Celkem výsledků pro výraz "deloha": 83
Dobrý den, je mi 53 let, už delší dobu vím, díky vyšetření krve, že jsem v přechodu. Žádné větší vedlejší příznaky typu návalů horka, migrén, výkyv nálad atd, jsem za celou dobu neměla, jen ty menstruační výkyvy jsem postupně sledovala. Vždy jsem měla velmi pravidelné cykly 26-28 dnů, krvácení trvalo tak 5 až 7 dní, někdy 8-9. V přechodu se mi nejdříve stalo, že se mi o pár dnů cykly zrychlily, takže to přicházelo o pár dnů dříve, to nějakou dobu trvalo a nijak jsem to neřešila. Pak už se mi naopak cykly výrazně prodloužily a přicházelo to později. Teď dokonce 2 a půl měsíce, skoro 3 měsíce krvácení nepřišlo a já už jsem byla ráda, že menstruace definitivně zmizela. Jenže teď jsem opět menstruaci dostala, což mě trochu vyděsilo. Trvá už 14 dní včetně špinění, už zeslábla, ale byla o něco silnější než normálně. Je to v pořádku? Zřejmě byla silnější a delší kvůli tomu, že přišla po delší době (téměř 3 měsíce). Já se dočetla, že podle nové studie je silné i prodloužené krvácení v přechodu absolutně normální a má to tak většina žen, tak nevím, jestli neplaším zbytečně. Mám očekávat další cykly někdy v brzké době, nebo třeba opět za několik měsíců, nebo ještě za déle, nebo myslíte, že to byla poslední perioda. Rodina si dělá starosti, ale já si říkám, že si počkám, jak to bude vypadat dále, právě na to kdy přijde další perioda, jaká bude, jestli vůbec bude. Asi kdyby to byla nějaká nemoc dělohy třeba nádor děložního čípku či těla, tak by se to zhoršovalo a nenechalo by mě to v klidu, že? Mám si dělat starosti z nějaké choroby, když vím, že jsem v přechodu, doufám, že ve finální fázi přechodu, nebo je to v přechodu normální, jak jsem se dočetla. Děkuji.
Dobrý den, krvácení v přechodu může být velmi nevyzpytatelné. Cykly mají tendenci se spíše prodlužovat, ale někdy potom může přijít silné krvácení, kdy je dlouhodobě děloha pod vlivem estrogenů bez opozice gestageny. Tato situace (která nastává často právě v přechodu či u mladých dívek na začátku reprodukčního věku) může vyvolat poté velmi silné krvácení (např. 20 vložek denně déle než týden), což pak ženu může ohrožovat chodukrevností. Pokud ale vaše krvácení již zesláblo a je již ve formě špinění, pak se nezneklidňujte a počkejte jak bude vypadat další cyklus. Jak bude vypadat, vám říci nedokážu. Pokud chodíte na gynekologii pravidelně alespoň 1x za rok, o žádné vážné onemocnění by se jednat nemělo.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 41 let a po vysazení antikoncepce v injekcích Depo Provera již téměř 2 roky nemenstruuji. Chtěla bych ještě jednou otěhotnět. Můj gynekolog mi předepsal nejdříve Gynprodyl, poté Norethisteron, obojí na vyvolání menstruace, což se však nepodařilo. Poté mi řekl, že vaječníky mám sice aktivní, ale děloha je po antikoncepci utlumená a nemám žádnou sliznici, takže už nejspíš nikdy menstruovat nebudu a tím to uzavřel. Moc mě to mrzí, mám ještě nějakou šanci otěhotnět? Např. spustit menstruaci po Duphastonu, Clostilbegytu? Nebo to jsou všechno léky se stejným účinkem a už mi opravdu nic nepomůže, jak tvrdí můj lékař? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, to, že máte nízkou sliznici v děloze, je dáno nedostatkem hormonů (estrogenů především), které produkují vaječníky. Probém je tedy určitě ne v děloze, ale ve funkci vaječníků či v orgánech vaječníkům nadřazeným. To, že nemáte ovulaci (proto absence menstruace), může být dáno mnoha důvody (předčasné ovariální selhání, věk, atd atd.) tento problém je nutno ale řešit komplexně (je nad rámec naší poradny) a to nejen kvůli chtěnému těhotenství, ale i kvůli pravděpodobnému nedostatku estrogenů, který může způsobit řídnutí kostí a jiné potíže.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, měla jsem teď velký stres. Jsem 24tt dvojvaječných dvojcata u toho mi začlo tvrdnout bříško. Ve vaně jsem našla po koupeli tvrdší hlenovitou věc viz. Foto. A pár dní mám hustý bílý nepachnouci vytok. Nemůže se jednat o poslíčky či porod nebo potrat či snad něco od kočky? Toxoplazmózu mám negativní. Dekuji na vyšetření jsem byla nedávno a prý vše v pořádku mám radši zajít hned či stačí ráno doktor?V koupeli bylo trochu zeleného jílu proto ta barva kolem. Ještě se mi dělají svědivé bílé pupínky co pak zčervenají a otoky pod koleny a večer mě vše svediva. Plus opar na ústech a bílé jakoby čepy v krku. děkuji mockrat


Těhotenství dvojčat je "rizikové", a popisované potíže rozhodně patří do rukou lékaře, ke kterému chodíte do poradny. Jak se zvětšuje děloha, děti se hýbou, tak je zvýšená dráždivost dělohy a žena cítí "tvrdnutí bříška".
