Celkem výsledků pro výraz "endometrioza": 28
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Je mi 24 let, od 4. třídy mám menstruaci a od mých 14 let jsem již několikrát měla cysty na vaječníkách, dělali mi už 4krát laparoskopii, levý vaječník už chtěli odebrat, ale nakonec to vzhledem k věku neudělali, ten je prý už ale tak poničený, že je stejně nefunkční, trápí mě pořád velké bolesti podbřišku, strašně silné bolesti při menstruaci, taky endometrioza, při poslední laparoskopii jsem měla srůsty až na střevech. Už jsem unavená z věčného kapání algifenu a zobání brufenu, který už stejně nezabírá. Chtěla bych odebrat vaječníky a mít klid. Co si o tom myslíte? Jaký by to na mě mělo dopad? Co by mě potom čekalo? Já už nevidím jiné řešení, věřím že toto by mi pomohlo. Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, endometrioza je velice komplexní problém a těžko vám na dálku poradit, co a jak, pokud podrobně neznám vaši ananmnézu - předchozí léčbu a průběh. Pokud žádná hormonální terapie není uspěšná a ani opakované operace, pak samozřejmě někdy příjdou na řadu radikální operace, kdy se odebírají vaječníky, děloha a někdy i část poškozeného střeva atd. Ale toto se musí velmi pečlivě zvažovat a individualizovat. Pokud jste navíc takto mladá a nemáte děti, pak je toto řešení velmi radikální. Vaše vaječníky mužou být již velmi poškozeny a nemusí fungovat ve smyslu produkce kvalitních vajíček (to je velmi pravděpodobné), na druhé straně stále plní svoji hormonální funkci. Pokud vám je odeberou, budete vlastně v umělém přechodu. Bylo by asi dobré se poradit s odporníkem na endometriozu. Nevím, odkud pocházíte, jaké velké centrum pro léčbu endometriozy máte poblíž bydliště. Ale toto bych viděla jako první krok.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, nedávno mi byla diagnostikována Endometrioóa. V rektovaginálním septu mám endometriální cystu (cca 3x3cm). Hormonální léčbu jsem odmítla, tak jsem dostala dvě možnosti. Pokud mě to příliš neobtěžuje, tak častější kontroly, nebo laparoskopie. Rozhodla jsem se pro laparoskopii, protože menstruační bolesti a jiné problémy mě opravdu obtěžují. Protože se při této nemoci šance mít dítě ještě snižuje, rozhodli jsme se s partnerem, že miminko příliš odkládat nebudeme, protože dítě mít určitě chceme. Lékař mi řekl, že pokud bych otěhotněla (před operací), tak by žádné komplikace hrozit neměly, akorát by doporučil císařský řez. Při otěhotnění po operaci by prý taky neměl být problém, akorat jsem se od něj nedozvěděla, zda by doporučil zkusit to hned, nebo až potom. Jiný lékař tvrdí, že těhotenství (do operace) by možná bylo to nejlepší řešení a endometrióza by mohla sama odeznít. A já teď nevím.. jde mi hlavně o to, abych donosila zdravé dítě a hrozilo co nejméně komplikací. Vím, že se musím rozhodnout nakonec sama, ale chtěla bych vědět, zda je to opravdu jedno, nebo je lepší zkusit to už teď, nebo až po té laparoskopii. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud je ložisko endometriózy diagnostikováno jen v rektovaginálním septu, pak bych doporučila zkusit otěhotnět před operací. Těhotenství má na endometriózu vzhledem k hormonálnímu stavu (převažují gestageny během celé gravidity) tlumící efekt a ložiska se většinou neozývají. Trochu mě překvapuje doporučení porodu císařským řezem. Endometrióza obecně, a to ani v rektovaginálním septu, není rozhodně indikací k porodu císařským řezem. Tato operace má tolik negativ pro vás i pro dítě, že provádět jej, by bylo opravdu ve vašem případě zbytečné.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, nemohu otěhotnět již 2 roky. Byla mi provedena diag.laparoskopie, při které přišli na endometriózu peritoneum. a mini cystu u vejcovodu. Bylo mi doporučeno otěhotnět. Je šance, že nyní čerstvě po odstranění endiom.dojde k přirozenému otěhotnění? Řeším, jestli čekat, nebo ihned na IVF, dokud je endiom.čerstvě odstraněná. Manzel má skvělý spermiogram. Ja mám vše průchodné, žádné srůsty, průchodné tuby. Moje sliznice na UZ byla vždy připravena na ovulaci a byl i dominantní folikul. Ovu testy mi ale nevychází. Mám i pravidelnou menstruaci (je bolestivá). Když není nic neprůchodné a endiometroza odstraněna, není ivf zbytečne? Bojím se ale, aby nerostla a nebyl pak problém i s ivf, případně zda tedy má imunita spermie neničí. Nechapu, pokud mám vše průchodne, jak mohla endiom.ovlivnit neplodnost. Je mi 33 let. Moc děkuji.
