Celkem výsledků pro výraz "kojeni od a do z": 100
Dobrý den, prosím o radu, mám holčičku, které jsou dva měsíce. Táhne nám na třetí měsíc a plně kojím, jenže ted už týden z ničeho nic mi začla zlobit s přisátím, přisaje se chvilku, pocucá a pak se pustí to udělá několikrát po sobě, bradavka se úplně splácne a už se nepřisaje. Musím jí dát na druhé prso a tam se to potom také opakuje, zkoušela jsem i klobouček a beznadějně už nevím co, jsem zoufalá, že mě napadlo odsávačkou odsát a dát jí to z odsávačky s dudlíkem, ale prozatím jsem to neudělala . Nechávám to jako poslední řešení, nechci si jí od prsu odstavit, to by byla škoda, mléko mám. Předem moc děkuji za Vaši radu a odpověď. Dlasková.
Dobrý den paní Dlasková, v případu, který popisujete, je třeba praktická pomoc ze strany laktačního poradce. Je třeba vidět, co miminko u prsu dělá, zkontrolovat techniku kojení - tj. vaši vzájemnou polohu a správnost přisátí miminka. Jednou z příčin, proč se miminko pouští prsu, může být snížený tok mléka. Radím, abyste si dle místa vašeho bydliště zjistila kontakt na laktačního poradce a domluvila si s ním schůzku - to je z toho důvodu, abyste za ním nebo on za vámi nemusel jezdit daleko. Záleží jak se domluvíte. Držím palce.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, za jak dlouho by měla nastoupit menstruace po porodu (po císařském řezu), pokud jsem kojila pouze měsíc? Dítě má teď 3 měsíce a pořád nic. Za jak dlouho bych měla vyhledat lékařskou péči, pokud se menstruace nedostaví? Děkuji.
Dobrý den, na to je těžko odpovědět. Je to velice individuální. Jsou ženy, které i při plném kojení menstruují již po ukončení šestinedělí a naopak ženy, které nemenstruují ještě několik měsíců po ukončení aktivniho kojení. Ještě bych tedy určitě s vyhledáním lékaře vyčkala, pokud nemáte žádné potíže. Nicméně mějte na vědomí, že otěhotnět můžete, i když jste ještě nemenstruovala!
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat na následující. Máme pětiměsíční holčičku. Snažím se dodržovat denní režim, je to pro mě i pro miminko přece jen příjemnější a přehlednější. Nicméně se samozřejmě nevyhnu například celovíkendovým návštěvám prarodičů a kamarádů, kdy dojde k narušení denního rožimu miminka. Ukládání ke spánku, kojení, koupání je vždy stejné, ať se děje cokoliv. Ale během dne se režim změní. Přesto, že sleduji náznaky únavy, abych dítě dala ke spánku, v době čilosti s ním komunikuji a hraju si, je to jiné protože je u toho někdo další, "cizí". Vždy když návštěva odjede, všimla jsem si, že je holčička velice nervní, což trvá několik dní. Nedokáže sama během dne usnout, musím ji všemožně uspávat, kolíbat, nosit,houpat atd. Cpe si celou ručičku do pusinky, v hlasovém projevu jde slyšet nespokojenost a vztekání. Celkově je neklidná po těle, různě se kroutí. Již při samotném usínání sebou cuká a mírně hází. Z toho všeho jsem vyvodila, že se jedná o narušení rituálů, zvyků a jistot a proto je to následně vždy stejné. Je můj odhad opravdu správný? A dá se tomu nějak zabránit? Nechci se odstřihnout od přátel a návštěv, zároveň chci miminku zajistit klid a pohodu, pokud je její reakce taková jaká je. Zvykne si na to časem? Nebo je to citlivý jedinec? Dělám něco špatně? Velice Vám děkuji za Váš čas a Vaši odpověď. Přeji příjemný den.K.P.
Dobrý den, vaše děťátko pravděpodobně opravdu reaguje vámi popsanými projevy na změny denního režimu. Dodržování režimu je pro miminko důležité a je dobré a jak i píšete mnohem pro rodiče i děťátko pohodlnější, dodržovat určité zaběhnuté rituály, ze kterých dítě čerpá pocit jistoty a bezpečí a které usnadňují jeho vývoj a výchovu. Pokud dojde k narušení rituálů a režimu, může se to projevit nervozitou a neklidem dítěte. Řešením však není uzavření se doma bez kontaktu s přáteli a příbuznými, je to součást života, na kterou si dítě postupně zvykne. Při těchto vybočeních se snažte co nejvíce dodržovat aktivity, na které je dítě zvyklé, neměňte obvyklé rituály, zejména týkající se ukládání, krmení či kojení.
Pokud jste doma zvyklá holčičku krmit a uspávat o samotě, pak by bylo dobré požádat o chvilku soukromí při těchto činnostech i u příbuzných či přátel. Řiďte se svou rodičovskou intuicí, je poznat, že jste vnímavá a pozorná maminka, přesto se některým projevům v chování dítěte po narušení denního režimu asi nevyhnete. Počítejte proto s nimi, věnujte holčičce pozornost, dokud se zase nezklidní, snažte se vypozorovat, co ji nejvíce zneklidňuje a vyhnout se tomu (například příliš mnoho chování od ostatních, příliš mnoho podnětů, kterými je zahlcena). Zkuste holčičku v době bělosti, pokud je v cizím prostředí a nepláče, ponechat více v klidu, zpracovává totiž podněty z okolního neznámého prostředí, ve kterém se snaží zorientovat a je možné, že pokud se s ní snažíte komunikovat na stejné úrovni jako obvykle doma, může to být pro ni příliš. Nechte jí proto čas se adaptovat, postupujte pozvolna, chovejte se klidně. Velkých vybočení z denního rytmu se vyvarujte. Některé děti jsou na změny citlivější, některé se zklidní dříve, jiným to trvá déle, záleží také na typu a citlivosti jejich nervové soustavy, poskytněte proto dceři dostatek času a klidu a dostatek kontaktu s vámi, pokud jej potřebuje, pochovejte ji, pohlaďte, klidně na ni mluvte. Zdravím

Pro akci je nutné přihlášení