Lékař vás buďto uklidní, řekne že je vše v pořádku, doporučí klidovější režim. Vezme odběr na kultivaci z pochvy a bude možná přeléčovat váš výtok. Pak bude též důležitý vaginální ultrazvuk a zjištění, zda se vám nezkracuje děložní hrdlo . Pokud ano, zase se od toho bude odvíjet další postup. Možná se bude odebírat krev a bude se pátrat po tom, s čím souvisí svědění kůže. Takže toto jsou všechna MOŽNÁ a pouhé domýšlení si něčeho. Rozhodně co nejdříve navštivte svého gynekologa.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, mám takový dotaz. Je mi 29 přítel 43. Já mám z předešlého vztahů dceru a přítel take z předešlého 3 děti 19,21,22 let. Můj dotaz se týká. Já bych chtěla moc miminko, aby, jsme měli ve vztahu něco společného, delší dobu už nad tím přemýšlím, ale přítel odmítá že už nechce, ikdyz dříve tvrdil že ano, prý že nechce z finančního hlediska, ikdyz podniká a máme se dobře... Ale k dotazu, v rodině máme anamnézu rakoviny, maminka ve svých 46 letech umřela na rakovinu vaječníků, její maminka rakovina prsou. Otec v 64 letech rakovina jater Gynekolog mi doporučil vyšetření genetiky, byl zjištěn vadný gen Brca a závěr 85% šance dědičnosti. Bohužel z mého genu nešlo zjistit přesně zda prsa či vaječníky. Ale je tam napadený jeden gen druhý je v pořádku. Nicméně bych se chtěla zeptat v jakém věku by jste doporučila operaci, na vyoperovani vaječníků, nebo prsou-mlecnych žláz. Gynekolog mi radí jen vaječníky. A já tápu i jaký věk je pro mě hraniční. Chtěla jsem dítě co nejdříve abych mohla jít také co nejdříve na operaci. Jenže teď se mi to díky partnerovi tak moc zkomplikovalo že já vlastně nevím co teď. Jak se rozhodnout. A druhý dotaz pokud bych postoupila k vyoperovani vaječníků zda je šance na odebrání vajíček a třeba někdy v budoucnu je použit na IFV, umělé oplodnění. Nevím zda je nutné odebrat při tomto zákroku vejcovody a dělohu. Vůbec netuším jak to probíhá. Mohla by jste mi ve zkratce poradit? S přítelem jsme spolu o tom mluvili několikrát, ale prostě že ne nechce, a třeba raději se mnou kvůli tomu ani nespí. Už jsem zoufalá....
