Celkem výsledků pro výraz "kojeni od a do z": 100
Dobrý den paní doktorko, spíš než odpověď na dotazy se potřebuji "vypovídat".Mám doma 3 týdenního chlapečka, s manželem jsme ho moc chtěli, ale od začátku je to semnou divné. Porod byl za trest, kontrakce 24h a nakonec pro nepostupující porod a špatné ozvy zakončen císařským řezem. Malého jsem dostala až 3 den, žloutenka, nešlo kojení, týden po propuštění jsme skončili na umělém mléce. Od začátku jsem si nepřipadala jako máma, malého jsem vnimala jen jako povinnost. Do teď necítím tu nekonečnou lásku co jsem myslela, že budu cítit až ho poprvé uvidím. První týden byl očistec, furt jsem brečela a říkala si jestli to celé nebyla chyba. Připadám si jako naprosto neschopná matka, když malý brečí a já ho neumím utěšit. Teď už je to trochu lepší, ale stejně když delší dobu brečí a nedaří se ho utišit, tak mi to leze na mozek. Pak už brečím taky, jsem zoufalá a říkám si co s ním mám dělat aby byl konečně klid,.co dělám špatně, že je tak nešťastný. Neublížila bych mu, to bych sama sobě nedovolila, ale je to pro mě opravdu psychicky vysilující. Manžel pomáhá, zapojuje se a chce pomoc. Na druhou stranu musí chodit do práce a trochu se vyspat takže noční péče nakonec stejně zůstane na mě, protože vím, že ho musím nechat spát. Přes den neusnu, takže noc moc nedospím. Všichni kolem malého milují, vidím manžela jak na něj kouká a i když je to už lepší, tak si furt vyčítám, že ho nemiluju tak, jak bych jako.matka měla a mám pocit, že jsem totálně selhala. Myslela jsem, že jsem na péči o dítě připravená, ale evidentně to byl omyl.
Dobrý den, vzhledem tomu, že jsem dětský psycholog se specializací na dotazy ohledně vývoje a potíží dětí, nemohu na váš dotaz kvalifikovaně odpovědět. Vaše potíže by však mohly souviset s přehnaným a idealizovaným očekáváním spojeným s narozením dítěte. Ve vašich snech a představách jste nepočítala s možnými komplikacemi, které mohou nastat a které také nastaly a začalo to již porodem a pak následnou péčí o dítě včetně kojení, která je nejen psychicky, ale také fyzicky náročná a vysilující. Žena - matka má přitom po porodu sama co dělat se sebou a se svým vlastním tělem. Určité pocity zklamání, obavy ze svého selhání i depresívní stavy mohou být a jsou v tomto citlivém poporodním období normální a pociťuje je prakticky každá žena a nemusí vůbec znamenat, že na péči o dítě není ještě zralá a připravená. Ne nadarmo se hovoří o období šestinedělí, které je takovou ochrannou lhůtou pro dítě i jeho matku. Přesto bych vám raději doporučila konzultaci u odborného lékaře - psychiatra, se kterým budete moci své potíže probrat a vyloučit či předejít rozvoji nějakých závažnějších poporodních psychických potíží. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám holčičku starou 5 a půl měsíce. V posledních dvou týdnech začala dělat opakující se pohyb pravou rukou, je to rytmické bouchání až jakoby tik, vypadá že ho dělá bezmyšlenkovitě, zhoršuje se to při únavě nebo stresu. Poslední dobou se mi to zdá ještě častěji, vleže na bříšku bouchá nataženou ručkou před sebe pěstičku zatnutou, vleže na zádech bouchá do sebe nebo za sebe, občas to dělá i při kojení a to pak bouchá do mě. Je to podle vás něco, co bychom měli raději co nejdříve řešit s lékařkou nebo stačí na pravidelné kontrole (máme ji za cca 3 týdny)?Děkuji za Váš čas.
Dobrý den, opakující se pohyb pravé ručky, jak jej popisujete, nemusí znamenat nic závažného. V tomto věku jde většinou o bezděčné pohyby, doporučuji při kojení dítě přidržovat tak, aby ručkami nemohlo volně pohybovat, dále sledujte, jak uchopí hračku (např. chrastítko ), levou i pravou rukou, zda nemá trvale zaťatou pěstičku, jak se pohybuje při převalení na bříško apod. V každém případě je na místě kontrola ošetřujícím dětským lékařem dříve, než máte domluvenou další preventivní prohlídku. S pozdravem MUDr. Ludvíkovská
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,Dcera 6 měsíců po kojení pěkné odrihne a pak hází šavle občas i v obloukach naše doktorka nám řekla že mám min kojit a častěji co dělám a je to pořád stejní. Teď už máme i příkrmy ale stále blinkame ????A ještě k tomu přes den hodně pláče a chtěla by kojit co hodinu.Přes noc stávám každých dvě hodiny.Řekla sem si jestli náhodou už ji moje mlíko nestačí ???? jestli bych neměla přejít taky na umělý mlíčko ????
