strašně málo vždy se vzbudí s pláčem a kroucením. Pořád málo pije i UM stravy je problém, aby snědl aspoň trošku a to i s křikem a dlouhým bojem, ale i po tom hodně pláče, jde vidět že má hlad, pár krát potáhne a začne brečet jako by ho něco trápilo. Kaká 1x až 2x denně a hodně prdí ale i u toho prdění hodně pláče. Děkujeme Vám za odpověď.
Pravděpodobně ho trápí větry, přidejte Espumisan do každé láhve 5 kapek a lactobacil, který koupíte volně v lékárně.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, s mým 5timěsíčním synem jsem byla na akci v našem městě, vedle nás seděl náš soused, syna jsem držela na klíně a syn se neustále natahoval po předmětech na stole, soused si chtěl udělat srandu a synovi dal svoji sklenici k ústům, ten ji ihned strčil do úst a začal olizovat, no než jsem stihla nějak zareagovat, min. 4 vteřiny ji olizoval. Teď z toho mám výčitky, že jsem nezareagovala rychleji a hrůzu, co můžeme všechno chytit. Soused sice vypadal zdravě, neměl opar, ale mám strach např. z meningokoka? Předpokládám, že by se takto mohl přenést? Četla jsem, že se ale přenáší i vzduchem, tudíž nakazit se meningokokem je možné v podstatě všude? Také nosičství této bakterie je údajně vysoké - 10 až 20 procent populace? Nerozumím tomu, když se miminko setká s touto bakterií (a dle mého názoru se s ní setkat může často od rodičů, prarodičů nebo sourozenců, zvláště, pokud chodí do školy a jsou tedy často v kolektivu dětí), co rozhodne o tom, zda se miminko nakazí či ne? Lékařka mi kdysi řekla, ať určitě děti očkujeme, že u takto malého miminka by infekce s největší pravděpodobností vypukla. To by ale každé miminko, které se setká s meningokokem, onemocnělo? Omlouvám se za dotaz, jsem z toho úplně vystrašená, můj syn má již první dávku Bexsera i Nimenrixu, ale údajně ochrana funguje až po druhé dávce? Nejsme alespoň již trochu chráněni tou první dávkou? Velmi děkuji za odpověď a přeji hezký den,
Ano, Vaše dítě je již chráněno 1. dávkou. S infekcí se může setkat kdekoliv, záleží na obranyschopnosti organismu, očkování ne skvělá prevence.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den,Miminko vek 2mes. spatne spi od narozeni. Po kolebani spi 3-5 min a hned se probudi. Neda se ho vubec nikam odlozit..Jelikoz chci aby spal aspon 30min- 1 hod, tak Musim ho porad dokolebavat a musi lezet u mne v rukach...Obcas se probudi kvuli prdikum, Je to na nem videt, ale obcas duvod probuzeni nevim.. v kocarku nechce ani lezet...u prsu muze usnout na 5-10 min, ale taky se pak probudi...vypada, ze jeho nervovy system neumi brzdit... kdyz ho snazim ukladat spat kolebanim, tak velmi casto rve...Prosim o radu, jaky muze byt duvod takoveho chovani DekujS pozdravem,Marija Necajeva
Dobrý den. Nedovedu posoudit, proč miminko špatně spí, zkuste nasadit Pyridoxin 1xdenně1/2 tbl, je to vitamin skupiny B, podporuje vyzrávání mozkových funkcí a zklidňuje.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den. Mam takovy problem s moji 3mesicni dcerkou. Ma problemy pri usinani. Pres den usne dopoledne i odpoledne uplne v pohode a vse je v poradku problem nastava vecer kdy jdu uspavat na velky nocni spanek. Malou nakojim prebalim a dam ji do postylky zacne usinat uz zavira ocka a najednou v ni cukne zacina to asi u noh a pak skubne celym telem a probere ji to tak to zkusi znova usinat a tak se to opakuje nekolikrat nez asi z toho chytne histericky plac a krouti se jako by mela prdiky ale nema a musim si ji vzit do naruce, tam se mi ji podari uklidnit tim ze s ni "silene" drndam a pak ji bud prilozim k prsu nebo pri drndani zacne zase zabirat nekdy u toho tak narikave "povida" ale jak ji dam do postylky za chvili sebou zase zacne skubat a zase se probudi a zase breci tahle se to opakuje treba hodinu i dve nez se mi ji podari uspat. Uspavam z dudlikrm pri usinani dudla pri placi dudlik nepomuze ji uklidnit a vyplivujr ho. Byt zavinuta nesnasi a zavinou jen nohy jsem nezkousela. Ja sem jednu dobu asi 2 roky zpatky mela pri usinani, nevim co to bylo, ale kdyz jesem usinala uz do tvrdaiho spanku projel mnou takovy osklivy pocit a telo me skublo a nedovolilo me to usnout a taky se to porad opakovalo ale pomohlo mi se projit a jit v noci na cerstvy vzduch zhluboka se prodychat a v te dobe si zapalit cigaretu a pak sem uz normalne usla. Me uz se to teda ted dlouho nestalo ale tak me napadlo jestli by nemohla mit moje dcerka neco podobneho. Nebo jestli vas nenapada co by to mohlo byt? Je fakt za ja jsem to mela obcas a ona tak usina kazdy den. Nebo muze to byt neco psychickeho? Dcera je jinak v pohode vysmate miminko co ma spoustu hracek a zabavy obcas teda vidi televizi ale tim to snad byt nemuze. Az na to vecerni uspavani je uplne normalni zdrave miminko ale s tema vecerama si uz nevim rady a prijde me to opravdu divne. Predem dekuji za odpoved.


