Celkem výsledků pro výraz "lecba": 84
Absolvovala jsem biopsii vulvy, kdy se mohu koupat ve vaně a v bazénu? Pokud se potvrdí kondylomata anebo prekanceróza, jaké jsou možnosti léčby? Děkuji.
Dobrý den,
po zákroku je vhodné dodržovat zvýšený hygienický režim minimálně měsíc až dva, zejména co se bazénu a veřejného koupání týče. Obecně je vhodnější variantou domácí hygieny sprchování, užívat nedráždivá intimní mýdla, např. Herbalon. Při výtocích je možné aplikovat různé vaginální výplachy, volně k dostání v lékárnách. Po zákroku doporučuji i sexuální abstinenci. Léčba bude záviset na výsledcích biopsie, obecně vzato půjde o různě rozsáhlou formu resekce postiženého místa. Hodně štěstí!
Pro akci je nutné přihlášení
Vážená paní doktorko,velice se omlouvám, že Vás ruším. Obracím se na Vás s prosbou, byla jsem dnes na kontrole u paní doktorky, dělala mi ultrazvuk (vaginální) a na pravém vaječníku mám prý "cystičku" o velikosti 33 mm, zpoždění menstruace je 7 dní, mám vysazenou antikoncepci kvůli Marvelon z důvodu trombózy na LHK, terapie Fraxiparine. Trombóza už zmizela, ale injekce mám ještě na 20 dní. Jinak na gynekologii vše v pořádku i moč. Paní doktorka mi sdělila, že se nejedná o cystu, ale vaječník nyní takto reaguje po vysazení antikoncepce a počkáme 7-10 dní, zda menstruace dorazí nebo né, poté bychom nasadily notedhisteron nebo menstruaci vyvolaly pomocí injekce. Mám bolesti v podbřišku a v zádech. Sestřička říkala, že se jedná o maličkou cystičku. Chtěla bych se jen zeptat, zda je tato velikost opravdu normální a nemůže mi způsobit vážnější potíže, či mne nějakým způsobem ohrozit.Děkuji za odpověď a radu
Dobrý den,
nemohu takto Váš stav posoudit v rámci internetové poradny. Nicméně vysazení antikoncepce a léčba Fraxiparine je pro nález trombózy LHK zcela lege artis. A na expektačním přístup a sledování dynamiky vývoje nálezu na vaječníku mi taktéž nepříjde jako postup, který Vaše zdraví nějak dle popisu ohrožoval.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na genitální herpes v těhotenství. Měla jsem ho již před otěhotněním a v těhotenství se mi stále vrací. Řekla bych celkem pravidelně, už ho poznám v začátcích, takže hned při náznaku začnu mazat herpesinem a opar se většinou ani úplně neprojeví a když už, tak jeden- dva puchýřky, noc hrozného, jako tomu bylo při prvním výsevu. Každopádně se vrací a já bych se chtěla zeptat, jak zabránit tomu, aby se mi objevil v době porodu. Četla jsem, že se dají preventivně nasadit herpesin tabletky, aby se tomu předešlo, ale můj doktor mi řekl, že to je stejně “léčba” po dobu pěti dnů a že se vlastně vůbec nemusíme trefit do termínu a že to nechá na uvážení lékařů v porodnici, do které budu později přestupovat. Ale někde jsem četla, že ty tabletky se nasazují již v 36tt a do porodnice mám jít až někdy kolem 38tt. Dělá mi to obavy a nevím, jak si pomoct, abych se tomu vyhnula. Ať už přenosu na miminko nebo císařskému řezu. Jsem v 33tt a zatím úplně bez požití. Budu ráda, za jakoukoliv Vaši radu a předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,
nejvhodnější bude, když se na daném postupu domluvíte při registraci ve Vámi zvolené porodnici. Nicméně je samozřejmě riziko že i přes zavedená opatření je riziko výsevu v době porodu a bude nutné provést císařský řez, pokud porod spontánně nastane.. a je dobré s takovouto možností počítat.

Pro akci je nutné přihlášení