banner

Celkem výsledků pro výraz "miminko": 100

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký porod byste mi doporučila? Léčím se s epilepsií a mám těhotenskou cukrovku. Čekám druhé miminko, u toho prvního byl porod klešťový a mám strach, aby druhý porod nedopadl jako první.

To, že první porod byl ukončen pomocí kleští, vůbec neznamená, že tak bude muset být ukončen i tento váš druhý porod.

Strategii vedení porodu probíhá až ke konci těhotenství na ambulancích porodních sálů. Tam vám bude vše vysvětleno. Určitě lékaře bude zajímat váš gestační diabetes, jak jej máte kompenzovaný, jak je velké miminko, a též nález neurologa ohledně vaší epilepsie, jak si ji léčíte.  

Dobrý den, měla bych dotaz. Jsem ve 28tt a do 25tt jsem cítila pravidelné pohyby miminka. Od 25tt se mi už i stalo, že jsem malou třeba necítila i 3 dny. Po navštívení lékaře jsem dostala seřvané, že jsem nezodpovědná a že jsem klidně mohla dojít pozdě. Že pokud se mi stane, že malou neucítím, mám ihned vyhledat odbornou pomoc, kde mi udělají ultrazvuk. Na gynekoligii mě už takhle 3x odmítli ošetřit a pokaždé mě poslali na pohotovost, i za přítomnosti mého lékaře. Když jsem dojela na ambulanci do jiného města, odmítli mě ošetřit s tím, že mě má ošetřit můj lékař. A tak si mě přehazují jak horký brambor. A tak stále nevím, kdy začít panikařit a do jaké míry je v pořádku, že necítím miminko. Nemohu přeci každý den chodit na gynekologii nebo na pohotovost. Jaká doba je tedy zdravá a kolik dní je třeba ještě v pořádku, že necítím pohyby miminka. Předem děkuji za odpoveď.

Dobrý den, na vaši otázku je velmi těžká odpověď. Nikde není přesně dáno, kolikrát za den a v jaké intenzitě byste měla cítit pohyby miminka. každá žena je zvyklá na jiné projevy a alarmující většinou je, pokud najednou nastane zásadní změna. V zásadě je to tak, že alespoň 1x za den byste pohyby měla cítit. Pokud je miminko v klidu, zkuste dělohu podráždit mechanicky - zatlačit na stranu, poklepat či břichem zatřást. Na tyto podněty by měl plod zareagovat pohybem - vlastně jej probudíte. 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co přesně znamená elevacePI v UtA pro mě a miminko do budoucna? Včera při III. screeningu mi pan doktor zjistil hodnotu 1'45 v a.uterina I.dxPI a přítomen postsyst.notch, vše ostaní v pořádku, doppler ua v norme. Jsem 20+4, vím, že to znamená zvýšení tlaku (pulsu) v pupečníku s možností rozvoje preeklampsie, ale může tento samotný indikator ohrozit vývoj miminka nebo se to může ještě spravit? Co to pro miminko do budoucna znamená, je ohrožené nebo je dobře, ze ostaní cévy jsou v pořádku? Jsem z toho hodně vystresovaná, tak budu ráda za jakoukoliv informaci. Děkuji

Dobrý den, elevacie PI v a. uterina může být jeden z indikátorů pozdějšího rozvoje preeklampsie, jak jste sama psala, ale nemusí tomu tak být. Zda se u ženy preeklampsie a následně často i hypotrofie plodu vyvine, je souhrou spousty okolností a jevů. Ne pouze tento marker je směrodatný. Nevím, zda máte nějaká rizika v těhotenství, že vůbec pak doktor tuto hodnotu měřil. Standartně se neměří v rámci screeningu II. trimestru a navíc pokud ano, pak by se měl změřit průtok v uterinnní arterii vlevo a vpravo a jejich poměr je teprve směrodatný, ne hodnota z jedné strany. Takže tomu příliš nerozumím. Kažodpádně opravdu to neznamená, že budete mít v budoucnu preeklampsii, naví pokud jste zdravá žena.

Dobrý den, moc ráda bych znala váš názor. Při laparoskopii mi byli zjištěny malé částečky endometriozy, které mi byli odstraněny. S přítelem se snažíme půl roku o miminko. Můj gynekolog mi řekl, že se nedoporučuje 3 měsíce po zákroku otěhotnět a nasadil mi 3 měsíční léčbu orgametrilem, který mám brát v kuse. Je nutné dodržet léčbu a nebo mužu léky vysadit a můžeme se snažit dále o miminko? Po zákroku jsem cca 3 týdny a orgametril beru týden. Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den, pokud plánujete těhotenství, pak léčba Orgametrilem dle mého názoru nemá příliš smysl a nejlepší by bylo co nejdřív plánovat graviditu. Sama gravidita ložiska endometriozy utlumí a časné těhotenství také zabrání růstu dalších ložisek či zvětšování původních. Rozsáhlá endometrioza má negativní vliv na plodnost, proto se ženám po operaci doporučuje co nejrychleji otěhotnět. Myslím, že stačí počkat 2 měsíce.

Dobrý den, chtěla měla bych dotaz ohledně nároku na porodné. Termín mám v září a na miminko budu sama. Můj příjem za čtvrtletí je pod 13000,-, takže bych nárok mít měla. Ale dozvěděla jsem se, že když je uveden otec dítěte, musí se počítat i s jeho financemi. Je to pravda? S otcem dítěte nežiji, ale byli jsme spolu na matrice, chtěla jsem, aby miminko mělo otce v rodném listě. Takže i když spolu nežijeme nemám na porodné nárok, protože když přičtu i jeho plat, tak to prostě přesahuje? Děkuji.

Dobrý den, pro vyhodnocení nároku na dávky (porodné a přídavky) se posuzují příjmy osob žijících ve společné domácnosti, které vy uvedete na základě čestného prohlášení. Pokud s vámi otec nežije, není důvod posuzovat jeho příjmy - navíc je ani nemusíte znát.

Dobrý den, jsem maminka téměř dvouměsíčního plně kojeného miminka. Ode dneška mě trápí silné bolesti žaludku. Nemohu nic sníst, nemám chuť k jídlu. Jediné co jsem snědla je mrkev se strouhaným jablkem a to jsem vyzvracela. Poji hodně čaj pro kojící matky. Můj dotaz je, jak moc to ovlivní tvorbu mléka a zda-li to nějak ovlivňuje kvalitu mléka. Malý se hlásí i po hodině o jídlo. Děkuji za Vaši odpověď, Markéta

To, co popisujete, kvalitu ani tvorbu mléka neovlivňuje. Určitě buďto dietním opatřením nebo léčbou (návštěva lékaře) se vaše zažívací potíže zlepší. A pokud chce vaše miminko k prsu i po hodině, dejte ho tam. U prsu si řeší nejen jídlo, ale i žízeň nebo se potřebuje ukonejšit. Tvorba mléka je postavena na tom - "jaká bude poptávka, taková bude nabídka". A vaše miminko k prsu chce jít a tím, je podpořena tvorba mléka. Vaše stravování na to zvláštní vliv nemá.