banner

Celkem výsledků pro výraz "cviceni": 51

Dát odklad?
avatar MMM2 27. 01. 2020

Dobrý den, nevím, zda dát synovi odklad, nebo ne. Trochu se nástupu do školy obávám. Syn je narozený v půlce prázdnin. Je hodně bázlivý, nemá rád mnoho lidí pohromadě, hluk. Do školky moc rád nechodí, stěžuje si na mnoho dětí a na hluk, na to, že se některé děti k němu chovají nehezky. Ze školky nás poslali do PPP, protože ve školce skoro nemluví, nehraje si s dětmi, nechtěl kreslit, je pomalý v samoobsluze. Učitelka to viděla na jasný odklad, nebo dokonce i asistenta. V PPP zjistili zkříženou lateralitu. Po cvičení se syn rozkreslil. Grafomotorika asi není úplně ideální, ale už nemá odpor ke kreslení. Dále zjistili mimořádné nadání ve skoro všech oblastech. Obávám se, zda nástup do školy zvládne - slabá samoobsluha, bojácnost, logopedicky to také nemáme zvládnuté (r, ř) občasné zakoktání, když je rozrušený. Na druhou stranu se asi ve škole bude trochu nudit - začíná číst, umí malou násobilku (zvládá násobení i dělení), zajímá se o různé země světa, vesmír.

Dobrý den, ohledně nástupu syna do školy proběhlo vyšetření školní zralosti v poradně ze kterého vzešlo zcela jistě nějaké doporučení. Pokud vám byl doporučen odklad školní docházky, pak odborník v poradně zcela jistě uvážil klady a zápory v nejlepším zájmu vašeho syna a jeho zdárného školního startu.

Můžete se tedy doporučeními odborníka řídit a není důvod je zpochybňovat. Alernativou pro zajištění docházky přednostně v odkladovém roce je možnost docházky do přípravného ročníku. Jedná se stále o předškolní docházku, přípravné ročníky jsou při základních školách a probíhá v nich intenzivnější a cílenější stimulace vývoje předškolních dovedností a současně si zde děti přivykají na školní prostředí. K zařazení do přípravného ročníku je potřebné doporučení Pedagogicko psychologické poradny, kdy byste měli také zjistit, která škola v místě vašeho bydliště přípravné ročníky zřizuje. Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

avatar
Mgr. Michaela Matoušková dětský psycholog
Štítky: #vzdělání

Dobry den,Chtela bych se zeptat, mam 5ti mesicniho chlapce, plne kojenehi, cvicime Vojtovku skrze pomalejsi vyvoj, ckpIV, mirny hypertonus. Bohuzel maly uz 3mesice ma hystericky plac pred spanim vzduezi 18-19h. Mdnili jsme rezim ruznyma zpusoby, vzdy ho chovame a nechceme nechavat vybrecet, nekdy to jsou az zachvaty revu, ale ani naruc nepomaha, stejne se vyplace ze vsech sil. Ted zacal nekdy plakat i pres den pred spanim v kocarku. Hrozne me to trapi, nevim jak mu pomoci. Kolika ani prdiky by to byt nemeli. Muze to byt kvuli cviceni? Je prosim nekdo, na koho bych se mohla obratit, aby nam pomohl, nechci aby se maly takto kazdy den trapil hysterickym placemMoc dekuji, Veronika

Dobrý den. Může to být příznak prořezávání zoubků, nebo období psychomotorického vývoje - pomáhá podávání Pyridoxinu 1xdenně 1/2 tbl, podporuje vyzrávání mozkových funkcí a zklidňuje.

Dobrý den, mám syna (5 měsíců). Měla jsem náročný porod ( přenášela jsem a proto vyvolavany porod, v konečně fázi bradykardie plodu proto porod VEX, exprese.. ) syn se hodně propinal a proto jsme začali cvičit Vojtovku( opistotonus) poslední dobou ale syn hodně kříží a při tom propina nohy. Přijde mi, ze mu to bráni v otáčení, děla to i během cvičení. Vlastně kdykoli se mu něco nelíbí, nebo se jen nudí, krizi nozicky v kotnikach a propina je ???????????. Nevíte čím by to mohlo být? Případně jak tento zlozvyk vyrusit? Dekuji

Dobrý den, upraví se cvičením dle Vojty, jak půjdete na kontrolu, upozorněte na tento problém.

