Celkem výsledků pro výraz "maminka": 58
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat na následující. Máme pětiměsíční holčičku. Snažím se dodržovat denní režim, je to pro mě i pro miminko přece jen příjemnější a přehlednější. Nicméně se samozřejmě nevyhnu například celovíkendovým návštěvám prarodičů a kamarádů, kdy dojde k narušení denního rožimu miminka. Ukládání ke spánku, kojení, koupání je vždy stejné, ať se děje cokoliv. Ale během dne se režim změní. Přesto, že sleduji náznaky únavy, abych dítě dala ke spánku, v době čilosti s ním komunikuji a hraju si, je to jiné protože je u toho někdo další, "cizí". Vždy když návštěva odjede, všimla jsem si, že je holčička velice nervní, což trvá několik dní. Nedokáže sama během dne usnout, musím ji všemožně uspávat, kolíbat, nosit,houpat atd. Cpe si celou ručičku do pusinky, v hlasovém projevu jde slyšet nespokojenost a vztekání. Celkově je neklidná po těle, různě se kroutí. Již při samotném usínání sebou cuká a mírně hází. Z toho všeho jsem vyvodila, že se jedná o narušení rituálů, zvyků a jistot a proto je to následně vždy stejné. Je můj odhad opravdu správný? A dá se tomu nějak zabránit? Nechci se odstřihnout od přátel a návštěv, zároveň chci miminku zajistit klid a pohodu, pokud je její reakce taková jaká je. Zvykne si na to časem? Nebo je to citlivý jedinec? Dělám něco špatně? Velice Vám děkuji za Váš čas a Vaši odpověď. Přeji příjemný den.K.P.
Dobrý den, vaše děťátko pravděpodobně opravdu reaguje vámi popsanými projevy na změny denního režimu. Dodržování režimu je pro miminko důležité a je dobré a jak i píšete mnohem pro rodiče i děťátko pohodlnější, dodržovat určité zaběhnuté rituály, ze kterých dítě čerpá pocit jistoty a bezpečí a které usnadňují jeho vývoj a výchovu. Pokud dojde k narušení rituálů a režimu, může se to projevit nervozitou a neklidem dítěte. Řešením však není uzavření se doma bez kontaktu s přáteli a příbuznými, je to součást života, na kterou si dítě postupně zvykne. Při těchto vybočeních se snažte co nejvíce dodržovat aktivity, na které je dítě zvyklé, neměňte obvyklé rituály, zejména týkající se ukládání, krmení či kojení.
Pokud jste doma zvyklá holčičku krmit a uspávat o samotě, pak by bylo dobré požádat o chvilku soukromí při těchto činnostech i u příbuzných či přátel. Řiďte se svou rodičovskou intuicí, je poznat, že jste vnímavá a pozorná maminka, přesto se některým projevům v chování dítěte po narušení denního režimu asi nevyhnete. Počítejte proto s nimi, věnujte holčičce pozornost, dokud se zase nezklidní, snažte se vypozorovat, co ji nejvíce zneklidňuje a vyhnout se tomu (například příliš mnoho chování od ostatních, příliš mnoho podnětů, kterými je zahlcena). Zkuste holčičku v době bělosti, pokud je v cizím prostředí a nepláče, ponechat více v klidu, zpracovává totiž podněty z okolního neznámého prostředí, ve kterém se snaží zorientovat a je možné, že pokud se s ní snažíte komunikovat na stejné úrovni jako obvykle doma, může to být pro ni příliš. Nechte jí proto čas se adaptovat, postupujte pozvolna, chovejte se klidně. Velkých vybočení z denního rytmu se vyvarujte. Některé děti jsou na změny citlivější, některé se zklidní dříve, jiným to trvá déle, záleží také na typu a citlivosti jejich nervové soustavy, poskytněte proto dceři dostatek času a klidu a dostatek kontaktu s vámi, pokud jej potřebuje, pochovejte ji, pohlaďte, klidně na ni mluvte. Zdravím

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,naše 14ti denni dcerka (plně kojená) má problémy s kakáním. Kroutí se, pláče, tlačí, je chudák celá rudá, ale nevykaká se, občas z ni vyjdou prdíky. Po celodenním trápení ji zavedeme rourku a pomůžeme tím na pár hodin. Dokáže se svíjet a nespát i půl dne. Užíváme Babycalm a Espumisan i probiotika, ale je to již týden a přijde mi, že nic nezabírá. Prosím o radu, ráda bych ji pomohla. Dekuji.
