Celkem výsledků pro výraz "miminko": 100
Dobrý večer, prosím o radu v případě hysterického pláče při kojení mé 3,5měsíční dcery. Narodila se předčasně v 35tt+5 a byli jsme 2tydny na neonatologickém oddělení. Porod byl spontání a přirozený bez zásahu (10hodin). Mléka jsem měla více než dost a kojila přez kloboučky, se kterými jsme odjeli i domu. Kojím plně celou dobu a v posledním týdnu se snažím kojit bez kloboučků. Kojení s kloboučkem trvalo někdy i 1,5 hodiny než vypila patřičnou dávku. Bez kloboučku trvá kojení jen 20-30minut, ale v posledních dnech malá začala asi 5minut po přisátí hystericky plakat a utišení trvá klidně i 15minut. Poté skusíme znovu přiložit ale po přisátí se to celé opakuje. Kojení se tak prodlužuje, nehledně na to, že je dcera uplakaná, vysílená a já psychicky KO. Noční kojení je bez kloboučku v pohodě bez pláče, ale přez den to trvá. Kojím 4x až 5x za den. Malou nebudím na kojení budí se sama, někdy spí i 4hodiny. V noci vypije i 140ml přez den pak od 80-110ml na jedno kojení. Zajímalo by mě, zda problém hysterického pláče může způsobovat vysazení kloboučků nebo je to jen věkem období, které je třeba překonat nebo co dělat pro to, aby jsme kojili v klidu a bez pláče a utěšování? Moc děkuji za radu.
Dobrý den, doporučuji co nejdříve kontakt s laktační poradkyní, která přijde k vám domů, nebo vy přijedete za ní. Je nutné vidět celé jedno kojení, v jaké poloze jste vy i miminko, jaké je přisátí dítěte a jak pije. Je možné, že miminko reaguje na snížený tok mléka a celý váš problém by byl vyřešen, pokud by se podnikly kroky, které by zajistily zvýšení tvorby mléka. Myslím si, že toto je příčina vašeho momentálního problému.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám prosbu, potřebuji vysvětlit zda dosáhnu na příspěvek na porodné. I přes všechny odkazy na internetu v tom nemám jasno.Čekáme první miminko, od 25.4. jsem na nemocenské (rizikové těhotenství), termín porodu je stanoven na 25.9., chápu dobře, že výpočet mého příjmu za poslední čtvrtletí bude z této nemocenské?Příteli zase k 30.6. končí pracovní poměr a navíc byl zaměstnán za minimální mzdu (přiznáno na výplatní pásce).Pokud žijeme v domě s jeho rodiči, kteří pobírají důchody, započítávají se i jejich příjmy do společné domácnosti? Nebo se počítá jen já a můj přítel plus miminko?Mnohokrát děkuji za odpověď.Mari
Dobrý den, pro výpočet se použije váš základ, ze kterého vám byla vypočtena nemocenská/mateřská. U otce to budou aktuální příjmy v době podání žádosti. Ohledně rodičů bude záležet na vašem čestném prohlášení, zda „žijete ve společné domácnosti“ či ne – tedy zda se společně podílíte nebo nepodílíte na nákladech na bydlení a chod domácnosti.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám takový problém. 8 let jsem pracovala v jedné firmě, po těchto letech jsem se rozhodla, že musím změnit zaměstnání a začal jsem pracovat u pošty, práce mě bavila,ale s mamželem jsme zjistili, že ček?me miminko, načež jsem omarodila a na OSSZ mi řekli, že za mě pošta neplatila zdr. a soc.pojistení. Musela jsem dát výpověď.zdravotní jsem doplatila,ale i přesto nemám nárok na mateřskou. Nyní jsem vedena na ÚP,po deseti letech v práci beru 3000,-příspěvek a 19.3.2019rodím. Je možné aby manžel po 6 nedělí nastoupil na mateřskou s tím, že já se budu starat o miminko a on bude chodit do práce,ale s jinou smlouvou? Budu moct být dál vedena na ÚP?nebo si budu muset pojištění platit sama? A můžu po uplynutí manželovi mateřské zažádat o rodičovský příspěvek já? Jde to po téměř půl roce? A budu na něj mít vůbec nárok když na rodičák nenastoupím hned po porodu? Předem Vám moc děkuji za pomoc a radu. S pozdravem a přáním pěkného dne venda
Dobrý den,
Váš manžel může nastoupit na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) nejdříve od počátku sedmého týdne po porodu a pobírat ji po dobu 22 týdnů (31 týdnů v případě dvojčat a vícerčat). Aby mohl PPM čerpat, musíte spolu uzavřít úředně ověřenou dohodu, ve které bude uvedeno, od kterého dne bude o dítě pečovat (je možno uzavřít přímo na OSSZ). Po dobu pobírání PPM nesmí Váš manžel vykonávat činnost, ze které mu nárok na PPM vznikl (v daném pracovním poměru bude čerpat rodičovskou dovolenou). Jiná práce omezená není. Může tedy pracovat i pro současného zaměstnavatele na jinou smlouvu či dohodu, ale musí se jednat o jiný druh práce.
Co se týče evidence na ÚP, jako uchazeč o zaměstnání prohlašujete, že se o práci ucházíte a chcete a můžete pracovat. Pokud po porodu už práci hledat nebude, měla byste se z evidence odhlásit. Rodičovský příspěvek nijak neovlivní, že PPM bude čerpat manžel. Můžete ho začít čerpat po skončení manželovy PPM, ale máte nárok jej čerpat i v době od narození dítěte do nástupu manžela na PPM a následně výplatu příspěvku přerušit. V době pobírání rodičovského příspěvku jste státním pojištěncem z hlediska zdravotního pojištění, ale je potřeba pobírání příspěvku pojišťovně oznámit. V době, kdy nebudete příjemcem rodičovského příspěvku a nebudete ani uchazečem o zaměstnání, byste si měla zdravotní pojištění hradit sama.
Pro akci je nutné přihlášení