Dobrý den,po prvním porodu mám trochu povolené pánevní dno (i když jsem po porodu cvičila a zlepšilo se to, není to stále v normálu) Projevuje se to mírnou inkontinencí např. při kýchnutí, skákání na trampolíně,atd. A teď k dotazu, jsem podruhé těhotná ( začátek 7 měsíce) a nevím co je pro následný porod lepší. Zda posilovat nebo naopak neposilovat pánevní dno před porodem. Můj gynekolog mi řekl,že je lepší neposilovat (že to mám nechat až po porodu), jiný gynekolog mi řekl,že trochu bych posilovat měla. Tak jsem z toho zmatená,co zvolit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, posilování pánevního dna určitě neublíží, naopak může pomoci připravit Vaše tělo na větší zátěž, působí preventivně. Poznáte sama, zda Vám cvičení vyhovuje, nebo je Vám to nepříjemné a podle toho budete pokračovat.
Obecně však platí, že posilování pánevního dna je vždy ku prospěchu, především pokud se vyskytují i nějaké potíže.
Hezký den

Dobrý den, v listopadu jsem vysadila hormonální antikoncepci, chráníme se prezervativem, případně v období mimo plodné dny přerušovanou souloží. Cyklus při HA - cca 25 dní, bez antikoncepce se mi ustálil na cca 34-35 dnech. Poslední menzes jsem měla od 23. března, dnes mám tedy 3. den zpoždění. Test jsem si dělala včera dopoledne a dnes z první ranní moči - jsou negativní. Je možné, že jsem těhotná, i když testy zatím ukazují jen jednu čárku?Děkuji za odpověď, prosím o radu, kdy zase zkusit test, nebo za jak dlouho se obrátit na gynekologa.Doplňující info: V posledním měsíci změna stravy, cvičení a váhový úbytek asi 3-4 kg... Také mám před státnicemi... Je možné, že je to stresem? A dále: zvýšená produkce hlenu, mám pocit že "už", jdu na WC a nic, někde jsem četla že by to mohl být příznak těhotenství....

Dobrý den, domácí těhotenské testy zachycují hladinu těhotenského hormonu až od určité hladiny (obvykle cca 2 týdny od oplodnění), je tedy možné, že jste si test udělala příliš brzy a tato hladina je nyní pro detekci příliš nízká. Počkejte zhruba 14 dní po vynechání menses a test zopakujte, výhradně z ranní moči, která je nejvíce koncentrovaná. Pokud budete chtít jistotu, zajděte ke svému gynekologovi, který může odebrat hCG z krve, popřípadě Vám udělat ultrazvukové vyšetření. Na zpoždění menstruace se opravdu mohou podílet i skutečnosti, které píšete - změna životního stylu, stres, hubnutí i větší fyzická námaha. Co se týče zvýšeného výtoku, může být v rámci vašeho cyklu, ale také souviset i s nerovnováhou ve vaginálním prostředí. Pokud by se objevilo například svědění, pálení, změna barvy výtoku či zápach, bylo by dobré zajít k odběru a k případnému řešení. Zásada je nosit bavlněné spodní prádlo, ne příliš těsné a používat mýdla určená k intimní hygieně.

Dobrý den, 13.6.2021 jsem porodila holčičku. Od doby, co se narodila, mi pláče. 20 hodin z 24 doslova probrečí. Je plně kojena, dělám vše, co je doporučeno na bříško, nic nezabírá. Každopádně jsme 3 měsíce nevylezly z domu. Neumí sama prdět ani kakat. Při použití rektální rourky žádná úleva. Někdy něco vyleze, někdy ne. 20 hodin ji mám na rukou a skáču na míči. Což jí většinou uklidní, ale někdy taky ne, strašně křičí. Ve dne v noci. Nemůžu ji odložit. Když už mi při skákání na míči usne v náručí, jakkoliv se pohnu a je zase vzhůru. Někdy, když spinká na rukou na míči, začne plakat ze spaní, svíjet se bolestma.Dávám bio Gaiu s vitamínem D, vyzkoušeli jsme Espumisan, Balonix med, BabyCalm, homeopatika, obklady na bříško, tepelnou koupel, masáže bříška, krém pupík, cvičení s nožičkami, nic ... pořád šílený řev. Pláče v kočárku,v autě,v náručí, v šátku. Stravu si hlídám, vysadila jsem BKM i přesto, že ve stolici nemá hleny, krev, vyrážky apod. Stolici vyloučí pouze, když po pár dnech použijí rektální rourku. Ale ani tak se jí neuleví. S naší Dr. řešeno 5x. Bylo mi odpovězeno, že některé miminka pláčou. Byli jsme i na observaci v nemocnici, kde mi řekli, že je to dráždivé dítě, ale já jsem si na 100 % jistá, že ji něco bolí. Momentálně chodíme na rehabilitace a cvičíme vojtovu metodu, nicméně ani to nepomáhá. Nikdo mi není schopný říct, co ji trápí, nikdo z lékařů ji nedělá žádné vyšetření, protože se přiklání ke kolikám, nicméně jsem si jistá, že to nejsou pouze koliky, které přichází náhle a náhle odchází. Jak říkám, trvá to 3 měsíce celé dny vkuse od rána do rána. Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den, zkuste vyměnit Vigantol za vitamin D3 Theresia, někdy bolesti břicha způsobuje Vigantol. Ještě zda nemá dítě hlad - přibírá? Zkuste na zklidnění Pyridoxin 1x denně 1/2 tablety.