Zkuste přidat fenyklový čaj po lžičkách a maminka může pít fenyklový čaj pro kojící matky a používat sama Espumisan kapsle.
V tomto věku je stolice odrazem pohody matky a výživy matky. Zvažte svoji stravu - nejíst nadýmavé potraviny,j íst dostatečné množstí bílkovin - kysané mléčné výrobky, maso. Potřebujete pravidlný přísun stravy - 5x denně , alespoň 1 teplé jídlo denně.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na vás s problémem, který se stal včera v noci. Náš syn (5 let) při horečkách blouzní - většinou běhá po bytě, křičí, že se něčeho bojí ale vždy ho dokážeme utišit. Včera kolem půlnoci, jsem ho šla zkontrolovat, protože má od rána horečku, chystala jsem se spát a před spaním jsem mu chtěla dát napít a přeměřit horečku, ať mohu v klidu spát . Budím ho, ať si sedne že dáme vodičku a změříme, to otevřel oči, otočil se na mě ale díval se jakoby skrz mě, neodpovídal, nereagoval ani když jsem mu 10x zopakovala ať si sedne, odešla jsem pro obklad a když jsem se vrátila a promluvila na něj, sedl si a začal hystericky křičet, obličej měl v křeči, zatnuté,vyceněné zuby, mluvil skrze ně, takže jsme mu nerozuměli, něco skrz ně vrčel, ukazoval na zeď pak jsme mu rozuměli právě to, že se bojí, že chce dolu tak jsem mu chtěla pomoct z postele na zem jenže se bál právě mě, odstrkoval mě, takže ho vzal manžel a začal ho tišit, nic nepomáhalo, nereagoval na věci, které obvykle neodmítá, chvilku jsem se ho bála protože vypadal, jak z hororu, kde člověka posedne ďábel, asi 15 minut blouznil, vrčel a mluvil skrz zuby že jsme mu nerozuměli, ruce měl pokrčené, v pěst jako by se chtěl bránit, po 15ti minutách se najednou sám od sebe sklidnil. Ptala jsem se ho, jestli se mu zdálo něco ošklivého, stále byl v šoku,udýchaný, očička vykulené křišel že Joo, že tam byla mama a byla velká a zlá. To jsem ho utěšovala, že maminka by mu nikdy neublížila, že ho má moc ráda a jestli půjdeme spinkat. Lehl si do naší postele ať ho máme na očích, horečku jsem mu stáhla z 39,60 na 38,40 a šla v klidu spát. Ve 2:30 ráno se opět vzbudil a celý proces se znovu opakoval. Ráno, když jsem se ho ptala, jestli mu je dobře tak odpověděl že Ano. Prala jsem se, jestli se má zdál ošklivý sen, odpověděl, že ne. Když jsem se ptala, jestli se bál večer maminky, odpověděl že ne. Nechápu proč se bál rovna mě, nikdy jsem mu nic neudělala, občas, když hodně zlobí, dostane plácačku na zadek, ale to dostane i od táty ale rukou na zadek snad není důvod abych ho při blouznění děsila na smrt...Je to normální? nebo to máme nějak řešit? Mockrát děkuji za radu a přeji pěkný den.
