banner

Celkem výsledků pro výraz "delozni sliznice": 100

Vážená paní doktorko,před osmi měsíci jsem prodělala zamlklý potrat a měsíc po operaci jsem měla zánět dělohy, krerý byl přeléčen dvojkombinací antibiotik. Bohužel mi nejde od té doby otěhotnět. Je možné, že to způsobil ten zánět? Dále mi byla naměřena vysoká hodnota CMV 500 IGg a doktorka mi radí na dobu tří měsícu se nesnažit a čekat až se hodnota sníži. Jinde jsem ale slyšela, že pokud není virus aktivní, tak to početí nebraní. Jaký je Váš názor?Děkuji a přeji Vám hezký den,

Dobrý den, to, že nemůžete otěhotnět, může být způsobeno různými důvody. Bylo by dobré vyloučit, zda v dutině děložní nejsou přítomny srůsty po revizi dělohy (pokud jste revizi po potratu absolvovala). Pokud ale pravidelně menstruujete, pak je to málo pravděpodobné. Srůsty v děloze se většinou pojí se slabou či žádnou menstruací. To, že nemůžete otěhotnět může být i náhoda. 8 měsíců není až tak dlouhá doba. Co se týče CMV, pak protilátky IgG nejsou nijak zásadní. Tyto protilátky máme v krvi téměř všichni - značí, že jste se s infekcí někdy v minulosti potkala, ale onemocnění není aktivní a tudíž nemá na těhotenství ani vývoj plodu žádný vliv.

Zdravím. Už nevím kudy kam, tak vás moc prosím o názor tady. Jen nevím kde začít. V roce 2008 jsem byla na dg laparoskopii, kde mi zrovna vyoperovali slepé střevo. Jen už si přesně nepamatuji, jaké problémy jsem měla. A zjistili endometriózu. Jen na střední jsem měla bolesti slepého střeva, ale nechali mi jej, jen čekali. Laparoskopie byla až za několik let. Ještě před LAP mi vypálili děložní čípek, střední stupeň (nevím čeho). V lázních mi doporučili co nejdříve otěhotnět... Pěkně se nám to povedlo a v roce 2010 se nám narodila zdravá holčička a v roce 2013 druhá. :) Jenže jsem měla už dlouho bolení při pohlavním styku, můj gynekolog mi oznámil, že endomentrioza to být nemůže, že těhotenstvím a porodem se ztratí! A že máme hledat polohy, kde mě to nebude bolet. :/ Změnila jsem lékaře, udělali mi další dg laparoskopii v roce 2015, kde mi ještě 2 drobná tělíska endometriózy našli. Jenže s tím nikdo nic nedělá a bolest začíná být zase docela velká (hlavně na pravě straně podbřišku, kde mi endometriózu našli) a ted už i po sexu - v podbřišku, i záda, okolí kyčle. O mém výtoku ani nemluvě, ten mám skoro pořád, hustý, bílý, občas nahnědlý. Vše mě omezuje v mém sexuálním životě, tak mě to vážně hodně trápí. :( Nechala jsem se asi po roce překecat panem dr a v červnu jsem začala užívat Visanne, které jsem vydržela brát 3 měsíce, protože jsem měla neustále nejen výtok, ale i špinění a krvácení více než jednou za měsíc, takže celé léto na prd. Pak jsem sama vysadila. Můžete mi říct, proč mi ty tělíska loni neodstranili, dokud byly malé? Hodně čtu, že se chirurgicky odstraňují. Obávám se, že budou větší a proto i větší problémy. A možné srůsty by byly vidět na běžné kontrole na gynekologii? Nebo taky jen při laparoskopii? Docela bych se tomu chtěla vyhnout, ale když nebude zbytí. První laparoskopie byla naprosto v pořádku, až na dlouhodobé hladovění, druhá byla jinde a takové bolesti jsem měla hned po probuzení na dospáváku než mi vytáhli drén nepřeji nikomu. :( Nešlo spát, otočit se, dali mi jen paralen, že jsem měla nízký tlak a trpěla jsem dál. Moc Vám děkuji za reakci.

Dobrý den, pokud jste měla při laparoskopii jen 2 drobná ložiska endometriozy, tak to by vám opravdu nemělo činit až takové potíže. Pokud jsou ložiska malá, chirurgicky se neodstraňují (že by se vyřezávaly apod.), maximálně se popálí koagulačním pálením.. Ale i tak je možné, že se brzy objeví. Bolesti mohou být způsobeny i srůsty v malé pánvi. Těžko říct, zda po druhé lalaroskopické operaci vznikly. Na běžné kontrole srůsty vidět nelze. Ani pomocí UZ, ani při vyšetření. Že mohou v břiše být, to usuzujeme jen podle subjektivních potíží pacientky, pokud se jiná příčina nenajde. Takže ve zkratce - pokud se vaše potíže budou zhoršovat, pak samozřejmě můžete podstoupit další laparoskopii, ale je možné, že to bude začarovaný kruh. Ještě je možné zkusit nějakou dobu kontinuální užívání hormonální antikoncepce, pokud vám nevyhovoval Vissane.