Dobrý den, endometrioza může ovlivnit plodnost v mnoha směrech. Endometrioza v oblasti vaječníků může ovlivnit kvalitu vajíček. To může být důvod vašeho problému, pokud jsou vejcovody průchodné a problém tam tedy evidentně není. Obecně, vzhledem k věku a 2 letému snažení bych příliš dlouho nečekala. Můžete tomu dát třeba 3 měsíce spontánního snažení, ale pokud by se nezadařilo, volila bych cestu IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer, snažíme se s přítelem aktivně o dítě půl roku. Netlačíme moc na pilu, bereme to tak, že ,,až to přijde, tak to přijde" přes to bychom si ho moc přáli. Nutno zmínit, že i dost kouřím. Mému příteli je 41, a jsme od sebe věkově rozdílní, jsem mladší. Přítel má k tomu diabetes 2. typu. Stejně mi to nedalo a šla jsem na gynekologické vyšetření, abych přece jen věděla, jestli je co se týče mě všechno v pořádku, ale nechali si mě v nemocnici a vyoperovali mi cystu na vaječníku laparoskopicky. Chci se zeptat, jestli i přes tu operaci, i přitelovu cukrovku nebudu mít problém s otěhotněním. A jestli ano, jaký? Bude to trvat déle? Popřípadě nějaké rady. Děkuju moc.
Dobrý den, diabetes II. typu by neměl mít na kvalitu spermií příliš vliv. Ani jeho věk. Ani ve vás nemusí být žádný problém - půl roku bez úspěchu nic nezmanená. Neplodností by se měl člověk zabývat až při snažení se 1 rok neúspěšně. Spíše záleží, co Vám našli při operaci. Pokud se jednalo o cystu endometriální, pak endometrioza může ovlivnovat i kvalitu vajíček a tudíž plodnost. Pokud se jednalo o prostou folikulární cystu, pak ta na plodnost vliv nemá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v březnu loňského roku mi byla zjištěna endometrióza. S paní doktorkou jsem byla domluvena, že na 3 měsíce nasadíme lék Visanne a poté se s přítelem budeme snažit o miminko, jenže uběhnul už půl rok od snažení a stále nic. Tak by mě zajímalo, jestli paní doktorka na půlroční kontrole to se mnou bude nějak řešit nějakými léky? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, nejsem Vaší lékařkou a tedy nevím, jak to bude Vaše paní doktorka řešit. Nicméně pokud bude gynekologický nález v pořádku, pak bych Vám asi doporučila ještě zkoušet spontánně otěhotnět. Půl roku je ještě málo. Záleží samozřejmě ovšem i na Vašem věku a na stupni endometriózy, jaká Vám byla zjištěna.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,můj dotaz se především týká ovulace. Je mi 34 let, o dítě se s manželem snažíme zhruba 4 roky. Před dvěma lety jsem otěhotněla, ale již v 5. týdnu došlo k zamlklému potratu. Rok poté jsem musela na laparoskopii – odstranění cysty na pravém vaječníku, byla také provedena průchodnost vejcovodů (vejcovody jsou průchodné). Avšak byla mi zjištěna endometrióza (asi II. stupně). Mám kratší cyklus 24 dnů, menstruace trvá 6 dní. Někdy pár dní před menstruací špiním. Napadlo mě, jestli není problém v mojí ovulaci. Provádím ovulační test: (25. 2. začátek menstruace), 7. 3. pozitivní test (11DC) a 9.3. ultrazvuk u gynekologa. Ačkoliv jsem myslela, že už k ovulaci došlo, našel zralý folikul (asi 20 mm), což znamená, že ještě nepraskl. (Bazální teplota 8.3. 36,41/ 9.3. 36,74/ 10.3 36,79.) Došlo k ovulaci? K ovulaci by mělo dojít nejpozději do 36 hodin od pozitivního ovulačního testu. Znamená to, že i když byl folikul velký, nepraskl a nedošlo k ovulaci? Myslíte si, že by se mohlo jednat o syndrom neprasklého folikulu nebo jinou poruchu ovulace? