banner

Celkem výsledků pro výraz "ivf": 73

Dobrý den, reaguji na tuto vaši odpověď:Dobrý den, nevím, jak dlouho se pokoušíte o těhotenství - to jste nezmínila. Pokud je to méně než rok (např. 6 měsíců) a jste mladá, pak nepropadejte panice - může to tak být a neznamená to žádný problém. Pokud se pokoušíte přes rok bez uspěchu, pak je dobré začít pátrat, proč se tak děje. Nicméně informace z vašeho UZ, že máte tlustou stěnu kolem vajíček (možná jste měla na mysli kolem vaječníků) - to vůbec nelze dle UZ hodnotit. Vajíčka nejsou vůbec na UZ vidět, maximálně folikuly, v kterých vajíčka plavou a co se týče vaječníků - opravdu nelze tlouštku obalu hodnotit a nemá to na nic vliv. Takže tím se vůbec nestresujte. Důvody, proč žena nemůže otěhotnět jsou většinou zcela jiné - špatný spermiogram partnera, anovulační cykly, atd atd.........................................Co se týče doby pokoušení o otěhotnění, odpovídalo by to přibližně jednomu roku. Z toho co jste napsala, jsem si hledala pár informací na internetu a mám takový pocit, že by to mohl být syndrom polycystických ovarií. Odpovídají příznaky a všechno to, co se v článcích o tomto syndromu píše. Bohužel nevím si rady s tím, jak mám redukovat svou váhu, což mi radil i můj gynekolog. Mám nadváhu a nedaří se mi hubnout. Sladké nejím, snažím se jíst pravidelně, cvičím každý den, tak nevím... Moc ráda bych přišla na osvědčený způsob, jak redukovat svoji váhu.. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, pokud se již snažíte více než rok, bylo by potřeba udělat podrobnější vyšetření. Syndrom polycystických ovarií, obzvlášť, pokud máte nadváhu, je samozřejmě možný, ale většinou jen na základě UZ jej nelze diagnostikovat. Co se týče vaší nadváhy - s redukcí vám bohužel neporadím. Toto je doména nutričního terapeuta, nikoliv gynekologa. Stran došetření sterility vám nejlépe poradí v některém centru IVF poblíž vašeho bydliště. 

Dobrý den, je mi 28. Měla jsem vždy nepravidelnou MS, od 20 jsem 7 let brala HA. Už rok se snažíme o miminko. Hor. profil mám v pořádku, všechna vyšetření včetně průchodnosti vejcovodů také OK, ale přesto m. cyklus přes 100 dní. Nyní mi byl předepsán Clostilbegyt a Duphaston. Po prvním cyklu a pravidelném měření baz. teploty, ale ovulace stejně neproběhla. Jaká je šance, že další dva cykly budou jiné? Děkuji za odpověď T.

Dobrý den, jaká je šance, to Vám opravdu nedokáži vyčíslit. Každopádně dobré je zkusit stimulaci ovulace Clostilbegytem ještě 2x, pokud bude bez úspěchu, pak je nutno další došetření a event. pohovor v IVF centru. Pokud máte problémy s anovulačnímu cykly, pak zřejmě opravdu nebude problém v průchodnosti vejcovodů, i když nevím, jakou metodou se toto vyšetřovalo. A tudíž možná časem nebude jiná cesta, než klasická stimulace.

Dobrý den, pane doktore, po operaci mi byla zjištěna neprůchodnost vejcovodů. Po obou stranách po konzultaci s panem doktorem doporučeno umělé oplodnění, které jsem podstoupila v Německu zavedené. 2 embrya bohužel 11. den krvácení po domluvě s panem doktorem jsem potřebovala přestávku, z hormonální léčby mi nebylo dobře. Navrhli jsme 3 měsíce, ale já jsem po měsíci úplně normálně otěhotněla, bohužel 3.-4. týden opět krvácení. Moje otázka je: může člověk otěhotnět s neprůchodnými vejcovody, nebo je nějaká možnost na zprůchodnění? Je lepší ještě jednou zkontrolovat vejcovody? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nevím, jakou metodou byla neprůchodnost vejcovodů zjištěna. To je velmi podstatné. Většinou se během operace zjištuje nástřikem barviva do dělohy a během laparoskopie operatér pozoruje, zda prochází barvivo vejcovodem. Pokud barvivo daným vejcovodem neprochází, pak je neprůchodnost téměř jistá. Pokud jsou na vejcovodech nejaké změny (naplněný vejcovod tekutinou, pozánětlivé změny, srůsty v jeho okolí) a operatér je vyjádří podezření z neprůchodnosti a nástřik neprovede, pak to samozřejmě jisté není. Znovu kontrolovat průchodnost - to je diskutabilní. Rozhodně podstupovat operaci jen kvůli tomuto, bych nedoporučovala. Nicméně, pokud jsou vejcovody neprůchodné, je lepší je před IVF odstranit - tím se eliminuje riziko mimoděložního těhotenství.

