banner

Celkem výsledků pro výraz "cipek": 64

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem. Aktuálně jsem ve 31 tt, před 14 dny jsem byla hospitalizovaná kvůli krvácení, dg. placenta praevia marginalis s krvácením, ve zprávě mám uvedeno "placenta na přední stěně 7 cm pod pliku až k vnitřní brance". Branku mi nepřekrývá. Zakrvácela jsem jednorázově, na jednu vložku. V nemocnici jsem asi 2 dny dostávala 3x denně injekce Dicynone a magnesium. Asi po 4 dnech jsem opět jednorázově zakrvácela, opět Dicynone. Po té jsem zakrvácela jednorázově ještě jednou, a to po vaginálním ultrazvuku. Jinak se krvácení už neobjevilo, děloha mi netonisuje, hrdlo mám uzavřené a čípek v pořádku. Včera jsem byla propuštěna domů s nařízením přísného klidového režimu a užíváním 3x denně 2 tablety magnesia. Dnes na WC ze mě odešla jakoby krevní sraženina, jednalo se o starou tmavou krev. Chci zeptat na Váš názor na propuštění z nemocnice. Je nutná hospitalizace až do porodu, nebo postačí klidový režim doma (chodím pouze na WC) a užívání magnesia?Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, pokud placenta nepřekrývá vnitřní branku, ale pouze k ní dosahuje, není dlouhodobá hospitalizace před porodem nutná. V situaci, kdy placenta překrývá vnitřní branku je obecně doporučována hospizalizace od 33.-34. týdne a porod plánovat po ukončeném 37.týdnu. Pokud se jedná o marginální previi, pak nejsou doporučení tak přísná. Záleží ale také na průběhu těhotenství (zda došlo v pruběhu gravidity ke krvácení či nikoliv) a také záleží na zvyklostech daného pracoviště. Není to tak jednoduché, vše se musí posuzovat individuálně. Také zálež na tom, jak blízko vnitřní branky se cíp placenty nachází...Takže nelze jednoznačně odpovědět.

Dobrý den, děkuji za odpověď, chtěla jsem se ještě zeptat, dá se kultivačním vyšetřením moči předejít zánětu? Nasadit včas léčbu, aby se předešlo zánětu placenty jako při prvním těhotenství? Antibiotickou mast zatím užívat nebudu, při příští náštěvu, což je na konci května, si zažádám o kultivační vyšetření moči. Nechci brát antibiotika zbytečně a ještě když jsem četla příbalový leták, těch vedlejších účinků je tam taky spoustu. Moc děkuji za pomoc.

Dobrý den, patogenů, které mohou způsobit zánět plodových obalů a následně předčasný porod, je takové množství, že jejich výskyt nelze nějak eliminovat. Ale situace, kdy běžné patogeny, které se v pochvě vyskytují, způsobí zánět a přejdou přes čípek na plodové obaly je tak vzácná, že je minimální pravděpodobnost, že by se opakovala. 

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na jednu věc, na váš názor. V roce 2007 jsem měla provedené stěry-cytologie (v rámci gynekologické preventivní prohlídky) a stěry vyšly:přítomny ojediněle erytrocyty, v souladu s anamnézou pacientky, LSIL, lehká dysplasie se známkami infekce HPV, navrhujeme opakovat stěr za 3 měsíce.Paní doktorka mi nechala udělat stěr znovu za 3 měsíce a výsledky byly:přítomny leukocyty, jsou přítomny endocervikální buňky, v souladu s anamnézou pacientky, normální flóra, bez zánětu, Hum.papillomavirus—LR(DNA) gen.s. Negativní, Hum.papillomavirus—HR(DNA) gen.s. Negativní, Opakujte stěry dle vaší úvahy.Mezi tím jsem brala akorát doplněk stravy Wobenzym. Potom jsem se v roce 2008 asi o 7 měsícu později nechala očkovat Silgardem. 3 dávky na doporučení pani doktorky. Další stěry od té doby byly v pořádku. Chtěla jsem se zeptat, paní doktorko, jestli to takto může být, že se zase vše vrátí do normálu a stěry, čípek je ok. Asi stěry nejsou úplně 100%, ale kdyby se tam něco dále vyvíjelo, tak by se to asi časem projevilo na té cytoloogii? Ja jsem teď trochu po sexu lehounce špinila, ale paní doktorka mi dělala stěry letos v dubnu a zase vše OK. Ale nějak pořád pocitově myslím na ten “špatný výsledek” z toho roku 2007.Děkuji mnohokrát za konzultaci.

Dobrý den, pokud ve stěrech z čípku vyjde výsledek LSIL, což znamená lehké dysplastické změny, velmi často se vše navrátí do normálu. Takže na výsledku není nic divného. Pokud to tak je, pak je kontrola možná zase za rok.