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, k ovulaci opravdu dojít nemuselo. Někdy se z neprasklého folikulu stane cysta, která spontánně praskne až později. Ale mohla jste také ovulovat později. Nicméně pokud se snažíté o těhotenství bezúspěšně již 4 roky, pak bych i vzhledem k Vašemu věku navrhovala návštěvu centra IVF v blízkosti bydliště. Samozřejmě ale záleží, jaký k tomu zaujímáte postoj. Obecně ale 4 roky jsou již dlouhá doba a šance na spontánní těhotenství je nízká.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již dva roky neberu antikoncepci a 4 měsíce se pokoušíme o těhotenství, před 14-ti dny mi můj gynekolog během ultrazvuku našel cystu vedle levého vaječníku, chci se Vás zeptat, zda tato cysta nemůže/nemohla mít vliv na těhotenství? Během pár dní se podrobím laparoskopické operaci, během které bude cysta odstraněna.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, cysta na vaječníku může ovlivňovat ovulaci (respektive může jí bránit) a tudíž žena nemůže otěhotnět. Pokud se jedná o cystu endometriální (charakter cysty se definitivně určí při laparoskopii), i endometrióza může ovlivňovat kvalitu ovulace i vajíček.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám malou hladinu estrogenu podle testů u lékaře. Začala jsem užívat estrogenové pilulky, ze začátku se menstruační bolesti zmínily, ale nyní zase ne. Někde sem četla, že tyto bolesti způsobuje nedostatek estrogenu, někde že zase opak. Mohla byste mi tohle prosím objasnit?
Dobrý den, menstruační bolesti většinou nesouvisí s hladinou estrogenů. Pokud se vyloučí nějaká konkrétní příčina bolestí - myomy na děloze, endometrióza, pak buď žena může užívat hormonální antikoncepci (ta většinou snižuje bolesti i intenzitu menstruace) nebo je léčba pouze symptomatická (léky od bolesti nejlépe typu nesteroidních antiflogistik - Ibalgin atd., které je nutno užívat již 1-2 dny před plánovaným příchodem menstruace).
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,na adenomyozu beru lék Visanne, který mi zabral úplně úžasně. Prý se ale nesmí brát delší dobu, jinak hrozí osteoporóza a rozhození metabolismu. Je mi doporučeno po půl roce užívání přejít na hormonální antikoncepci bez přestávky či Mirenu. Bojím se ale špinění a migrén, na které jsem při braní hormonální antik. trpěla ještě před tím, než jsem měla děti. Je mi 40 let a další děti již neplánuji. Chtěla jsem dělohu nechat odstranit, ale prý jsem ještě na to mladá. S Visanne mi také přestaly problémy s močovým měchýřem, časté nucení na močení a krev v moči. Zřejmě asi tedy mám endometriózu i v moč. cestách. Jaká forma antikoncepce by tedy byla pro mne vhodná, aby se mi adenomyoza nevrátila? Není možnost brát Visanne dlouhodobě a k tomu nějaký preparát k zabránění osteoporozy? Někde se píše, že i u hormonální antikoncepce je také riziko osteoporozy a někde zase, že je naopak prevencí, jak to tedy je? Děkuji za odpověd.
Dobrý den, pokud je v hormonálním přípravdu dostatek estrogenu, nemělo by k osteoporoze dojít, takže při HAK by k ní docházet jistě nemělo. Je pravdou, že Vissane není lék na dlouhodobé užívání. Pokud již neplánujete děti a HA vám nevyhovovala, pak bych vzhledem k věku doporučila Mirenu. Pokud by se endometrioza opět ozvala a omezovala vás v běžném životě, pak je nejlepším řešením hysterektomie.
Pro akci je nutné přihlášení