banner

Celkem výsledků pro výraz "lecba": 84

Dobrý den, mám genitální bradavice. Byla jsem u kožní lékařky, která mi je potírala takovou hnědou vodičkou, trošku to štípalo a bradavičky zhnědly. Za 2-3 dny odpadly. Avšak nevím proč, kožní lékařka mi neošetřila všechny bradavice, hlavně ne na sliznici, blíže ke klitorisu a ve vchodu do pochvy, jakoby si jich nevšimla, nechápu. Jdu za ní zase v úterý, ale zároveň se mi vytvořili aji nové bradavice. Chci se zeptat, co s tím můžu dělat? Je možné, že se mi budou takto stále tvořit a že se jich už nezbavím? Mohou být aji uvnitř análního otvoru nebo uvnitř vagíny? Je nutné aji vyšetření gynekologem? Jak by se tyto bradavice odstrańovali? Má smysl ještě v mém případě očkování proti HPV viru, když ho vlastně mám? Nebo je třeba zvýšit imunitu? Jsem z toho dost zoufalá a začíná mě to omezovat v životě.Děkuji za radu.

Dobrý den, léčba genitálních bradavic je někdy svízelná a ne každému vše zabere. Je možné potírat kyselinou trichlorosvotou (zřejmě využila vaše kožní lékařka). Dále existují masti a krémy (wartec, aldara), které je možné ale užít jen zevně - na genitální bradavice např. na sliznici v pochvě nelze aplikovat. Slizniční bradavice lze většinou odstranit jen chirurgicky. Někteří ambulantní gynekologové při opakovaném výsevu doporučují očkování - s dobrým efektem. Na naší klinice léčíme zevní kondylomata pomocí histofreezeru (tekutý dusík). Bude tedy nejlepší domluvit se s vaším gynekologem, jakou variantu zvolí.

Dobry den, jsem po 2 zamlklych tehotenstvi (6tt a 7 tt) plus mam zdrave 4 lete dite (bezproblemove tehotenstvi). Provedli mi nyni stery (Vyšetření: Průkaz DNA/RNA metodou PCR výtěr neupřesněný) s vysledkem Ureaplasma parvum POZITIVNÍ. Gynekolozka mi zaslala erecept na Doxyhexal 200mg na 20 dnu a pro partnera na 10 dnu. Dale pak Macmiror complex 500 mg 12 tobolek.Chtela bych se zeptat:- zda tento test vychazi pozitivne jen pokud je to opravdu spatne nebo zda se muze jednat o prirozenou soucast vag. mikroflory, kterou ma az 80 % sexualne zijich zen a neni nutno lecit (nemam zadne obtize, jen slaby bily vytok bez zapachu ci svedeni).- pokud je to pouze prirozena soucast mikroflory a neni ji treba lecit muze komplikovat tehotenstvi ci zpusobovat potraty?- pokud lecba nutna je, musim opravdu brat atb 20 dnu? Nepostacila by jina davka, napr. Jakou ma partner? - Musim brat i MacMiror nepostacila by jemnejsi varianta jako je treba Gynimum Rapid?Predem dekuji za odpoved,Petra

Dobrý den,

ureaplasma je skutečně přirozenou součástí vaginálního prostředí. Pokud ženě potíže nečiní, není nutné ji léčit. Nicméně nemohu a nechci zpochybňovat postup Vaší ošetřující lékařka, má možnost Vás i vyšetřit a posoudit stav komplexně. Poraďte se o postupu s ní, zeptejte se na důvod, proč Vám léčbu nasadila a uvidíte, že se vše vyjasní.

Hezký den

Dobry den, rada bych se zeptala, zda je na cysty lepsi energy gynex 30ml nebo femina natur. Anrikoncepci nesnesu, tudiz bych potrebovala alespon neco jineho, akorat nevim, co by bylo lepsi zfa ten gynex nebo femina. Predem moc dekuji Eliašova

Dobrý den, nevím, o jaký druh ovariálních cyst se ve vašem případě jedná, nicméně obojí preparáty, které zmiňujete, jsou pouze bylinné a vitamínové přípravky. Nemyslím si tudíž, že by růst cyst či jejich vývoj výrazně ovlivnily.

