banner

Celkem výsledků pro výraz "krvaceni": 100

Odhad 1DC a provera
avatar KajPa 06. 02. 2019

Hezký den přeji,snažíme se o dítě, avšak mám velice nepravidelnou menstruaci. Prve jsem užívala duphaston, při kterém jsem však neustále krvácela. Nyní beru proveru a kyselinu listovou, avšak krvácení neustalo. 18DC mám zase brát proveru, avšak nevím, kdy mám tedy 1DC, jelikož krvácet jsem začla hned při braní duphastonu, pak i provery. Spíše je to takové špinění, jednou za 3 dny se objeví silné krvácení. Za poslední 2 cykly jsem.měla pouze 9 dní bez menstruace. Nerozeznám tedy, kdy mám premenstruační krvácení, kdy pomenstruační, ovulační a kdy samotnou menstruaci. Mohla byste mi tedy prosím poradit, jak dále užívat proveru? Zdali mám zkusit 4 týdny po braní v předchozím týdnu, zjišťovat si, kdy mám ovulaci a vzít si ji 2 dny po pozitivním testu...? Již jsem byla u několika doktorů, v rodině mají všichni rakovinu děložního čípku a mnohem více, já jsem však zatím v pořádku, na krvi taky nebylo nic zjištěno, tudíž provera je jedna z mých mnoha možností úpravy cyklu. I při HA jsem měla menstruaci 7 dní i déle.

Dobrý den, zkusmo ovulační test udělat můžete, ale obávám se, že vaše cykly budou anovulační vzhledem k v podstatě permanentnímu krvácení. 

jako gynekoog bych se také snažila zorientovat podle výšky děložní sliznice. Obecně by asi bylo nejlepší udělat tzv. hormonální kyretáž pomocí 10denního užívání Norethisteronu, při kterém by se krvácení mělo do 3 dnů určitě zastavit a po jeho doužívání nastane cca za 3 dny krvácení typu menstruačního. od začátku tohoto krvácení bych počítala 1. DC.

Potrat 22tt
avatar Mihalka87 24. 09. 2020

Dobrý den paní doktorko,ráda bych Vás porosila o názor a vysvětlení k mému těhotenství a následnému potratu ve 22tt. Tehotenství po IVF- KET (jen s utrogestanem). Od 8tt těhotenství špinění, po-té velké krvácení v 10-12tt - hematomy. Po prvním screeningu nižší PAPP-A 0,34MOM, podstopen test NIPT - negativní. Další UTZ v 16TT - málo plodové vody AFI 50mm - oligohadramnion, stále hematom a velmi vysoké hodnoty AFP - to stále opakovali každý UTZ - podstoupen test na infekční markery - negativní. Další UTZ stále málo plodové vody, plod o týden menší a stále vysoké hodnoty AFP. U své dr. jsem byla kontrolována každý týden, hematom zmizel, ale krvácení se stále vracelo. Byla jsem tedy hospitalizována v nemocnici na perinatologii pro opakované krvácení, zjištěno urychlení v ACM,plod stále o 10 dní menší a masivní nápadná placenta. Podávány léky injekčně na zastavení krvácení a tvrdnutí bříška. Po 14 dnech večer nastaly bolesti, krvácení takové hlenovité a na UTZ již nenašli srdeční akci miminka. Porod/potrat se rozjel, potom následovala revize. Po třech měsících jsem konečně obdržela pitevní zprávu: zkráceně, plod jen 244g na 22tt. Orgány s váraznější autolýzou, plod bez VVV. Placenta o průměru 9 cm, potrhaná, tloušťky 1,8cm, úpon pupečníku 21 cm, v choriu volných plodových blan je zastiženo ložisko granulocytární infiltrace, pupečník bez zánětu. Placenta s četnými intervilózním fibrinovými tromby, v centrální části s vícečetnými infarkty o průměru 1cm - závěr infarkty na placeně a nemělo by se to opakovat... Mám strach z budoucího těhotenství, že by se toto mohlo opakovat a nikdo mi neuměl vysvětlit ty vysoké hodnoty AFP, z čeho to bylo a zda by se to mohlo opakovat. Nyní budu podstupovat vyšetření na hematologii. Na reprodukční imunologii mi dr. Ulčová Gállová doporučila příště užívat Medrol. Děkuji za Vaši odpověď Michaela V.

Dobrý den, v případě krvácení v těhotenství dochází často ke zvýšení hodnoty AFP (jako vedlejší efekt, bez klinického významu, což bylo navíc potvrzeno na pitvě plodu). Možnou příčinou srdeční zástavy u plodu mohly být vzniklé uzávěry cév (tromby, infarkty), čímž došlo k přerušení přítoku Vaší krve k plodu. Tento stav mohl být způsoben např. zvýšenou krevní srážlivostí ve Vašem organismu, danou vrozeným/získaným hematologickým onemocněním (které je provázeno zvýšenou krevní srážlivostí). Těhotenství samo o sobě je stav s fyziologicky vyšší krevní srážlivostí (= přirozený stav nijak neohrožující plod ani těhotnou), ale když se k tomu připočítá nějaký druh srážlivostního onemocnění, krevní srážlivost se mnohonásobně zvýší. Je proto vhodné provést došetření na hematologii, kam se chystáte a v případě potvrzení nějakého hematologického onemocnění s vyšší krevní srážlivostí, se preventivně nasazuje v příštím těhotenství tzv. protisrážlivá léčba (ve formě tablet a/nebo injekcí), aby se předešlo vzniku krevních sraženin v placentě, pupečníku, ... Neznám Vaši celou anamnézu, avšak čekají Vás další zpřesňující vyšetření (je možné např. genetické vyšetření obou partnerů, pokud již neproběhlo), která věřím, že pomohou odhalit více informací. 

Děkuji za Vaší odpověď. Ano, již jsem navštívila svou doktorku a řekla mi to samé, že to má vliv mé úplně 1. antikoncepce (Minerva), předepsala mi Norethisteron, který mám ted 10 dní každý den ráno a večer užívat, aby se krvácení zastavilo. Mám také nadále pokračovat každý den s antikoncepcí, do dobrání prvního plata mi chybí také 10 pilulek, to znamená, že ted pouze 10 dní mám brát Norethisteron+Minervu a pak 7 dní pauza takže hned by měla znovu přijít menstruace? Nebo když se mi krvácení teprve teď zastavuje, tak budu mít klasicky 28-30 dní pauzu, až pak se cyklus opět dostaví? Bojím se, že teď po 10 dnech budu mít opět menstruaci.

Dobrý den, je velmi pravděpodobné, že dostanete menstruaci záhy po dobrání Norethisteronu. Takový je jeho princip - zastaví krvácení po cca 2-3 dnech, ale po jeho dobrání se dostaví tzv. krvácení po hormonální kyretáži (stav, který tento lék navodí). Toto krvácení by ale již nemělo být příliš silné. V sedmidenní tedy budete pravděpodobně krvácet, nicméně nasadte další platíčko hormonální antikoncepce dle návodu.