Dobrý den. Samozřejmě, pokud nestačí kojení, je možno dokrmit náhradním mlékem. Z Vašeho dotazu ale není zřejmé, jaké množství příkrmu dítě dostává a jak často dostává jen mléko. Pokud se týká častého blinkání, je třeba problém řešit s ošetřující lékařkou, může být totiž také problém v technice krmení, skladby příkrmů apod. Zdravím Ludvíkovská
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat ohledně kojení a spánkového režimu. Nyní má můj syn 7 týdnů. Doktorka mi řekla, že by měl jíst po 3 hod. a pauzu, která by byla další by měl být zatím jenom jedna ideálně v noci. Občas už se stává, že ty pauzy má dvě, a tak se chci zeptat zda ho mám nějak budit a taky kdy se to změní. Od jakého věku nebo měsíce už může mít delší spánek v noci a nevadí to pro jeho vývoj? Děkuji moc za odpověď a přeji krásný den.
Dobrý den. V tomto období se může dítě budit i v noci častěji, zdravé plně kojené dítě by mělo mít v průměru 7 dávek mléka, tzn. během dne dávek 6 a jednu v noci, ve dne zhruba po 3 hodinách v noci se děti budí většinou samy. Jiná je samozřejmě situace u neprospívajících dětí, dětí s nízkou porodní váhou či děti s nějakým jiným zdravotním problémem. Jestliže se Vaše dítě budí častěji v noci, je to v tomto období ještě normální. S narůstající hmotností se režim pití většinou po 2. měsíci upraví. Přeji hezké dny Ludíkovská
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko.Obracím se na Vás s prosbou o vyjasnění informací ohledně začátku příkrmů.Máme 4měsíčního Vojtíška a na stránce BOL: https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-stravase píše dle nejnovějších poznatků:"Proto je doporučeno výlučné kojení bez výživových přídavků pro první 4 měsíce, NEJDÉLE do 6 měsíců života. Navazovat má zavádění pestré nemléčné stravy v období tzv. imunologického okna (tj. optimální období pro setkání s...", ale dále se píše: "Příkrm lze podávat po ukončení 4. měsíce věku kojencům živeným náhradním mlékem nebo kojencům živeným kombinací mateřského a náhradního mléka a plně kojeným od UKONČENÉHO 6. měsíce věku."Zdá se mi, že si to odporuje. U plně kojených tedy stále platí od ukončeného 6. měsíce? Přitom v první mnou uvedené větě se zmiňujete o něčem jiném. A ještě jeden navazující dotaz. V sekci 6. Schéma celodenní smíšené stravy 4.-6. měsíc je jídelníček složen tak, že už se s kojením prakticky nepočítá, jen ráno a večer. Přijde mi, že se tak urychleně akorát přijde o laktaci. Zkraje jsme o kojení dost bojovali, jsem šťastná, že mám plně kojené miminko, tak se mi dost příčí už od 4 měsíců dělat vše pro to, aby to tak zase nebylo. Děkuji za odpověď.Laďka
Dobrý den, děkuji za upozornění, ta zmiňovaná část je opravdu matoucí, měla být už dávno opravena tak, jak je řečeno v samém úvodu článku o tzv. imunologickém oknu mezi 4. a 6. měsícem.
Takže pro ujasnění: v tomto období nejde o příkrmy, ale ochutnávku různých potravin v malém množství (denně stačí 1 čajová lžička), což není příkrm. S tím se začíná jak je popsáno dále – u plně kojených dětí po 6. měsíci věku, u uměle živených nebo dětí střídavě kojených a krmených umělou výživou po 4.měsíci věku.
Kolegyni upozorním na opravu příslušné statě. S pozdravem Ludvíkovská
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám dotaz ohledně kojení. Mám dlouhodobě málo mléka a tak dokrmujeme z lahve. Schválně jsem hledala nějakou, co nejvíce přirozenou a máme od Aventu. Malý (nyní 2,5 mesice) si bral z prsa vždy jen trochu cca 30 ml (vážili jsme) a když nebylo tak jsem měla hned připravenou láhev. Ale je tomu 3.den, co se strašně vzteká, že má hlad, ale prso nechce, ikdyž mu ho tam dám celé tak nezačne sát, jen brečí dokud nedám láhev a to saje neskutečne a je v klidu. V porodnici jsem měla problém s tím, jak kojit a LP mi poradila, že mám velke bradavky na to, jak ma maly malou pusu tak vím, že mu ji tam musím strčit celou, ale i tak nepomaha. Jen me zajímá co teď, mléko začíná být méné tak jsem zkusila alespoň odsát včera. Tak jestli zkusit kloboučky nebo ty lahve anti kolik aby to z toho musel více tahat. Přemyslim i nad duvodem, asi 4.den jsem mírně nachlazená, taky jsme v tu dobu zvedli nové dudlíky -větší a jiný tvar a taky jsme dve lahve vymenili savicky z 1 na 3 ostatni mame 2. Moc dekuji za rady nebo nazor. Preji krasny den.
Důvodem je pravděpodobně podávání mléka láhví, dítě se odstavuje. Kojení je pro dítě velká dřina a krmení láhví, byť máte Avent, je pohodlnější a rychlejší, dítě se rychleji a s menší námahou nasytí.

Pro akci je nutné přihlášení