Dobrý den, 14. 11. 2016 jsem byla na interupci, 19. 11. jsem byla na stejném zákroku, protože neproběhlo všechno na poprvé jak mělo. 24. 11. jsem měla pohlavní styk. Vím, že hrozí riziko infekce, prosím tedy o radu, jak tuto záležitost řešit. Žádné komplikace před stykem po posledním zákroku nebyly a nejsou ani teď, i přes to prosím o radu. Děkuji Klára

Dobrý den, přiznám se, že příliš nechápu vaší otázku. Proč řešíte riziko infekce až poté, co pohlavní styk proběhl? Ted už zřejmě nic nevyřešíte, pokud by infekce měla zaútočit. Pokud nerespektujete režimová opatření, pak si musíte být vědomá možných následků. Pokud jste měla revizi tudiny děložní a navíc opakovanou, příliš bych si být Vámi nezahrávala. Myslím, že je rozumnější vydržet cca 2 týdny bez pohlavního styku než poté řešit následky infekce dělohy, která může mít do budoucna vliv na Vaši plodnost a možná by Vás to v budoucnu mrzelo.

Dobry den, paní doktorko. Bydlím v zahraničí, kde je zdravotnictví ne příliš na dobré úrovni a chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor. Před osmi měsíci jsem prodělala zamlklý potrat, poté následovala kyretáž, která proběhla bez problemů. Ale zhruba po měsíci od kyretáže mě začalo bolet břicho, měla jsem růžový výtok a krvácela. Ještě v ten den jsem šla k lékařce, která ultrazvukem našla tekutinu v pánvi. Jen mi řekla, že se jedná o bakteriálni zánět a napsala antibiotika, která celkem zabrala a po 14 denní kontrole jsem již byla v pořádku. Bohužel mi ale nejde od té doby otěhotnět. Menstruaci mám sice pravidelnou, ale obávám se, že mi po té infekci vznikly srůsty a ja zůstanu neplodná.

Dobrý den, na Vaši otázku těžko odpovědět. Problémy s otěhotněním po kyretáži spíše dělají srůsty v dutině děložní, ale pokud by se ve Vašem případě o tyto srůsty jednalo, pak byste ani nemenstruovala či by menstruace byla velice slabá. Takže o tento problém se pravděpodobně nejedná. To, zda máte srůsty v oblasti vejcovodu, se dá samozřejmě taktéž nedá vyloučit, ale zjistit se to dá pouze zobrazovací metodou - sono hysterografie či při laparoskopii, ale tato vyšetření již musí indikovat gynekolog v rámci léčby neplodnosti. Pokud byste nemohla otěhotnět více než 12 měsíců, pak se určitě někam obraťte.

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na moje výsledky, letos jsem byla po opakovaných pozitivních výsledcích HPV pozitivni na konizaci, po konizaci, od p. doktora mi přišlo: Cin II in situ, můžete mi říct, jestli je to spíše lepší? Před konizaci Cin II výsledek. Užívala jsem teď po návštěvě - kontrole u své gynekoložky čípky macmiror a teď bych měla přejít na cicatridinu, jak ji mám dlouho užívat a při menstruaci vynechat? Dále bych se chtěla zeptat, kdybychom mohli s partnerem plánovat dítě a zda zvážit vakcinaci proti hpv a zda by se měl nechat partner vyšetřit na hpv, aby mě nenakazil, když budu ja ''zdrava"? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, CIN II in situ je v podstatě to stejné, co CIN II, V podstatě lze říci, že se potvrdilo podezření na změny na čípku určitého stupně. Co se týče užívání Cicatridiny, asi bych v době menses užívat přestala. Jak dlouho máte poté ještě užívat, se domluvte s gynekologem, který vám léky doporučil. Váš čípek jsem po operaci neviděla. Co se týče otázek stran plánování gravidity a dalšího očkování. Nevím ani, jakou metodou Vám konizaci prováděli a jak čípek po zákroku vypadá - to jsou důležité informace. To se stejné stran očkování HPV - nevím, zda Vás testovali před výkonem, co vyšlo, atd atd.. Jsou to všechno otázky, na které byste se měla ptát svého gynekologa či specialisty na děložní čípky, který Vám pravděpodobně výkon prováděl.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se dává automaticky rizikové těhotenství, když jsem prodělala revizi dělohy? Dřív to tak bylo, tak mě zajímá, jak je to dnes. Ptám se, protože sem u svého gynekologa zapsaná jako nezaměstnaná a dneska sem mu zapomněla nahlasit, že už nějakou dobu pracuju. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nevím, zda pojmem rizikové těhotenství myslíte neschopenku (jsou to dvě úplně rozdílné věci). Nicméně revize dutiny děložní v předchozím těhotenství není důvodem práceneschopnosti ani sledování ženy v rizikové poradně - pokud se nejedná o opakované potrácení.