Dobrý den, potíže vašeho syna plynou zřejmě z vysoké horečky, která u něj způsobila pravděpodobně blouznivý stav. Potíže bych neprodleně konzultovala s ošetřujícím lékařem dítěte - pediatrem, aby se vhodným nastavením léčby předešlo případnému rozvoji dalších komplikací vysoké teploty například vzniku febrilních křečí. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dcera bude mít za týden rok, můj dotaz se týká krmení přes noc. Manželka nekojí od třetího měsíce, dcera v jídle není vybíravá, je jedlík. Na večer po koupání dáváme mléko (myšleno ten prášek, co se míchá s horkou vodu - dávkování dle návodu), do toho přidáme na zasycení trochu dětské kaše, plnou lahvičku 250 ml, malá většinou vypije do dna. Spát chodí v 19-19.30Někdy spí celou noc, ale poslední týdny se budí mezi 1-3 hodinu ráno, pláče a má hlad. Přebalíme tedy a dáme láhev mléka.Manželka mě zaskočila, když včera řekla, že by si malá neměla zvykat na noční jídlo, aby si nevytvořila návyk na krmení v noci, po pár minutách breku jsem to nevydržel a oponoval, že je to nesmysl, když má mimino hlad, ať se nají. Dcera je zdravá, prospívá a neřekl bych, že je "cvalík"Prosím tedy o radu, zda je normální, že si v noci řekne o jídlo a zda má žena pravdu, že si vytvoří návyk, kterého se budeme těžko zbavovat.děkujiDH
Maminka dítěte má pravdu, noční krmení u Vašeho dítěte není vhodné. Pokud se dítě v noci budí a evidentně má hlad, je třeba upravit denní jídelníček. V tomto věkovém období by dítě mělo být krmeno převážně lžičkou celý den, samozřejmě i večeře má být sytější (vše najdete v příslušné kapitole), mléko je možné podat ještě po večeři v přiměřeném množství, ale v noci při neklidu dítěte (zvláště v horkých letních dnech) lze podat pouze několik lžiček čaje či kojenecké vody.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem maminka téměř dvouměsíčního plně kojeného miminka. Ode dneška mě trápí silné bolesti žaludku. Nemohu nic sníst, nemám chuť k jídlu. Jediné co jsem snědla je mrkev se strouhaným jablkem a to jsem vyzvracela. Poji hodně čaj pro kojící matky. Můj dotaz je, jak moc to ovlivní tvorbu mléka a zda-li to nějak ovlivňuje kvalitu mléka. Malý se hlásí i po hodině o jídlo. Děkuji za Vaši odpověď, Markéta
To, co popisujete, kvalitu ani tvorbu mléka neovlivňuje. Určitě buďto dietním opatřením nebo léčbou (návštěva lékaře) se vaše zažívací potíže zlepší. A pokud chce vaše miminko k prsu i po hodině, dejte ho tam. U prsu si řeší nejen jídlo, ale i žízeň nebo se potřebuje ukonejšit. Tvorba mléka je postavena na tom - "jaká bude poptávka, taková bude nabídka". A vaše miminko k prsu chce jít a tím, je podpořena tvorba mléka. Vaše stravování na to zvláštní vliv nemá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mohli byste mi prosím poradit? Moje maminka (60 let), byla na gynekolog. prohlídce a prý nejspíš půjde na operaci - odstranění dělohy a snad i plastika močového měchýře. Mluvila jsem s ní po telefonu, podrobnosti moc neznám... Jen mám strach, aby všechno dopadlo dobře, tak bych se chtěla zeptat, jak moc náročná je to operace? Jaká jsou rizika? Jak urychlit uzdravení a co naopak nedělat před a po operaci (třeba brát nějaké potrav. doplňky?)? Jak dlouho se žena po operaci uzdravuje? Jak jí může pomoci její okolí? Prosím poraďte, uvítám každou informaci a každou radu... Děkuji mockrát :-)
Vážená paní,
děkujeme za důvěru, se kterou se na nás opakovaně obracíte. Váš stávající dotaz však přesahuje rámec rady v poradně, jedná se o odpověď v rozsahu minimálně celého článku. Proto se omlouváme, ale toto nespadá do kompetencí poradny, doporučuji Vaší mamince jak konzultaci se svým, tak příp. ještě dalším gynekologem. Běžně tyto poradny probíhají v nemocnicích a cena jedné návštěvy je kolem 300 Kč. Děkujeme za pochopení. Tým poradny Babyonline
Pro akci je nutné přihlášení