Dobrý den,manžel se nyní léčí s autoimunitním onemocněním - léči ho systémově kortikosteroidy - denně bere 100 mg Prednisonu a 150 mg Imuranu. Pravděpodobné snížení dávek na udržovací minimum je v řádu měšíců či 1 roku. Před zahájením léčby jsme chtěli začít pracovat na druhém potomkovi. Můj dotaz je, zda mohou takto vysoké dávky ovlivnit spermie či způsobit případné vývojové vady dítěte apod.? Raději případné snažení odložíme, jestli je to vzhledem k léčbě pro případný plod riskantní.Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, imunosupresiva mohou ovlivnit kvalitu spermií, nicméně vrozené vývojové vady miminka by způsobit neměla.

Dobrý den, paní doktorko,prosím o Váš názor a radu.Již cca 3 roky se potýkám s neustále se vracejicími bakteriálními vaginózami / ve stěru gardnerella ++/. Léčba probíhá Entizolem cca 3 x ročně, kdy se střídá období bez vaginózy /cca 2 měsíce po přeléčení Entizolem/ s obdobím, kdy je nutná opět léčba.Je mi 50 let. Nevím si již rady, je možná i jiná varianta léčby ?Děkuji za Váš čas a ochotu mi odpovědět.D.

Dobrý den, otázkou je, jaké máte klinické příznaky/ potíže. Gardnerella se může u některých žen vyskytovat jako součást běžné poševní mikroflóry.  Bakteriální vaginoza má i jiná kritéria než jen přítomnost gardnerelly ve stěru! Pokud nepomáhá běžná léčba, pak obecně lze doporučit lokálně výplachy s roztokem benzydamin hydrochloridu, aplikaci kultury laktobacilů nebo aplikaci kyseliny mléčné 2–3× týdně. Další možností je acidifikace poševního prostředí. Samotná úprava kyselosti poševního prostředí někdy nestačí a je nutná i léčba probiotiky. Perorální aplikace probiotických přípravků s laktobacily napomáhá kolonizaci střevní sliznice, což může následně vést mimo jiné i k úpravě pH a posílení imunity organizmu. V dnešní době je také možno nově užívat prebiotika. Vzhledem k vašemu věku může roli hrát i nedostatek estrogenů, pokud by tedy vše selhalo, je možné vyzkoušet i lokální masti s obsahem estrogenu, což byste ale musela zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Dobrý den, už 3/4 roku mě a přítele trápí problémy s nepříjemným rybím zápachem. Nejdřív jsem se lecila já, protože mi diagnostikovali bakteriální vaginozu, takže od různých lactofeel gelu, atb... léčba byla úspěšná do prvního pohlavního styku. S přítelem spíme bez kondomu. Nyní jsme se oba lecili atb klindamycin, ale i přesto, že jsme spolu ještě nespali, při orálním styku jsme oba zápach u sebe navzájem cítili. :( už jsme z toho oba zoufalí, nevíme kam se už obrátit a jak to resit. Moc děkuji na radu

Dobrý den, léčba opakující se bakteriální vaginozy může být nekdy svízelná. Pokud nepomáhá běžná léčba, pak obecně lze doporučit lokálně výplachy s roztokem benzydamin hydrochloridu, aplikaci kultury laktobacilů nebo aplikaci kyseliny mléčné 2–3× týdně. Další možností je acidifikace poševního prostředí. Samotná úprava kyselosti poševního prostředí někdy nestačí a je nutná i léčba probiotiky. Perorální aplikace probiotických přípravků s laktobacily napomáhá kolonizaci střevní sliznice, což může následně vést mimo jiné i k úpravě pH a posílení imunity organizmu celkově. V dnešní době je také možno nově užívat prebiotika!