Dobrý den, obecně toto je otázka i na genetika a popř. onkogynekologa, který by měl doporučit, v jakém věku vaječníky a prsa odstranit. Většinou je odpovědí co nejdříve, pokud má žena splněnou reprodukční funkci. Pokud tedy ještě uvažujete o těhotenství, pak by bylo ideální, co nejdříve, protože riziko vzniku malignity je opravdu vysoké a s věkem narůstá. Vajíčka odebrat samozřejmě před operací možné je. Později se jedná o odstranění vaječníku a nejlépe i vejcovodů, děloha vám zůstane. Takže podstoupit IVF v budoucnu by možné bylo. Kontaktujte určitě gynekologa a genetika, se kterým je nejlépe tuto záležitost probrat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Je mi 35 let, jelikož se pokoušíme o miminko hlídám si ovulaci již několikátý měsíc za pomocí ovulačních testů a ovulačního mikroskopu (testuji každý den), ještě nikdy mi nevyšlo, že bych měla test pozitivní. V období, kdy mám mít dle kalendáře ovulaci, jsem si zašla ke gynekoložce a ona mi řekla, že děloha vypadá aktivní a na jedné straně mám i folikul, ale přesto mi domácí ovulační test vyšel negativní. Ráda bych se zeptala, zda tedy můžu otěhotnět, nebo z jakého důvodu mi vychází test negativní. Má se cenu přirozeně snažit o miminko, nebo řešit situaci jinak. beru Dostinex a euthyrox, ale hodnoty mám srovnané. Moc děkuji za odpověď. Marie
Dobrý den, ovulační testy nemají samozřejmě takovou spolehlivost jako ultrazvuk v první fázi menstruačního cyklu, pomocí kterého se dá sledovat nejen přítomnost folikulu (což samo o sobě mnoho neřekne), jako spíše jeho růst v jednotlivých dnech. Když jste byla u gynekologa, mohl být přítomen folikul, ale ten nemusel déle růst. Pak samozřejmě důvod nekvalitní ovulace či nepřítomnost ovulace může být různý - věk, syndrom polycystických ovarií, nízký AMF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den minulý týden v úterý jsem měla po pohlavním styku silné krvácení byla jsem hospitalizovana na 3 dny. Jsem v 13 tt těhotenství zjistily mi nizkopolozenou placentu. Mám nákazany klidový režim a žádný pohlavní styk to je jasné to zcela chápu. Miminko je prý v pořádku a pokud lehce spinim doma nemusím se bát jen při opětovném silnějším krvácení se mám dostavit do nemocnice. Placenta by se měla prý vytáhnout jak miminko roste chci se zeptat nebyli mi schopni odpovědět hrozí mi že o miminko přijdu nebo je malé riziko? vše mám v pořádku jinak, a doma trochu spinim jak jdu čůrat nebo při stolici nevadí to? Napsali mi 2 prášky večer utrogestanu k čemu slouží neřekli mi skoro nic. Jen že čípek a malý je v pořádku a hematom nemám děkuji za odpověď
Dobrý den, mluvit o nízko položené placentě ve 13. týdnu je pro vás zbytečný stres. Děloha je zatím v tomto týdnu minimálně zvětšená a vzhledem k tomu, že plocha placenty zaujímá velkou část děložní stěny, ve spoustě případů je nízko položená. Pokud není placenta uložená centrálně přes porodní cesty, pak by neměla miminko ohrožovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,Chtěla bych se zeptat, jakou máme s manželem šanci otěhotnět přirozenou cestou s výsledky testů:Manžel - spermiogramVzhled: Normální, Doba zkapalnění: Normální, Vizkozita: Normální Aglutinace: 0,0000, Koncentrace spermií: 24 mil/ml, Celková motilita: 63 %, Progresivní poh.: 21 % ? 32%, Na místě: 42 %, Bez pohybu: 37 %, Morfologie: 87 % patol. Forem, Příměsy: kulaté buňky: Ne epitelie: Ne, detrirus: Ne gelové částice: NeMoje výsledky:AMH: 1,5 ng/ml UZ vag: AFC 10: obě ovaria s 5–6 antr. folikuly, děloha napřímená, norm. vel, endometrium nízké, CD bez volné tekutiny.TSH:1,307, ft4:11,8Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,
šance na otěhotnění nejde bohužel stanovit na základě nějakých jednotlivých vybraných parametrů, když o tom ve skutečnosti rozhoduje mnoho dalších, které bohužel neznáme. Spíše je třeba se řídit i věkem partnerů a dobou, po kterou otěhotnět nelze, vědět další chronická onemocnění, léky, které berete, škodliviny, které užíváte či přijímáte. Ze zaslaného vyplývá, že máte nižší ovariální rezervu jak z hlediska nižšího AMH, tak i počtu antrálních folikulů. U partnera je snížený podíl pohyblivých spermií a zvýšený podíl morfologicky abnormálních spermií. Můžete i napsat více o Vašem páru na adresu kvesela@repromeda.cz, pokusím se pro Vás stanovit určitou prognózu či dotázat se na další potřebné parametry.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s prosbou, ve čtvrtek jsem byla hospitalizovana v nemocnici kvůli předčasnému porodu(zkracuje se mne čípek), dostala jsem injekce kortikoidu, aby mělo miminko plíce v pořádku.V neděli mě propustili domů, s tím, že mám dodržovat klidový režim. Můj dotaz je na pojmy v propouštěcí zprávě,paní doktorka píše : děloha ovoidní, normotinicka, fundus 2 prsty pod mečík.UZ: cervicometrie : čípek fční délky 8 mm.Dneska jsem přesně 33+3.Děkuji moc za odpověď.Pěkný den
Dobrý den, nález normální. Popisuje tvar dělohy, stahy (normotonická=bez kontrakcí), děložní čípek je dlouhý 8 mm. Norma délky děložního čípku je do 25 mm, poté již lze považovat za zkrácený, ale tuto informaci již víte, proto jste v nemocnici ležela.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, v říjnu 2019 jsem po 7 letech vysadila HA po domluvě s přítelem, že necháme volný průběh případnému těhotenství. Dostavila se mi hodně silná menstruace s velikými bolestmi a křečemi. Bolesti po MS probíhaly i další měsíc. Dostavila jsem se ke svému gynekologovi. Odebral mi krev a zjistil mi, že mám nedostatek vitamínu D a CA 125 - 85,2 s tím, že laparoskopie je dle jeho slov o ničem, lepší je otěhotnět. Teď v lednu 2020 jsem šla na roční preventivní prohlídku. Jelikož jsem od října 2019 nedostala MS dal mi injekci Agolutin. MS jsem dostala po injekci za týden. Menstruace je strašně silná a bolestivá, nedá se vydržel, léky na bolest a nahřívání téměř nezabírají. Dle lékařské zprávy v nálezu ultrazvuku: děloha AVF, norm. vel., hladká, dutina děl. symetrická, dorbě cystický obsah vysokého endometria obě ovária zvětšena, mikrocystického vzhledu a píše v doporučení: "nyní agolutin 120 mg, poté vžedy na 6 M DUPHASTON 2x1 17.-26. dmc. Pokud nebudou ovulace a mensturace bude potřeba přijít do anisterilní poradny s partnerem, zkusí užívat Inositol - třeba Natifem.". Lékař mi nic neřekl. Prosím o radu. Jak mám toto doporučení pochopit? Mám to chápat tak, že Duphaston léčí edometriózu jako např. visanne?? Inositol - je lék na hubnutí a snížení cukru jako třeba Metformin, která pomáhá odbourávat cysty?? Mrzí mě ta špatná komunikace lékaře semnou. Předem moc děkuji za pomoc a radu popřípadě, jak se jinak zbavit endometriózy. Nehodlám trpět dalších 30 let. Pěkný den :-)
Dobrý den, lék Duphaston není totožný s Visanne. Visanne svým učinkem blokuje ovulaci a imituje v podstatě stav " menopauzy", kdy je hormonální činnost utlumená a tudíž i endometrióza je v klidové fázi. V takové fázi nemůže žena otěhotnět. Duphaston je lék, který v 2. polovině menstruačního cyklu zvyšuje hladinu progesteronu a podporuje ovulaci. Stejně tak Inositol je látka, která se využívá k nehormonální podpoře plodnosti.Obecně pokud máte diagnostikovanou endometriózu, nepravidelný menstruační cyklus či se menstruace vůbec bez Agolutinu nedostaví, pak je po roce neúspěšné snahy o těhotenství opravdu na místě alespoň konzultace v centru asistované reprodukce. Endometriózou mohou být obecně poškozeny vaječníky do té míry, že k ovulaci vůbec nedochází nebo mohou být vajíčka nekvalitní a v takovém případě není jiná možnost než IVF.
Pro akci je nutné přihlášení