banner

Celkem výsledků pro výraz "krvaceni": 100

Vážená paní doktorko,obracím se na Vás s dotazem ohledně mé menstruace. Neberu HA, v posledních měsících jsem měla menstruační cykly dlouhé cca 40 dní, to mě neobtěžovalo. 23.10. mi přišla menstruace, dva dny silnější pak hodně slabá a skončila 26., z noci na 27-26 jsme se s partnerem milovali a během styku se objevila menstruace, strašně silná, která trvala do 30.10. Od té doby mě bolely prsa ale hlavně záda a 7.11. mi zase přišla menzes, hodně silná a bolestivá, která trvala do 11.11. Bolest zad, prsou a břicha přestala s menzes a dnes jsem šla za svým gynekologem. Řekl mi jen, že kdyby mi zase neobvykle přišla menzes tak zastavíme krvácení, ani mě nevyšetřil..Nevím jestli teda vyhledat jiného gynekologa, aby mne vyšetřil a nebo to není potřeba. Jaký je Váš názor? Setkala jste se někdy s takovým problémem? Co to může způsobovat? Děkuji, hezký zbytek dne. S pozdravem Karolína

Dobrý den, je normální, že má žena někdy nepravidelné krvácení mimo cyklus..Může to být dáno např. cystou na vaječníku, která v jistou dobu praskne a tím spustí krvácení mimo cyklus. Určitě je důležité při jakémkoliv nepravidelném krvácení vyloučit těhotenství. Pokud se vyloučí, počkejte na další cyklus, Az pokud by se situace vícekrát opakovala, bylo by třeba ji řešit.

Očistky po porodu
avatar K3 21. 11. 2017

Dobrý den, paní doktorko,jsem 3. týdny po porodu a jednou týdně ze mě na WC odejdou asi krevní sraženiny, je to v pořádku, nebo se jedná o nějaké komplikace? Vždy krvácím, krvácení slábne až se změní jen ve špinění a pak odejdou sraženiny a zase krvácím a takhle pořád dokola. Bolesti břicha nemám, teploty také ne, očistky nijak nezapáchají... Děkuji za pomoc.

Dobrý den, pokud je to takto nárazově a nenásleduje silné krvácení (např. nad 10 vložek denně), pak by se nemělo jednat o problém. Pokud by ale krvácení uplně vymizelo a za čas se objevilo opět silné krvácení, pak raději navštivte gynekologa dříve než po šestinedělí k UZ kontrole.

UTZ 16tt
avatar Mihalka87 18. 04. 2020

Dobrý den,paní doktorko, potřebovala bych objasnit či poradit v mé situaci.Jsem těhotná po IVF(KET). Od začátku je těhotenství trochu problematické. Špinění a následné krvácení v 10 a 11tt - hematom. Poté v pořádku, po velkém UTZ ve 13tt opět hematom 29x5mm a krvácení po UTZ. Dle UTZ vše v pořádku, ale dle výsledků krve nižší PAPP-A 0.34 doporučen test NIPT na tři chromozomy - výsledek negativní. Po-té kontrolní UTZ v 16tt a zde zjištěno toto: málo plodové vody (AFI 50mm ve 4 kvadrantech, nejvyšší sloupec 30mm - střední oligohydramnion, opět hematom 45x10mm, plod dle UTZ bez VVV, ale dle odběru krve (týden před) velmi vysoké hodhoty AFP - opět odběr krve na infekční markery. Dle Dr. UTZ v pořádku, ale krev vždy špatná. Prý to může způsobovat ten hematom - při krvácení odtok části plodové vody a zkreslení výsledků krve - mohla by to být prý nějaká infekce...Chci se zeptat, jak moc jsou podle Vás tyto výsledky špatné a zda tyto dva problémy spolu souvisí? Čekám na výsledky krve (inf. markery) a kontrolní UTZ 30.04.Velmi děkuji za Vaši odpověď MV

Dobrý den, nižší hladina PAPP-A (protein produkován placentou) v krvi v 1. trimestru může signalizovat eventuální (možné) riziko nedostatečné funkce placenty (a s tím spojené riziko opoždění růstu plodu - a v této souvislosti snižování množství plodové vody, možné riziko rozvoje onemocnění u těhotné - zvané preeklampsie apod.), dále riziko chromozomálních vad plodu, nejčastěji Downův syndrom (dále pak Edwardsův a Pataův) - Vy máte vyšetřený NIPT a je negativní, tudíž toto riziko je naprosto minimální.  Krvácení či hematom v děloze v těhotenství může zkreslovat hodnoty AFP  (protein vylučovaný plodem a placentou do krve těhotné)  v krvi a mohou být zpravidla zvýšené. Vyšší hodnoty AFP mohou být také spojeny s rizikem snížené funkce placenty (viz výše), těžko říct, zda jeho zvýšená hodnota ve Vašem případě je kombinací těchto dvou příčin zde zmíněných, anebo pouze jednou z nich. AFP může dále být zvýšený u těhotných s rozštěpovými vadami u plodu (což se u Vás nepotvrdilo, pokud jsem správně pochopila). Příčinou sníženého množství plodové vody je její nedostatečná tvorba (projev snížené funkce placenty nebo např. poruchy funkce ledvin plodu či obstrukce - překážka - v močových cestách) nebo její předčasný odtok. Vaše miminko (včetně hematomu, množství plodové vody atd.) bude na ultrazvuku pravidelně kontrolováno a sledováno, jak prospívá, jak je spokojené. Počkejte na výsledky krve a kontrolní ultrazvuk. Hezký den.