Dobrý den, v tomto věku může být příčina potíží různá, zkonzultujte problém u svého pediatra. Nemůžu vám dát jednoznačné doporučení.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, snažíme se o miminko, ale ráda bych chodila na ruční lymfaticke masáže. Chtěla jsem se proto zeptat, zda to nějak neohrozí případné těhotenství. Moc se mi nechce dělit cyklus na období před ovulací a po ní a chodit na masáže jen v první polovině cyklu, co kdyby náhodou. Určitě mi ale masáže nestojí za to, abych nějak ohrozila miminko. Je tedy možné na masáže do potvrzení těhotenství chodit nebo raději ne? Dekuji
Dobrý den,
nejsem odborník v oblasti lymfatických masáží a jejich účinků. Pokud Vám zdravotník či osoba proškolena v provádění masáží sdělí, že nejsou doporučované v období těhotenství či ve fázi snažení se o početí, tak bych je nepodstupovala.
Hezký den.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko,ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou. Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.Předem děkuji za odpověď.



Dobrý den,
pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.
Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,já jsem Monika a má dcerka má pul roku a jmenuje se Petruška.Bydlíme v jednoizbovém byte samé a nemáme muže ani známe kdo by dcerku vzal behem mixování papání ven.dcerka je vážne chorá.nemá dobre vyvinutej trávicí systém,nemá sací ani prehltaci reflex a má zavedenou žaludečni sondu.a já jí papání musím ponornim mixérem mixovat úplne dojemna.a když zapnu mixer tak dcerka mi začne brečet,trást se.dcerka je ležící,nemluví,jenom zvuky vydává.jak mám dcerce rict nebo naznačit že jdu vrčet s mixerem a mixovat?dekuju.
Dobrý den,
u takto nemocného miminka je potřeba vše konzultovat s ošetřujícím lékařem, určitě s paní doktorkou proberte projevy a reakce dcery na zvuk ponorného mixéru. Je dobré, aby lékař zhodnotil, zda dcerku strach nějak neohrožuje a možná vám i doporučí nějaké vhodné řešení. Vzhledem k tomu, že pro výživu dcery je zásadní příprava potravy mixováním, je potřeba opravdu investovat do co nejvíce kvalitního a tichého mixovacího zařízení, zjistit si všechny možné varianty této přípravy stravy a všechny možné přístroje, které jsou na trhu dostupné. Jinak na miminko je potřeba mluvit, vysvětlovat mu, co a proč děláte, mixér jí ukázat, vhodné je přitom miminko mít na klíně nebo v náručí, aby se cítilo bezpečně a přístroj nejdříve ukázat vypnutý, říct, že se s ním dělá papání nebo jiný dětský název pro přípravu jídla. Tento název používat vždy stejný, aby se dcerce propojil se zvukem přípravy jídla. Po seznámení dítěte s vypnutým přístrojem můžete zkusit pustit na nejmenší rychlost a podle reakce dítěte buď po chvilce vypnout, nebo výkon zvýšit. Můžete dcerku také, pokud to její zdravotní stav dovoluje, umístit při přípravě jídla do zvýšené polohy (nějaké dětské sedačky, lehátka atd.) tak, aby na přípravu jídla viděla, vždy popisovat co děláte, mluvit na ni. I když miminko neumí mluvit, tak váš hlas a vaše sdělení vnímá a rozumí. Pokud by reakce byla stále silná, pak je možné se snažit připravovat jídlo v době spánku dítěte v jiné místnosti, podle vašich možností a dispozic bytu. Začala bych ale určitě hledáním řešení a poradou s ošetřujícím lékařem dítěte.
S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení