banner

Celkem výsledků pro výraz "deloha": 83

Dobrý den, mám dotaz byla jsem ve 12 týdnů těhotenství, ale samovolně jsem potratila. Všechno vylezlo krví ven, na keratáž mě neposlali a při kontrole teď po 14 dnech mně lékař oznámil, že je všechno v pořádku a můžu mít další děti. Chci se zeptat, jestli je normální, že mě neposlali na výškrab, jen mě dal nějaký tabletky, děkuju za odpověď.

Dobrý den,

na daném postupu, jak ho popisujete, neshledávám nic špatného. Pokud je děloha dle ultrazvukového nálezu bez známek reziduí, tak není nutné kyretáž provádět, ať už farmakologicky či instrumentálně.

Štítky: #potrat

Dobrý den,cca před rokem jsem byla na hystereskopii (po samovolném potratu) kde mí bylo řečeno že mám slabou děložní stěnu 4mm.Nyní jsem v 6tt a bojím se aby sem miminko donosila v pořádku.Bojím se aby jsem opět nepotratila nebo aby mi nedej bože praskla děloha.Moc si miminko přejeme

Dobrý den,

tento problém Vám v rámci internetové poradny nevyřeším, důsledně choďte na plánované těhotenské kontroly, které naplánuje Váš gynekolog a poučí Vás o stavech, při kterých vyhledat lékařskou pomoc.

Dotaz k porodu
avatar Tosoli 03. 04. 2025

Vážená paní doktorko, odešel by porodem zapomenutý tampon nebo Fohow bylinná globule o velikosti cca 10 mm? Dokázalo by odejít i více zavedých tamponu/Fohow globulí? V těle by se při porodu ztratit nemohli, že? Děkuji za odpověď. Hezký den

Dobrý den,

doporučuji anatomický atlas - laicky = pochva je v podstatě tunel k děloze, která s pochvou komunikuje děložním hrdlem. Při porodu se hrdlo děložní otevírá a zkracuje, až se tím děloha "otevře" a pochvou se rodí plod. Takže - pochva nemá fyziologicky žádné jiné komunikace ani odbočky, kam byste si tampony nebo globule mohla vkládat a nechávat jen tak odložené.

Dobrý den, paní doktorko, končím 36.tt. Zhruba měsíc užívám magnerot 2x denně, z výsledků krve bylo zřejmé, že ho mám trochu méně. Je nutné užívat magnerot na konci těhotenství? Neuvolňuje magnezium svalstvo dělohy a nemůžu si takto oddálit porod? Neměla by jsem ho postupně vysadit? Děkuji.

Dobrý den, nevím, jaký je Váš důvod k užívání tohoto preparátu - množství magnesia se většinou v těhotenství nesleduje. Magnesium užívají ženy většou jako prevence děložních tonizací. Po 36. týdnu jej většinou vysazuje - naopak je dobré, aby děloha pracovala a porodní cesty se chystaly k porodu. Nicméně pokud je důvod užívání magnesia jiný a je užívání nezbytné, pak jej užívejte dál, porod to jistě neoddálí. Takovou sílu tento přípravek nemá.

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Od středy mě bolí břicho jako bych měla dostat menstruaci nebo bych měla střevní potíže. Jde mi to jakoby do zad. Dnes jsem byla u své gynekoložky, která mi prohmatávala břicho, to mě nic nebolelo, moč a tlak mám též v pořádku, i srdeční ozvy miminka jsou v pořádku. Nevím, co by to mohlo být. :-/ Magnesium beru od čtvrtka. Do té doby jako bych ani nevěděla, že jsem těhotná, žádné obtíže jsem neměla. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud se jedná jen o občasné pobolívání břicha charakteru menstruace, pak by se nemělo jednat o nic vážného. Přece jen děloha roste a tyto bolesti se objevují se zvyšujícím se stádiem těhotenství čím dál tím častěji. Je to zcela normální. Pokud by ovšem bolesti měly charakter pravidelného tuhnutí dělohy či kontrakcí, pak raději navštivte gynekologa.

 

Dobrý den, paní doktorko, mohu se zeptat, čekám třetí miminko a nyní jsem 17+1, zatím vše probíhalo v pořádku, dnes mi gynekolog oznámil, že mám placentu na zadní straně dělohy a že mi začíná přerůstat přes děložní vchod. Jediné, co mi sdělil, že se mám vyhýbat pohlavnímu styku a že se dál uvidí. Jak jsem z toho byla překvapená, vůbec jsem se nezeptala. Ráda bych proto věděla, zda mohu něco udělat, pro příznivý vývoj (více odpočinku, poloha v leže, ....). A jak se připadně postupuje, když vchod zaroste úplně, zda jsou nějaká rizika pro miminko? Děkuji.

Dobrý den, buďte v klidu. V 17. týdnu je ještě brzo na diagnostiku tzv. vcestné placenty. Spousta žen má v druhém trimestru placentu přes vnitřní branku děložního hrdla, protože placenta zaujímá podstatnou část děložní stěny. Ale jak děloha roste, placenta se naopak postupem času vytahuje nahoru. Takže určitě Vám nyní nemohla začít placenta růst k děložnímu hrdlu. měla jste ji tak nízko určitě od začátku, jen teď si toho pan doktor na ultrazvuku všiml. Každopádně máte ještě spoustu týdnů na to, aby se cíp placenty vytáhl. To, zda placenta přesahuje vnitřní branku či je s ní těsně v kontaktu se řeší až v cca 34. týdnu těhotenství a na základě toho se určuje způsob porodu. Ale na to je ještě spousta času. Každopádně umístění placenty vy sama nijak ovlivnit nemůžete. Pokud nemáte žádné potíže ve smyslu krvácení, ani s klidovým režimem není třeba to přehánět.

Dobrý den, paní doktorko,dne 27.2.2014 jsem měla podstoupit hysteroskopii kvůli sekundární amenorei a hematometre, ale při předoperačním vyšetření mi zjistili, že mám cystu na pravém ovariu a po CS v roce 2014 (hypotonie děložní, B-lynch, nyní ztenčelá jizva) srůsty pánevní pobřišnice a chronický zánět vejcovodů a vajecniků, takže mi k tomu ještě udělali laparoskopii. Zjistili mi také, že mám v místě jizvy po SC klínovitý defekt 5 mm, funkční myometrium 3-4 mm, ovarium vlevo při hraně děložní 23x12 mm s jedním foliklem 7,5 mm. Ovarium vpravo 32x25 mm spotřebováno jednokomorovou hypoechogenní cystou 22x18 mm...Po zákroku mi bylo řečeno, že si mám ještě nechat udělat chromopertubaci.....Moje otázka zní, nikdo mi přesně nevysvětlil, co to vše znamená. Chtěli bychom s manželem druhé dítě. Myslíte, že budu moci otěhotnět (pan doktor říkal něco o rizikovém těhotenství a o IVF). Je ten klínovitý defekt a ztenčelá děloha vážný problém? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, pokud máte chronický zánět vejcovodů a srůsty, pak by mohl být problém s otěhotněním. Chromopertubací lze zjistit, zda jsou vejcovody průchodné. Nerozumím příliš tomu, proč Vám neudělali chromopertubaci zrovna při operaci. Jedná se totiž o nastříknutí dělohy barvivem a sledování v průbehu laparoskopie, zda barvivo prochází vzestupně přes vejcovody. Musela byste tudíž kvůli tomuto vyšetření opět podstoupit laparoskopii. Co se týče nálezu na děloze, tak vzhledem ke ztenčení v místě jizvy po předchozím císařském řezu a defektu je riziko prasknutí dělohy v průběhu těhotenstí nebo také možného uhnízdění oplozeného vajíčka v jizvě. Navíc pokud jste měla takto komplikovaný předchozí porod s velkou krevní ztrátou při hypotonii a zákrok na děloze, nelze vyloučit opakování problému. Je tedy na zvážení, zda všechna tato rizika podstupovat. Každopádně v případě tehotenství byste měla být sledována v ambulanci rizikového těhotenství v perinatologickém centru.

Dobrý den, jsem ve 28tt a asi měsíc mě již trápí bolesti zad v noci. Přes den když stojím, chodím nebo sedím je to v pořádku, ale celé noci mě příšerně bolí v oblasti kříže tak, že mě to budí a těžce se mi znovu usíná. Vyzkoušela jsem různé polohy i podložení polštáří, nic nezabírá. Také dělám různé cviky k uvlonění zad, ani to nepřineslo žádný výsledek. Jsem vášnivý sportovec, takže jsem štíhlé pevné postavy. Prosím o radu, čím by se tomu dalo předejít. Mockrát děkuji a přeji pěkný den. Milotová

Dobrý večer, spousta žen trpí v těhotenství bolestmi zad a bohužel je skutečnost taková, že se toto nedá příliš řešit a problémy vymizí až po porodu. Je možné využít cvičení (poradí fyzioterapeut), někomu pomáhá plavání. Bolesti jsou většinou způsobeny tím, jak děloha rostě a tlačí na nervy v malé pánvi. V průběhu těhotenství také dochází k řídnutí vaziva a všeobecně změnám v pohybovém apartátu vlivem hormonů. Rozhodně tomu nemůžete sama vědomě nijak předejít.

Dobrý den. Mám občas šílenou až štípavou bolest v děloze. Když třeba jen sedím nebo i při chůzi. Bolest trvá přibližně 10 vteřin a buď poté přestane nebo se stále opakuje někdy i 4x. Je to taková bolest, že mám nutkání lehnout si na zem a křičet. Nevím, čím by to mohlo být, byla jsem na gynekologi před měsícem a a vše bylo v pořádku. Mám celkem strach.

Dobrý den, pokud bylo vyšetření gynekologem včetně ultrazvuku v pořádku, pak je možné, že se vůbec nejedná o gynekologický problém. Bolesti se mohou projikovat do oblasti, kde je umístěna děloha, ale jádro problému může být jinde. Pokud by potíže přetrvávaly, poraďte se s praktickým lékařem, který Vás případně odešle na chirurgické vyšteření a eventuelně ultrazvuk celého břicha.