Dobrý den, nevím, jak začít. S přítelem jsme spolu už 8 roků a nemůžeme mít miminko. Chodili jsme i po lékařích v zahraničí a prý jsme oba dva v pořádku. Prosím o radu.

Dobrý den, s tím Vám tedy bohužel neporadím. Pokud nemůžete po 8 letech pravidelného sexuálního  života otěhotnět, pak někde problém zjevně je, ale příčiny mohou být opravdu různé. Pokud nepomohou ani žádné s forem asistovaném reprodukce (umělého oplodnění) - to nevím, zda jste zkoušeli, pak další možností volby jsou darovaná vajíčka, pokud je problém ve Vaší ovulaci či náhradní mateřství. Ale toto vše s Vámi musí osobně probrat lékař v centru IVF.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je šance oplodnění přirozenou cestou, když přes 2 roky snažení to nešlo a za poslední rok i pomocí neúspěšné inseminace (partner je po chemoterapii, má jen jedno, vše má v pořádku, jen snížení počtu spermií). Já mám jen jeden vaječník po endometrióze. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jaká přesně je šance na přirozené otěhotnění Vám samozřejmě nedokáži vyčíslit. Nicméně pokud se již snažíte 2 roky bez uspěchu včetně inseminace, někde problém zřejmě bude a doporučovala bych Vám alespoň konzultaci v některém z center IVF v místě Vašeho bydliště.  

Dobrý den, paní doktorko,dne 27.2.2014 jsem měla podstoupit hysteroskopii kvůli sekundární amenorei a hematometre, ale při předoperačním vyšetření mi zjistili, že mám cystu na pravém ovariu a po CS v roce 2014 (hypotonie děložní, B-lynch, nyní ztenčelá jizva) srůsty pánevní pobřišnice a chronický zánět vejcovodů a vajecniků, takže mi k tomu ještě udělali laparoskopii. Zjistili mi také, že mám v místě jizvy po SC klínovitý defekt 5 mm, funkční myometrium 3-4 mm, ovarium vlevo při hraně děložní 23x12 mm s jedním foliklem 7,5 mm. Ovarium vpravo 32x25 mm spotřebováno jednokomorovou hypoechogenní cystou 22x18 mm...Po zákroku mi bylo řečeno, že si mám ještě nechat udělat chromopertubaci.....Moje otázka zní, nikdo mi přesně nevysvětlil, co to vše znamená. Chtěli bychom s manželem druhé dítě. Myslíte, že budu moci otěhotnět (pan doktor říkal něco o rizikovém těhotenství a o IVF). Je ten klínovitý defekt a ztenčelá děloha vážný problém? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, pokud máte chronický zánět vejcovodů a srůsty, pak by mohl být problém s otěhotněním. Chromopertubací lze zjistit, zda jsou vejcovody průchodné. Nerozumím příliš tomu, proč Vám neudělali chromopertubaci zrovna při operaci. Jedná se totiž o nastříknutí dělohy barvivem a sledování v průbehu laparoskopie, zda barvivo prochází vzestupně přes vejcovody. Musela byste tudíž kvůli tomuto vyšetření opět podstoupit laparoskopii. Co se týče nálezu na děloze, tak vzhledem ke ztenčení v místě jizvy po předchozím císařském řezu a defektu je riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenstí nebo také možného uhnízdění oplozeného vajíčka v jizvě. Navíc pokud jste měla takto komplikovaný předchozí porod s velkou krevní ztrátou při hypotonii a zákrok na děloze, nelze vyloučit opakování problému. Je tedy na zvážení, zda všechna tato rizika podstupovat. Každopádně v případě tehotenství byste měla být sledována v ambulanci rizikového těhotenství v perinatologickém centru.